Farmacijos mafija, arba šalutinis poveikis – mirtis

2016, 14 balandžio, 1:01 | kategorija Sveikata | atsiliepimų (23) | peržiūrų 8 538 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

vaistai

Vilis Normanas 2012-07-09 15:39

Pasaulyje ilgai netilo kalbos apie tai, kad farmacininkai kuria negydančius vaistus ir pelnosi iš ligų, kurias patys sugalvoja, bet tik neseniai pasirodė Johno Virpeno knyga „Šalutinis poveikis – mirtis: išpažintys iš farmacijos virtuvės“. Knyga šokiravo, nes šis žmogus pateikė dokumentalų tekstą, kuriame įrodė, kad dauguma vaistų negydo, farmacininkai stengiasi tik užsidirbti, dažniausia mirties priežastis yra vaistai, ne liga. Ir čia jokios ironijos.

6alutinis poveikis - mirtisŠalutinis poveikis: mirtis“/ Vilnius: „Versus aureus“, 2011

Lietuvoje bendrame kontekste

Tačiau tik atpasakoti knygą nėra jokios prasmės, nes jūs visi galite ją nusipirkti ir perskaityti. Daug svarbiau gautas žinias iš knygos pritaikyti lietuviškai farmacijos virtuvės analizei ir bandymui suprasti, kodėl, tarkim, lietuviai yra dažniausiai pasaulyje besižudanti tauta?

J. Verpenas teigia, kad dažniausiai savižudybes sukelia antidepresantai – jis pateikia konkrečius skaičius.

Taigi, kokia antidepresantų padėtis Lietuvoje? Ar gali būti, kad kažkas nenori matyti, kad užsienio kampanijos, gaminančios antidepresantus, nuodija mūsų tautą?

Apie antidepresantus girdime nuolat – jie kiek pašiepiami, neva jų reikia tik silpniems ir palūžusiems žmonėms. O kas iš mūsų nė karto gyvenime nepatyrė sunkių išgyvenimų?

Kartais antidepresantų išrašo, jei nerandama objektyvios širdies problemų priežasties. Kartais dėl žarnyno problemų, kurioms irgi nerandamas paaiškinimas. Pastaruoju metu antidepresantai išrašomi visoms ligoms, kurioms nerandamas logiškas paaiškinimas, gydyti.

Manote, tai sutapimas? Ar gydytojai labai nori suteikti jums geresnį gyvenimą? Nei viena, nei kita. Visa tai – gudrus marketingas, arba viešųjų ryšių akcijos rezultatas.

Kai nueisite pas šeimos gydytoją, pastebėkite, kokios firmos ar prekiniai ženklai puikuojasi ant jo parkerio, popieriaus lapelių segtuvo, kitų daiktų. Nesistebėkite, jei ten aptiksite Prozac, Tiapridal pavadinimus – šių psichotropinių vaistų gamintojai visus bando paversti ligoniais. Tai jie ir sukūrė depresiją, nors pradžioje garsusis Prozac buvo kuriamas kaip vaistas lieknėjimui.

Kad serotonino kiekio trūkumas smegenyse sukelia depresiją – niekada nebuvo moksliškai įrodyta. Švedijoje niekada nebuvo leista prekiauti Prozacu. Švedų gydytojai miršta iš juoko, kad visas pasaulis šituo šlamštu gydo depresiją. Bet mirti iš juoko geriau, nei nuo vaistų.

Dabar pažiūrėkite, ar namų vaistinėlėje neturite jo analogų: Seroxat, Asentra, Zoloft, Escitalopram, Paroxetin, – sąrašą sudaro dar bent trisdešimt pavadinimų! O kur dar kitų rūšių antidepresantai! Vikipedia vos geba talpinti pavadinimus.

Vienam ir tam pačiam negydančiam vaistui – selektyviam serotonino atgalinio sugrąžinimo inhibitoriui, su tam tikrais „patobulinimais“. Nors visi vaistai iš esmės vienodi. Bent jau negydo – tikrai.

Šie vaistai, kurie nieko gero negali pasiūlyti prislėgtam žmogui, gal ir nebūtų pavojingi, bet jie smarkiai padidina savižudybės ir psichopatiško elgesio riziką.

J.Virapeno nuomone, dauguma žmogžudysčių, kurias padaro tarsi apsėsti žmonės, yra šių vaistų veikimo rezultatas. Jis pateikia tikslias išvadas, ką ir koks pamišėlis, anksčiau ramiai ir laimingai gyvenęs, padaro po antidepresantų vartojimo.

Kiek lietuviai yra prikimšti šio cheminio šlamšto – pasakyti sunku, bet vien jų gausa rodo, kad pasiūla milžiniška. Įveskite užklausą „antidepresantai“ ir tikrai niekada nebaigsite naršyti. Vaistai – patys populiariausi.

Ir naujausias šių vaistų gamintojų taikinys – vaikai. Naujausias vaistas nuo hyper aktyvumo – Strattera sukurtas kaip psicholeptikas, kuris gali sukelti norą žudytis arba žudyti kitus. Vaisto kaina irgi žavi – beveik 400 litų. Vaistas nekompensuojamas. Bet Lietuvoje registruotos net penkios skirtingą pagrindinės veikliosios medžiagos atomeksetino turinčios vaisto rūšys. Vadinasi, vaistas tikrai paklausus. Vis nuo mažesnės dozės didinamas, kol iš vaiko lieka tik robotas. Arba maniakas žudikas.

Iškalbinga kito panašaus vaisto vaikams, kuris kažkada Amerikoje buvo itin populiarus – Ritalin – istorija: vaikystėje jį vartojo labai daug vaikų, dėl to itin padažnėjo narkotikų vartojimas vėlesniame amžiuje ir savižudybės. Šiuo vaistu buvo šeriamas ir grupės „Nirvana“ lyderis K. Cobainas bei jo žmona C. Love. Štai ką moteris pasakojo viename interviu: „Kai esate vaikas ir jums duoda vaistą, sukeliantį tokius pojūčius, ko griebsitės suaugę? Vaikystėje jis sukeldavo euforiją. Argi to neprisiminsite?“.

K. Cobainas visą gyvenimą vartojo narkotikus ir nusižudė vos 26 –rių, jo žmona irgi vartojo, bet sugebėjo nepaslysti.

Šis žmonių žudymas vaistais žinomas jau seniai ir labai akylai stebimas užsienyje, nes ten net visagalės farmacijos kampanijos atbaidė pacientus, kai pasirodė ne viena garsi knyga apie siaubingą šių vaistų poveikį. Užtenka prisiminti tokius pavadinimus, kaip „Prozaco karta“, vieno iš labiausiai psichotropinius vaistus kritikuojančios psichiatro Peterio D. Kramerio knygą „Įsiklausant į Prozacą“ arba jo – „Prieš depresiją“.

Kodėl tai neuždrausta ir kaip gaunamas pritarimas tokiam absurdui? J. Virapenas papirkinėjo ne vieną aukštą užsienio pareigūną, kur vaistų kontrolė daug griežtesnė, nei Lietuvoje, o čia, jūs patys žinote, gydytojai parduos bet ką, jei bus gerai sumokėta.

Tai, kad jie remiami „iš šalies“, – dėsninga ir natūralu. Dėl to įvedinėjami įstatymai, kad receptuose būtų tik veikliosios medžiagos. Bandoma pažaboti šią mafiją, tik nesėkmingai ir aš pasakysiu, kodėl.

Uždrausti – dar ne išeitis

Galima uždrausti vieną vaistą vienu pavadinimu – atsiras kitas. Lietuva – ES narė, pati neturinti nė menkiausių galimybių rūšiuoti vaistus ir tikrinti mokslinius tyrimus. Jeigu pavyksta apgauti net Didžiosios Britanijos ar Vokietijos medikus, nemanykite, kad nepavyks apgauti Lietuvos. Viena kalbinta mokslininkė labai stebėjosi, kaip Lietuvoje taip paprastai leidžiama garbinti ginkmedį, kai pasaulyje nėra jokių įrodymų, kad jis kam nors padeda. Mokslininkės nuomone, jis gali sukelti vėžį. Tuo tarpu vaistinėse senyvos amžiaus žmonės šluoja panašius papildus iš kurių ne tik nėra jokios moksliškai įrodytos naudos, bet jie dar ir gali būti pavojingi.

Vartojate vaistus nuo aukšto kraujo spaudimo? Manote, kad pasveiksite? Ne. Jie tik taps nuolatiniu jūsų narkotiku, be kurio negalėsite gyventi. Jums reikės vis stipresnių vaistų. Jie taip sukurti, kad pripratimas didėtų.

Gydytojai skėsčioja rankomis ir sako, kad išeities nėra – nėra kitokių vaistų. Nėra kitokių vaistų ir depresijos, nerimo, nemigos problemoms gydyti. Net vaistų nuo skrandžio problemų rinka monopolizuota. Visur – tik du ar vienas pasirinkimai. Ir tokie, kurie tikrai jūsų neišgydys.

Štai čia ir problema. Rusų dar gūdžiais 1969 –aisiais išrastas paprastas Picamilon vaistas tinka tiek nuo aukšto kraujospūdžio, tiek nuo migrenos. Jis gerina kraujotaką ir protinį darbą. Mažesnės dozės slopina nerimą, didesnės veikia tonizuojančiai. Vaistas net teoriškai negali kenkti ir užsienyje yra pardavinėjamas kaip maisto papildas, nes jo formulė – tik vitaminas B3 ir GABA amino rūgštis. Baltarusijoje jo pilna. Klausimas – kodėl nėra Lietuvoje?

Tačiau klausimą norisi pratęsti – kodėl nėra ir Huperzino – A, gaunamo iš augalo Huperzia serrata? Šis vaistas padeda senyvo amžiaus žmonėms, turintiems atminties ir bendros kraujotakos problemų. Užsienyje jis visiškai lengvai prieinamas. Lietuvoje – tik nedidelis jo kiekis yra viename maisto papilde.

Panašių medžiagų pavadinimus gali tęsti praktiškai iki begalybės. Pažiūrėkite į pagrindinį vaistų paieškos puslapį www.vaistai.lt – ten ieškomiausias yra priprantamas Xanax, ketvirtoje vietoje, dar stipresnis raminamasis – Lexotanil. Jie abu ramina, bet prie jų taip greitai priprantama, kad užsienyje jo įsigyti galima tik su sunkia psichinės ligos forma. O Lietuvoje tai vaistai nuo visko – nerimo ir nemigos.

Kad visa tai būtų galima gydyti natūraliai – Rhodiola Rosea (augalas), Phenibut (amino rūgštis) ar Phenylethamyne (natūralus alkaloidas) medžiagomis, niekam nešauna į galvą? Arba kad pasaulyje jau seniai nemiga gydoma tik natūraliai? O gal tai per brangu?

Palyginimui – Baltarusijoje Picamilon kainuoja tiek pat, kiek citramonas, visos kitos išvardytos medžiagos (jos visos – iš natūralių produktų), yra naudojamos įvairiuose maisto papilduose, bet neegzistuoja jokia korporacija, kuri viena turėtų joms patentą. Labai korporacijoms nenaudingi vaistai, kurie padeda.

Užtat Lietuvoje galite pagerinti senolių atmintį vienais iš naujausių vaistų – Rilutek. Mokslininkai mano, kad ateityje tai bus geriausias vaistas nuo senatvės įtakos žmogaus smegenimis. Vaistas Lietuvoje nekompensuojamas. Jo kaina – netoli 1200lt.

Lietuvoje neįsileidžiami į rinką natūralūs, nekenksmingi ir padedantys vaistai arba tiesiog medžiagos, nes tai paprasčiausiai neapsimoka mus nuodijančioms farmacijos milžinėms, dirbančioms išvien su vaistinių tinklais ir tais pačiais geradariais gydytojais.

Medicinos mokslų profesorė, kuri nenorėjo būti įvardyta, pataria niekada nepasikliauti jokiu gydytoju ir kiekvieną vaistą ir medžiagą patikrinti – naudotis įtakingiausiais užsienio sveikatos žurnalais, nuolatos ieškoti kuo daugiau informacijos ir, pasak jos, jei neišmoksi gydyti savęs pats, greitai ir numirsi.

Maisto papildų, kurie pagaminti tik iš natūralių medžiagų, galima rasti užsienio interneto parduotuvėse. Jei turite giminių ar pažįstamų – mieliau gydykitės natūraliais produktais, nei leiskite save žaloti tiems, kurie tenori uždirbti. Jūsų išgydyti šitoje pramonėje nenori niekas.

Ar kas nors gali tai pakeisti?

Kad padėtis yra siaubinga, geriausiai parodo eilės vaistinėse, ligoninėse, net gatvėje žmonės nesišypso, visi kuo nors skundžiasi: tai skrandis, tai širdis, tai žarnynas. Ligos yra naudingos – vaistinėms, farmacijos kampanijoms, gydytojams. Jie nori, kad jūs sirgtumėte, nes pajamos vien už Prozac siekė kelis šimtus milijardų JAV dolerių.

Klausantis kai kurių sveikatingumo laidų, gali susidaryti įspūdis, kad maisto papildai išspręs visas problemas – netikėkite nė vienu žodžiu. Maisto papildai apskritai beveik neturi kontrolės mechanizmo. Ten gali būti sumalta paprasta žolė ir niekas to nepatikrins. Ar daug žinote geriau pasijutusių nuo maisto papildų? Ar kam nors TIKRAI pagerėjo? Į žmogaus organizmą pripylus neadekvatų kiekį magnio jis gali labiau išsiderinti, nei susiderinti. Bet žmonės glėbiais neša per televizorių reklamuoja magnį, kaip vaistą nuo visų ligų, nors mūsų gyvenamajame regione jo mažiausiai trūksta. Daugiausia magnio yra grūdiniuose produktuose, ankštinėse daržovėse, žalumynuose, juodoje arbatoje, net geriamajame vandenyje.

Mokslininkais apsimetę šarlatanai nuolatos žaidžia šį žaidimą „tau trūksta to ar to“. Bet ar kada nors paklausėte savęs: kodėl perku magnį ar ginkmedį? Jeigu jums trūktų magnio, jums turėtų pasireikšti visi šie simptomai ir ryškiai: padidėti nervingumas, dirglumas, kraujo spaudimas, cholesterolio kiekis, sutrikti širdies ritmas, prasidėti nuolatinis nuovargio pojūtis, mėšlungis ir t.t. Net koncentracijos stovyklose niekam netrūko magnio – nes jo yra net vandenyje! Ginkmedžio iš esmės negali trūkti, o radusiems įrodymų, kad jis padeda, farmacijos kampanijos pastatys paminklą.

Kodėl Lietuvoje taip stipriai žaidžiama žmonių sveikata – neaišku. Matyt, kad farmacininkai tikrai ne veltui puikiai gyvena. Jie turi pakankamai pinigų, kad užkimštų visus, kurie pasako „ką nors ne taip“.

Be abejo, ir straipsnio autorius bus apkaltintas „žinių stoka“, „medicininio diplomo neturėjimu“ ir panašiais absurdiškais kaltinimais. Aš nesiteisinsiu – jei žinote geresnių būdų kaip išlikti sveikam ir tvirtam – mielai išklausysiu ką siūlote. Tada tiesiog visose duomenų bazėse peržiūrėsiu tai, ką siūlote, pasitarsiu su keliais neutraliais ekspertais ir galbūt išmėginsiu. Net jeigu jūs būtumėte Nobelio premijos laureatas. Nes knygos „Šalutinis poveikis – mirtis: išpažintys iš farmacijos virtuvės“ autorius J. Virapenas įspėja:

„Nuomonės formuotojo ir autoriteto vaidmens neįmanoma pakankamai įvertinti. Nuomonės formuotojai ir autoritetai yra tikroji valdžia.  Nepaisant to, ką rodytų faktai ir kaip toli bebūtų pažengęs mokslas, viskas ką jie sako – visada yra teisybė“.

Tuo jis norėjo pasakyti, kad kuo didesnis autoritetas – tuo mažiau kontroliuojama tai, ką jis kalba, atitinkamai – tuo mažiau reikia juo tikėti. Sutinku.

Nepasitikėkite niekuo – net manimi. Viską tikrinkite savo protu. Kodėl? Net J. Virapenas buvo šokiruotas, kai jo mažamečiui sūnui iškilo grėsmė gerti vaistą nuo hyperaktyvumo. Net jis, žmogus, kuris puikiai supranta šio reiškinio absurdiškumą, nėra garantuotas, jog kažkas nepasikėsins į jo brangiausią turtą – mažametį sūnų.

Mūsų sveikata – naujas taikinys rinkoms. Ir jos padarys viską, kad mes įtikėtume, kad mums kažko trūksta. Ir paslėps bet kokias galimybes tai išsigydyti.

šaltinis: komentaras.lt

Knyga lietuvių kalba. PDF formatu, fotografuota – teks apversti skaitant, PDF tą leidžia (čia atsisiųsite tekstinę rinkmeną su nuoroda):

  J. Virapen - Šalutinis poveikis mirtis (liet. kalb - fotografuota) (60,1 MiB, 3 910 atsisiuntė)

Knyga anglų kalba, PDF formatu, ačiū Karoliui ją atsiuntusiam:

  John Virapen - Side Effects-Death, Confessions of a Pharma-Insider (2010) (11,9 MiB, 4 120 atsisiuntė)

Galite įsigyti kitą knygą lietuvių kalba, ją galima nusipirkti čia: Visa tiesa apie vakcinas (knygos.lt)

knyga

P.S. kol kas jos dar neskaitėme (tik užsisakėme), todėl komentarų nebus.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 23

 1. memel says:

  labai mazai atveju,kai galima irodyt mediko klaida del paciento mirties ir tai dazniausiai buna koks chirurginis atvejis,o kas galetu paskaiciuot, kiek nugydytu duseliu kabo ant kokio ale seimos gydytojo sazines per jo „gydytojavimo“ karjera?dabar kas bisk netaip,iskart antibiotiku kursas,nedarant jokiu slapimo ar kraujo tyrimu,valgyk tabletes,ryk piliules,galu gale skiepikis ir tu busi apsaugotas ir pagydytas,tik mielas paciente,prasom turet sazines ir nenumirt tiesiog gydytojo kabinete,nes tik tokiu budu jus galite sugadint mediko reputacija

 2. memel says:

  sundaktariu reputacija galima sugadinti vieninteliu budu,jei pacientas numirtu tiesiog jo kabinete,o jeigu pacientas dar sugeba iseit is mediko  kabineto,bet kokiu atveju jis laikomas „pagydytu“

 3. Joris says:

  Dabar virš pensijinio amžiaus žmonėms nuo palubinsko nurašoma diagnozė „parkinsono liga“ ir išrašomi atitinkami vaistai. Taip vos nenumirė abu mano tėvai. Kuo toliau, tuo labiau įsitikinu, kad ligų priežastys daugumai žemesnės instancijos gydytojų – „da lampočki“. Nusistato diagnozes ir gydo taip, kaip ekonomiškai apsimoka, net pataria į kurią vaistinę nueiti ir nusipirkti išrašytus vaistus. Kai keletą kartą paties vos nenugydė iki grabo, pradėjau pats domėtis savo negalių priežastimis ir ieškoti sprendimų. …gyvas iki šiol. KĄ GALIMA PASAKYTI, JEI NET REGIS PAPRASTOS SLOGOS, AR DANTENŲ UŽDEGIMO NEPAJĖGIA IŠGYDYTI (net negydo).

 4. naivuoliai says:

  Na jūs ir naivuoliai, aš ir visa mano šeima jau 40 metų nevartojame jokių vaistų, jokių papildų ir vargo nematome. Nors ir tenka kartais susirgti sloga, kosuliu, angina, galvos, nugaros skausmu – tam pasitarnauja medus, arbatėlės, raudonas vilnonis raištis ant skaudamos galvos ar nugaros ir gulėjimas lovoje. Po 2-3 dienų – sveikas kaip ridikas ir be jokių finansinių išlaidų, o svarbiausia be nervų tąsantis po poliklinikas ir klausantis nieko nepadadančių šundaktarių.

 5. Ec says:

  Nereikia visų vaistų juodinti, yra tarp jų ir gerų ir naudingų ir reikalingų. Čia tas pats kas sakyti kad visa chemija yra blogis :). Kaip bebūtų, kiekvienas žmogus turi ypatingą vaistą nuo visų ligų – imunitetą, tik jį reikia treniruoti (čia pritariu naivuoliams, jis kaip tik tuo ir užsiima), bet jei naivuoliui neduok dieve kas peršautų koją ar erkė su laimo liga įsisiurbtų, be antibiotikų jis tikrai neišsiverstų, o jei ir išgyventų tai per labai dideles kančias. O, kad didelė vaistų dalis sukelia priklausomybę ir slopina imunitetą, manau, tikrai. Imunitetą slopina ir nemažai maisto produktų ir buitinės chemijos gaminių. Sveikas žmogus ne pacientas ir ne klientas :)

 6. anonimas says:

  Pirmiausia, įdomu, kiek šis žmogus , kuris parašė straipsnį, yra kompetentingas farmacijos/medicinos srityje. Pirmiausia, Lietuvoje , kaip ir visoje ES, yra įgyvendinama farmakologinio budrumo sistema, kuri garantuoja saugių vaistų įsigijimą, o pasireiškus įtartinai nepageidaujamai reakcijai, vaisto registracija gali būti stabdoma arba yra atliekami papildomi tyrimai, kurie leidžia nustatyti vaisto saugumą.  Antra, jokie antidepresantai nėra lengvai įsigyjami vaistinėje, juos gali paskirti tik gydytojas ir tik nustačius, kad jie yra būtini, tačiau pasitaiko atvejų, ir gan dažnai, kai žmonės jais piktnaudžiauja ir patys vartoja kaip nori ir be jokios priežasties. Dar baisiau , kai tokie vaistai yra įsigyjami kokiuose turguose, ar kažkur, kur yra prekiaujama Lietuvoje ir visoje ES neregistruotais vaistiniais preparatais (pvz rusiški, kiniški vaistai), kurie nėra pakankamai ištirti ir kurių sudėtyje yra sveikatai pavojingų medžiagų. Galiu dar paminėti, kad naujo vaisto kūrimas, jo klinikiniai tyrimai užtrunka nuo 15 iki 20 metų , atliekami tyrimai su savanoriais, todėl ES , taip pat ir Lietuvos vaistinėse niekur nerasime pirkti vaistų, kurie būtų žalingi ir pavojingi sveikatai. Dar svarbu paminėti tai, kad kiekvieno žmogaus  organizmas individualus ir į kiekvieną vaistinę medžiagą organizmas gali sureaguoti skirtingai. 
  Šiame straipsnyje labai minimas – tokio vaisto net nėra Lietuvos vaistų registre. 
  Paminėta, kad lietuviai ,,ryja“ antidepresantus – juk jie skiriami ne be reikalo, o dėl to, kad palengvintų žmogaus psichoemocinę būklę, ar kitas psichines ligas. Žinoma, kad šiais laikais kai kurių  žmonių psichika ir nervai ,,silpnėja“ , tačiau tai įvyksta dėl kitų veiksnių,  o tik tada, esant silpnai  ir blogai žmogaus būsenai pradedami vartoti antidepresantai.  

  p.s. patariu straipsnio autoriui domėtis moksline literatūra ir moksliniais straipsniais, jei jau norite kažką pasakyti pagrįstai, o ne vien remtis mintimis, rastomis kažkur internete, ar vieno žmogaus nuomone. 

 7. simas simaitis says:

  Visiška nesąmonė!!! KNYGOS NEGALIMA NUSIPIRKTI IR JOS PERSKAITYTI. Jos nebuvo jau pardavime, kai ponas Johas Virpenas savo knygą pristatinėjo Lietuvoje. Netgi kreipiausi į leidyklą, kad gauti bent jau elektroninį jos variantą. Man buvo pareikšta, kad to padaryti nėra galimybių ir net neketinama išleisti papildomo tiražo. Lai tai kai kuriems skambės kaip sąmokslo teorija, bet aš asmeniškai esu įsitikinęs, kad visas tiražas net nepakliuvo į knygyną, o buvo iš anksto nupirktas farmacinių kompanijų šūlų. Kodėl aš taip sakau? Ogi mano sesers dukra dirba knygyne ir jie tos knygos net akyse nematė. 

 8. Ghj says:

  Anoninsd kazka nukalbi y pievas. Kiekvienas preparatas tiri pasaliniy neofiamu simptomu organizmui baisiny sarasa!!!

 9. algimantas says:

  Simui – klystate tamsta, kaip tik vakar skaičiau vienos moters komentarą, kad ji pradėjo tą knygą skaityti. Beje – straipsnio autorius Vilis Normanas ją irgi skaitė.

 10. Ec says:

  Anonimai, Jei sakai, kad nėra vaistų pavojingų sveikatai, paimk bet kokį vaistą, išimk informacinį lapelį ir perskaityk šalutinių efektų sąrašą :)

 11. Ec says:

  Pritariu Simui, gauti tą knygą bet kokiame formate – be šansų, o norinčių ją nusipirkti – aibė. Labai džiaugčiausi ją gavęs, Algimantai, jei žinai kokį kanalą, gal galėtum nuorodą paviešinti?

 12. algimantas says:

  >>Ec – nežinau, ieškau pats. Kai atrasiu – parašysiu. Užklausiau tos moters, kur minėjau Facebooke, kad ji skaito, jei atsakys – duosiu žinot.

 13. Hm says:

  Jei domina, turiu šios knygos anglišką pdf versiją. Duokite žinią, jei galima čia dėti nuorodą į pvz, mega upload ir įkelsiu.

  Jei galite atsiųskite adresu info @ sarmatas.lt – mes įdėsime į tinklapį. Jei per didelė rinkmena ir paštas nepriims – įdėkite nuorodą čia. Iš anksto ačiū.
  moderatorius

 14. Anonimas says:

  to EC.

  Dar kartą pasiskaitykite ką parašiau. 

  Rašiau , kad ES nėra prekiaujama vaistais, kurie yra pavojingi ar gali kelti pavojų žmogaus sveikatai, nes tai Europos teisės aktuose yra labai griežtai reglamentuojama.   
  O, kad kiek vienas vaistas turi nepageidaujamą poveikį – akivaizdu, tik tai pasireiškia ne visiems. Nepageidaujamą reakciją gali sukelti daugybė veiksnių. Ar man reikia paaiškinti apie tai ? 
  Ir dar patariu – nekomentuoti tais klausimais, kuriais esate nekompetetingas ;)

 15. algimantas says:

  Tai štai, ta moteris Facebooke atsakė, jog tą knygą rado Kauno Laisvės alėjos knygyne. O anglišką šios knygos versiją įdėta, kiek matau, po straipsniu.

 16. Ec says:

  Anonimai, tegu bus – jūs teisus, aš kvailas :) . Kokia Jūsų nuomonė apie straipsnyje aprašytą knygą? Autorius kompetetingas? ir kaip manote, kodėl tos knygos (lietuvių kalba) neina nusipirkti, dėl jos nepopuliarumo ar atvirkščiai?

 17. Anonimas says:

  To EC.

  Nuomonės apie knygą neturiu, nes jos neskaičiau. Beje, šias kelias ištraukas iš knygos galima interpretuoti savaip, kai nematome viso teksto.  
  Kaip jau minėjau, kritikavau šio straipsnio autorių, nes neužtenka remtis knygoje parašyta informacija, reikia turėti ir farmacinių žinių, kad būtų galima vertinti esančią padėtį Lietuvoje, o būtent autorius tai ir daro. Nebesiplėsiu į tai. 
  Klausėte kodėl šios knygos nebėra niekur pirkti ? Galbūt buvo nedidelis knygos tiražas, žinant, kad su farmacija nesusiję žmonės nelabai ją pirks ir skaitys. 

 18. Ec says:

  Dėl pirmo dalyko sutinku 100%

  Kad vertinti situaciją Lietuvoje farmacinės žinios, aišku, netrukdys (trukdys farmacinės šaknys :) ), tačiau ir be tų žinių situaciją šiek tiek apšviesti padės kalkuliatorius – pvz. Nimesil Lietuvoje dar litais kainavo 1 maišelis miltukų 1 lt ar keliais centais brangiau. Tuo pačiu metu Lenkijoje tas pats Nimesil kainavo 44 grašius (tuomet litas : zlotas santykis buvo 1 : 0,8 ). Gamintojas tas pats, vaistas tas pats, veikliosios medžiagos tiek pat
  Dėl knygos, norintiems parduodamos knygos elektroniniame formate, leidybos išlaidos =0, tik pelnas, o pasiūlos nėra.

 19. Anonimas says:

  Mielas EC, 
  Iš pradžių kalbėjome apie vaistų naudą/žalą , o dabar jau kalbate apie kainas :) Dėl kainų skirtumo, negaliu paaiškinti, kodėl taip yra, bet, kad Lenkijoje Nimesil’is pigiau – tai faktas. 

 20. Ec says:

  Kaina ar žala tik priemonės tikslui – pelnui. Norėjau pasakyti, kad tas pavyzdinis dvigubas kainų skirtumas aiškiai parodo korupciją farmacijos srityje, o jei yra korupcija (nesąžiningas pelno siekimas), ten visiškai tikėtina bus naudojamos ir kitos priemonės tam pelnui siekti.

 21. Anonimas says:

  Šiaip kainos skiriasi todėl,  Lenkijoje yra taikomas mažesnis pridėtinės vertės mokestis :) 

 22. Mama says:

  TO simas simaitis:
  Nesąmones kalbat :) Pati esu nusipirkus šią knygą knygyne „Pegasas“ prieš metus, o gal ir anksčiau… Todėl gal tik Jūsų sesers darbovietėje tik jos nebuvo :)
  Pirkau Klaipėdoje, akropolio Pegaso knygyne.
  Buvo ją galima įsigyt ir internetu čia: http://www.knyguklubas.lt/?sn.q=John%20Virapen&cl=search

 23. Skaitau says:

  Ar dar ieskote sios knygos? Turiu.

  Lietuvių kalba? – Kiek MB ji užima?
  moderatorius

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top