Neegzistuojantis COVID-19 fondas, neegzistuojanti Lietuvos valdžia, tačiau egzistuojanti veikla

2020, 24 balandžio, 19:48 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 573 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Zigmas Vaišvila ir Audrius Nakas

2020 m. balandžio 24 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos, buvusio LR Seimo nario Audriaus Nako ir Visuomenės ekstremalių situacijų komisijos l.e.p. pirmininkės dr. Nendrės Černiauskienės spaudos konferencijos Seime pranešimas spaudai „Neegzistuojantis COVID-19 fondas, neegzistuojanti Lietuvos valdžia, tačiau egzistuojanti veikla“.

2020-03-30 d. Zigmo Vaišvilos straipsnyje „Krizė. Dalia Grybauskaitė veržiasi į valdžią“ paskelbta, kad aukas renkantis finansų ministro Viliaus Šapokos įsteigtas COVID-19 pasekmių mažinimo fondas neegzistuoja. Pats finansų ministras, atsakydamas į ekspertai.eu klausimus, patvirtino, kad šis fondas neįregistruotas, kad šį neįregistruotą fondą valdo ir naudoja finansų ministerija. Neegzistuojančio fondo tarybos vadove skelbiasi egzistuojanti eks-prezidentė D. Grybauskaitė.

2020-04-15 d. Zigmas Vaišvila ir Audrius Nakas kreipėsi į FNTT dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo, tačiau ikiteisminis tyrimas vis dar nepradėtas. Ir toliau skelbiama apie šio neegzistuojančio fondo „veiklą“. Respublikos Prezidentas, Seimas ir Ministras Pirmininkas tyli, persiuntinėja mūsų prašymus finansų ministerijai, tuo pripažindami savo neveiksnumą.

Tai patvirtina ir Z. Vaišvilos, A. Nako kreipimasis į šio neegzistuojančio fondo skelbiamus tarybos ir valdybos narius nutraukti šią nusikalstamą veiklą. Gauti tik SADM ir Vyriausybės raštai dėl pavedimo tai spręsti… finansų ministerijai. Kasdien šią nusikalstamą veiką patvirtinančius faktus pateikiame FNTT, vis dar neapsisprendžiančiai, ar pradėti ikiteisminį tyrimą.

Klausimas aiškus, tačiau neaišku, kaip suktis iš padėties. Ir tuo pat metu tenka tęsti šią aferą. Labai nepatogu. Sunkiai iš valdžios išeidinėja D. Grybauskaitė, aktyviausiai besireklamuojanti šio neegzistuojančio fondo veikla. O dar slegia ir šios DIDŽIOS KOVOS su COVID-19 kasdienybė! Neatsitiktinai SAM dėl savo pačios nepasiruošimo ir klaidų pradėjo ieškoti kaltų tarp medikų, siekiant jų baudžiamosios atsakomybės.

Įvykių eiga atskleidė ne tik valdžios nekompetenciją, bet ir nepasiruošimą. Visuomenės ekstremalių situacijų komisija, signataras Z. Vaišvila ir A. Nakas, kaip ekspertai.eu atstovas, kreipiasi į LR Vyriausybę, kad išsiaiškinti tikrąją faktinę padėtį. Tik žinant faktus, kurie, tikimės, dar neįslaptinti, įmanomas atsakingas žmonių ir valdžios bendras veikimas, tarpusavio pasitikėjimas.

Vyriausybės prašoma atsakyti į klausimus, kada ir kiek, kokių apsaugos priemonių pateikta medikams ir kitoms žinyboms bei tarnyboms iš Valstybės rezervo po 2020-01-29 d. Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdžio, kuriame dėl koronaviruso grėsmės buvo nuspręsta aktyvuoti SAM, VRM, FM, URM ir SM Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrus (ESOC), keistis informacija.

Prašoma pateikti informaciją, kada ir kiek, kokių apsaugos priemonių ir reagentų COVID-19 testavimui buvo gauta kaip labdara iš Kinijos ir kitų užsienio valstybių, kiek iš kur už kokią kainą nupirkta po 2020-01-29 d., kaip ir kokiose sveikatos apsaugos įstaigose jie buvo paskirstyti bei apskaityti. Prašoma paaiškinti, kodėl karantino metu skirtingoms ministerijoms dideliais kiekiais perkant šias prekes, nesudaromos bendros skrydžių programos, kad sumažinti logistikos kaštus?

Kiek Lietuvoje buvo laboratorijų, galinčių ir turinčių teisę vykdyti COVID-19 diagnozavimą iki 2020-01-29 d., kiek jų yra dabar, kokie jų pajėgumai vykdyti tyrimus, kodėl iškart nebuvo leista diagnozavimą vykdyti visoms galinčioms tai daryti laboratorijoms? Kokie medikai patarinėja Vyriausybei COVID-19 pandemijos suvaldymo klausimais? Kodėl Vyriausybė, viešai pakvietusi piliečius grįžti, neizoliavo jų priverstinai karantino laikotarpiui?

Kiek gyventojų Lietuvoje mirė kiekvieną dieną nuo 2020-01-29 d. dėl COVID-19 ir dėl kitų priežasčių? Kodėl 2020-03-16 d. paskelbus karantiną Lietuvoje, faktiškai buvo nutrauktas kitų ligų gydymas? Kiek nuo 2020-03-16 d. Lietuvoje mirė žmonių nuo kitų ligų, t.y. ne nuo COVID-19?

Respublikos Prezidentui pateiktas vienas klausimas. Kodėl Lietuvos žvalgybos tarnybos 2020-02-04 paskelbtame LR VSD ir AOTD prie LR KAM „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime“ neįvertino ir nepaskelbė COVID-19 grėsmės?

Gavę atsakymus, juos skelbsime ir tarsimės su visuomene.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Manau, kad atsakymų nebus, o jei ir bus, tai bus tik atsirašinėjimas – duomenys nefiksuojami, nerenkami, slapti ir t.t. Manau, kad svarbiausias iš visų klausimas yra tai, kodėl SAM(?) sprendimu nuo karantino paskelbimo dienos faktiškai dabar tegydoma tik nuo COVID-19, kreiptis dėl kitų negalavimų praktiškai nėra prasmės. Galima tik karčiai pajuokauti, jog ir apendiksą operuos nuotoliniu būdu, t.y. vykdys pats pacientas ar jo artimieji, chirurgui vadovaujant nuotolinių būdų. Ir neduok Dieve pasigauti slogą ar gripą.- gyvenimas ir ligoniui ir jo artimiesiems taps tikru pragaru. Todėl, kad testas COVID-19 nustatymui neužtikrina garantuotai teisingos diagnozės. O spec. tarnybų (VSD, AOTD) vaidmuo šios TIKROS GRĖSMĖS LIETUVAI akivaizdoje daugiau nei apgailėtinas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top