GRĖSMĖS Lietuvos Respublikos pilietybės baruose

2019, 3 balandžio, 14:16 | kategorija LPT | atsiliepimų (11) | peržiūrų 572 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

“RAMYBĖ”, 1903/4, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis

GRĖSMĖ NR. 1: Ne prigimtinės pilietybės išsaugojimas o NERIBOTAS DVIEJŲ PILIETYBIŲ ĮTEISINIMAS veda į ČIA GIMUSIŲ NUOSAVYBĖS TEISIŲ PERĖMIMĄ.

GRĖSMĖ NR. 2: visokiausios demokratijos ir tiesioginio atstovavimo nuostatų bei siekinių, kurių ir dabar bėra tik regimybė, – pamynimas.

Pamatas šiam tekstui – LR Konstitucijos 12-tas straipsnis:

1. LR Konstitucijos 12 straipsnio tekstas:

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.47BB952431DA

12 straipsnis

Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais.

Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus<, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas.

2. Dr. Jono Ramanausko požiūriu esamas prieštaravimas:

http://www.ekspertai.eu/lr-pilietybes-istatymo-priestaravimai-konstitucijai/

Konstitucija yra aukščiausias įstatymas. Visi turi paklusti Konstitucijai. Pilietybės įstatymas negali prieštarauti Konstitucijai, todėl, pagal Konstitucijos 12-o straipsnio 3-čią dalį sukurtas Pilietybės įstatymas reglamentuojantis pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką niekaip negali paneigti LR Konstitucijos 12-o straipsnio 1-os dalies suteiktos teisės į pilietybę gimstant.

Jeigu asmeniui, kuris gimė Lietuvoje ir turi teisę į LR pilietybę bus atimta arba nesuteikta LR pilietybė, tai tokiu atveju bus paneigta konstitucinė nuostata, kad „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant…

(…)

Išvada: Akivaizdžiausiai iš LR Konstitucijos 12-o straipsnio 1 dalies matome, kad turime dviejų rūšių LR piliečius pagal jų teisę įgyti LR pilietybę. Pirmieji turi konstitucinę teisę į pilietybę, kurią įgyja gimstant, ir antrieji, kuriems teisę į LR pilietybę suteikia LR pilietybės įstatymas.

3. Dr. Jono Ramanausko siūlomas sprendimas ir planuojamo referendumo dėl dviejų pilietybių įvertinimas:

http://www.ekspertai.eu/tragiska-plb-nuostata-del-dvieju-pilietybiu/

LR pilietis, gimęs Lietuvoje, ir gyvenantis kitoje valstybėje, gali įgyti ir kitos valstybės pilietybę.

Pasaulio lietuvių bendruomenę (PLB), pagal mano stebėtus jų pareiškimus, turėtų tenkinti.

4. 2019-01-09 d. žinutė dėl LR pilietybės atkūrimo:

http://migracija.lrv.lt/lt/naujienos/lietuvos-respublikos-pilietybei-100-metu

Nuo 2011 m. balandžio Lietuvos Respublikos pilietybė buvo atkurta 9 661 asmeniui, turinčiam sąsajų su Lietuvos Respublikos pilietybe iki 1940 m. birželio 15 d. – daugiausiai tai buvo daugybinės pilietybės atvejai. Lietuvos Respublikos pilietybę dažniausiai atkuria Izraelio, Pietų Afrikos Respublikos, Brazilijos, Argentinos, Urugvajaus, Jungtinių Amerikos Valstijų, Rusijos, Ukrainos, Venesuelos piliečiai.

5. 2015-08-31 d. publikuota Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) valdybos nuostata išsaugoti prigimtinės pilietybės teisę:

http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/lietuvos-naujienos/pasaulio-lietuviai-paskelbe-nepritariantys-referendumui-del-dvigubos-pilietybes-1393139/

PLB pabrėžia, kad pasisako ne už neribotą dvigubą pilietybę, bet už „prigimtinės pilietybės išsaugojimo teisę“.“

6. Buvusio LR Seimo nario, teisininko Manto Varaškos bandymas išsiaiškinti, ar dvigubos pilietybės suteikimą reglamentuojančios Pilietybės įstatymo nuostatos neprieštarauja Konstitucijai (mano žiniomis – nesėkmingas, AA pastaba):

https://www.lzinios.lt/Lietuva/dviguba-pilietybe-dalijama-per-dosniai/260843

„M. Varaška suskaičiavo, kad 2017 metais ministras E. Misiūnas Lietuvos pilietybę suteikė 2400 užsienio piliečių, šiemet (2018 m.) iki vasario vidurio – 370.

„Daugiausia tai Izraelio ir Pietų Afrikos Respublikos gyventojai. Tokia dvigubos pilietybės atkūrimo galimybė iki 1990-ųjų iš Lietuvos išvykusiems asmenims egzistuoja nuo 2010 metų.

Tačiau pastebėjau, kad naudotis ja litvakai, trečios ar ketvirtos kartos lietuviai pradėjo tik tada, kai Lietuva pateko į Šengeno zoną. Nes tai reiškia, kad turėdamas Lietuvos pilietybę, į ją neužsukdamas, gali skristi į bet kokį Europos Sąjungos oro uostą“, – aiškino M. Varaška.

Jo paskaičiavimu, nuo 2010 metų visi vidaus reikalų ministrai dėl pilietybės suteikimo užsienio piliečiams, iš Lietuvos išvykusiems iki 1990 metų, pasirašė 800 įsakymų. Politikas teismo prašys iš Migracijos departamento gauti ir daugiau statistikos duomenų.

M. Varaška sakė, kad pasidomėti dvigubos pilietybės suteikimo tendencijomis jį paskatino iš užsienyje gyvenančių tautiečių, iš Lietuvos išvykusių po 1990-ųjų kovo 11-osios, gaunami laiškai. Juose reiškiamas nusivylimas dėl atimamos Lietuvos pilietybės. „Radau ir vidaus ministro įsakymų, kuriais iš lietuvių ir jų mažamečių vaikų, gyvenančių Vokietijoje, Švedijoje, Norvegijoje atimama Lietuvos pilietybė“, – pasakojo M.Varaška.“

7. Dr. Jono Ramanausko požiūriu esamas prieštaravimas:

http://www.ekspertai.eu/dvi-pilietybeskas-cia-isprotejes/

„Tai šiuo metu turime 10 atskirų atvejų. Ar tai jų daug? Išsiaiškinus LR Konstitucijos 12-o straipsnio 2 dalies žodžio reikšmę „atskiras“ pagal Joną Jablonskį, taip pat įvertinus LR Konstitucijos 12-o straipsnio 1-mą dalį, esu jau suformulavęs dar vieną vienuoliktą atskirą atvejį:

LR pilietis, gimęs Lietuvoje, ir gyvenantis kitoje valstybėje, gali įgyti ir kitos valstybės pilietybę.

(…)

Pagal LR Konstitucijos 12-to straipsnio 1-mos dalies pirmą teiginį, kad „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant…“, gimusiems Lietuvoje negali būti atimta LR pilietybė prie jokių aplinkybių, kadangi šioji teisinė nuostata yra įtvirtinta aukščiausiame LR įstatyme – Konstitucijoje. Joks įstatymas, joks valdininkas niekada prie jokių aplinkybių negali veikti prieš Konstituciją ir jos nuostatas, nes prisiekia Konstitucijai. Tik pakeitus šią Konstitucinę nuostatą referendumu yra galimas teisės į LR pilietybę įgytos gimstant netekimas. Dar labiau, LR pilietybės įstatymas PRIVALO šią konstitucinę nuostatą „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant“ įtvirtinti ir užgarantuoti, kad ji būtų besąlygiškai garantuojama ir įgyvendinama.“

O dabar, gerbiamieji, dar kartą – MINĖTOS GRĖSMĖS:

GRĖSMĖ NR. 1: Ne prigimtinės pilietybės išsaugojimas, o NERIBOTAS DVIEJŲ PILIETYBIŲ ĮTEISINIMAS veda į ČIA GIMUSIŲ NUOSAVYBĖS TEISIŲ PERĖMIMĄ.

GRĖSMĖ NR. 2: visokiausios demokratijos ir tiesioginio atstovavimo nuostatų, bei siekinių, kurių ir dabar bėra regimybė, – pamynimas.

Antanas Andziulis

REFERENDUMO OPONENTŲ grupės narys

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurner



Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 11

 1. Vytas says:

  Visiškai sutinku su A.Andziulio nuomone, kad LR Konstitucijos 12 straipsnio 1 dalies pagrindu (gimstant) įgyta pilietybė negali būti atimta, net tuo atveju, jei asmuo įgyja ir kitos šalies pilietybę. Ir grėsmės įvardytos realios, reikės tik truputi laiko, kai jos pradės atsiskleisti visu savo „gražumu“. Jau nekalbant apie galimybę užsienyje gyvenančiam Lietuvos piliečiui dalyvauti valstybės valdyme. Aš asmeniškai prieš, kad gyvenantis užsienyje lietuvis galėtų dalyvauti valstybės valdyme bet kokia forma. O skirstymas į „teisingus“ lietuvius (gyvenančius Vakaruose) ir „neteisingus“ (gyvenančius Rytuose ar Pietuose) mano manymu neigia bet kokią teigiamą dviejų („dvigubos“) pilietybių reikšmę. Toks skirstymas, į „teisingus“ ir „neteisingus“ ( priklausomai nuo to, kur gyvena)), grubiai pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją.

 2. Simas Simaitis says:

  O kaip jums, skaitytojai, kitoks variantas. Visi čia „laužote ietis“ dėl pilietybės, kai valstybė, kaip institutas, nebeegzistuoja. Mes turime avių bandos gardą, vardu Lietuva. Nėra valstybingumo, yra „UAB Lietuva“, o mes to UAB’o „aitvarai-vergai“ nešantys turtus išrinktai NOMENKLATŪRAI. Žinote šito žodžio „nomeklatūra“ reikšmę? Senovės Romoje buvo šiuo žodžiu vadinami ypatingo statuso vergai, kurie vergvaldžiams prižiūrėdavo likusią vergų bandą.
  O mes visi pergyvename apie dvigubą pilietybę? Iš įpročio, vis dar puoselėdami viltį, kad viskas bus, kaip anksčiau? Jau nebebus, nes mūsų galvose „košė“. Vis dar gyvename viltimi, kad esame gyvenimo šeimininkai.

 3. Ec says:

  Į vakarus išdūmė patys, o į rytus buvo ištremti per prievartą. Jei tie per prievartą ištremti yra neteisingi, reiškia dvigubos pilietybės įstatymą stumia trėmikai, ar jiems prijaučiantys :)
  Viską ką rašau yra tik mano nuomonė :)

 4. Simas Simaitis says:

  Taip, Ec, vergai prašosi atgal į gardą. O kita nomenklatūra veržiasi prie lovio, kad sąžiningai vadovauti kitiems vergams. Sistema veikia taip gerai, kad pas vergus prieš akis toks šydas, kad niekas nesuvokia, kad Lietuvą reikia statyti iš naujo, o ne lopyti, kas jau sugriauta. Pamatai supuvę, „troba“ jau griūva, o mes vis dar diskutuojame, pilietybė ten, pilietybė šian.

 5. Ec says:

  Sutinku, Simai, troba jau griūna. Dėl pilietybės ne diskutuoti reikia o rimtai priešintis. Kaip tik galima. Ir priešintis reikia ne tik pilietybės klausimais bet ir visais kitais, kad bent žinotume tos sugriuvusios trobos vietą, kurioje galėtume atstatyti naują. Dabar, kaip matau, yra stengiamasi ne tik tą trobą sugriauti, bet iš rąstelius ištąsyti, kad nežinotume net kur yra mūsų vieta. Tai daroma ne tik per įstatymus, konstitucijos keitimus ar ignoravimą, bet ir per visokias integracijas, emigracijas – imigracijas, kalbą, ir, kas blogiausia, per vertybių supratimo keitimą. Vertybės keičiamos ne tik žiniasklaidos ber ir, kas bjauriausia, švietimo pagalba. Taigi, kovoti reikia visomis šiomis (ir ne tik) kryptimis. Kaip kovoti – tai jau kita kalba, bet būdų yra, ir tikrai dar ne viskas prarasta. O vergai nekalti, kad jie nesupranta vergais esantys, dėl to kalti mes, tą suprantantys ir negalintys išaiškinti nesuprantantiems
  Viską ką rašau yra tik mano nuomonė

 6. Simas Simaitis says:

  Visoje dabartinėje situacijoje mes pasitikime sistema, bet nepasitikima savo kaimynais ir visų pirma savimi. Mes geriau nieko nedarysime apart keisime įstatymus, bet gink Dieve nedėsime jokių pastangų keistis patiems. Visi matome „skylę tvoroje“, bet bijome žengti žingsnį už tos tvoros ribų. Tą skylę jau akis bado, bet baimė gauti per sprandą, kausto visų valią ir tik mėginama taisyti įstatymus, kad ta vergovė nebūtų tokia nepakeliama. Žiūrėkite filmą ar skaitykite knygą „Skrydis virš gegutės lizdo“. Gal suprasite apie ką noriu pasakyti.

 7. Ec says:

  „Nori pakeisti pasaulį? – Kvaily, keiskis pats“ Ši Šekspyro sukurta dažnai naudojama sąvoka yra neteisinga šaknyje ir skatina susitaikymą su esama padėtimi, šiuo atveju vergauti. Šia sąvoka dažnai norima pakeisti teisingus žodžius su visiškai atvirkščia prasme – Nori pakeisti pasaulį? – Pradėk nuo savęs
  Kol kas didžiausia problema, kad esame susiskaidę, o prieš mus veikiama dėsningai ir nuosekliai
  Viską ką rašau yra tik mano nuomonė

 8. romanas says:

  Straipsnis skatina tolimesnį kalbų , dėl dviejų pilietybių įteisinimo , lygmenį . Komentarai tokie pat .Tai kaip elgsimės šio referendumo metų ? Gal apie tai reikėtų pamąstyti ?

 9. Gena says:

  Visi balsuojam pries dviguba pilietybe!!!

 10. Simas Simaitis says:

  Šaunu, tik nepamirškite vieno, kad nesvarbu kas ir už ką balsuoja, svarbu kas tuos balsus skaičiuoja. Ir kaip sako mūsų visų žinomas tata Š*dkalnis: šunaujos balsas į dangų neina.

 11. Algirdas says:

  O jeigu sudeginsim pasus, nebalsuosim ir neprisiminsim jokių pilietybių kiba numirsim ar dar kokia kvaraba su mumis atsitiks? Na kas bus,a? Ogi gyvensim kur gyvenę nusispjovę į valdžią ir jos valdymo įrankius (rinkimus, referendumus) ir gyvensim kaip išmanom patys. Va kas bus.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top