O dabar jie imsis oligarchų

2016, 28 balandžio, 1:01 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 637 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

novayagazeta.ru

Pasidalinkite turtu

Rusijos valdžia ruošia naują dramatišką posūkį vidaus politikoje, susijusį su daliniu privatizacijos rezultatų pervertinimu iš naujo. Valdžios kontraktas su stambiu privačiu kapitalu, egzistavęs nuo 2001-ųjų nutrauktas. Vien lojalumo jau nebepakanka – stambiausiems verslininkams bus pasiūlyta pasidalinti su šalimi krizės naštą.

Su aktyvų deprivatizacijos darbotvarke – „sugrąžinant liaudžiai turtą“ – Putinas gali įeiti į 2018-ųjų rinkimų ciklą. Privatizacijos rezultatų revizija buvo draudžiama tema Rusijos politikoje daugelio metų eigoje, ir štai atėjo laikas iškonservuoti strateginį rezervą.

Jeigu valdžia privers verslą mokėti „sąžiningą sąskaitą“, tai vienu metu išspręs tris užduotis: išgelbės biudžetą, sukurs naują propagandinį kanoną po Krymo („grąžino Krymą, grąžins ir pinigus“), sutriuškins alternatyvią politinę darbotvarkę, tradiciškai pristatomą RFKP, ekonominio nestabilumo sąlygomis. Dar keltą metų šalis galės gyventi vaizduodamasi jachtų atėmimą iš milijardierių. Tuo pačiu bus garantuota jau įprastos nuo 2014-ųjų „ypatingos padėties“ tęstinumas – situacijos, kurioje šalis gyvena ne paprastai taip, o kaip pasaulinė sporto sostinė, „Rusų pasaulio“ saugotoja, planetos gynėja nuo globalaus terorizmo. Klausimas tame, koks triukas šioje eilėje bus atliktas kaip sekantis, pastaruosius mėnesius jaudino daugelį. Ir štai atsakymas – mes turime tapti pasauline socialinio teisingumo sostine.

Dar 2012-ųjų vasarį, Putinas, tada būdamas premjero pareigose ir organizuodamas priešrinkiminę kampaniją, sukėlė šoką Rusijos verslininkų ir pramonininkų sąjungos suvažiavimo dalyviams. Pasisakydamas renginyje vykstančiame Ritz Carlton viešbutyje, premjeras pareiškė, jog „nesąžininga privatizacija“ ir „visokiausi aukcionai“ turi būti apdėti specialiais mokesčiais. „Tai turi būti arba vienkartinis įnašas, arba dar kažkas tokio, ir mums kartu su jumis reikėtų apie tai pagalvoti“, – pasakė Putinas. privatizacija Rusijoje, deprivatizacija, privatizacijos revizija

Kaip sakoma, idėja buvo pagrįsta tarptautine patirtimi. 1997 metais, Tonio Bleiro leiboristų vyriausybė panašiu vienkartiniu mokesčiu apmokestino britų kompanijas, privatizuotas 1980-aisiais.

Įmoka, gavusi pavadinimą „mokestis už pelną, atneštą vėjo“ (windfall tax), ne kartą po to buvo aptariamas Rusijoje. 2005-aisiais partija „Jabloko (Obuolys)“ pasisakė su iniciatyva dėl tokios privalomos įmokos 90-ųjų metų užstatinių aukcionų paramos gavėjams. Idėja sklando ore įvairiomis formomis: visiškai neseniai apie kažką labai panašaus ėmė kalbėti atstovas CK Markinas, pasak kurio, apie Chdorkovskio nuosavybę „visiems žinoma“, kad ji buvo įgyta neteisėtu būdu.

Sekantiems prezidento rinkimams rusiška windfall tax versija yra pasmerkta būti reanimuota. Verslas jau gauna atitinkamas užuominas, Rusijos finansinės tarnybos, konkrečiai Rosfinmonitoring’as pasiruošusi fiksuoti rusų verslininkų aktyvus visame pasaulyje. Stambiems verslininkams bus pasiūlyta atsiskaityti pinigais arba sugrąžinti valstybei atitinkamus aktyvus. Vietoje valstybinių korporacijų privatizavimo, kaip būdo papildyti biudžetą, bus pasirinktas priešingas variantas: privataus verslo likučių suvalstybinimas.

Kas nustatys „teisingą kainą“, į kieno rankas bus perduoti „išlaisvėję“ aktyvai ir kame slypės realios politinės tokios priešrinkiminės strategijos rizikos, – visi šie klausimai išlieka atviri. Tačiau aišku, jog Maskvoje pašalinti prekybiniai kioskai buvo mūsų šviesios ateities simboliais – kur jau niekas negalės prisidengti popierėliu apie nuosavybės teisę.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Stasys says:

    Yra pagrindo manyti, kad šis straipsnis užsakytas oligarchų. Aprašyta operaciją reikėtų atlikti ir „Dunių laive“. Kas neteisėtai prichvatizuota turėtų būti gražinta valstybei.

  2. Tai kas pirmas? says:

    Kokios dar oligarchus, tai reikėtų patį Putiną primajį girebti.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top