Lietuvos išlikimas – svarbiausias Kaune įvykusio pasitarimo klausimas

2014, 27 balandžio, 13:39 | kategorija Realybė | atsiliepimų (4) | peržiūrų 537 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis2014 metų balandžio 26 d. Kaune, istoriniame kino teatre „Romuva“ įvyko pilietinių judėjimų ir visuomeninių organizacijų atstovų, aktyvių piliečių pasitarimas „Dėl Lietuvos išlikimo„. Jame buvo įvardintos pagrindinės nuostatos, kuriomis privalu vadovautis valstybės kūrimo darbuose, pritarta visų judėjimų telkimuisi ir jungimuisi, išrinktas Nacionalinio susirinkimo organizavimo komitetas. Pasitarime buvo pritarta dviejų skubių reikalavimų LR Seimui ir Generalinei prokuratūrai parengimui ir pateikimui. Šiuos dokumentus ir filmuotą medžiagą pateikiame žemiau.

***

Lietuvos Respublikos Seimui
Lietuvos Respublikos Seimo valdybai
Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei

Dėl žemės pardavimo užsieniečiams moratoriumo,
žemės pardavimo užsieniečiams apribojimų ir piliečių tardymų
2014-04-26

Mes, daugelio visuomeninių organizacijų atstovai, o taip pat piliečiai, kurie dalyvavo renkant parašus ir inicijuojant birželio 29d. referendumą, esame pasipiktinę dėl Tautos atstovybės nepagarbos Lietuvos Respublikos piliečiams, kuriems ji turėtų atstovauti, ir dėl Konstitucijos 2 straipsnio laužymo. Taip pat manome, kad piliečių, kurie pasirašė parašų rinkimo lapuose dėl referendumo inicijavimo, persekiojimas Vilkaviškio rajone yra konstitucinis nusikaltimas.

Jau gegužės 1 d. įsigalios laisvas žemės pardavimas užsieniečiams, nors pagal Seimo nutarimą birželio 29 d. yra paskelbtas privalomasis referendumas dėl 47-ojo Konstitucijos straipsnio pakeitimo. Seime yra įregistruotas Seimo narių grupės parengtas įstatymo projektas (XIIP-1750), kuris nustato, kad iki referendumo rezultatų paskelbimo būtų stabdomi bet kokie sandoriai ar teisės aktai, susiję su žemės nuosavybės perdavimu užsienio subjektams. Nors daugiau kaip penkiasdešimt Seimo narių pasirašė reikalavimą įtraukti šį klausimą į darbotvarkę, tačiau Seimas ne tik nesvarsto šio įstatymo, bet numato visą kitą savaitę nerengti posėdžių, poilsiauti. Taigi gali susidaryti situacija, kai du mėnesius vyks Tautos valiai prieštaraujantys procesai, neteisėtai įsigytos žemės legalizavimas.

Seimas praėjusią savaitę paprastų įstatymų pataisomis kaip kompromisą priėmė vadinamuosius žemės ūkio paskirties žemės saugiklius, bet visai nesvarstė Konstitucinio įstatymo, įgyvendinančio Konstitucijos 47 str. 3 dalį, projekto. O šiame Konstitucijos straipsnyje kaip tik ir yra nustatyta, kad žemės nuosavybės pardavimo užsieniečiams sąlygas nustato konstitucinis įstatymas. Šiuo metu konstituciniame įstatyme nėra nustatyta jokių saugiklių ar apribojimų užsienio subjektams, todėl gali susidaryti situacija, kai vadinamieji saugikliai bus taikomi tik Lietuvos piliečiams, bet ne užsieniečiams. Netgi Seimo Teisės departamentas nustatė, jog apribojimai dėl žemės įsigijimo, kuriuos priėmė Seimas, prieštarauja dabar galiojančiam konstituciniam įstatymui, todėl pažeidžia teisės aktų hierarchijos principus ir bus niekiniai.

Atsižvelgdami į šias aplinkybes, reikalaujame skubiai, dar iki gegužės 1 d. kviesti neeilinį Seimo posėdį ir ypatingos skubos tvarka svarstyti tris klausimus:

1. Žemės pardavimo užsieniečiams moratoriumas iki referendumo rezultatų nustatymo (LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJOS 47 STRAIPSNIO 3 DALIES ĮGYVENDINIMO KONSTITUCINIO ĮSTATYMO NR.I-1392 GALIOJIMO SUSTABDYMO LAIKINASIS ĮSTATYMO PROJEKTAS Nr. XIIP-1750);
2. Žemės pardavimo užsieniečiams apribojimai (LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJOS 47 STRAIPSNIO 3 DALIES ĮGYVENDINIMO KONSTITUCINIO ĮSTATYMO NR. I-1392  PAKEITIMO ĮSTATYMO PROJEKTAS Nr. XIIP-1589), kurie įsigaliotų, jei birželio 29 d. referendumas neįvyktų, arba jei Tautos sprendimas būtų nepriimtas.
3. Policijos generalinio komisaro pasiaiškinimas dėl piliečių, pasirašiusių referendumo parašų rinkimo lapuose, tardymų Vilkaviškio rajone.

Piliečių pasitarimo vardu – Erika Drungytė

***

Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai

Lietuvos Respublikos generaliniam prokurorui Dariui Valiui

Dėl piliečių, dalyvavusių inicijuojant referendumą, persekiojimo
2014-04-26
Kaunas

Iš žiniasklaidos sužinojome (žr. pridedamus straipsnių nuorašus), kad policija Vilkaviškio rajone ir galimai kitur tardo piliečius, kurie pasirašė parašų rinkimo lapuose dėl referendumo, siekiančio pakeisti 9-ąjį, 47-ąjį ir 147-ąjį Konstitucijos straipsnius, inicijavimo.

Piliečių, balandžio 26 d. susirinkusių į pasitarimą Kaune, Romuvos kino teatre, nuomone, tai yra LR piliečių, siekiančių pasinaudoti referendumo teisę persekiojimas, kuris yra draudžiamas įstatymų ir užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo Kodekso 172 straipsnį, nustatantį atsakomybę už trukdymą pasinaudoti referendumo teise.

Atkreipiame dėmesį, kad tai yra trukdymas ne tik dėl šio konkretaus referendumo, bet ir piliečių gąsdinimas, terorizavimas siekiant sutrukdyti galimas kitas iniciatyvas dėl būsimų referendumų, todėl prašome dėl šių veiksmų pradėti ikiteisminį tyrimą dėl nusikaltimų pagal LR BK 172 straipsnį.

Pridedamos straipsnių nuorodos:

Referendumo šalininkai bauginami

Daromas spaudimas pasirašiusiems už referendumą

*
Piliečių pasitarimo vardu – Erika Drungytė

***

Gedimino Paplausko filmuota medžiaga iš renginio vietos:


pogon.lt video medžiaga:

Erikos Drungytės pranešimas – „Valstybę kuria Tauta“


Romualdo Ozolo pranešimas „Pasiryžimas visuomeniniam budėjimui“


Konferencijos atidarymas ir Algirdo Endriukaičio pasveikinimas

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Stebėtojas says:

  Mieli tautiečiai, negi jūs rimtai manote, kad seimas ar prokuroras atsižvelgs į jūsų norus?
  Jie vykdo tai, ką jų šeimininkai liepia.
  Manote jų šeimininkai esą? Taip klysti yra prabanga.
  Laiko maža.
  Mes turim tiesiog patys organizuoti referendumą.
  Kaip islandai darė.

 2. papildomai says:

  Forumas šia tema:

  http://prielauzo.eforum.lt/

 3. Valdas says:

  Visi matome kaip Lietuva išmontuojama,ir pasipriešinti tam gali tik susitelkusi Tauta. Atėjo laikas vienytis.

 4. Joris says:

  Suvalkijoje Referendumo palaikymas buvo didesnis, nei kas nors galėjo tikėtis. Tereikėjo tik ateiti pas žmones. O šitai reiškia, kad žmonių sąmoningumas gana aukštas. Ne veltui nuo nepriklausomybės atkūrimo laikų virš Vilkaviškio bent du kartus suko sraigtasparniai spec. aperatūra apšvitindami gyventojus. Manė, kad tokiu būdu pajėgs žmones paveikti. Padarys visus abejingais (tam tikromis bangomis paveikia psichiką). PAskutinį kartą, kai gyventojai pradėjo domėtis tokiu sraigtasparnio skraidymu virš miesto, tai, kai berods Santakos redakcija ėmė domėtis, koks šio skraidymo tikslas, gana ilgokai niekas iš karinių struktūrų negalėjo paaiškinti ir nieko pasakyti. Tik vėliau, matyt, susigriebė, ir „pasiskraidymą“ pavadino logistiniu kariniu mokymu (per mokymus ne vien ratus reikia sukti, bet ir nusileisti, pakilti. deja nusileidimo nebuvo. Buvo straipsnelis vietiniame laikraštyje).
  Gal kam pasirodys, kad mano žodžiai tikras „briedas“, bet tik todėl kad dauguma žmonių net menkiausio supratimo neturi apie tai, kas iš tikro vyksta šalyje ir aplink juos, jau nekalbant apie likusį pasaulį. O jei žinotų, tai plaukai šiauštūsi. Ne tokį brudą išgyveno žmonės, susitvarkys ir su šituo. Laikas suprasti, kad rinkiminė-partinė-politinė-bankinė sistema visiškai susikompromitavo. Ir reikalinga rasti jai alternatyvą. Bet, kol žmonės bus abejingi, kol manys, kad kažkas už juos padarys gyvenimą geresniu ir lengvesniu, nieko nebus.
  Žmones reikia rinkti iš savo tarpo, tuos kuriuos pažįsti. Štai Seniau, kai dar buvo bendruomeninė teisė, kiekviena bendruomenė iš tarpusavyje pažįstamų žmonių rinko atstovus, kurie rūpinosi tos bendruomenės reikalais. Turėjo teisę bet kada, kai tik atstovas pasidarys nemielas, jį atšaukti ir, jei reikia, nubausti. Toliau iš jų tarpo išrinkdavo „šimtininkus“, iš jų „tūkstantininkus“. 10 tūkstantasis tapdavio kunigaikščiu – o paprastai kalbant, kunigaikščiu tapdavo labiausiai to vertas žmogus ir kaip paprastai, jau nemaža padaręs bendruomenių labui – konkrečiais darbais įrodęs, kad pajėgus nešti atsakomybę ir atstovauti bendruomenių interesus. – visa tai tarsi vaizdelis iš utopinės fantastikos. Deja – čia tik menka dalelė mūsų praeities. Ir jei pasidairyti po 3-4 šimtų metų senumo kapines, tai pamatytume kad žmonės be problemų sulaukdavo 100 metų, o kaikurie ir 140-ies. Jei žmonės būtų taip blogai gyvenę, tai nebūtų buvę ilgaamžiais! Jie tvarkėsi daug atsakingiau ir neleido jokiems atėjūnams, parazitams ir „verslininkams“ diktuoti savo interesus likusiems žmonėms. Visa bendruomenė atsakydavo už savo atstovų sprendimus. Ir vargas būdavo tokiems atstovams, jeigu jie pamindavo bendruomenės interesus. O svarbiausia, kad žmonių požiūris buvo kitoks. Kiekvienas pamatęs vykstantį nusikaltimą ir jo nesustabdęs ar bent pamėginęs jį sustabdyti būdavo baudžiamas kartu su nusikaltimą padariusiu žmogumi. Turbūt nereikia aiškinti, kad nusikalstamumo kaip tokio tuometinėse bendruomenėse nebuvo. O dabar žmonėms skiepijamas abejingumas (net pasitelkiant tech. priemones), kad nereikia kištis į nesavo reikalus ir t.t. ir pan. Šito rezultatas – nusikalstamumas, kurio pati visuomenė nepajėgi sustabdyti. Bet Šitai labai patogu esantiems valdžioje. Kuo didesnė netvarka ir chaosas, tuo jiems geriau. O kai žmonės turi dar ir daugybę buitinių problemų, kai dreba, kad praras niekingai mažą atlyginimą dirbamą darbą, kai net sąžiningai dirbantis žmogus nepajėgus pragyventi ir išleisti vaikus į mokslus, tuomet žmonėms nebus laiko žiūrėti į tai, ką veikia valdžia, o juo labiau kištis į jos parazitišką veiklą. Viskas labai paprasta, kai po truputį prisipratinini mąstyti savo galva. O šito reiškinio valdžia labai nenori. Kai žmonės pradeda mąstyti, rodyti iniciatyvą, tegul ir menką, kad ir parašais, tai juos būtinai reikia įbauginti!
  Tegul kova su parazitais vyksta tik internete, bet ir parazitai iš paskutiniųjų su žiniasklaidos pagalba vykdo karą prieš žmonių protus, jiems meluodama, dezinformuodama ir slėpdama tiesą. Nes viskas žmonių galvose. Jei žmonės „galvose“ paversti bevaliais ir viskam abejingais vergais, tai daryti su jais galima ką nori. Nereikia nei antrankių, nei botagų. Kai žmogui visai striuka pasidaro, tai bėga kaip žiurkė iš skęstančio laivo ir važiuoja gyventi bei dirbti užsienin. Ir žmonių neina dėl to kaltinti. Jų galvose įskiepytas vergo ir bailio sindromas. PAbėgti dar ir lengviausia. Ir problemų tokių nekyla kaip tiems, kas imasi kovoti dėl savo ir vaikų ateities. Tik jei kiekvienas kovos dėl dėl savęs, tai irgi nieko nebus. Ir ne atsitiktinai visuomenė taip suskaldyta ir sukiršinta tarpusavyje. Visuomenės masių valdymo technologijos „atidirbtos“ jau ištisus šimtmečius ir tūkstantmečius, tik dabar dar ir tech. priemonės prisideda. Todėl pirmas dalykas, kuris buvo padarytas prieš tai, kaip atsirado toks dalykas, kaip partija, prezidentas (paskirtas rezidentas – pasidomėkit ką šie žodžiai reiškia) – tai sugriauta bendruomeninės teisės sistema. KAi anksčiau tautos atstovais tapdavo tik tie, kurie konkrečiais darbais buvo įrodę savo tinkamumą tam, geriausi iš geriausių, tai dabar, gudriai surėdytos sitemos būdu, į valdžią patenka visas brudas – tie, kuriuos anksčiau išvydavo ar ištremdavo iš kaimo ar miesto. net jei į valdžią patenka ir geras žmogus, tai jis arba priverčiamas pasitraukti arba paklūsta parazitinei sistemai. Svetimoje „žaidimų aikštelėje“ pagal svetimas žaidimo taisykles tauta niekada nelaimės žaidimo ir net „smėlio pilies“ nepastatys. TAuta turi kurti savo žaidimų aikštelę su nuosavomis taisyklėmis. Tauta turi sukurti savo valdžios vertikalę iš tautos geriausiųjų tarpo, o ne mėginti žaisti pagal primetamas taisykles. KAs iš to gaunasi – visi gerai mato: nei konstitucija (kad ir kokia ji būtų), nei įstatymai staiga ima negalioti, jei žmonės ar visuomenė ima siekti savo interesų. O įsivaizduokite, kas būtų, jei žmonės imtų aiškai suvokti, kam iš tikro dirba valdžia ir kieno toji valdžia?! Pradžiai bent jau verta įsiminti, kad valdžia valdžios turi tik tiek, kiek mes visi jei tos valdžios suteikiame ir nuolankiai paklūstame.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top