Latvija per pabėgėlių kvotas gaus priimti iki 1000 afrikiečių į metus

2015, 30 balandžio, 9:28 | kategorija Realybė | 9 komentarai | peržiūrų 624 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

bb.vesti.lv

paveikslėlisEuropos komisijos vadovas Žanas-Klodas Junkeris vakar (balandžio 29) pareiškė, jog Eurokomisija paruoš pasiūlymą dėl kvotų pabėgėlių priėmimui įteisinimą. Pabėgėlių, kurių spaudimą šiandien jaučia Pietų Europa. Jei Briuselis nutars paskirstyti nelegaliai atvykusius į ES afrikiečius ir azijiečius po europietiškas šalis proporcingai pagal jų gyventojų skaičių, tai Latvijos dalis sieks tūkstantį pabėgėlių į metus, su sąlyga, kad jų skaičius ateityje išliks 2014-ųjų lygmenyje. Per keturis metus šalyje atsiras tiek afrikiečių, kiek šiandien gyvena žmonių Agluonos krašte..

„Aš, kartu su eurokomisaru (Dimitris) Avramopoulos pasisakau už kvotų sistemos įdiegimą… Tą bus būtina padaryti, mes negalime užkrauti visą atsakomybę dėl pabėgėlių apgyvendinimo tik tiesiogiai to paliestoms šalims“, – pareiškė EK vadovas. Anot jo, „kalba eina apie bendrą atsakomybę“.

„Mums būtina skubiai užsiimti legalios migracijos klausimais. Jei mes neatversime, bent truputį, paradinių durų, nevertėtų stebėtis, kai nelaimingieji iš visos planetos pradės neteisėtai laužtis pro langus. Reikia atverti duris, kad išvengtume brovimosi pro langą“, – pasakė EK galva.

Anot jo, EK pasiūlys pabėgėlių paskirstymo sistemą jau gegužės 13 dieną.

Europos pasienio agentūros Frontex duomenimis, 2013-aisiais ES priėmė 107 tūkstančius nelegaliu imigrantų. 2014-ųjų metų duomenų dar nėra, tačiau ryšium su karo veiksmų eskalacija Šiaurės Afrikoje prognozuojamas emigracijos srautas apie 200 tūkstančių žmonių.

Kiek iš jų Briuselis nukreips į Latviją? Čia viskas paprasta. Kadangi Latvijos gyventojai sudaro 0.5% visų Europos Sąjungos gyventojų, tai jai teks 0.5% nuo viso pabėgėlių srauto. Tai yra apie 1 tūkstantį emigrantų. Ir tik už vienerius metus. Kiek jų atvyks į Latviją sekančiais – telieka tik spėlioti.

Primename, jog imtis skubių priemonių Europos Sąjungoje nutarta po tragedijos įvykusios viduržemio jūroje balandžio 19. Tada 200 km nuo italų Lampedūzos salos apsivertė ir nuskendo laivas su 950 nelegalių migrantų, kurių didžioji dalis žuvo.

Anksčiau europietiškųjų kvotų pabėgėliams įteisinimo sistemą palaikė ir kiti Europos lyderiai. Pavyzdžiui Vokietijos kanclerė A. Merkel. Anot jos, paskirstant kvotas turi būti atsižvelgta ne tik į gyventojų skaičių, bet ir į šalies, priimančios priverstinius migrantus ekonominį potencialą.

Sutvarkyti priverstinių persikėlėlių srautus neseniai kvietė ir Europarlamento pirmininkas Martinas Šulcas. „Europai reikia sukurti legalios imigracijos sistemą, paskirstant pabėgėlius tarp visų ES šalių per kvotas, suteikiant laikiną prieglobstį bėgantiems nuo karo žmonėms“, – pareiškė jis.

Latvijos valdžia, žinoma, priešinsis kvotų sistemos įvedimui arba sieks sau lengvatų. Apie tai, kai kurie jos atstovai jau suspėjo pareikšti. Pavyzdžiui, kaip mano Europos Parlamento deputatas Artis Pabriks, šalis turi turėti kvotų priimant pabėgėlius lengvatas, nes jos teritorijoje ir taip gyvena didelė dalis migrantų dar nuo tarybinių laikų. Bet to, ne tik nepiliečių, bet ir dalis Latvijos piliečių. Jis tai įvardino „Istoriniu kriterijumi“. „Ir šiandien Latvijai būtina apsaugoti savo interesus“, – pasakė eurodeputatas.

infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. Joris says:

  Nepavyksta destabilizuoti padėties greituoju būdu, tai destabilizuos ją palaipsniui užtvindydami negrais… Juodas islamas savo jau parodė, dabar duos jo paragauti ir mūsų regionui…

 2. Gintaras says:

  Stai ir sulaukem antro etapo musu mazu valstybiu,bei tautu sunaikinimo plano igyvendinime.Tai ko nepadare sovietine sajunga padarys euro sajunga.Pirmas etapas per monetarine politika(maziausias vidutinis uzdarbis europoje) industrijos bei zemes ukio sunaikinimas.Ko pasekoje masine Lietuviu emigracija.Toliau migrantu is viso pasaulio „uzvezimas“ir visokiu „multi kulturiniu“projektu igyvendinimas…Bus ko veikti liberastamas.Ir nereikia cia kaltinti paprastu zmogeliu isvykstanciu is Lietuvos,jie yra aukos vykdomos globalines politikos.Kaip ir nereikia kaltinti afrikos zmoniu,kad jie bega is karo zonos. Klausimas,o kas bombardavo Jugoslavija Iraka.Sirija…sarasas ilgas.O ka darys zmones Ukrainoje kai ten vel prades kristi bombos??? Emigruos…Reikia suprasti,kad emigracija tai tik pasekme, vykdomos politikos.

 3. PP says:

  Tarybų sąjunga, nereikia tikėti propagandiniais paistalais, nesiekė sunaikinti superypatingų lietuvių ar latvių, ar estų… Represijos buvo neišvengiamos, nes buvo nemažai lietuvių (ir kitų tautybių Lietuvos gyventojų), kurie aktyviai priešinosi naujai tvarkai visiškai ne dėl Lietuvos ar lietuvių tautos, o dėl savo siaurų grupinių buržujų interesų. Aišku, dalis nukentėjo nekaltai. Bet mišką kerti, skiedros lekia.

 4. Buvome naivūs says:

  Niekšai „išrinktieji“ globalistai naikina Afrikos tautas, kad tie vargšai pultų gelbėti savo ir savo vaikų gyvybes. Tada globalistai nukreipia žmonių srautus į kitas valstybes ir taip sunaikina tas valstybes.
  Tai bent „demokratija“. Žmonija prakeiks visus „išrintuosius“ globalistus. Žmonės žino kas jie tokie.

 5. A.Nyzius says:

  Nemanau, kad Afrikiečiai vietoj Vokietijos ar Anglijos – rinksis Lietuvą. Greitai perbėgs, vos kojas apšilę. Tai šiek tiek guodžia. Bet anksčiau ar vėliau, kai ekonomiką pakelsime (jeigu pavyktų), tokie pareikš: „čia mūsų žemė, nes čia gimė mūsų vaikai“. Juk taip lenkai ar rusai (visai balti ir gražūs – ačiū dievui) aiškina mums. Taigi – kuo greičiau reikia iš tos eurosojuzo skylės reikia traukti uodegą. Arba daryti taip „gerai“, kad mus išmestų, kaip Graikai.

 6. Mindaugas says:

  Visa tai, ką šiandien savo viduje išgyvena „civilizuotasis“ Vakarų pasaulis, susišlavęs turtus iš nustekento ir apiplėšto „Trečiojo pasaulio“, ar tai vadintume „postmodernizmu“, ar „vartotojų visuomene“, ar paprasčiausiu buržuaziniu išsigimimu, yra ne kas kita, kaip iš esmės analogiškas procesas, kapitalizmui ir buržuazijai – internacionaliniam oligarchatui – artėjant prie savojo liepto galo ir mėginant bet kokiu būdu, bet kokia kaina išlaikyti esamą tvarką ir joje garantuojamas privilegijas. Šiame procese visi degeneraciniai procesai, kaip ir materialiniai turtai, žinoma, labiausiai susitelkia būtent oligarchinės klasės ir jos „aukštesnius“ poreikius tiesiogiai aptarnaujančio „auksinio milijardo“, gyvenančio iš likusio pasaulio neokolonijinio pavergimo, gretose. Kad suprasti visus šiais laikais vykstatnčius procesus (imperialistinio kapitalizmo puvimo procesą, tiek ir, visų pirma, su jo ekonominėmis konvulsijomis (besikartojančiomis finansinėmis krizėmis ir imperialistiniais karais, tiek ir kultūrinėmis-socialinėmis pasekmėmis), siūlau visiems studijuoti Lenino išvystytos imperializmo, kaip monopolistinio kapitalizmo, teorijos pagrindus.

 7. PP says:

  A.Nyžiau, juos čia savanoriškai-priverstinai atkeldins. Aišku, kad nei vienas iš tų, kurie pateks į ES per Vakarų Europą, į tokias šalis kaip Lietuva, Latvija nevažiuos. Tačiau jiems bus iškeltos sąlygos: arba tu važiuoji (ir gauni čia išmokas), arba deportacija. Juk visas tas spektaklis su laivu tėra tik tam, kad perskirstyti spalvotų imigrantų srautus ES viduje. Juk net neina kalba apie priežasčių, dėl kurių nelegaliai į ES veržiasi imigrantai, šalinimą. ES, savaime suprantama, numes keliasdešimt milijonų kasmet imigrantų kvotų sistemos įgyvendinimui priimančioms šalims. Bet tai tik pradžioje. Vėliau visų tų negrų ir babajų išlaikymas guls ant juos priėmusios šalies.

 8. Ec says:

  Reikia atgal Kubilių į premjerus, tuomet jie pasirinks geriau deportaciją :)

 9. Klemas says:

     Didžiausi pabėgelių srautai iš Libijos. Kaip žinia, po M Kadafio nužudimo ir “demokratijos“ Įvedimo Libja pasidarė šalis, kaip pragaras. Kas prisims atsakomybę už tai ?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top