„Nacionalinis interesas“ kviečia prisiminti Gegužės 1-osios minėjimo prasmę

2016, 30 balandžio, 18:17 | kategorija LPT | 3 komentarai | peržiūrų 280 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Kviečiame į Gegužės 1-osios minėjimą

Už lango jau XXI amžius, tačiau Lietuvoje darbo santykiai kryptingai stumiami į XIX a. būseną. Maža to, liberalūs ir kraštutinės „laisvosios rinkos“ dvasioje rengiami pasiūlymai dėl darbo santykių ne tik neatitinka laiko dvasios, tačiau ir kertasi su Lietuvos nacionaliniais interesais.

Dar 2010 m. emigracijos priežasčių tyrimo metu buvo nustatyta, kad problemos su darbdaviais, neužtikrintumas dėl ateities savo darbo vietoje buvo įvardinamos, kaip vienos iš svarbesnių emigracijos priežasčių.

Tik civilizuoti darbo santykiai, paremti abipuse darbuotojų ir darbdavių nauda gali užtikrinti Lietuvos visuomenės stabilumą ir mūsų šalies progresą. Tik socialiai orientuotos valstybės modelio diegimas užtikrina tikrą šalies saugumą. Tik viešojo sektoriaus išsaugojimas ir tolesnė plėtra suteikia galimybę valstybei tinkamai dalyvauti savo pačios ūkyje ir neleisti nusiristi iki „laisvosios rinkos“ džiunglių įstatymų.

Tai pat mes esame solidarūs su visos Europos dirbančiaisiais, kurie vis aktyviau kelia savo darbo vietų išsaugojimo klausimą. Gamybos perkėlimas į trečiąsias valstybes ir nelegali migracija į ES vis labiau kelia grėsmę europiečių darbo vietoms. Visa tai vyksta tylint ES valdžiai, kuri yra neoliberalų rankose. Nepaisant skirtumų tarp šalių, prancūzų, vokiečių ar italų dirbantieji taip pat jaučiasi diskriminuojami savo šalyse.

Mes, asociacija „Nacionalinis Interesas“, profsąjungų (prekybos centrų darbuotojų, transporto ir kt.) aktyvistai ir visuomenininkai kviečiame jus paminėti Gegužės 1-ąją kartu.

Anokia paslaptis, kad Gegužės 1-oji liberaliosios pakraipos politikų nuolatos priskiriama prie „netinkamų“ istorinių datų. Būtent taip bandoma piliečių akyse ištrinti tikrą jos prasmę – dirbančiųjų solidarumo dieną, kovojant už savo teises. Taip pat atsiranda ir tokių politikų, kurie siūlo šią datą „švęsti“. Tačiau kokia gali būti šventė, jei tų pačių politikų dėka Lietuvoje darbo santykiai artėja prie XIX a. būklės? Priminsime, kad šioji diena pradėta minėti po to, kai 1886 m. gegužės 1-ą Čikagos miesto policija malšino darbininkų demonstraciją, kurios metu darbininkai reikalavo sutrumpinti darbo laiką iki 8 valandų per dieną. Malšinant demonstraciją neapsieita be aukų.

Mūsų renginys yra atviras visiems, kas supranta civilizuotų darbo santykių svarbą, kas mato siektiną kelią į priekį socialiai teisingoje ir nepriklausomoje Lietuvoje.

Už civilizuotus darbo santykius – už socialiai orientuotą valstybę“ „Už viešojo sektoriaus išsaugojimą ir plėtrą

Renginyje sveikintina lietuviška simbolika, renginio temą ir dvasią atitinkantys plakatai. Kitokios vaizdinės medžiagos naudojimas galimas tik iš anksto suderinus su organizatoriais. Norintys pasisakyti praneša apie tai iki renginio pradžios.

Renginys vyks V. Kudirkos a. Vilniuje.
Renginio pradžia – 13.00 valandą

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

  1. Mindaugas says:

    Kviečiu visus dalyvauti Tarptautinės darbo žmonių solidarumo dienos minėjime, kuris vyks Vilniuje gegužės 1 d. 12 val. prie rašytojo P. Cvirkos paminklo Vilniuje. Minėjimą organizuoja Socialistinis Liaudies Frontas (SLF). Vilniaus savivaldybės leidimas šiai akcijai yra gautas.

  2. pestininkas says:

    Obana mindaugai!,kapgi taip viėname savo komentaru esi neigiamai pasisakes s.l.f.atžvilgiu,tai kuom esi geresnis savo dviveidiškumu už tuos kuriuos kritikuoji?,juk juos esi vadines pseudo komunistais?,ar kažka panašaus sakes.

  3. Mindaugas says:

    pestininkui: Būkite atidesnis. Aš kritikavau ne s.l.f., o patį Paleckį, pasiryžusį dalyvauti seimo rinkimuose. Tačiau ir dėl s.l.f. ne auksinis. Kai kurioms jų idėjoms aš nepritariu, tačiau visumoje jie juda teigia kryptimi.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top