JAV prieš Rusiją: karas už Šiaurės ašigalį

2015, 19 balandžio, 3:34 | kategorija Ideologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 392 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Rusijos ir Norvegijos užsienio reikalų ministrai mini išsivadavimą nuo nacių – foto: Getty

Nauji prekybos keliai, karinės bazės ir milžiniškos angliavandenilių atsargos: Arktyje atidarytas naujas priešpriešos frontas tarp Rytų ir Vakarų, rašo Alfredo Mantici savaitraštyje Panorama.

„Kalbėsime tiesą: jei žiūrėti į Ukrainos krizę Maskvos akimis, tai ji visiškai teisėtai gali būti vertinama kaip NATO ir JAV strateginis puolimas siekiant sukurti karinį-politinį spaudimą prieš šventų motinėlės Rusijos sienų. Ne paslaptis, jog amerikiečiai padedant CŽV ir neturinčių jokių skrupulų samdinių iš Blackwater palaikė sukilimą Maidane, kurio dalyviai 2014-ųjų vasarį privertė bėgti sraigtasparniu prezidentą Viktorą Janukovičių, tesiėtai išrinktą laisvų rinkimų metu“, – rašo korespondentas.

Straipsnio autorius primena, jog 90-aisais, tie patys amerikiečiai kariniu būdu palaikė separatistinius veiksmus, kurie privedė prie buvusios Jugoslavijos skilimo, tačiau dabar staiga jie tapo Ukrainos sienų gynybos šalininkais nuo separatistų, keliančių tuos pačius reikalavimus, kaip ir kažkada slovėnai, chorvatai ir kosovarai.

Kitaip tariant Belgradui (Jugoslavija) teko sutikti su separatistinėmis nuotaikomis spaudžiant bombardavimo sąlygoms, tuo metu kaip Kijevas panašioms nuotaikoms priešinasi palaikomas tų, kurie pastūmėjo sugriauti tokią europietišką šalį, kaip Jugoslaviją.

Maskvos nuomone ukrainietiškos vyriausybės palaikymas iš Vakarų pusės yra ne kas kita, kaip būdas pavojingai priartinti NATO sienas. Rusijos politikai, žinomi savo toliaregiškumu, prieš keletą metų atidarė naują priešpriešos tarp Rytų ir Vakarų frontą, kuris išeina į Šiaurės ašigalį, rašo žurnalistas.

Globalaus atšilimo ir iš dalies ledų tirpimo dėka, Arktyje atsidarė nauji prekybos keliai ir tapo prieinamos anksčiau nepasiekiamos milžiniškos angliavandenilių atsargos, kas gerokai padeda vystyti rusų infrastruktūras šalies šiaurėje.

Kadangi naujų prekybos kelių atidarymas ir ekonominis progresas, nuo pat žmogaus atsiradimo tapo kariškių prerogatyva, Maskva aktyvavo rusiškosios Arkties dalies militarizacijos procesą, dislokavusi Šiaurės laivyno bazę Naujosios Žemės archipelage. Didžiausioje saloje buvo modernizuotas aerouostas, galintis priimti pačius šiuolaikiškiausius ir įvairiausius buvusios Raudonosios armijos naikintuvus bei bombonešius, – rašo korespondentas.

Galimai, siekdama pasiųsti NATO konkretų signalą, 2014-ųjų pabaigoje Rusijos karinė žinyba įvykdė plataus masto karinius arktinius mokymus. O Šiaurės laivyno vadovybė paskelbė apie jūrų pėstininkų divizijos Arktyje dislokavimą. Atitinkamai „Putino doktrinai“, Arktis įrašyta į prioritetinių Maskvos įtakos zonų sąrašą. Šios teritorijos kontrolės svarba prilyginama svarbumu Juodosios jūros regionui ir Krymui, kalbama straipsnyje.

Šios iniciatyvos išprovokavo Norvegijos, vienintelės Šiaurės Atlanto sąjungos narės, fiziškai esančios Arkties regione, nuogąstavimus. Vyriausybė Osle supranta, jog kelia Maskvai neapykantą, po to, kai Norvegija aktyviai dalyvavo NATO sankcijų programoje, atsakant į Rusijos teikiamą palaikymą Ukrainos separatistams. Vargu ar rusai peržengs negrįžtamą ribą norvegų atžvilgiu Šiaurės ašigalyje. Kartu su tuo, naujo fronto atidarymas įneša naują elementą į santykių destabilizavimą tarp Maskvos ir Vakarų bei gali būti panaudotas Putino mažinant spaudimą Ukrainoje.

Be to, Kremlius supranta, jog, kada kalba eina apie naujų teritorijų įsigijimą, veiksmai verti daugiau, nei žodžiai, apie ką liudija Krymo istorija. Todėl, galima daryti prielaidą, jog žingsnis po žingsnio rusų įtaką arktinėse jūrose tik didės, kol NATO ir Europa bus nukreipusi dėmesį į Ukrainos krizę, pabaigia žurnalistas.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Mindaugas says:

    Konservatoriais save vadinantys „neokonai“ šiandien dirba ranka rankon su Obama, tariamai pačiu liberaliausiu prezidentu JAV istorijoje. Todėl Obama, savo ruožtu, vis tiktai laikosi to paties – „neokonų“ nubrėžto JAV užsienio politikos kurso. „Neokonų“ direktyvomis grindžiama dabar Amerikos diegiama „naujoji globalioji etika“, kurios pagrindinės gairės yra tokios:  Tarptautiniai santykiai iš esmės tai galios santykiai, o teisė čia vaidina labai menką vaidmenį;    Lemiamas veiksnys – karinė galia, būtent galia pateisina esamą padėtį; JAV yra viešpataujanti pasaulinės tvarkos galia, kurią privalo pripažinti kitos pasaulio šalys; Kas ne su mumis, tas prieš mus; JAV šiuo metu užimama pozicija leidžia primesti savo pažiūras, interesus ir vertybes visam pasauliui; JAV privalo stiprinti savo hegemoniją pasaulyje; Žmogaus teisės yra aukščiau už valstybių ir tautų suverenumą…Kas gi tie neokonai? Dauguma jų jaunystėje buvo kairiaisiais radikalais, bet po to, kai Stalinas politiškai nugalėjo, o vėliau ir nužudė jų dievinamą Trockį, visi dabartiniai „neokonai“ staiga patapo aršiais antikomunistais ir ėmė bendradarbiauti su CŽV įvairiose ideologinėse bei kultūrinėse diversijose tiek prieš Tarybų Sąjungą, tiek prieš ir dabartinę Rusiją….

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top