Ką gi mes darytume be Putino?

2015, 10 balandžio, 3:14 | kategorija Ideologija | 5 komentarai | peržiūrų 352 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Die Presse“, Austrija)

putin„Jeigu Vladimiras Putinas neegzistuotų – jį reikėtų išgalvoti. Europos interesų labui, suprantama“, – tvirtina austrų laikraščio apžvalgininkas Die Presse Eduard Steiner. „Nė vienas kitas politikas praeityje taip atvirai nenurodydavo Europai jo silpnybių“, – sakoma straipsnyje.

„Putinas darė tai ne todėl, kad jis kietas, o todėl, kad jis stengiasi palįsti į patį mažiausią įskilimą priešininko kūne, kad suplėšyti jį iš vidaus, – rašo žurnalistas. – Pasinaudojimas savo priešininkų silpnybėmis nelaikoma Kremliuje, kaip ir dziudo – kažkuo gėdingu. O jau su dziudo, Putinas susipažinęs gerai“.

Putinas niekada ypatingai neslėpė, kad jo priešininku iš tiesų yra ES. „Šioje vietoje reikėtų ypač pabrėžti: ne atskiros ES valstybės – su jomis jis visada rasdavo bendrą kalbą. O būtent ES kaip vieninga struktūra, esanti Putinui kaip krislas akyje, kadangi vieninga ES buvo pakankamai galima konkuruoti su Rusija“.

„Tačiau Putino apskaičiavimai nepasitvirtino, – daro prielaidą autorius: – kuo labiau Putinas norėjo susilpninti savo europietiškąjį sparingo partnerį, tuo tas darėsi stipresnis“. Pavyzdžiui, Maskvos bandymas neprileisti vieningos ES politikos energetikos srityje, preferencijų pagalba atskiroms ES šalims atvedė prie visiškai priešingo rezultato.

Siekis nutraukti dujų tiekimo Ukrainai diversifikacijos projektus per reversinį tiekimą iš Europos šalių, taip pat nepasisekė ir „Gazpromui“ apsisuko daugiamilijardiniais nuostoliais, o dujos į Ukrainą vis tiek tiekiamos.

„Dėl šios priežasties nevertėtų apskelbti Putino konstruktyviu ir nesutaikomu ES politikos priešininku“, – mano Štaineris. Bet, jeigu jau Putiną Vakaruose vadina „naujuoju rusų šėtonu, tai šioje vietoje galima, truputį pakeitus eilutes iš Getės „Fausto“, pasakyti: „Jis dalis tos jėgos, kuri amžinai nori blogio ir retkarčiais sukuria gėrį“. Pats to nenorėdamas, – prideda autorius.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Šėtonas ir liuciferis siautėja jau nuo XX amž. pradžios ar dar seniau says:

  Šėtonas ir liuciferis jau senai, dar nuo XX amž. pradžios (o gal dar anksčiau), siautėja ne tik Europoje , bet dabar jau ir visame pasaulyje. Abu pasauliniai karai, įvairios revoliucijos, kuriuos sukėlė vienas ir tas pats šėtono bei liuciferio tandemas, parodė kur iš tikrųjų yra didžiausias ir viską naikinantis blogis. O dabartinių valstybių vadovai tėra viena iš aukų, besistengiančių išvengti jau senai siautėjančio šėtono pinklių.

 2. Stulpas says:

  „Pasinaudojimas savo priešininkų silpnybėmis nelaikoma Kremliuje, kaip ir dziudo – kažkuo gėdingu“ – kaip ir Baltosiose Rūmuose, kaip ir Briuselyje… nors ne, ką aš sakau, kaip aš drįstu…juk Vakaru pasaulis nekaltybės įsikūnijimas, pasižymintis tyria širdimi, nepaprastai gerais darbais.
  Žiūrėkite, grožėkitės kaip nuostabiai taikiai dabar gyvena Sirija, Jemenas, Ukraina, kokie džiuginantys srautai veržiasi į vakarus „turistaujančių“ iš šių „laimingų šalių“…o kokia nepaprasta mūsų valdžios retorika, koks nevaldomas jų noras taikos ir nepriklausomybės Lietuvos. Tai kelia tikrą susižavėjimą. Jau laikas, jau tikrai laikas ikonas piešti iš šių „taikdariu pasaulinių“…

 3. Gojus says:

  visiškai sutinku su pirmu komentaru – šėtonas telkia jėgas didelei atakai. Ir pajėgos gausios, bent jau per valdišką mediją atrodo kad gausios. Tik valdžios desperaciniai veiksmai viską draudžiant teikia vilties, kad balansas nėra toks drastiškas ir yra nemenkas būrys blaiviai mąstančųjų.

 4. tiesa says:

  Europa ,palaužta ir guli jankiams po kojomis. Jokios savarankiškos politikos, net ir energetinės , europa vygdyti negali ir nevygdo. Tai 2 pas. Karo padariniai. Jankiai okupavo vakarų europą ir net nesiruošia jos palikti.

 5. Dalia says:

  Kad jūs žinotumėte, komentatoriai, kokie jūs esate teisūs. Na,bet jūs ir taipogi mastantys, sąmoningi žmonės tikrai tą supranta.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top