Jolanta Blažytė. Bandelės brangios nes „Ne toks” kapitalizmas

2023, 18 balandžio, 20:37 | kategorija LPT | atsiliepimų (2) | peržiūrų 192 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Jolanta Blažytė

FB nuotrauka

Lietuvoje gyvenanti Baltarusijos pilietė, susitikime su Seimo nare Rasa Budbergyte pasiguodė dėl LR švietimo sistemos problemų: brangiai kainuojantys vaikų papildomo ugdymo būreliai (Baltarusijoje viskas nemokamai), trūksta vadovėlių, pratybų sąsiuviniai labiau dėl biznio, o ne dėl naudos vaikams, o štai bandelė mokyklos bufete kainuoja 3 kartus brangiau, nei Maximoje.

Dėl problemų – nieko naujo, užtat Seimo narės R. Budbergytės atsakymas vertas Nobelio premijos demagogijos srityje:

„Jūs atvykote į kapitalizmą, kuris neturi žmogiškojo veido“, – ištarė R. Budbergytė.

Va taip va… Bet atpiginti bandelės mokyklos bufete seimūnė nepažadėjo. Ir vaikų aprūpinti sąsiuviniais nepažadėjo…Seimūnė tik paaiškino Baltarusijos pilietei, kad Lietuvai labai nepasisekė su kapitalizmo žmogiškuoju veidu (o Baltarusijai, turbūt, pasisekė???).

O aš, matydama tokius „vaizdelius“, eilinį kartą noriu paklausti Seimo narių: „Tai, ką jūs ten, blyn, tame Seime veikiate? Ar negalėtumėte savo demagogiją varyti tiesiog gulėdami ant sofkės, gerdami alų ir traškindami čipsus?

Ir kada jūs pagaliau pradėsite dirbti bent minimaliu pajėgumu ir pasirūpinsite, kad bandelė mokyklos bufete kainuotų tiek, kiek kainuoja Maximoje, o ne tris kartus brangiau?“. (Ai, tiesa, čia pat prisiminiau, kad alaus ir čipsų nenusipirksi be Seimo nario atlyginimo).

Ir jaučiu, kad Seimo narei R. Budbergytei ir kitiems demagogijos premijų laureatams čia pat atsiras „salės pagalba“, t.y. ekonomistai, kurie tuoj pat paaiškins, kad bandelė mokyklos bufete yra tris kartus brangesnė, nei Maximoje, todėl, kad verslas sumoka per mažai mokesčių.

Nes, nūūū, gi dėl visko kaltas verslas, kaltas kapitalizmas, kuris „neturi žmogiškojo veido“, bet užtat Švietimo ministerijoje nėra nė vieno valdininko ir Seime nėra nė vieno išrinktojo, kuris būtų kaltas dėl to, kad bandelė mokyklos bufete kainuoja tris kartus brangiau, nei Maximoje.

Na, o tiems, kurie jau 30 metų kartoja tą nusibodusią mantrą „biudžete nėra pinigų“, esu pasiruošusi taip pat suteikti „salės pagalbą“.

Štai, pavyzdžiui, šiandien internautai dalinasi šokiruojančia informacija apie Švietimo sistemoje vykstančius pinigų įsisavinimus, kurie pakišti po neva „moksliniais tyrimais“. Tyrimai – apie nieką, o pinigai jiems metami šešiaženklėmis sumomis už kiekvieną.

Taigi tie, kurie siūlo didinti mokesčius „dėl geresnių viešųjų paslaugų“, galbūt teiksis atsakyti į klausimą: kur tie padidinti mokesčiai nukeliaus? Ar už juos bus atpigintos bandelės mokyklos bufete ir vaikams nupirkti vadovėliai, ar vis tik jie nukeliaus kokiems nors „moksliniams tyrimams“ tema „Tarakono ir blusos emocinė transformacija klimato kaitos kontekste. Palyginamoji analizė“?.

O gal už juos bus pasamdytas dar vienas demagogų batalionas, kuris kitų šalių piliečiams pasakos, jog „Lietuvos kapitalizmas neturi žmogiškojo veido“?

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. kk says:

    iki ko dasigyvenome-kaip pasaka….

  2. Socialistas says:

    Teisingai pasakė seimo narė. Norite į ES prašom pajuskite pilną ES „gerovės” skonį. Ar tikrai prie Lukašenkos blogiau nei ES??? pamatys zmagarai ES realybę ir užsimanys atgal, kaip ir TSRS išvykusiejį į „laisvės kalvę” – JAV po poros metų su ašaromis akyse skundžiasi kaip jav blogai o TSRS gerai buvo. Jutubėj pažiūrėkit

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top