Nutekinta JT ataskaita apie Prancūzijos karių prievartą ir sodomiją prieš afrikiečius vaikus

2015, 30 balandžio, 12:43 | kategorija Genocidas | atsiliepimų (15) | peržiūrų 1 565 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Prancūzijos karių patrulis Bangyje. Ataskaita apie vaikų seksualiniame išnaudojime dalyvavusius kai kuriuos Prancūzijos taikdarius nutekėjo Prancūzijos prokurorams. Foto: Issouf sanogo / AFP / Getty Images

Į „The Guardian“ buvo nutekinta JT ataskaita, kaip prancūzų kareiviai užsiiminėjo sodomija ir prievartavo badaujančius benamius Centrinės Afrikos Respublikos vaikus-berniukus. Kai kurie jų buvo devynerių metų amžiaus. Tuos duomenis laikraščiui pranešusiam pareigūnui gresia atleidimas iš darbo už konfidencialios informacijos paviešinimą.

Prancūzijos prokuratūra dabar tiria ataskaitą dėl seksualinės prievartos prieš vaikus, vykdytos prancūzų karių, taikos palaikymo operacijos Centrinės Afrikos Respublikoje metu.

Viso JT skyriaus darbas buvo sustabdytas iki bus ištirtos visos bylos aplinkybės ir šis dokumentas. Kaip rašo buvęs JT darbuotojas Anders Kompass, jis pateko į prancūzų valdžios rankas todėl, kad JT organizacija atsisakė imtis priemonių sustabdyti prievartai.

Ataskaitoje dokumentuoti seksualinės 9-11 metų amžiaus vaikų eksploatacijos faktai, kuriuos vykdė prancūzų kariškiai, dislokuoti šalyje, tarptautinių pastangų išsaugoti taiką tikslais.

Vaikai-našlaičiai buvo verčiami seksualiai eksploatacijai ir sodomijai, tarpe tarp 2013 gruodžio, iki 2014 liepos mėnesių, aerouosto Mpoko, esančio Bangi, vidiniame persikėlėlių centre.

Anot vaikų, juos prievartavo mainais į produktus ir pinigus. Vienuolikmetis berniukas pasakė, kad jis buvo išprievartautas, kai išėjo ieškoti maisto. Devynmetis berniukas su savo draugu taip pat patyrė seksualinę prievartą priverstinių persikėlėlių stovykloje, kai nuvyko į kontrolinį-praleidimo punktą, kad rasti maisto.

Kompass’as praėjusią savaitę buvo nušalintas nuo lauko operacijų direktoriaus pareigų ir apkaltintas konfidencialios JT ataskaitos paviešinimu bei protokolų pažeidimu. Dabar jo veiklą tiria vidinė priežiūros tarnyba (OIOS). Vienas iš vyresnių JT pareigūnų sakė, jog tai buvo jo (Kompass) pareiga žinoti ir laikytis protokolų raidės „konfidencialių“ dokumentų atžvilgiu.

Kompass’o duomenimis, viskas, kas vyko humanitarinės veiklos sferoje Centrinės Afrikos Respublikoje, daugiau nei 30 metų eigoje, vyko su pakankamai aukštų JT valdininkų, tame tarpe ir Ra’ad Zeid al-Husseino vyriausiojo žmogaus teisių komisaro žinia. JT valdybos spaudos sekretorius patvirtino, kad vyksta tyrimas dėl darbuotojo konfidencialios informacijos nutekinimo.

plačiau: sott.net, theguardian.com, pravda.ru

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 15

 1. PP says:

  Nieko, tuoj ir Lietuvoje išgirsime apie „žygdarbius“. Jie jau tikriausiai vyksta, tik nepapuola į viešumą. Bet tai amžinai nesitęs, anksčiau ar vėliau informacija nutekės.

 2. Buvome naivūs says:

  Tegul dar pasižiūri, ką daro kiti „demokratiški“-„humaniški“ jankių, anglų kareivos visame pasaulyje. Tai iškrypėlių ir sadistų gaujos , matomai, ne tik su JT , bet ir su kitų „humanitarinių“ organizacijų žinia ir palaikymu.

 3. Mindaugas says:

  Fašizmas neįmanomas be stiprios valstybės, kuri engia liaudį ir darbininkus laiko esant valstybės vergais. Fašizmas valstybės interesus pastato pirmiau tautos gerovės. Šito pavyzdys yra Franko fašizmas Ispanijoje (1939-1975). Taip pat ir hitlerinis nacionalsocializmo variatnas buvo panašiai pastatytas valstybinio kapitalizmo pagrindu ir, lygiai taip pat kaip ir fašistinė ideologija, jis engė savo liaudį, propagavo buržuazinį valstybiį nacionalizmą ir vaikėsi imperialistinių utopijų.Nuo 60-ųjų Jungtinėse Valstijose sudarytos politinės struktūros tiksliausiai gali būti apibūdinimos kaip šiuolaikinis „fašizmas“. Taip yra todėl, kad dideli kapitalistiniai koncernai, įvairios slaptos tarnybos, karinės pajėgos, abi pagrindinės partijos ir organizuotas nusikalstamumas tapo taip glaudžiai susirišę ir dalinai tapatūs asmeniniu lygmeniu. Šis fašizmas įsitvirtino Jungtinėse Valstijose nuo 2001-ųjų rugsėjo 11-osios, kai Džordžas Bušas pagrasino: „Arba jūs su mumis, arba su teroristais“. Buvęs prezidento patarėjes Džonas Dynas tai komentavo šitaip: „Esu sunerimęs, kadangi tai reiškia fašistinei prigimčiai būdingą elgesį“. Pastaraisiais dešimtmečiais iš Vakarų imperialistinių metropolijų iškilo naujo tipo fašizmas. Prancūzijoje šio naujojo fašizmo galva yra prezidentas Nikolia Sarkozy. Taigi, prisiminkime fašistų elegesį 1939-1945 m. ir palyginkime dabartinių neofašistinių valstybių (tokiomis laikau visas NATO ir ES bloko šalis) elgesį su trečiojo pasaulio šalių gyventojais….

 4. ko gero says:

  Ko gero NATO kareivos daugiau nieko ir nesugeba kaip bombarduoti civilius ir prievartauti vaikus.

 5. Vincius says:

  Turbut girdejote apie dvi (12 ir 13 metu) mergaites,isprievartautas Kijeve balandzio 14 diena? Ukrainos Kareiviu Motinu organizacija (nors ir finansuojama gosdepo) parase pareiskima Parasai, reikalaudamos issiusti JAV kareivius is salies, matyt uz pinigus dar ne viska pasiruosusios parduoti. Kas per gyvuliai, ar jie mus , rytu europiecius, gyvuliais laiko? Lvove irgi gyventoju protestai – ten dislokuota kazkokia 173 divizija, tai tie luzeriai ten restorane priveme, kabinejosi prie kitu (moterisku) lankytoju, net prostitutes nelabai nori su jais uzsiimti, nes labai gyvuliski ir ziaurus, naudojasi taksi ir nesiruosia uzmoketi, o jei zmogelis balsa kelia – i snuki untermensui. Tai vat, „islaisvintojai“, vakarai „pades“ (tik neaisku – mums ar ant musu).

 6. pastebėjimas says:

  Pasirodo,ne visi nori tapti NATO banditėlių patrankų mėsa:

  http://koment.lt/node/1036/%20Cekijos-ir-Slovakijos-rezervistai-NATO-pareiske-kad-nekariaus-pries-Rusija

 7. D says:

  O tautininkai dar tai palaiko. Ir jie dar vadinasi tautininkais…. O aš kažkada dar norėjau jiems pora procentų savo pajamų skirti ir stoti į tą jų organizaciją…. Ačiū Dievui laiku susiprotėjau.  Sumokėjau didelį kainą gyvenime, kad suprasti kas yra kas. Ji labai didelė. Šlykštu nuo tokių buvusių įpirštų įsitikinimų. Tegu ir kiti moką kainą. Ir tikrai sumokės. Jei neparsiduos kaip prostitutės, aklai ir už pinigus. Šitas pasaulis eina velniop. Tikrąja to žodžio prasme.

 8. pa6alietis says:

  pernai Ventspilyje nato isvaduotojai atplauke su 28 lauvu eskadra pasimandrazinti. KAi paleido igulas i miesta ir prasidejo fajerverjkai, kabinejosi, baruose gere is kaklu, numyzo puse miesto, bet vietiniams truko kantrybe ir pastate „banderlogus “ i vieta, ataude, kaip silta vilna, o mentai atvyke dar ir cypen sukiso. Kilo skandalas, mera politikieriai is Rygos bande versti, bet ne is kelmo spirtas pasirode, atsilaike, o ziniasklaidoje nei zodelio apie tai. Tyla.

 9. PP says:

  Lietuvoje nėra tikrų tautininkų organizacijų ir partijų. Visi tikri tautininkai pogrindyje. O oficialiai veikiančios organizacijos tik diskredituoja tautininkų vardą ir yra landsberginės mazgotės.

 10. nu jo says:

  Pas mus NATO kareivukai Šiauliuose irgi bandė mūsų mergas kirkint. Tai kai gavo nuo vietinės Šiaulių treninguotos chebros į skudurus, tai net karo policija buvo įsikišusi konflikto spręst. Kareivukams buvo uždrausta artintis prie civilių I leikint baruose….

 11. Kumstis says:

  Tuos duomenis laikraščiui pranešusiam pareigūnui gresia atleidimas iš darbo už konfidencialios informacijos paviešinimą. Va kokia SUDINA demokratija sudinuose vakaruose,duot i tarpuragi kaip Siauliuose tiems demokratijos nesejams ir tiek ziniu….

 12. LT says:

  Prievartavimas mainais i maisto produktus??? Deja, varganose pasaulio salyse yra daugybe mazameciu, kurie patys siulosi uz maista ir nereikia jokios prievartos. Lietuvoje tokiu mazameciu irgi yra.

 13. LŽTSS TARYBA – LAISVAS NENUTEISTAS  ŽMOGUS, NEMOKA JOKIU MOKESČIŲ VALDŽIAI IR NETURIU JOKIU KARINIŲ PRIEVOLIŲ VALDŽIAI .

 14. Tai aisku says:

  Jo…jo….ir dar vaika nukryziavo NATO gejai,kitos bobutes kalba ,kad 5.Nu „kankoliniai’ pavarote.Negaiskite cia ( siame tinklapyje ) laiko,iskart junkite pravda.ru -tik ten visa teisybe galima isgirsti :) :) :)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top