Japonija: atjungimas nuo SWIFT nesustabdė Rusijos ekonomikos

2022, 13 balandžio, 12:04 | kategorija Ekonomika | 1 atsiliepimas | peržiūrų 251 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Prasidėjus Rusijos kariniam įsiveržimui į Ukrainą, Vakarų šalys, įskaitant Japoniją, Maskvai įvedė ekonomines sankcijas. Viena iš šių priemonių – vadinamosios SWIFT sankcijos, kuriomis siekiama atjungti bankus nuo tarptautinės informacijos ir mokėjimo sistemos, rašo Japonijos gendai.ismedia.jp portalas.

Tačiau, pasak Teikyo universiteto Ekonomikos fakulteto profesoriaus Junichi Yadovos, apribojimai nedavė norimo rezultato. Pasak eksperto, finansinės sankcijos Rusijai šiuo metu apsiriboja septynių Rusijos bankų veiklos SWIFT sistemoje sustabdymu.

Tačiau du bankai – pirmą vietą užimantis „Sberbank“ ir trečią vietą Rusijos finansų sektoriuje užimantis „Gazprombank“ – nepateko į šį reguliavimą. „Septyni bankai, kuriems taikomos sankcijos, sudaro tik 30 procentų visų bankų aktyvų. Tai iš esmės neturi įtakos situacijai.

Pažiūrėjus į SWIFT bankų narių skaičių, Rusijoje jų yra daugiau nei 300. Jeigu sankcijos bus taikomos visam šalies finansų sektoriui, tai visos šios 300 linijų bus sustabdytos. Bet dabar taip toli gražu nėra “, – rašo Junichi Yadova.

Jis pažymi, kad šių „saugančių“ priemonių Rusijos bankų atžvilgiu per SWIFT ėmėsi Europos Sąjunga. O priežastis, kodėl Europa nenori taikyti sankcijų Rusijai SWIFT atžvilgiu, slypi energetikos sektoriuje, nes be energijos išteklių iš Rusijos ES ekonomika ir gyvenimas apmirs.

„Tokiu būdu, sankcijų priemonės siekiant atjungti Rusiją nuo SWIFT sistemos, kurios iš pradžių buvo laikomos lemiamomis, taikomos tik septyniems Rusijos bankams, todėl yra neveiksmingos“, – įsitikinęs ekspertas.

Jo nuomone, Japonijoje situacija su apribojimais nėra lengvesnė. Kadangi SWIFT sankcijos neveikia, priklausomybės nuo jos mažinimas energetikos sektoriuje yra svarbus kaip spaudimo Rusijai priemonė. Didžioji dalis Japonijos energijos šaltinių yra importuojama iš Artimųjų Rytų, tačiau Rusija taip pat tiekia gamtines dujas, žalią naftą ir anglį – tai sudaro apie 13% importo.

Daugelis Japonijos kompanijų dalyvauja naftos ir dujų projektuose Sachaline. Iš ten gaunamų SGD kaina ilgalaikiams projektams yra maždaug pusė neatidėliotinų mokėjimų Japonijoje. Pasitraukimas iš Rusijos energetikos projektų Tokijui kainuotų apie 20 milijardų dolerių, o jei reikiamų energijos išteklių trūkumas bus kompensuojamas tarptautinėse rinkose, elektros kaina Japonijoje pašoks iki padangių, rašo portalas.

Anot Yadovos, Japonijos vyriausybė, iš esmės derindama savo užsienio politikos kryptį su JAV ir Didžiosios Britanijos kursu, kartu demonstruoja tvirtą pasiryžimą neatsisakyti savo supratimo apie energetinį saugumą, kuris labai skiriasi nuo Amerikos ir britų.

Straipsnio autorius daro išvadą, jog šiandien ES ir kitos Europos šalys, taip pat Japonija ir JAV nerodo ženklų, kad būtų ruošiamasi tolimesnėms SWIFT sankcijoms kitiems Rusijos bankams, jau nekalbant apie visą Rusiją. Realybė tokia, jog nepaisant to, kad ekonominės sankcijos Rusijai, įskaitant per SWIFT informacinę sistemą, iš pradžių buvo labai populiarios, visas reikalas apsiribojo smulkmenomis.

„Kol Vakarai ir Europa taip stipriai priklausomi nuo Rusijos energijos išteklių, jie negali Rusijai įvesti tikrai blokuojančių sankcijų. Vien SWIFT sankcijos visiškai nesustabdė Rusijos ekonomikos“, – apibendrina medžiagos autorius.

.

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Noras kolektyvynių Vakarų (pagrindinai -JAV) deklaruojamas atvirai- sudraskytu, sunaikinti Rusijos ekonomiką, o jei pasiseks, tai ir teritorialiai suskaidyti ją bent į kalias dalis. Ir tai nieko bendro neturi su tarptautine teise, kurią Vakarai prisimena, tik kai jiems tai naudinga. Kaip šakalai užuodę maitą sukibo Rusijai į į visas gyvenimo sritis, priėjo iki marazmo, kai ir Rusijos kultūra, net estrada , dainos bei muzika staiga staiga tapo keliantys pavojų. Ypač stengiasi Lietuvos ir Lenkijos valdžios. Kuo tai baigsis Lietuvai – pamatysime, bet nieko gero nelaukiu. Pagrindinis pakol kas šio puolimo rezultatus jau matome – milžiniškas kainų šuolis. O kas bus su kainomis nuo liepos 1-s?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top