La Repubblica: Kijeve žudomi naujosios valdžios priešininkai

2015, 18 balandžio, 17:03 | kategorija Genocidas | atsiliepimų (6) | peržiūrų 773 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Nikola Lombardozzi

Oles Buzinos nužudymas tapo trečia politine žmogžudyste Ukrainoje per pastarąją parą. Tai aiškiai liudija apie tai, jog kažkas šalina nesutinkančius su dabartinės ukrainiečių vyriausybės politikos kursu. Leidinys La Repubblica mano, jog čia neapsieita be „Dešiniojo sektoriaus“, laikomo Rusijoje ekstremistine organizacija.

Oles Buzina Kažkas sistemingai žudo visus ukrainiečių vyriausybės, atsiradusios „revoliucijos“ pasekoje prieš metus, priešininkus. Šiandien ryte (balandžio 16) atėjo plačiai žinomo Kijeve žmogaus – Oles Buzinos eilė. Tai buvo žurnalistas ir rašytojas, dažnas televizijos laidų dalyvis, atvirai prisilaikantis prorusiško požiūrio. Jo laukė prie namų, ir, sprendžiant pagal tai, kaip ši žmogžudystė buvo įvykdyta, budeliai buvo profesionalais, išsamiai apmąsčiusiais visas detales.

Tikrovėje, kol dauguma Vakarų MIP tyli, demokratiškame Kijeve, siekiančiame patekti į ES sudėtį, vyksta negailestinga operacija naikinat opoziciją bet kokia forma. Dar vakar vakare, toje pačioje ukrainiečių sostinėje spec-paskirties būrio karys nužudė Sergejų Suchobok’ą, internetinio tinklapio įkūrėją ir nedidelio laikraščio, nesutinkančio su vyriausybės politika bei prisilaikančio Donbaso sukilėlių pozicijos, savininką.

Truputį anksčiau, tą pačią dieną, kiti žudikai analogišku būdu šalia savo namo užmušė Olegą Kalašnikovą, buvusį prorusiškos „Regionų partijos“ deputatą. Jis buvo laikomas aršiu priešininku judėjimams, kurie pereitais metais vykdė protesto akcijas Kijevo Maidane, o dabar valdo šalį.

Trys politinės žmogžudystės per vieną parą, neabejotinai, iššaukė pykti ir patraukė rusų spaudos bei Putino dėmesį. Tačiau ta neapykantos ir noro keršyti atmosfera, kuri dabar juntama Ukrainoje, kelia nerimą. Po naujienos apie buvusio deputato nužudymą, daugelis oligarchų, politikų ir žinomų Ukrainoje asmenybių padarė pareiškimus kuriuose buvo tokių frazių, kaip „galų gale“, „jis to užsitarnavo“, „priešas sunaikintas“.

O greitai po rašytojo Buzinos nužudymo Ukrainos vidaus reikalų Ministerija paskelbė naujieną, pavadindama jį „žurnalistu turinčiu nekokią šlovę“.

Gali būti, žmogžudystės – ar bent jau jų vykdytojai, susiję su labiausiai radikalia Ukrainos „revoliucionierių“ frakcija, neonacistiniu „Dešiniojo sektoriaus“ judėjimu, kurio jėgomis buvo įvykdytas valdžios pasikeitimas Ukrainoje. Dabar jo sukarinti būriai dalyvauja malšinant prorusišką sukilimą šalies rytuose. Nuo pat rimtų įvykių Kijeve pradžios „Dešinysis sektorius“ labai stipriai įtakoja vyriausybės ir prezidento Porošenko priimamus sprendimus (nors VRM ministras A. Avakovas tvirtina priešingai – vert past), boikotuodamas bet kokius bandymus rasti taikius sprendimus ir siųsdamas baudžiamąsias ekspedicijas prieš visus, kas neprisilaiko naujos patriotizmo ir hipernacionalizmo politikos.

Ko pasekoje santykiai su Rusija tampa vis blogesni ir vykdyti dialogą tampa vis sudėtingiau. Nauja nekontroliuojamo teroro banga Ukrainos teritorijoje nežada nieko gero.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. Mindaugas says:

  Reiktų pasvarstyti, kas gi suinteresuotas šių neramumų kurstymu. Net neabejoju, kad tai JAV, juk tikrasis fašizmas-tai JAV imperializmas….taigi kaip sakoma, JAV kovos su Rusija iki paskutinio ukrainiečio….

 2. magnetas says:

  Net neabejoju, kad šios žmogžudystės naudingos Kremliui. O tas dešinysis sektorius visą laiką diskreditavo Ukrajiną ir pasitarnaudavo tariamiems priešams. Net graudu žiūrėti kaip lengvai yra sukiršinami žmonės. O tuo tarpu, nepaisant simpatijų ir antipatijų karo burbulas įgaus vis didesnius masttus.

 3. PP says:

  Taip, žinoma, aišku, juk Kremlius ir Rusija, ir asmeniškai Putinas dėl VYYYYYYSKO KĄĄĄĄĄLTAS.

 4. magnetas says:

  PP, kur jūs įžvelgėte kokius nors kam nors kaltinimus? Jūs beviltiškas, patikite iliuzijomis ir gyvenate jose.

 5. PP says:

  tu pats gyveni virtualiama pasaulyje, kurį sukūrė tau lietuviškos MIP.

 6. magnetas says:

  PP, prajuokinai. Aš į tavo taip vadinamais Lietuviškais MIP nesidomiu jau daug metų, jie tikrai labai žemo lygio. Turbūt jums jau tapo įpročiu visiems taikyti vienodas klišes.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top