Merkel padovanotas žemėlapis ir „mįslingas laiškas“ Kinijai?

2014, 10 balandžio, 5:00 | kategorija Istorija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 444 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisVokietijos kanclerė Angel Merkel padovanojo Kinijos lyderiui Si Czinpinui, atvykusiam vizito į Berlyną, senovinį Kinijos žemėlapį. Kodėl ši dovana išjudino dar vieną „skandalą kartografiniu pagrindu“, aiškina Foreign Policy leidinyje Reičel Lu.

Žemėlapis, sudarytas 1735 metais prancūzų kartografo Žan Batisto Burginjono d‘Anvilio, atspindi, kaip tuo metu europiečiai įsivaizdavo Kiniją. Jame į Kiniją neįtrauktas Tibetas, Sinczianas, Mongolija ir Manžurija. Taivanio ir Hainanio salų sienos „parodytos kitokios spalvos“, rašo autorė.

Kinijoje senovės žemėlapiai – subtili tema, pažymi autorė. „Visi kinų vaikai mokykloje mokosi, kad Tibetas, Sinczianas, Taivanis ir Liaojujdao (ginčytinas salynas, kurį japonai vadina Senkaku – aut. past.) – „neatskiriama Kinijos dalis nuo senų laikų“. D‘Anvilio žemėlapis – bent jau grynai vizualiai – paneigia tą versiją“, – sakoma straipsnyje. Nenuostabu, kad oficialioji Kinijos žiniasklaida neįvertino A.Merkel dovanos. Laikraštis Ženminžibao apskritai žemėlapio nepaminėjo.

Paskui daugelyje žiniasklaidos leidinių kinų kalba padarytas įstabus pakeitimas: apie Merkel dovaną pranešama, bet iliustravimui pateikiamas žemėlapis, kur į Kiniją įtrauktas Tibetas Sinczianas, Mongolija ir kitos Sibiro sritys, aiškina autorė. Tai britų kartografo Džono Dauerio žemėlapis, išleistas 1844 metais Londone. „Merkel jo tikrai nedovanojo Si, bet Kinijos straipsniuose toji klaida nepažymėta ir nepaaiškinta“, – pažymi autorė.paveikslėlis

Abu žemėlapiai – d‘Anvilio ir Dauerio – dabar aptarinėjami Kinijos socialiniuose tinkluose. D‘Anvilio žemėlapis vartotojams sukėlė šoką. Rašytojas Siao Čženis apkaltino Merkel bandymu „įteisinti Tibeto ir Sincziano judėjimą už nepriklausomybę“.

„Priešingai, Dauerio žemėlapis, atrodo, išjudino kolektyvinę plačių teritorijų ir imperinės galios nostalgiją“, – rašo autorė. Kai kurie kinų vartotojai, neabejodami, kad Merkel padovanojo būtent Dauerio žemėlapį, įtarė tame užuominą, adresuotą Kinijos prezidentui. O būtent nuorodą į įvykių Kryme panašumą su tuo, kad XX amžiuje Rusija padėjo Mongolijai atsiskirti nuo Kinijos.

Tas žemėlapis tarsi sako, kad dabar Rusijai priklausančios milžiniškos Sibiro sritys kadaise priklausė Kinijai.

slaptai.lt

plačiau: tealeafnation.com

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top