Kontroliuojamo chaoso strategija

2019, 25 balandžio, 8:18 | kategorija Metodologija | 3 komentarai | peržiūrų 678 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

REUTERS

Visi prieš visus – tai chaoso atvaizdas skelbiamas MIP, plintantis po visą pietinį Viduržemio jūros regioną – nuo Libijos iki Sirijos. Tai situacija, prieš kurią net Vašingtonas atrodo bejėgis, rašoma globalresearch.ca portale.

Bet iš tiesų Vašingtonas – tai ne mago mokinukas, nesugebantis suvaldyti dabar esančių judėjime jėgų. Tai pagrindinis chaoso strategijos variklis, strategijos, kuri griaudama ištisas valstybes iššaukia grandininę reakciją konfliktų, galimų panaudoti pagal senovės principą „Skaldyk ir valdyk“.

Nugalėjusios šaltajame kare 1991 metais, Jungtinės Valstijos pačios paskyrė save „vienintele valstybe, turinčia valdžią, apimties ir įtakos mastą visose kryptyse – politinėje, ekonominėje ir karinėje – kurios iš tiesų yra globalios“, ir pasiūlė „užkardyti priešiškų jėgų dominavimą bet kuriame regione: Vakarų Europoje, Rytų Azijoje, buvusio TSRS ir Pietvakarių Azijos teritorijose (Artimieji Rytai), kurių resursai gali būti pakankami sukelti pasauliniam karui“.

Nuo to meto JAV su jų vadovaujam NATO aljansu suskaldė ar kariniais veiksmais sunaikino vieną po kitos valstybes, kurias jos laikė kliūtimi jų kelyje į pasaulinį viešpatavimą: Iraką, Jugoslaviją, Afganistaną, Libiją, Siriją ir kitas. Kitos jau laukia savo eilės būdamas taikliklyje (jų tarpe Iranas ir Venesuela).

Į tos pačios strategijos rėmus sutelpa ir valstybės perversmas Ukrainoje, kuriam vadovavo JAV ir NATO, skirtas išprovokuoti naująjį Šaltąjį karą Europoje, skirtą izoliuoti Rusiją ir sustiprinti Jungtinių Valstijų įtaką Europoje.

Tuo metu, kai mes koncentruojame politikų ir MIP (masinės informacijos priemonės) dėmesį į karą Libijoje, mes paliekame šešėlyje vis labiau grėsmingą NATO eskalacijos prieš Rusiją scenarijų, – atkreipia dėmesį leidinys.

Dvidešimt devynių užsienio reikalų ministrų susitikimas, sukviestas Vašingtone balandžio 4 dieną Šiaurės Atlanto sąjungos 70-mečiui pažymėti, patvirtino, be kažkokių įrodymų, jog „Rusija pažeidė Susitarimą dėl vidutinio ir mažo nuotolio raketų, dislokavusi Europoje naujas raketas, galinčias nešti branduolinį užtaisą“.

Praėjus savaitei, balandžio 11 dieną, NATO paskelbė, jog „amerikiečių priešraketinės gynybos sistemos Aegis“, kuri bazuojasi Deveselu – Rumunijoje, atnaujinimas bus atliktas šią vasarą, tikinant, jog jis „nepridės sistemai jokių puolamųjų galimybių“.

Priešingai, ši sistema, dislokuota Rumunijoje ir Lenkijoje, o taip pat laivuose, teigia globalresearch, – gali paleisti ne tik priešraketinius perėmėjus, bet ir branduolines raketas. Maskva išplatino įspėjimą“ jeigu JAV rengiasi dislokuoti branduolines raketas Europoje, – tai Rusija savo nuosavoje teritorijoje dislokuos analogiškas raketas, nukreiptas į europiečių bazes.

Atitinkamai, NATO išlaidos „gynybai“ staigiai išaugo – europiečių sąjungininkų ir Kanados biudžetai 2020 metais išaugs iki 100 milijardų dolerių. Užsienio reikalų ministrai, susirinkę Vašingtone balandžio 4 dieną, susitarė, „priešintis Rusijos agresyviems veiksmams Juodojoje jūroje“, patvirtindami „naujas priemones, skirtas remti mūsų artimus partnerius, Gruziją ir Ukrainą“.

Sekančią dieną dešimtys karinių laivų ir naikintuvų-bombonešių iš JAV, Kanados, Graikijos, Olandijos, Rumunijos ir Bulgarijos pradėjo NATO karinius-jūrų mokymus Juodojoje jūroje šalia Rusijos teritorinių vandenų ribos, pasinaudodami Odesos (Ukraina) ir Poti (Gruzija) uostais, informuoja leidinys.

Kartu su tuo, virš 50 naikintuvų-bombonešių iš JAV, Vokietijos, Britanijos, Prancūzijos ir Nyderlandų, papildydami degalų atsargas ore, praktikavo „puolamąsias oro misijas prieš antžeminius ar jūros taikinius“.

Italijos naikintuvai bombonešiai Eurofighter vėl buvo nusiųsti NATO į patruliavimą Baltijos regione, siekiant pasipriešinti „grėsmei“ iš rusų karo lėktuvų pusės.

„Situacija tampa vis labiau įtempta ir gali sprogti (arba būti susprogdinta) bet kuriuo momentu, įtraukdama mus į chaosą, kur kas baisesnį, nei Libijoje“, – pabaigai įspėja leidinys.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. Vytas says:

  Nieko naujo straipsnyje. Bet kas, turintis galvą ant pečių ir mastantis ja, tai senai suprato. Tepk kitą (skaityk – Rusiją) tuo, kuo pats išsitepęs – toks amerikonų kredo. Juk dar Gebelsas yra pasakęs: „Kuo didesnis melas, tuo didesnė tikimybė, kad juo patikės“. Na, ir Lietuvoje pakanka JAV padėjėjų, tokių, kaip Juknevičienė, Pavilionis, Kaščiūnas, Grybauskaitė ir t.t. Dar reikia pridėti bent keletą MIP , tokių, kaip Delfi.lt, „15 min.“ , LRT (tiek radijas, tiek TV) ir dar ne vieną. Liaudies patarlė sako: „Turi jėgos, proto nereikia“. Tuo principu vadovaujasi JAV tarptautiniuose santykiuose. Bet dabar JAV ekspansijos kelyje atsirado dvi nenumatytos jėgos – Kinija ir Rusija. Kadangi Rusija yra viiena iš galingiausių valstybių karine prasme, tai JAV susidūrė su kliūtimi, kurios įveikti (pav. Sirijoje) joms nepavyko. Į aštresnį konfliktą su rusais JAV kariškiai eiti nesiryžo, žino kad gali gauti į sprandą. Su silpnesniais jie yra drąsūs, su lygiu kovoti yra pavojinga. Neturėtų Š.Korėja atominio- raketinio ginklo, JAV jau senai būtų ten įdiegę amerikonišką „demokratiją“. Pav., kaip Libijoje. Dabar kiša savo raketas prie Rusijos sienų. Europa, aišku, sulauks adekvataus Rusijos atsako. Tik klausimas, kam nuo to priešpastatymo gyventi lengviau? Gal mums. lietuviams?

 2. Ec says:

  Vytai, dėl Kinijos ir Rusijos esi nelabai teisus, manau. Dvi šalys, kurios yra ne po JAV padu yra Š.Korėja ir Iranas. Kinija tiesiog sunkiu darbu (didžioji gamybos dalis perkelta į ją) gali JAV paguldyti, ką, manau, ir padarys, taip išlysdama iš po JAV pado. Jai tereikia pareikšti, kad nepripažįsta USD ir prekiaus tik už pvz. juanius ar auksą.Tuomet jau JAV su savo vartojimu, gamybos neturėjimu ir nebemokėjimu gaminti įkris į chaosą, tik nebekontroliuojamą :). Rusijoje pilna veikiančių vakarų įmonių, vyriausybėje pilna užsienio patarėjų ir lobistų. Įstatymai vakarietiški ir kai kurie net vakarietiškesni už mūsų (pvz. jie jau senokai moka automobilių mokestį), Rusijos bankas nepriklauso valstybei, jis kaip federalinis rezervų fondas amerikoje. Tie visi cirkai su priešprieša, manau, tik tam, kad liaudis nesuprastų, kad yra vieno pono vergai ir geriau lenktų nugaras savo šalių labui. Esminiuose reikaluose Rusija ir JAV sutaria ir jų sprendimai vienas kitą papildantys o ne prieštaraujantys. Ir jei Europa eilinį kartą paskęs karo ugnyje (Nato prieš Rusiją), tai nebent dėl to, kad neįtiks tiems kas dabar ją prievartauja ir visos šalys pradės elgtis kaip Vengrija
  Viską ką rašau yra tik mano nuomonė :)

 3. konkurencijos nėra says:

  …bet nepamirškit, kas spauzdina $…

  Leiskit man spauzdint valstybės pinigus ir man nusispjaut kas bus valdžioje…
  Rotšildas

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top