Hakeriai atskleidė Kremliaus ryšius su Le Pen

2015, 5 balandžio, 20:28 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (4) | peržiūrų 418 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Newsweek“, JAV)
Lucy Draper

Marin Le PenKaip praneša prancūzų naujienų portalas Mediapart, hakeriai (programišiai) paskleidė tinkle tūkstančius tekstinių pranešimų ir el-laiškų iš susirašinėjimo, tarp Kremliaus ir prancūzų ultradešiniosios partijos „Nacionalinis frontas“ atstovų.

Prancūzų laikraščio Le Monde duomenimis, hakeriai publikavo šį susirašinėjimą savo tinklapyje, ir daugelyje pranešimų kalba eina apie „Nacionalinio fronto“ lyderę Marin Le Pen, o taip pat apie jos palaikymą Krymo pusiasalio prijungimui prie Rusijos, kuris įvyko 2014-ųjų kovą.

Kaip praneša leidinys, susirašinėjimas vyko tarp Timūro Prokopenko, kurį hakeriai jau pakrikštijo Kremliaus valdininku, ir kažkokio Kostios, kurį jie vadina rusų šaltiniu susijusiu su Le Pen.

Šie žmonės svarstė, ar palaikys Le Pen Krymo aneksiją, tapusi prijungimo proceso „stebėtoja“. Le Monde duomenimis, viename Prokopenko pranešimų kalbama, jog „ji labai mums reikalinga, aš pasakiau bosui, jog tu su ja susitarsi“ – aptariamu atveju kalba eina apie Krymo referendumo palaikymą iš Le Pen pusės, referendumo, kurio rezultatų tarptautinė bendruomenė nepripažino. Sekančiuose pranešimuose Kostia žada, kad „Nacionalinis frontas“ „oficialiai užims poziciją Krymo klausimu“.

Partijos “Nacionalinis frontas“ atstovas nuo Ile-de-France apylinkės Aymeric Chauprade buvo stebėtoju Krymo referendume 2014-ųjų kovo mėnesį, tačiau partijos atstovai paneigė gandus apie tai, kad jis ten dalyvavo kaip patarėjas užsienio politikos klausimais. Komentuodamas savo sprendimą važiuoti ten kaip stebėtojas, savo interviu rusų TV kanalui RT Šopradas pasakė: „Aš manau, jog ši referendumas legitimus. Kalba eina apie ilgą istoriją. Kalba eina apie rusų liaudį, apie buvusios TSRS teritoriją“.

Šių metų vasarį Marin Le Pen davė interviu lenkų savaitraščiui Do Rzeczy, kuriame pasakė, jog Prancūzija turi pripažinti Krymą Rusijos teritorija.

Gruodžio mėnesį ji prisipažino, kad jos partija gavo 9 mln €urų kreditą iš Pirmojo čekų-rusų banko. Vakarų spauda čia pat griebėsi šios naujienos, apkaltinusi Putiną radikalių europietiškųjų partijų palaikymu, situacijos destabilizacijos Europoje tikslu. O Le Pen pareiškė, jog prancūzų bankai atsisakė suteikti jos partijai kreditą, todėl ji buvo priversta kreiptis į Rusiją.

Pereitais metais Le Pen keletą kartų buvojo Maskvoje, kur buvo susitikusi su vice-premjeru Dmitrijum Rogozinu ir kitais Kremliaus valdininkais, kad aptarti eilę politinių klausimų.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Mindaugas says:

  Ar tik nebus šie hakeriai iš National Security Agency, arba iš Mossad?

 2. PP says:

  Artėja rinkimai, tai juk reikia kažkaip diskredituoti…

 3. artas says:

  Nereikėtų vien į rinkimus remtis. Daugelis iš mūsų nenorime pripažint to, kad mums patinkantys žmonės ar jų atstovaujamos ideologijos gali remtis tais pačiais korupciniais dalykais, kuriuos mes įpratę priskirti savo ideologiniams priešininkams.

  Iš tiesų reikia bent jau pabandyti įsisąmoninti, jog Le Pen lygiai taip pat veržiasi į valdžią ir dėl to, kad tą pasiekti pagatava (galbūt) ir pačiam velniui subinę pabučiuoti, o ne tik pripažinti garsiai (už 9 mln), kad palaiko Krymo referendumą. Ten duota nuoroda į tą „hakerių“ puslapį – galima pasiskaityti jų pokalbius.

  O mums, mums reikėtų remtis savais, o ne visokiomis Le Pen, ar dar kuo nors. Tik tarp savų galime surasti tikrą paramą, jei sugebėsime juos įtikinti tuo pačiu. Svetimos šalys mums nepadės. Tuo galima įsitikinti iš istorijos. Pagalba visada gaunama remiantis savais išskaičiavimais – apsimoka – padės, ne – tai ne.

 4. PP says:

  O kas sako, kad padės? Lietuvoje kol kas nėra kuo remtis. Deja… Bet kokiu atveju Le Pen atėjimas į valdžią mums tik į naudą, nes griaunama žydroji imperija ES ir suduodamas antausis JAV.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top