J. Dapšauskas. Alkoholio pramonė, padedama valdžios, išžudė daug žmonių ir sako, kad nebėra kam gerti

2016, 11 balandžio, 9:20 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 326 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Juozas DapšauskasDidįjį penktadienį sulaikytas Jonavos administracijos direktorius socialdemokratas Jonas Klemensas Sungaila, po švenčių – pramogų pasaulio atstovas, televizijos laidų vedėjas Arūnas Valinskas, LRT balsas, diktorė Regina Jokubauskaitė nesulaukusi švenčių jau žymiai anksčiau „pašventė“ ir sėdo girta vairuoti.

Tradicijos sunkiai keičiasi, nors jau nemažai vairuotojų ant savo mašinų užsiklijavo europarlamentaro Broniaus Ropės inicijuotus lipdukus „Vairuoju blaivus, nes myliu jus“. Pasirodo, dar daug žinomų visuomenės asmenų nemyli žmonių, nes sėda už vairo apsvaigę. Nieko keista, kad šoumenas A. Valinskas ir Seime „atidirbinėjo“ alkoholio pramonei, o kartą, kai Informacinės visuomenės plėtros komitete jam vadovaujant buvo svarstomas alkoholio kontrolės klausimas, prof. Aurelijui Verygai net žodžio nesuteikė, pareikšdamas, kad „čia jums ne turgus“, jie esą ponai turį mandatą nuspręsti kaip elgtis.

Tačiau permainos ateina, vienus mandatus pakeičia kiti, kėdės braška, svyruoja. Alkoholio pramonė nejuokais išsigando, kad visuomenė nebeapsikenčia tos valdžios ir alkoholio pramonės simbiozės – ėmė rinkti piliečių grupės „Už Blaivią“ parašus alkoholio kontrolės įstatymo griežtinimui. Tada paleido viešųjų ryšių skrajučių, kad alkoholio vartojimas visai nėra problema Lietuvoje.

Prie skrajučių nešiotojo vaidmens prisidėjo ir apžvalgininkas Rimvydas Valatka, kartodamas alkoholio pramonės paleistą manipuliacinę mintį, kad nėra jokios problemos, nes alkoholio Lietuvoje parduodama vis mažiau. Tikra tiesa, kad parduodama ženkliai mažiau, tariamai mažėja suvartojimas, tačiau parduodama todėl mažiau, kad daugybę žmonių alkoholiu ši pramonė jau išžudė, didelė dalis gyventojų emigravo. Tačiau faktas lieka faktu, kurį skelbia Pasaulio sveikatos organizacija, kad pagal gryno alkoholio tenkančio vienam dar likusiam Lietuvos gyventojui mes esame trečioje vietoje pasaulyje. O pasekmes juk matome ir plika akimi. alkoholis, alkoholio pramonė

Pabūgus visuomenės prablaivėjimo, paskelbiamas susietų su alkoholio pramone organizacijų atliktas „tyrimas“. Pasirodo lietuviai daug negeria, turistai atvykę čia tiek išgeria, kad net statistiką iškraipo. Įdomu, turistai į kitas šalis – Latviją, Estiją, Lenkiją nevyksta, visą alkoholį išgeria tik čia, Lietuvoje. Reikia būti kvailam, kad tokiom nesąmonėm patikėtum.

Vienas politikos apžvalgininkas neseniai pareiškė, kad kad Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga perėmė iniciatyvą iš TS-LKD Lietuvos išblaivinimo klausimu. Bėda tame, kad TS-LKD tik kalbėdavo apie šią problemą, bet lemiamais momentais elgdavosi priešingai, tuo ypač pasižymėjo šios partijos atstovas šioje srityje Antanas Matulas. Paradoksalu, kad TS-LKD partijai savo rinkiminėje programoje įsirašant nuostatą, kad sieks alkoholio reklamos draudimo, gavę rinkėjų pasitikėjimą, elgėsi priešingai: būtent iniciavo alkoholio reklamos draudimo atšaukimą. Kitu atveju, A. Matulas buvęs tarp tų, kurie teikė įstatymo projektą, kad nebūtų degalinėse pardavinėjamas alkoholis, artinantis jo įsigaliojimui, elgiasi priešingai ir deda pastangas, kad degalinėse liktų bent iki 15 proc. stiprumo alkoholis.

Manipuliacijos tęsiasi: Seime net kovo mėnesį įregistravo įstatymo projektą gana panašų, kuriam renkami piliečių parašai, taip tarsi sudarydami vaizdą, kad gal ir nereikia tos piliečių iniciatyvos, pats Seimas kažką daro. Net stebėtina, kad balsuojant tik vienas buvo prieš, dauguma už, o kiti susilaikė. Tarsi čia kitas Seimas, ne tas kuris visomis išgalėmis dar prieš kelis mėnesius įnirtingai ieškojo kelių nepašalinti alkoholio iš degalinių. Bet žinant politikų manipuliacijas, tai akivaizdus vaizdavimas, kokie mes pakankamai geri, bet kai reikia priimti realų sprendimą arba prisiartina įstatymo įsigaliojimo laikas, tada elgiamasi visiškai priešingai. alkoholizmas, alkoholikas

Įregistruotame TS-LKD įstatyme yra ir esminių skirtumų. Tiek dabartinis ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, tiek opozicionierius A. Matulas sanguliauja su alaus pramonės atstovais, beje, tam neprieštarauja ir nepavydi stipriuosius alkoholinius gėrimus gaminanti pramonė, nes seniai yra žinoma schema, kad jaunimas vartoti nepradeda nuo stipriųjų alkoholinių gėrimų, bet būtent nuo sidriukų, alaus, galiausiai vartojamas ir stiprus.

Taigi A. Matulo inicijuotame įstatyme kalbama apie specializuotas alkoholio parduotuves, tačiau tai yra melas arba, švelniau sakant, savi išsigalvojimai, neparemti ekspertų rekomendacijomis. Anot A. Matulo, specializuotose parduotuvėse tik 15 proc. stiprumo alkoholis. Beje, pagrindinė problema jaunimo tarpe yra būtent silpni alkoholiniai gėrimai, taip pat ir probleminiai vartotojai neretai būtent svaiginasi silpnu alkoholiu, bet dideliais kiekiais. Tai reiškia, kad A. Matulas tik dar kartą vaizduoja, kad nori spręsti problemą, o realiai neklauso ekspertų rekomendacijų.

Visoje Lietuvoje žmonės pasirašo po piliečių iniciatyva keisti alkoholio kontrolės įstatymą. Stebėtinai lengvai žmonės pasirašo po iniciatyva. Iniciatyvinės grupės lūkesčiu, jei 60 proc. iš kalbintų žmonių pasirašo, tai jau geras rezultatas, nes rodo, kad dauguma žmonių nori, kad būtų griežtinamas alkoholio kontrolės įstatymas, problema sprendžiama iš esmės. Bet pranoksta palankumas lūkesčius: pasirašo 80-90 proc iš kalbintų žmonių.

Per visą balandžio mėnesį bus galima pasirašyti po iniciatyva ir savivaldybių visuomenės sveikatos biuruose, jų vietos bus skelbiamos internetiniame puslapyje uzblaivia.lt balandžio mėn. Taigi galimybė išreikšti savo nuomonę bus sudarytos žmonėms visoje Lietuvoje. Daugiau informacijos galima surasti apie piliečių iniciatyvą ir socialiniame tinklapyje „UŽ Blaivią“. Parašų rinkimas tęsis iki gegužės vidurio, surinkus parašus, įstatymo projektas visuomenės iniciatyva ir palaikymu keliaus į Seimą dar šioje pavasario sesijoje. alkomafija, alkoholio vartotojai

Autorius yra Sveikatos bangos dešimtmečio sąjūdžio iniciatorius, parašų rinkimo iniciatyvinės grupės „Už blaivią“ koordinatorius

alkas.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. aštrus says:

    Jau 26 metai kaip turime vadinamą,…………tiek prikurta valstybeje institucijų,divizijos tikrintojų,ar kas patikrino iš kokių medžiagų ,kur medžiagos pirktos,jų kiekiai,kainos,atliekos putra pagaminamas taip senu pavadinimu alus.Išverdamos upes nuodų,o kas mate kur auga Lietuvoje apynių plantacijos.Jų šalyje nera ir jau senai.Tiktai Kauno botanikos sodas turi pasodines kelias lysves studentų supažindimui.Sakysite nuodų virejai apynius importuoja ,bet galite greitai sužinoti apynių kainą.Ant failo :sell/buy hops ,price.Anglija,Čekija,Vokietyja,Kanada eksportuoja apynius bet jų 1kg kaina 167litais.Brūdo virejai sekantį menesį bankrotuotu.Alaus be apynių ne išvirs,jie naudoją chemiją.Kam nuodų virejai parduoda miežių salyklo atliekas pūtrą,ar rikiuojasi ūkininkų sunkvežimiai prie nuodų viryklų,tikrai NE.Pagaminti stiprų alų butina tureti daug miežinio salyklo,tuomet ir putros dideli kiekiai.Žulikai naudoja sintetinius saldyklius,kurie už cukrų 6 kartus saldesni ir l. pigus.Kovotojams UŽ BLAIVIĄ turime nusilenkti,bet butina visu griežtumu stabdyti nuodų gamybą,nusikaltelius teisti pagal LR įstatimus.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top