Ką daryti, kad neatsidurtume Rusijos įtakoje

2016, 19 balandžio, 10:33 | kategorija Metodologija | 20 komentarų | peržiūrų 702 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

parlamentnilisty.cz

rusijos tv

Tarptautinis analitinis centras Chatham House paskelbė tyrimo apie Rusiją ir jos hibridinio karo vykdymo metodus – ir ne tik prieš Vakarus. Nekomercinės organizacijos, propaganda, suinteresuotos grupės – nuo viso to ir daug ko kitko reikės gintis, kad mes vėl nepapultume į Rusijos įtakos sferą.

Pagal Chatham House analizės, apie rusų asmeninių interesų siekimo metodus, išvadą, Rusija, nežiūrint į nepalankią jos pačios ekonominę padėtį, taip paprastai nepasiduoda.

Analitikai pareiškė, jog turint omenyje tai, kad 2015 metais Rusijos išlaidos kariuomenei išaugo 30%, tuo tarpu kai kitose biudžeto sferose buvo dideli mažinimai, Rusija kaip ir anksčiau stengsis išplėsti savo įtakos zoną nuolat finansuojamų prorusiškų nekomercinių ir komercinių organizacijų dėka.

Rusija ir toliau kurs savo „pasaulinio ir lokalaus donoro“ įvaizdį, ir stiprins savo poziciją užsienio politikos arenoje, darydama akcentą į humanitarinę pagalbą. Į ją daugiau dėmesio turi atkreipti, pirmiausia, šalių, gaunančių tą pagalbą, visuomenė, kad vėliau šios šalys vengtų taikyti antirusiškas priemones.

Rytoj, kaip ir šiandien, Kremlius akcentuos į slavų kultūrą, paveldą ir krikščioniškas tradicijas, remdamasis kuriomis bandys formuoti identitetą, galintį po rusų sparnu suvienyti daugybę žmonių.

Iš kitos pusės, Rusija taip pat intensyviai atakuos europines vertybes, gilins antivakarietiškas nuotaikas ir palaikys euroskeptines politines partijas ir susivienijimus. Visa tai daroma su tikslu destabilizuoti Europos Sąjungą. Tikėtina, jog bus pritaikyti kosmetiniai pasikeitimai eilėje prorusiškų organizacijų, kurios po to dirbs, greičiau jau, kaip euro-azijietiškos, nei kaip rusiškos.

Savo metodus Putinas išbandė Ukrainoje, o dabar, pasak Chatham House, nėra jokių garantijų, kad jis jų nepanaudos ir kitose Rytų Europos šalyse, kur gyvena daug rusakalbių, pavyzdžiui, Moldovoje, Estijoje, ir Latvijoje.

Tačiau, įvykiai Ukrainoje taip pat parodė, jog su Putino ekspansija galima kovoti legaliomis priemonėmis. Pavyzdžiui, Ukrainos Nacionalinio saugumo Taryba pritaikė sankcijas prieš 12 rusiškų, kazokų ir religinių organizacijų, veikiančių palaikant Rusijai.

Nuo šio hibridinio karo galima gintis, tačiau pradžioje jį reikia suprasti. „Pavyzdžiui, MIP regione ir Vakaruose turi suvokti, pasisakantys ir komentatoriai, susiję su šiomis grupėmis, ne visada yra „nepriklausomais“ ekspertais, kaip jie save pristato“. Rusiškas MIP būtina įdėmiai sekti, stebint jų darbo atitikimą tos ar kitos šalies galiojantiems įstatymams, o įstatymų pažeidimų atvejais, joms reikia taikyti sankcijas. Taip pat reikia sekti rusiškų organizacijų veiklą, o esančioms Rusijos kaimynėmis šalims reikia pravesti civilinių saugumo tarnybų reformas.

Iš kitos pusės, vakarietiškoms prodemokratinėms organizacijoms reikėtų stengtis įsiterpti į tų šalių piliečių gyvenimą, ir tokiu būdu kontroliuoti prorusiškų organizacijų veiklą.

Taip pat, vakarietiškos prodemokratinės organizacijos turi mokėti atskirti propagandą ir rusiškas suinteresuotas grupes, o taip pat jas sulyginti.

„Tokio tipo plataus masto vakarų strategija, vykdoma ranka rankon su nacionalinėmis vyriausybėmis, pilietine visuomene ir nepriklausomomis MIP, – gebės apginti bręstančią demokratiją, sutvirtinti atvirą visuomenę ir garantuoti europietišką ateitį šalims, kurios yra mūsų kaimynėmis“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 20

 1. Stasys says:

  Kas čia per nesąmonės. Matyt koks narkomanas po geros dozės išvido tai ko nėra. Landsbergandonijoje nėra nei pilietinės visuomenės, nei nepriklausomų MIP, nei demokratijos, nei atviros visuomenės.

 2. Joris says:

  pritariu ankstesnei nuomonei.

 3. Ką jūs sau galvojat? says:

  Jeigu tokia gausybė partijų – tai kaip visada laimės konservatnikai-beretozoidai su liberastais arba tie patys, kurie dabar valdžioje. O juk mes visi norime permainų. Todėl visoms netradicinėms, nesisteminėms partijoms būtina susijungti į vieną darinį, atmetant savo ambicijas ir galvojant tik apie būsimas permainas. Tik tokiu atveju galima būtų laimėti rinkimus ir pakeisti mūsų valstybės kursą iš pagrindų, o ne perduoti valdžią toms pačioms gaujoms. Tik paskutinis kvailys gali to nesuprasti. Kas supranta, tas tegu daro išvadas.

 4. Ec says:

  Gerai pastebėta „apginti bręstančią demokratiją“, reiškia ta demokratija dar nebrandi :) . O jei rimtai dėl demokratijos, galima būtų sulyginti Rusijoje, Baltarusijoje ir Lietuvoje reikalingų piliečių kiekio nuošimčius referendumui inicijuoti, pamatytumėm kur demokratijos daugiausia :)

 5. Mindas says:

  geriausias patarimas tai išnykti iš šio pasaulio, tada ir nebus įtakos iš jo.

 6. xxxx says:

  nereikėtų bijoti Rusijos įtakos, jeigu ES nenaikintų tautinių tradicijų, šeimos ir nekištų nuomonės, kad visa tai, ką vertinome yra atgyvena ir netolerancija. Dauguma lietuvių nori normalios šeimos, normalių santykių, normaliai auklėti vaikus (nekalbu apie mušimą, bet kažkoks tėvų diktatas turėtų likti). Kol mums aiškins, kad gerai, kai šeima – tai du tėčiai ar dvi mamos, kad pusnuogių nesveikų (tai mano nuomonė) žmogystų paradai yra normalu, tol teks bijoti Rusijos propagandos. 

 7. Mindaugas says:

  Ne Rusijos bijoti reikia, o JAV, ES ir jų vakarietiškų „vertybių“. Kas dėl Rusijos, tai įdėmiai pažiūrėkite metraščių puslapius, ir jūs pa­matysite, kad per ištisus amžius mūsų ištikimas draugas ir sąjungininkas kovoje su priešais buvo didžioji rusų tauta. Ties Žalgiriu-Griunvaldu petys į petį su lietuviais kariais Smolensko kareiviai sutriuškino išdi­dųjį ordiną. Lietuvių ir rusų kalavijai kapojo kryžiuočių ir kalavijuočių nagus eilėje kitų mūšių. Ilgus šimtmečius lietuvių ir rusų tautų istorija — buvo viena istorija. Buvo laikų, kai lietuvių ir rusų valstybė buvo jungtinė valstybė. Lietuvių tauta ir rusų tauta dau­geliu atvejų buvo sąjungininkės pačiais sunkiausiais laikais.

 8. pestininkas says:

  Taip mindaugai buvo,bet tai tik tada ir buvo,ir ateitije irgi gali būt,kai nusimes mamonos pančius(viėnos rasės atstovus)išsinešdins oligarchai ir ko i usa ir izraelį vat tada gal ir bus,o dabar nenusimato prošvaiščiu……

 9. interpretatorius says:

  niekaip negaliu suprasti,ka turejo omenyje A.Ensteinas pasakydamas,jog demokratija-tai padugniu diktatura????

 10. Ec says:

  Dar gerai pasakė Čerčilis: Svariausias argumentas prieš demokratiją – 5 minučių pokalbis su vidutiniu rinkėju

 11. Panzer says:

  Mindaugai, o juk LDK su Algirdo linija galėjo nueiti į stačiatikybe.Priimant krikščionybę,kiek rašo šaltiniai, buvo realus 2 variantai.

 12. Mindaugas says:

  To Panzer:taip, teisingai sakote. Būtų priėmę stačiatikybę, Lietuvos istorija būtų pakrypusi visai kita, drįsčiau teigti, geresne, vaga…

 13. Viskas says:

  Gerai ,kad yra dar protaujanciu zmoniu… Vakaru pydaru mums nereikia. Mums reikia normaliu seimu. O pydarus ne i Gedimino prospekta, o i Pabrades miskus… Ir ilgam.

 14. Viskas says:

  O gerbemasis gal siulai KRYZIUOCIAMS subines lazyt? Jau diziuma dabartines grietineles LIetuvoje ta profesija uzsiima. Nesu nei su RUsais,nei su Pydarais ES ir Usa. Bet simtmeciu patirtis rodo… MUSK KRYZIUOTI IR NEGAILEK…

 15. Viskas says:

  MINDAUGAS VISISKAI TEISUSe

 16. Viskas says:

  Geriau ivertinkite DIEVISKUJU ANGLOSAKSU is JAV hiperoligarchu veikla…

 17. Arvitto says:

  …labai daznai,net kartais iki skausmo,vakarai kalba apie vakarietiskas „vertybes“.Ka jie nori tuo pasakyiti?Kas galu gale,yra tos vakarietiskos „vertybes“?

 18. Arvitto says:

  Kada tai,seniai dar esu vartes Sokrata,jo mokini Platona ir berods,Aristoteli,-bet neprisimenu,kad sie tu lauki isminciai,demokratija girtu.Atvirksciai,jie ja isjuokdavo!
  -Tad kyla klausymas,kuriu galu,vakarai isikando ta demokratija siedami su sen.Graikija?Gaunasi,kad anglo-saksai,isdure pasauli.

 19. Arvitto says:

  Beje.Mindaugai,lietuviu ir rusu istorija,kur kas tampresne ir senesne,nei skelbia oficialiojo istorija.Be to,musu abieju tautu(daugumos zmoniu) haplogrupe yra viena ir ta pati-R1a.

 20. Mindaugas says:

  to Arvitto. Taip, jūs teisus. Savo laiku skaičiau nuostabią Č.Gedgaudo knygą „Mūsų praeities beiškant“. Joje labai aiškiai išdėstyta rusų ir lietuvių istorija. Bet dabartinėje Lietuvoje tam tikros jėgos bando klastoti istoriją, bando ištrinti iš atminties mūsų, rusų ir lietuvių, bendrą istoriją, bando mus sukiršyti….atspėkite, kas tai daro ir kokiu tikslu?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top