Islandijos vyriausybė siūlo iš komercinių bankų atimti galią „daryti“ pinigus

2015, 12 balandžio, 3:26 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (12) | peržiūrų 949 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

telegraph.co.uk

Islandijos vyriausybė siūlo iš komercinių bankų atimti galią „daryti“ pinigus, perleidžiant ją centriniam bankui.

pingis_4523615

Islandijoje, kaip ir kitose šiuolaikinės ekonomikos rinkose, centrinis bankas valdo piniginių banknotų ir monetų gamybą, bet ne visas finansines operacijas šalyje..

Islandijos vyriausybė svarsto revoliucinę piniginę pertvarką – atimti iš komercinių bankų galią manipuliuoti finansinėmis operacijomis ir atiduoti ją centriniam bankui.

Tokį radikalų pasiūlymą, kurio priėmimas būtų drastišku posūkiu šiuolaikinėje finansų istorijoje, pateikė Frosti Sigurjonsson, įstatymų leidėjas, iš valdančiosios centristų Progreso Partijos. Pasiūlymo pavadinimas „Geresnė monetarinė sistema Islandijai“.

Tyrimo rezultatai bus svarbus indėlis į būsimą čia ir kitur diskusiją, apie pinigų kūrimą ir pinigų politiką,“ pasakė ministras Pirmininkas Sigmundur Davidas Gunnlaugsson.

Premjero ataskaitoje kalbama apie siekį padaryti galą pinigų sistemai, dėl kurios įvyko daugybė finansų krizių, įskaitant ir paskutiniąją 2008 m.

Sutinkamai su keturių centrinių bankų tyrimu, nuo 1875 šalis turėjo „daugiau nei 20 įvairių tipų finansinės krizės atvejų“, ir „šešis labai rimtus finansų krizės epizodus vykusius vidutiniškai kas 15 metų „.

Ponas Sigurjonsson sakė, jog problema kiekvieną kartą kilo, kai esant stipriam ekonomikos ciklo pakilimui būdavo išpučiami kreditai.

Jis teigė, kad centrinis bankas negalėdavo apimti ir suvaldyti kredito bumo, todėl atsirasdavo infliacija, pasitarnaudavusi kibirkštimi padidintos rizikos veiksmams ir spekuliacijoms, kurie grėsdavo centrinio banko žlugimu ir situacijai suvaldyti pareikalaudavo brangių valstybės intervencijų.

Islandijoje, kaip ir kitose šiuolaikinių ekonomikų rinkose, centrinis bankas kontroliuoja banknotų ir monetų kūrimą, bet ne visus pinigus, kurie atsiranda iškart, kai tik komercinis bankas pradeda siūlyti kredito paslaugas.

Naudodamas savo monetarinės politikos svertus, centrinis bankas gali tik bandyti šiek tiek įtakoti pinigų srautus.

Ir, taip vadinamas „Vienintelis pinigų tiekėjas“, patampa tik banknotų ir monetų gamintoju.

„Svarbiausia, kad galia kurti pinigus atskiriama nuo galios nuspręsti, kaip naujieji pinigai bus naudojami“. „Kalbant apie valstybės biudžetą, Parlamentas aptars vyriausybės siūlymą dėl naujų pinigų paskirstymo“, rašė P. Sigurjonsson savo pasiūlyme .

frostis.is

parengė: Saulius Tarasevičius

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 12

 1. gera iniciatyva says:

  Kitais žodžiais 100 procentinis rezervavimas ir bankininkų vagystei p..dec.

 2. Senis says:

  Šis pasiūlymas reikštų pasaulinės bankininkystės kracho pradžią, o to tikrai neleis Dievo išrinktoji tauta, kuri bankus įkūrė ir kontroliuoja nuo pasaulio susikūrimo pradžios. Tad islandų pasiūlymas labai vertingas, bet realiai niekaip neįgyvendinamas.

 3. Dovydas says:

  …viskas visada įgyvendinama, jei ….yra noras.

 4. Ec says:

  Situacija labai įdomi, būtų labai geras pavyzdys kitoms šalims.

 5. Rosalie says:

  Kazkada irgi niekas netikejo , Kad Vietnamas gali islosti kara pries JAV. Bet kai buvo didelis noras……

 6. PP says:

  Noras noru, bet pasaulio bankininkai su plaukuotomis rankomis galingi ir šito Islandijai neatleis. Jau nurijo vieną kartų kąsnį su atsisakymu mokėti už skolas. Bet tai buvo ne bankininkų pinigai. Tai, prieš ką užsimojo Islandijos vyriausybė, yra tiesioginis pasikėsinimas į bankininkų galią ir blogas pavyzdys kitiems. Todėl reikia laukti artimiausiu metu teroristinių aktų Islandijoje ar su Islandijos piliečiais, laivais, lėktuvais…

 7. Ec says:

  PP>> Labai nesinori, kad taip atsitiktų, bet labai didelė tikimybė tam yra. Mažiausias blogis, kuris gali nutikti, tai visiška informacinė ir pagal galimybes kitokia blokada

 8. jonas says:

  Adolfas irgi bande tai padaryti, bet neuztruko susilaukti bankininku kersto. O Kenedis buvo paskutinis kuris bande apriboti FR galia. ir buvo nugalabytas labai greitai. Nors jei niekas nebandys priesintis nuo to geriau nebus . Kaip sako vikingu patarle: „kas del nieko negyvena tas ir mirsta del nieko“.

 9. beee... says:

  Islandija drąsi valstybė ir vieninga bei sąžininga tauta…Ir mūsų nepriklausomybę ji pripažino pirmoji…Nesustoja prie draugiškumo laužo tie, kurių protus apdemdę PINIGAI…Lipama per viską, visokiais būdais ir visokiomis priemonėmis…Todėl visiškai tikiu, kad Lietuva Islandiją jos siekiuose taip pat palaikys pirmoji…

 10. Dovydas says:

  ….Lietuva….. Ar Lietuvos valdžia….? Vasalas neturi savo nuomonės. Neturi teisės jos turėti…. Tačiau gerai yra tai, kad niekas neatrodo taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

 11. Martynas says:

  Kita vertus Islandija miniatiurine valstybe. Turint tik 300.000 gyventoju ko gero galima bandyti igyvendinti net ir tokius projektus nesukeliant per daug galvos skausmo didiesiems bankininkams. Ar Islandijai bus leista tai padaryti ir ar tai pasitarnaus pavyzdziu kitoms salims, tai laikas greitai parodys.

 12. PP says:

  Kada ten eiliniai rinkimai? Manau, kad jau netrukus. Tai pirmiausia bus bandoma per rinkimus pakeisti valdančiąją daugumą taip, kad naujai nekiltų jokie norai atimti iš bankininkų jų „teises“.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top