Paslaptingas, perstumiamas Vladimiro Putino pasienis

2016, 5 balandžio, 9:01 | kategorija Metodologija | 3 komentarai | peržiūrų 554 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Politico

Osetijos Gruzijos pasienis

Naujas Osetijos – Gruzijos pasienis | nuotrauka agenda.ge

„Atsibudę, valstiečiai aptiko, jog jų kviečiai bręsta kitoje šalyje“, – teigia Politico žurnalistas Paul Salopek. „Pietų Osetijos kariškiai ir jų rusiškieji sąjungininkai vargo visą naktį, įkasdami naujus pasienio stulpus Centrinės Gruzijos kaimelio Tamarasheni laukuose. Rusai davė vietiniams valstiečiams 72 valandas nuimti derliui, o po to įsakė pasišalinti visiems laikams“, – rašoma straipsnyje.

Saujelė gruzinų pasieniečių niūriai stebėjo tai kas vyksta. Rusai nekreipė į juos jokio dėmesio.

„Šį kartą jie paėmė 10 hektarų“, – pasakė valstietis Levan Kipšidzė. Pasak straipsnio autoriaus, praėjusių metų rugpjūtį demarkacinė linija tarp Gruzijos ir Pietų Osetijos buvo perkelta, ir Gruzija prarado eilinį 25 akrų (apie 10 ha) žemės plotą.

Žurnalistas praneša, kad praėjusių metų vasarą ir rudenį keletą kartų buvo aplankęs šį naująjį pasienį – vieną iš pačių nepatikimiausių pasaulyje.

Salopek nuomone, dabar į pasaulį sugrįžo mada stiprinti pasienius. Kaukaze Kremlius daro tai, ką kai kurie kiti politikai dar tik žada. Nors teisinis Pietų Osetijos statusas išlieka neapibrėžtas, faktinė pasienio linija jau vingiuoja tarp Gruzijos kalvų, atskleidžia straipsnio autorius.

„Kai sutemsta, rusų ir osetinų [taip originale – red.past] kariškiai išeina paslapčiomis, kad perstumti neoficialią pasienio liniją (įprastai tik per keletą jardų, tačiau vieną kartą ją perstūmė per mylią su trupučiu) į Gruzijos gilumą.

Osetijos pusėje įstringa gruzinų karvės ir avys. Ir žmonės taip pat. Pagyvenusi gruzinų sutuoktinių pora atsisakė evakuotis iš savo fermos ir atsidūrė Pietų Osetijos viduje, atitverta iš visų pusių tvora. (Osetijos pusė nupjovė elektros tiekimo laidus šiems atstumtiesiems; kaimynai-gruzinai pratempė po spygliuota viela kabelį-prailgintuvą). Gruzija tvirtina, jog per pastaruosius 7-ius „užšaldyto karo“ metus, virš 800 Gruzijos piliečių buvo sulaikyta osetinų pajėgomis už „neteisėtą patekimą“ į savo prarastas ganyklas ir miškus“, – rašoma straipsnyje.

Gruzija vadina tai „šliaužiančia okupacija“, Rusija pareiškia, jog tik pildo Pietų Osetijos pageidavimus, o išorinis pasaulis, kuris čia atstovaujamas nedidelės ir pakankamai vienišos ES stebėtojų grupės, vadina žemių užgrobimą „borderizacija“, – dėsto autorius.

„Panašios problemos yra šalyse kaip Libanas, Izraelis,Bosnija, – pasakė ES stebėtojas John Durnin. – Šios situacijos unikalumas tame, kad niekas nežino, kur turi eiti demarkacinė linija, net tuo atveju, jei ji būtų pripažinta. Neapibrėžtumas sukuria problemas. Tai pilietinių teisių stabdymas, ribojant judėjimo laisvę“.

„Didžioji neoficialaus pasienio dalis kol kas nėra pažymėta užtvaromis. Priešakiniai rusų pasieniečių postai dažnai išeina į priekį kelių šimtų jardų intervalais. Kaimyninėse gyvenvietėse tvyro stagnacijos atmosfera. Pietiniai osetinai įprastai užima aukštumas ir kontroliuoja vandens šaltinius. Gruzinai kabinasi lygumų“, – rašoma straipsnyje.

Pasak straipsnio autoriaus, pereitų metų kovą, valstietis Zakarija Mamagulašvili iš gyvenvietės Dvani „nupjovė medžius savo sode, kai du osetinų kareiviai per 60 jardų (apie 55 m.) įėjo į Gruzijos teritorijos gilumą ir prieš automatų vamzdžius privertė jį pereiti nenustatytą naują pasienio ribą. Jis praleido 7 dienas kameroje, kiaurame name, saugomas policijos. Ir girdėjo, kaip buvo mušamas kitas belaisvis gruzinas“, – sakoma straipsnyje.

Mamagulašvili paleido po to, kai jis sumokėjo 5 tūkstančius rublių, kaip baudą. „Tai buvo nelengva, kadangi jis tampa vis mažiau pasiturintis: naujoji pasienio linija nupjovė pusę Mamagulašvili derliaus – apie 300 dėžių obuolių į metus“, – rašo korespondentas.

Autorius pastebi, jog abi konflikto pusės kalba apie savo nuoskaudas, bet juk gruzinai ir osetinai daugybę metų gyveno darnoje. Iki 2008 metų mišrios santuokos buvo įprastu reiškiniu. O osetinų ir gruzinų gyvenvietės buvo statomos pramaišiui. Štai kodėl pasienio dirbtinumas taip trikdo žmones“, – sakoma straipsnyje.

Pasak autoriaus, naujoji gruzinų vyriausybė žiūri į Maskva kur kas šilčiau, nei ankstesnis prezidentas Saakašvilis. Pasitikėjimas vyriausybe griūva vis labiau po kiekvieno naujo pranešimo apie kokio nors gruzinų piemens pagrobimą šalia vaiduokliškos pasienio linijos.

„Mes pavargome. Žmonės gatavi nuleisti rankas. Mes čia vieni. O Rusija niekada nepavargsta. Ji nugalės, todėl, kad ji laukia“, – pasakė Lija Mekarišvili, Dvani pradinių klasių mokytoja. Kažkada ji turėjo dešimtis mokinių, o dabar tik ketverius.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. Gediminas says:

  Vienas sakinys viska pasako apie straipsni :
  „kai du osetinų kareiviai per 60 jardų (apie 55 m.) įėjo į Gruzijos teritorijos gilumą ir prieš automatų vamzdžius privertė jį pereiti nenustatytą naują pasienio ribą“

 2. Vardas says:

  Oi oi oi kokie blogi Rusai. Bet gal gryztam i lietuva. Mano kaime nei ruso nei gruzino nerasi. Bet per 25 nepriklausomybes metus kaimas baigiai isnykt kaip ir visa lietuva. Kaime buvo kazkada 8klse ar 9klase mokykla, poto patapo tik pradiniu klasiu o dabar jau kokie 10 metu ar daugiau jos isvis nebera, tik pastatas vaiduoklis. O kai pavazineji dar po kitus lietuvos kaimus tai vaizdas toks kaip mano kaime ta mokykla, ,,pastatas vaiduolis“

 3. Ec says:

  Jei straipsnis neišgalvotas, labai aiškiai patvirtinamas posakis „saugok kraštinį“. Tiems kas toliau nuo tokio pasienio tai nerūpi, o kai pasienis pasislenka iki jų pačių, jau niekam kitam neberūpi tai, kad jau juos pačius „apipjausto“. Gudri rusų taktika, kad būtų pripažinta Osetija , nepripažįsti – reiškia sienos iš Gruzijos pusės nėra, o Osetinai savo sieną gali stumdyt kaip tik nori, Gruzinai juk nesipriešina, t.y. nepripažįsta to kas yra.
  Gruzinai už tai turėtų padėkoti Kosovo pripažintojams, rusai tik naudojasi šiuo nauju vakarų sukurtu standartu ir tai įrodo vakarų strategų žymiai menkesnį lygį

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top