Paul Craig Roberts: Vakarų pasaulį apėmė beprotybė

2015, 28 balandžio, 17:40 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (22) | peržiūrų 847 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisKaip tvirtino Marksas, jog istorija pasirinko proletariatą, taip neokonservatoriai tvirtina, kad istorija pasirinko Ameriką. Kaip nacistai skelbė, kad „Deutschland uber alles,“ taip neokonservatoriai skelbia „America uber alles.“ 2013 metų rugsėjį Prezidentas Obama stovėdamas prieš JT net pareiškė, „Aš tikiu, kad Amerika yra išskirtinė.“

Vokietijos politiniai lyderiai ir tie Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, ir visoje Europoje, Australijoje ir Japonijoje, taip pat tiki, jog Amerika yra išskirtinė, kas reiškia, kad geresnė nei yra jie. Štai kodėl šios šalys yra Vašingtono vasalai. Jos pripažįsta savo menkumą prieš Išskirtinę Šalį – JAV – ir leidžiasi jos vadovaujamos.

Nepanašu, jog Kinija manytu, esą saujelė Baltųjų žmonių yra dėl ko nors išskirtiniai, neskaitant jų mažo skaitlingumo. Azijos, Afrikos ir Pietų Amerikos populiacijos visai nemano, jog Vašingtono Imperija tokia jau visa apimanti.

Rusai taip pat nemano, kad JAV yra išskirtinė. Putino atsakas į Obamos tvirtinimą apie Amerikos pranašumą buvo: „Dievas mus sukūrė lygiais“, ir papildė: „Yra nepaprastai pavojinga įteigti žmonėms, kad jie yra išskirtiniai, nesvarbu kokiu pagrindu.“

Jei visos šalys yra išskirtinės, pasaulis praranda savo prasmę. Jei Amerika yra išskirtinė, tai reiškia, kad visos kitos šalys yra prastesnės vien dėl to, kad neturi tokio išskirtinumo. Menkesni turi mažiau teisių ir gali būti bauginami paklusti ar būti subombarduoti į nieką.

Išskirtinė šalis yra virš visų kitų ir dėl to jai nereikia rūpintis tuo, kaip ji su jomis elgiasi. Akivaizdu, amerikiečiai ir jų vasalai mano, jog Amerika yra išskirtinė, nors nužudyti milijonai žmonių, sužaloti ir atskirti XXI amžiaus Vašingtono karų aštuoniose šalyse, ir tai nesukėlė pasaulyje Vašingtono pasmerkimo. Merkel, Holandas, Kameronas ir marionetės Kanadoje, Australijoje ir Japonijoje vis dar pataikauja, besiglausdamos prie Vašingtono.

Vietoje to, Rusija ir Iranas, šalys kurios nėra kariniu pobūdžiu agresyvios, ne taip kaip JAV, Baltųjų Žmonių žiniasklaidoje yra pateikiamos kaip grėsmė ir yra smerkiamos.

Baltoji Žiniasklaida tvirtina, ir tvirtino, kad nuo pat 2014 metų vasario Rusijos tankai ir kariai yra Ukrainoje. Putinas pažymėjo – jei taip būtų įvykę iš tiesų, Kijevas ir vakarų Ukraina jau praėjusiais metais būtų kritę nuo Rusijos invazijos. Kijevas nesugeba nugalėti mažų atsiskyrusių respublikų Rytų ir Pietryčių Ukrainoje, ir tuo labiau neturėtu jokių šansų prieš Rusijos kariuomenę.

Neseniai drąsi naujienų organizacija pasišaipė iš Baltosios Žiniasklaidos tvirtinimų, jog Rusijos tankai į Ukrainą veržiasi jau 14 mėnesių. Parodija vaizdavo Ukrainą kaip stovinčią. Visas eismas, visuose keliuose ir gatvėse užblokuotas rusų tankų. Visos stovėjimo aikštelės, tame tarpe ir pėsčiųjų takai ir namų vidiniai kiemai užpildyti rusų tankais. Visa šalis yra imobilizuota ir surakinta.

Ne visai gražu šaipytis iš patiklių žmonių, tikinčių Baltųjų Žiniasklaida, situacija yra nepaprastai rimta, nes Žemės planetoje kalba eina apie gyvybės išlikimą.

Pastebima visai nedaug ženklų, rodančių jog Vašingtonui ir jo Vasalams bent kiek rūpėtų gyvybė Žemėje. Neseniai, didžiausia politinė grupė Europos Parlamente – Europos Žmonių Partija – išreiškė menką rūpestį dėl gyvybės Žemėje. O jei kalbėti tiesiai – neišreiškė beveik jokio. Mes tai matome, nes, jei galime pasitikėti Euractive, internetine naujienų svetaine, – didžioji ES partija mano, jog ES pareiškimas apie pasirengimą Branduoliniams karui yra vienas iš geriausių žingsnių, siekiant atgrasinti Rusiją nuo tolesnės agresijos.

http://www.unian.info/politics/1070675-meps-believe-eu-should-be-ready-for-nuclear-war.html

Agresija turėtu būt sustabdyta paskelbiant pasiruošimą jos armagedonui dėl Rusijos invazijos į Ukrainą ir „tolimesnės agresijos“, dėl tariamos Putino intencijos atkurti Sovietinę Imperiją.

Rusijos valdžia turėtu būti nusivylusi, matydama Europos Sąjungos lyderius, kurie geriau sutinka ruoštis atominiam karui, nei priešintis Vašingtono propagandai.

Kai aš (P.C.Roberts) skaitau Europos Parlamento valdančios partijos mintis, kad neegzistuojanti agresija turi būti sustabdyta paskelbiant pareiškimą apie pasirengimą atominiam karui, aš suprantu, kad už pinigus galima nupirkti visus ir viską, net planetos gyvybę. Europos Žmonių Parija kalbėjo Vašingtono propagandos, bet tikrai ne Europos vardu. Europos atominis karas su Rusija pasibaigtų iškart, sunaikinant visas Europos sostines.

Pamišęs Europos Žmonių Partijos viceprezidentas Jacekas Saryusz-Wolskis atskleidė kas yra tikrasis agresorius, kai pareiškė: „Kalbų ir įtikinėjimų laikas su Rusija jau baigėsi. Atėjo laikas kietai politikai.“

Akivaizdu – Europos Parlamentas yra baisi grėsmė planetos gyvybei. Ar yra realu manyti, kad Rusija leis sau tapti Vašingtono sugulove?

paulcraigroberts.org

parengė: Alenas Kostiugovas

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 22

 1. Mindaugas says:

  Visas šis europinis parlamentas yra slapta valdomas Jav….Prisiminkime, kaip Rusija pasirašė susitarimą su Turkiją, dėl dolerio atsisakymo tarpusavio atsiskaitymuose, ir kaip ES parlamentas priėmė rezoliuciją apie armėnų genocidą, vykdytą, atseit, Turkijos…..

 2. PP says:

  Ne atseit, bet Turkijos. Tačiau reikia žvelgti plačiau – už armėnų genocido turkų rankomis stovėjo anglosaksai.

 3. Simas Simaitis says:

  Svarbu tai, kad visa tai buvo žinoma jau šimtmetis, o prabilo apie tai tik dabar. Tai tiesiog buvo toks istorijos įvykis, už kurį dabar „nepaklusnę“ Turkiją paėmė už „velykų“. Kiekvienos šalies ar žmogaus „spintoje pakankamai skeletų“. Taip yra daromas šioje sistemoje biznis ir politika: šmeižtas, melas, žudymas, šantažas. Tiesiog reikia užduoti sau klausimą: o kam tas naudinga?. Turkijai tikrai ne. Armėnija dabar irgi norėjo į BRIKS, o vakarai pažadėjo teisingumo atstatymą, nes visiems armenams tai tikrai skaudi tema. Ir taip naglosaksai nušovė vienu šūviu du zuikius.

 4. ernis says:

  Nu pipiec parašė: „Vietoje to, Rusija ir Iranas, šalys kurios nėra kariniu pobūdžiu agresyvios, ne taip kaip JAV, Baltųjų Žmonių žiniasklaidoje yra pateikiamos kaip grėsmė ir yra smerkiamos.“

  Nesu labai už USA bet čia tai jau viršūnė. Rusija ir Iranas nėra …. agresyvios“. Tai ką „zarmate“ , kuo toliau tuo labiau traukia i Rasieją? Beje kiek žinau tautininkai tave išmetė iš savųjų? Ar tik ne už Rusijos garbinimą? Matai Rusija po revoliucijos nežudė savo žmonių. Ui ne Rusija-Stalinas, atleisk „zarmate“. Ukrainoje apie 30mln per tarpukario genocidą irgi ne Rusija išžudė? Dabar irgi savigyna iš Buriatijos Ukrainoje ganosi? Jo?

  Toks vaizdzialis klostosi, kad tave koks svarščikas iš Kėdainių dotuoja. Skaityk, kad su savo NEAGRESYVIA RUSIJA uždariau tavo puslapį. Va vieną dalyką tai gerai prasukai pasivadinai Sarmatas-sugebėjai pasisavinti protėvių pavadinimą putinistų garbinimui. Tfuuu.

 5. artas says:

  erniui >>

  pasiskaitykite bent straipsnio pavadinimą, ten jo autoriaus pavardė užrašyta ir duota nuoroda iš kur verstas straipsnis :)

  Tai amerikiečio rašytas, o ne jokio sarmato – tai gal pats amerikietis geriau žino kaip pas jį reikalai klostosi ?

  Beje, keista, kaip čia amerikonai iš tiesų Putiną garbint pradėjo? Bet faktas kaip blynas – Lietuva tuoj vėl liks vienintelė žengianti su pasauliu ne į koją.

  Ir vėl blogi laikai ateina.

 6. O ko tu cia taip isterikuoji??? Visu pirmiausia tuos zodzius istare P.C.Roberts. Antra kalba eina apie XXI amziu. Ir trecia reiketu ,pries rekiant, atskirti siu dienu Rusija nuo taribu sajuzo nes jos neturi nieko bendro na nebent tapati centra – maskva…ir trecia pries pildamas srutas apsivalyk pats nes reiktu padekoti jog tokie portalai tik kuriasi nes priesingu atveju galetum skaityt tik ziurkes nuomone atitinkancius straipsnius…“Dabar irgi savigyna iš Buriatijos Ukrainoje ganosi? Jo?“ ir pogalais apie ka tu cia sapalioji…

 7. Adomas says:

  Ir kas galėjo pagalvoti, kad sadomitai, susirinkę į Briuselį, bus tokie karingi? Suprantama, kad už didesnę nei 20000 mėnesio rentą, mokamą už oro gadinimą, galima liežuviu pakovoti, bet, kad žūti…

  Visgi, manau, kad
  čia ne karingumas, o pasąmoninis atavistinis elgesys, toks kaip mažo šunelio, norinčio parodyti šeimininkui, kad gauna ėdalą ne veltui ir todėl lojančio.

 8. PP says:

  Taigi nekrosodomitai nori, kad „žvėrys ruskiai“ juos išprievartautų iškreipta forma… net ir negyvus… Jie tikriausiai svajoja kaip juos žudo, ir nuo tų svajonių orgazmuoja…

 9. xxxx says:

  Taip, tie amerikonai visai nesupranta kas vyksta Europoje, kokia yra Rusija. Parašyti, kad Rusija kariniu požiūriu nėra agresyvi, gali tik amerikonas, kuris visai nesupranta kokia yra Rusija. Pasaulyje yra du didžiausi agresoriai -Rusija ir JAV. Kai Rusija susilpnėjo po TSRS subyrėjimo, JAV tapo dar agresyvesnės, pradėjo plėsti savo įtakos ribas. Dabar Rusija atsigavo (bent jau kariniu požiūriu) ir stengiasi stabdyti tą JAV plėtimąsi. Patarlė sako: „kur du pešasi – trečias laimi“. Tik manau šių dviejų agresorių susidūrimas „trečiam“, t.y. mums laimėjimo neatneš

 10. Mykolas says:

  Artai,
  jei amerikietis rašo tai jau reikia tikėti ir versti? 
  Gal imkim ir tikėkim, kad ateiviai vaikšto tarp mūsų, nes taip pasakė Paulas Hellyeris (http://www.delfi.lt/mokslas/mokslas/buves-kanados-ministras-vyriausybes-slepia-informacija-apie-ateiviu-egzistavima.d?id=67788946)?

  Mantai, 
  kodėl Rusija švenčia „pergalės dieną“ (jei nieko bendro neturi su kaip sovietų sąjunga, kaip jūs sakote). Juk tai ne Rusijos nuopelnas cituoju Vikipediją „День Побе́ды — праздник победы Советской армии и советского народа над нацистской Германией в Великой Отечественной войне 1941—1945 годов.“

  Gal kam įdomu ką amerikiečiai mano apie rusus, o rusai apie amerikiečius:
  https://youtu.be/wkt2qUNWV5Y?t=4m10s

 11. Mykolas says:

  https://youtu.be/gfaFtO2oVUs?t=6m33s tai yra ar nėra Ukrainoj rusų karių? Gal ši moteris meluoja?

 12. algimantas says:

  Mykolui

  – tai jūs gal siūlotės į ekspertus redakcijai, kad autoritetingai nustatytumėt kuriuos straipsnius verst ir jais tikėt, o kuriais ne? :D

  Yra toks dalykas, kaip kuklumas, jei teko girdėti, ir dar yra toks dalykas, kaip skirtinga nuomonė, kurią irgi reikėtų gerbti, net jei ji nesutampa su jūsų asmenine.

  Nerasite nė vieno autoriaus, kurio nuomonė visais jums rūpimais klausimais atitiktų jūsų asmeninę, todėl verčiami VISOKIE straipsniai – visiškai nepriklausomai nuo to, ar verčiantysis tuo tiki, ar netiki – nes jo tikėjimas irgi gali būti neteisingas.

  Tai vadinasi (liaudiškai) – gyveni ir leisk gyventi kitiems, o kitas – būk kuklus ir būsi teisingai įvertintas. Paul Craig Roberts yra žinomas autoritetas globalios politikos klausimais, ir jei jo kai kurios mintys kažkam nepriimtinos – siūlymas nekreipt į jas dėmesio – pasiimkime iš straipsnio tai, kas mums patinka, o ne bandykime keikt žmones, kurie vargo (nemokamai) kol juos išvertė, kad mes turėtume ką skaityti. Pvz ernio pasisakymas man visiškai nepatiko – portalo adminų vietoje tokį užblokuočiau – jam vieta delfi, kol išmoks padoriai dėstyti savo mintis be emocijų. Nors įtariu, kad gal jau ir užblokavo :)

 13. PP says:

  Visi Rusijos karių buvimo „įrodymai“ nėra patvirtinti jokiais faktais ir konkrtečia medžiaga. Tik isterija ir kliedesiai. Užtat niekas neslepia, kad JAV įvedė savo okupacinę kariuomenę į Ukrainą ir kad visa aukščiausia kariuomenės vadovybė greitu laiku bus pakeist amerikonais. Juk ministrai jau yra užsieniečiai. Tame tarpe ir iš Lietuvos. Vakar Jaceniukas triedė, kad po 10 metų Ukrainoje prezidentu bus Ž. M. Barozu, … o Parašius vadovaus ES.

 14. Mindaugas says:

  Mantui: Cituoju“ Juk tai ne Rusijos nuopelnas“. Ne, kaip tik tai vienas iš didžiausių Rusijos nuopelnų, o beje šiame kare Rusija ir rusai patyrė didžiausių nuostolių….ai, bet ką čia aš su jumis ginčijuosi, jūs juk tik išgirdęs žodį Rusija pradedate viduriuoti…

 15. tangas says:

  PP manau perlenkė, jei 300 kairinių instruktorių Ukrainoj (ko beje niekas niekada neslėpė) yra okupacinė kariuomenė tai Rusijai jau seniai kapiec nes surinkus visus karinius ataše ten 1000 perlips

 16. ernis says:

  Mantui,
  vaikeli, nesergu jokia USA garbinimo liga. Manęs absol ten netraukia. 1989 metais rudenį buvau Kaliningrado stotyje. Ten didelėmis raidėmis buvo parašyta:“Istorija Kaliningradskoj oblasti načinaetsia v 1945 godu“ ir t.t. Tai ką , bl…t, iki 1945 ten buvo dykynė? Tupuli…Kiek žinau po karo Karalaiučiuje rusai pagal sajungininku sutartį galėjo pasilikti 50 metų(lyg tai) formali nuoma ar pan. buvo sutarta). Tai visi pasaulyje užmiršo, kad sovietai JAU turėjo išsinešdinti iš ten? Kiek savo kareivių jie paaukojo už patrankų mėsą. Kažkurioje knygoje vokiečių karininkas yra parašęs: jei mes būtume turėję tiek karių, kiek rusai mes seniai būtume laimėję karą. O tokie sovietų subinlaižiai kurių čia matau telenda jiems giliau. Gal pasišildys.

 17. ernis says:

  Algimantui,
  .“ Pvz ernio pasisakymas man visiškai nepatiko – portalo adminų vietoje tokį užblokuočiau – jam vieta delfi,’ tavo žiniai delfi skaitau 2-3 kartus per metus ir tai jei yra nuoroda. O dėl blokavomo-taigi parašyk tiems adminams laišką-gal tave išgirs. O dar tam Mantui,

  tau tur but naujiena, kad rusai Debalcevę užėmė tik todėl, kad naktį iš Rostovo permetė atvežtus buriatus jiems liepė jie ir ėjo. Youtube yra video. Beje esu buvęs Buriatijoje 1989 tai jie pasakojo, kad neseniai netoli Ulan Udes smėlis buvo nupustytas ir rado kaulus. Pasirodo ten apie 1936 metus buvo sušaudyti kažkokie komisarai(taip jie patys išsireiškė). Ten visiškai gamtos vaikai, dar ir dabar Lenino biustų yra.

 18. Vincius says:

  Erniui
  Zmogeli, tau tikrai su galva nevarkoje. Matyt nuobodziauji ir nori su kuo nors pabendrauti, bet neturi ka pasakyti, o tai ir matosi is tavo skiedalu. Prie ko cia kazkokie kaulai, kazkokiu komisaru, kas juos saude,  nieko bendro su niekuo neturintintys sakiniai… Jei buvai daugiau kaip pries ketvirti amziaus Buriatijoje, tai dabar buriatai kazkaip atsakingi uz Ukrainos pralaimejimus (daugiau youtubes video ziurek, cha.. cha..). Nesamones nuo pradzios iki pabaigos ir kuo tokiau rasineji, tuo kvailesniu atrodai. Vaistai uzsibaige ar pamirsai isgerti pries vakara?

 19. piemuo says:

  Erni,
  Nu nu matosi, kad raso zmogus linkes i romantika, ar panasiai. Apie Kaliningrada iki 45-tu metu – na zinoma, kad ten nebuvo dykyne, bet ar tu tikras, kad nebutum rades panasiu uzrasu/paminklu/dokumentu, jei kaliningrada butu paeme kiti. Butu istorija susikloscius kitaip, gal tu ten matytum didelemis raidemis: „Kaliningrad history of freedom started in 45“ ar panasiai. Kolega, cia paprasciausi lozungai, kurie kuriami, kad pakreipti visuomene tam tikra kryptimi. Lozungai Rusijos visuomenei, ir to paties Kaliningrado. Lozungai – viena is pagrindiniu manipuliavimo zmonemis priemoniu. Taip buvo ir bus, ir rusai cia dviracio neisrado. Pasiziurek placiau, vat sis konkretus uzrasas, pas vienus sukelia pasididziavima, o stai pas kitus pykti (pas tave pati pvz) – ir is tavo reakcijos matyti, kad jis veikia. Jei truputi pakilsi virs emociju, pamatysi ir daugiau graziu lozungu: „free markets“, „preventative war“, etc. Ir gali but, kad kai kuriuos lozungus tu priimi kaip Dievo isakymus net nekvestionuodamas: „o ka jie is viso reiskia“.

  Apie vokieciu karininka, kuris rase, kad neturejo tiek kariu, kaip rusai. Na zinoma, kad rase – ka jam daugiau daryt? Tiek vieni, tiek kiti siunte i fronta tiek mesos, kiek turejo, Vokieciai turejo maziau, maziau siunte, rezultatas – pralaimejo. Bet juk tavo vokietis ir bando pasakyti tau: jie butu siunte tiek pat, o gal ir daugiau nei rusai. Ir jei taip butu buve, galim tik speliot, koks butu buves auku santykis, zinoma, jei esam atviri sau ir nevaidinam „ekspertu“. Gal dabar rusai rasytu knygas su frazem: „mes pralaimejom, nes buvo maziau, o vokieciai ‘ejo ant mesos'“ – vel gi, zmogau – tai tik grazus zodziai, lozungai.

 20. PP says:

  Tangai,

  Tu pats perlenki, nes atašė – tai pilvotas niekam netinkamas (kariauti) prasme kariškis, užsiimantis politika. Aš dar kartą kartoju, kad Ukrainos valdžia jau skelbia apie tai, kad kariuomenės vadovybėje turi atsirasti NATO kariškiai. Kas tai? Jei armijai vadovauja užsieniečiai, tai tokia kariuomenė, nesvarbu, kokios pilietybės eiliniai ar vidutinio rango ir kai kurie aukšto rango karininkai. Tokia kariuomenė yra okupacinė.

 21. Dedule erniau as ir esu perskaites neviena knygute apie pasaulinius karus, ziurejes neviena dokumentini filmuka ir pan. tad labai nesusireiksmink nes jie dauguma nutole nuo realybes…beja jei jau kalbam apie tarptautinius istatimus sutartis ir panasiai tai pasidomek kas vyko libijoj, sirijoj ir pan tad nekalbekim apie tai kas nieko bendro neturi su realybe….beja o ka tu siulai daryt su kaliningradu??? gal kamnors perduot (su visais vietiniais rusais) o paskui esant reikalui uzkurt lauzeli (kaip ukrainoj)??? 

  Mykolai gerbiamasis tokia diena turetu mineti visi kam nelabai patiko nacitines vokietijos idejos, o si pergale beabejo buvo skaudziausia jiems (kalbant apie zuvusiu zmoniu skaiciu ir netik visgi rusija pagal hitleri turejo buti gerokai toliau rytuose ) tad butu geda nemineti…o sakydmas nieko bendro as turejau omeny ne zmoniu tautybes ar ju kalba o ideologinius pagrindus…nes Ernis zmogus dar labai jaucias jog gyvenas su senais nebeegzistuojanciais “priesais“ 

 22. ome says:

  Vienas įdomesnių P.C. Roberts Interviu

  „Paul Craig Roberts 2015 : Washington’s Path to War with Russia“ http://sauksmas.lt/paul-craig-roberts-2015-washingtons-path-to-war-with-russia.html

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top