- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Graikų premjero Tsipro susitikimas su Putinu apčiuopiamų rezultatų neatnešė

paveikslėlisPrezidentas Vladimiras Putinas stengėsi pasirodyti geru šeimininku, Kremliuje priimdamas graikų premjerą Aleksį Tsiprą. Pačioje susitikimo pradžioje Putinas pabrėžė savotišką santykių tarp Rusijos ir Graikijos pobūdį ir tai, jog jam labai malonu priimti graikų premjerą pravoslavų Velykų išvakarėse.

Tai skambėjo, kaip daug žadanti įžanga, tuo labiau, kad po Abipusio veiksmų plano tarp Rusijos ir Graikijos Respublikos 2015-2016 metams pasirašymo Tsipras net pareiškė, jog dvipusiuose santykiuose pasijuto pavasaris. Tačiau spaudos konferencijos metu Putinas aiškiai nuobodžiavo ir dairėsi į lubas.

Buvo visiškai aišku, kad Graikija, kuri negali pasiūlyti Rusijai absoliučiai nieko, menkai tedomino Rusijos prezidentą.

Graikų premjeras atvyko į Maskvą dieną prieš tai, kai jo šalis turėjo mokėti TVF 450 mln dolerių, ir vizito išvakarėse sklandė gandai, jog Atėnai gali gauti kreditus iš Rusijos. Tačiau Putinas tai atmetė iš karto, pareikšdamas, kad Graikija nesikreipė į Rusiją su jokiais prašymais, tačiau neapibrėžtai pridėdamas, jog stambių projektų realizacijos atvejais, tame tarpe energetikos sferoje, kalba gali užeiti apie kreditus Graikijai.

Visumoje susitikimas neatnešė konkrečių rezultatų: Rusija net nesumažino produktų embargo Graikijai. Kaip išsireiškė Vladimiras Putinas, Rusija negali daryti išimčių kažkuriai vienai Europos Sąjungos šaliai. Vienintelė galimybė Graikijai pardavinėti savo žemės ūkio produkciją Rusijai – tai sukurti bendrą įmonę su rusų partneriais.