Lietuvoje savo veiklą atnaujina JAV milijardieriaus Džordžo Soroso fondas (ALF)

2017, 19 balandžio, 8:25 | kategorija Realybė | 32 komentarai | peržiūrų 1 423 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

George Soros ALF

olf nuotrauka

Po aštuonerių metų pertraukos Lietuvoje savo veiklą atnaujina JAV milijardieriaus Džordžo Soroso (George Soros) įkurtas Atviros Lietuvos Fondas (ALF), praneša sputinknews.lt portalas.

Atviros Lietuvos Fondas vėl pradeda dirbti šalies žmonių labui, praneša fondo spaudos tarnyba. „ALF suvienyti intelektualai jautriai stebėjo Lietuvos valstybei bei visuomenei kylančias vidaus bei išorės grėsmes. Nusprendus vėl imtis iniciatyvos, 2017 metų sausio 19-ąją iniciatyvinės grupės susirinkime patvirtinta veiklos strategija ir išrinkta ALF valdyba“, — rašoma pranešime.

ALF vadybos pirmininke tapo VDU Sociologijos katedros docentė, vedėja daktarė Milda Ališauskienė, o ilgametė valdybos pirmininkė profesorė Irena Veisaitė išrinkta garbės nare.

2017-ųjų ALF pagrindinis strateginis uždavinys — Vilniaus politikos analizės instituto (VPAI) įsteigimas ir sėkmingos veiklos užtikrinimas. Greta kitų ALF veiklų — projektai probleminiuose regionuose, nevyriausybinio sektoriaus finansavimo analizė bei advokacija, NVO fondo steigimo skatinimas, mokymų programos ir viešinimo kampanijos.

Atviros Lietuvos Fondas (ALF) — nepriklausoma, pelno nesiekianti organizacija, įkurta Vilniuje 1990 metais, remiant JAV finansininkui ir filantropui, milijardieriui George Sorosui. Kaip teigiama fondo tinklalapyje, per šį laiką įgyvendinta daugiau nei 50 projektų bei programų, o Lietuvos visuomenės pažangai skirta daugiau nei 70 milijonų JAV dolerių.

ALF portale buvo primenama fondo Lietuvoje istorija ir pristatoma dabartis:

2015 m. po ilgametės ALF valdybos pirmininkės profesorės Irenos Veisaitės sveikinimo, vadovaujant dr. Dariui Kuoliui, atviros visuomenės idėją taikliai ir vaizdžiai interpretavo profesoriai Leonidas Donskis, Egidijus Aleksandravičius, Alvydas Jokubaitis, o taip pat Arūnas Sverdiolas ir Gintautas Mažeikis.

2017 m. – dar gerokai pakitus laikmečio sąlygomis, Lietuvoje ir svetur padidėjus įtampoms bei grėsmėms – atvirumo/ uždarumo problematiką jau kitaip aktualizavo naujoji ALF valdybos pirmininkė VDU doc. dr. Milda Ališauskienė, VDU prof. dr. Šarūnas Liekis, VU prof. dr. Aleksandras Dobryninas, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius ir VU dokt. Simas Čelutka, moderuojant VDU dokt. Algirdui Davidavičiui. Šiuokart auditorija buvo ypač aktyvi ir gerokai papildė diskusiją originaliais klausimais bei įžvalgomis.

 

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 32

 1. Vel... says:

  Kuo dabar nusikalto Lietuvos zmones???

 2. konkurencijos nėra says:

  sorosas ir labdara___ nesuderinama

 3. Vengrai išvarė says:

  o Lietuva priėmė išskėstomis rankomis, o dar tie kadrai… Vien išvėsaitė ką reiškia… Lietuvą puola iš visų pusių, ar atsilaikys piliečiai?

 4. Vytas says:

  Kam to finansinio bandito ir machinatorio vardo fondas reikalingas Lietuvai? Apie ką galvoja ir ko siekia tie garbūs vyrai ir moterys atnaujindami šio fondo veiklą? Ką šis fondas gero ir tikro davė Lietuvai per praėjusios veiklos laikotarpį? Naivu būtų manyti, kad fondas dabar veiks su filantropiniais tikslais. Milijonieriai pinigų be tikslo nedalija. Tai kokią Lietuvos sritį garbūs ponai ir ponios rengiasi parduoti šiam milijonieriui?

 5. Albas says:

  Vytai, jiems iki lemputės ta Lietuva, esmė yra gauti ir (pa)įsisavinti pinigus, jie gi nesmirda, kad ir sorošo.

 6. konkurencijos nėra says:

  Banksteriai valdo!

 7. vo tep says:

  Šiaip sau tokia veikla neatnaujinama o tuo labiau tokiu įtemptu pasaulyje laikotarpiu. Prieš 14 -15 metų sorošiniai išsijuosę dirbo paruošiant avigalvius dėl įstojimo į ES ir NATO, Kam dabar mus paruošinės? Nejaugi karui, tikiuosi klystu…

 8. pestininkas says:

  Vo tep, manau neklysti! Antras užėjimas…

 9. Dalia says:

  Apreiškimo knyga nemeluoja. Tęsiami paruošiamieji darbai, masės apdorojamos ir nebebus kur dingti…

 10. Tomas says:

  Čia jau nebėra,ką pridurti kokią dabar spalvotą revoliuciją ruošia Lietuvai,ar tuos,kurie dar liko ir nepalaiko globalistų politikos ruošiasi sunaikinti,jei pasirodė šis personažas tai nieko gero nelauk…

 11. To Dalia says:

  Kokia kokia knyga?!

 12. Ec says:

  Bloga naujiena, Kai atsiranda tokie fondai, seka visokie neramumai. Iš logikos pusės : Ar milijardierius bus milijardierius jei švaistysis pinigais be tikslo? – ne. Jei milijardierius švaistosi pinigais, reiškia jis tam turi tikslą, kitaip jis nebus milijardierius, paprasta :)

 13. Ec says:

  Dažniausia Lietuvoje investuojami pinigai turi savybę prapulti ir vsio zakonno :). Norisi tikėti, kad taip bus ir šiuo atveju :)

 14. saul says:

  Issipagiriokite nupusheliai.Tas fondas buvo tik pristabdes veikla.Vietoj to,kad dziaugtusi…….penktakoloniams daug geriau patinka fondai ir vaiku karines stovyklos is rytu,ivairus Maskvos ar ruSsijos namai.Ten tai jau jie …jokiu gresmiu neizvelgia.Gerai,tada papasakokite kas blogo ivyko …siam fondui atsidarius 1990metais?

 15. Dovydas says:

  išsipagiriok pats,soul….

 16. konkurencijos nėra says:

  Akiračiui praplėst—LEVITAVIMO PAGRINDAI—paskaitykit!!!

 17. Gojus says:

  Saul -> kas įvyko – atėjo Landzbergis, į Lietuvą atnešė neapykantą vienas kitam (kaip kad tu štai ant savęs matai – dabar nekenti ir niekini visus čia komentuojančius) – to nebuvo pas lietuvius iki 90-ųjų. Po to landzbergizmas atnešė ką matome šia’n – vienintelė teisinga nuomonė, vienintelis teisingas paveldėtojas, užaugęs greičiau nei Batios Miša, kitokia nuomonė draudžiama, ją išsakantys persekiojami, baudžiami, kalinami. Lietuva nyksta akyse. Nevalytos duobėtos gatvės ir vėjo pustomos šiukšlės mums tiek įprastos, kad net nepastebim. Tačiau visu uolumu ieškom kaip stipriau pavizginti uodegą ir pataikyti į Sorošo chebros dūdelę. Tad čia tikrai reikia įvertint ką atnešė po 90-ųjų…

 18. Dalia says:

  to Dalia, jums gėda !

 19. Bitvaldas says:

  Na ka noreti? Kad tik susmirdes Vendrijos zydas mums ko gero neatneses. O, kad taip prie jo priejus, Ikisti jo sutresusia galva i orkaite ir atsukti dujas.

 20. saul says:

  Gojau tu teisus.Cia gi niekas nieko neatsimena,kas buvo pries 1990metus.Gali rasyti ka nori-puse Tavim tikrai,kad patikes.Gi nebuvo persekiojimu….,gatves buvo lygios ir jokiu duobiu.Buvo ir nuomoniu pliuralizmas prie sovietu,o meile vienas kitam trykste trysko.Nieko cia nuostabaus is Tavo puses,zinant Tavuju mokytoju profesionaluma meluojant ir mena viska isversti i kita puse. DDD Ne tik as,bet ir visas pasaulis Tavo aprasomas tiesas mato visiskai atvirksciai.Na….o irodineti,kad balta yra juoda…tai cia normali( gyvuojanti jau nuo caru) ,visu laiku,Kremliaus ir jo pakaliku praktika

 21. konkurencijos nėra says:

  Gojau Tu Teisus!

 22. to sauly says:

  Kaip tai neatsimena, kas buvo iki 1990? Ar tumanai, kad visi virš 50 jau aname sviete? Tai tu sauly nekalbėk netiesos, o gojus sako vien tik tiesą, liudininkų dar daugybė ir šiandien tą patvirtins, nekabink čia jaunimui makaronų. Ir, aplamai, nešdinkis su savo iškreipta pašvinkusia nuomone į delfį, kur tau ir vieta, neteršk padorių žmonių portalo.

 23. Gojus says:

  saul > sudėjus tavo abu komentarus visvien nesupratau ką nori pasakyt. Juoba neįsivaizduoju kaip tu mano mokytojus pažįsti – nebent kaip Rževskis kad interpretuoji, kad mano pirmoji mokytoja buvo med. sesuo… Tik prašau paaiškink, ką tu čia išvardijai iki 90-ųjų sakai blogai, o tas pats po 90-ųjų gerai? O kodėl? Gal todėl kad iki ir po Landzbergio? 

 24. saul says:

  Tas ponas ,kur „sauly“ labai malonus.Jis nurodo,kur ir kam reikia „keliauti“ ir greitai nustato jo biografija ir kompetencija.DDD Koks nepaprastas izvalgumas,erudijija ir toliarancijsa.Beprecedencinis atvejis-Jus ,tiesiog, unikumas,beveik Leninas DDD Gojui siulyciau mokytis izvalgumo pas „ta“pona.Man patiko Gojaus atskaitos taskas( Landzbergis) Tuoj zmogelis metus prades skaiciuoti ne nuo Jezaus gimimo,o nuo Landzbegio valdymo DDD Ieskokite Gudrucio( Landzbergio).Siulyciau pries uzmiegan apsiciupineti ,idant…..nebutu profesorius palindes po Tamstos „kaldra“ DDD

 25. Aleksas says:

  sauliuk, kodel tiek nedaug daugtaskiu tavo komentare, butu buves toks protingas ir su tokia „gilia“ prasme komentaras, o dabar kaip neisipagiriojusio bomzo burbuliavimas. Netingek, daugiau daugtaskiu! Ko tu nepasieksi isilavinimu, ziniomis, idomiais ir vertingais pastebejimais, to pasieksi beprasmiais zodziu rinkiniais ir daugtaskiais, kuo tu ir pasizymi. Ilgesniu beprasmisku paklodziu ir daugiau daugtaskiu, sauliuk, juk taip tau demesio norisi, ar ne? Jei gero nera, tai ir blogas sueis, kaip jau moki, taip giedi, ka jau padarysi , kad tik tiek teismikcioji, vargdieneli DDD

 26. saul says:

  As ir sakau,kad cia labai malonus ponai renkasi.Va,pavyzdziui Aleksejus mane rasybos ir retorikos meno mokina.Kodel gi ne .As atviras visiems pasiulymams.Svarbiausia,kad iskirtinio intelekto,issilavinimo ir garsejantis savo laaaaabai prasmingais pastebejimais, individas, pastebi mano neisprusima ir bomziskumas.Tu dabar man Serioga busi kelrode zvaidzde.As tik i Tave lygiuosiuos.Kaip Tu pastebejai mano „tikrasias“ dorybes ir taip taikliai apsprendei mano issilavinima.pojucius? Jetau,jetau.Tu gi visiskai nepanasus i kitu penktakolonius.Tavo komentaras ,tiesiog,alsuoja neissenkama erudicija,o Tavo issilavinimas bado man akis.As susigedes.Viskas.Aciu.

 27. Aleksas says:

  seiliuk, kas tokie Aleksejus ir Serioga – tavo mylimiausi sanitarai? Cia tie, kurie tau kasdien atnesa delfy paskaityti, kad ramesnis butum ir galvos i siena nedauzytum/ Ir tu laimingas ir jiems ramesne pamaina DDD

 28. saul says:

  Tau Lioša vis sanitarai,Delfis sapnuojasi? DDD Nusiramink ir nusirenk,gal jau perkaitai su vatufke ir veilokais.Tuk,tuk-jau pavasaris uz lango.Ir nesvaik,Lioša,apie joki sanitaro darba-pabaik virurine ir uzsiimk kazkuom naudingesniu…nei konteineriu kontrole ir taromatu papildymu.Negi visa gyvenima sedesi tevams ir valstybei ant sprando istieses ranka ir lauksi pasalpos.Linkejimai teveliams.DDD

 29. Aleksas says:

  seiliuk, matosi, kad vel tavo vaistai neveikia – tai kas gi tokie tie Aleksejus, Serioga, (dabar jau ir Liosa prisidejo, gal kur Mordovijoje tave durnyne laiko LOL)? Juk pats ju saukeisi, cia ne mano isgalvojimas, bet dabar kazkodel vel nesugebi nei suprasti klausimo, nei prisiminti kas jie tokie…hehehe. Na, nesvarbu, kai jie vel tau atnes delfi ar sriubos bliudeli – gal vel juos atpazinsi, prisiminsi, paprasyk kad tau seiles nusluostytu ir doze kiek pakoreguotu. Sekmes, seiliau. Kai rasysi kita komentara, nepamirsk daugiau daugtaskiu, bus prasmingiau ir idomiau, o kai pagaliau grisi is Mordovijos galesi bandyti ir „virurine“ pradeti, kaip tik tau toks dalykas butu labai i nauda, turbut niekada neteko „virurines“ lankyti? DDDD

 30. sarmatas.lt says:

  Gerbiamieji, nenorėdamas ilgai aiškinti, paprašysiu prisimint – kam yra skirta komentarų erdvė. Ir dar noriu primint, kad čia ne DELFI, todėl tokio pobūdžio „komentarai“ toleruojami nebus.
  Dėkoju už supratimą.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top