Porošenko pasirengęs leisti referendumą federalizacijos klausimu

2015, 7 balandžio, 19:46 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 179 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„BBC“, Britanija)

paveikslėlisUkrainos prezidentas Petro Porošenko neatmetė galimybės vykdyti referendumąUkrainos valstybinės santvarkos klausimu. Apie tai jis pareiškė pirmajame konstitucinės komisijos susirinkime, tačiau pridėjo, jog jis įsitikinęs, kad Ukraina išliks unitarine valstybe.

„Tiems, kas labai nori prastumti federalizacijos tezę, įmesti tai, kaip diskusiją, mes turime galutinį instrumenta – referendumą. Aš pasiruošęs tam, kad mes paskelbtume referendumą Ukrainos valstybinės santvarkos klausimu, jeigu jūs laikysite tai būtinu“, – pasakė ukrainiečių prezidentas.

Tuo pačiu Porošenko sulygino federalizacijos idėją su „infekcija, biologiniu ginklu, kurį Ukrainai stengiamasi primesti iš užsienio“, ir išreiškė įsitikinimą, jog Ukraina išliks unitarine, todėl, kad šią idėją palaiko apie 90% gyventojų.

Jis taip pat pažymėjo, jog, „vienintele valstybine kalba yra ir bus ukrainiečių kalba“.

Ukrainos federalizacijos atvirai reikalauja Rusijos valdžia, apie tai ne kartą yra užsiminęs prezidentas Vladimiras Putinas ir Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas.

DLR ir LLR nepakvietė

Savo ruožtu, , nepripažintos „Donecko liaudies respublikos“ atstovas Andrejus Purginas pareiškė agentūrai „Interfaks“, kad Porošenko pasisakymas prieštarauja Minsko susitarimui dėl konflikto Donbase sureguliavimo. Anot Purgino, niekas iš DLR atstovų į konstitucinės reformos aptarimą pakviesti nebuvo.

O „Lugansko liaudies respublikos“ atstovas Minsko derybose Vladislavas Deinego taip pat išsakė nuomonę, jog konstitucinės komisijos sušaukimas Ukrainoje nedalyvaujant DLR it LLR atstovams randasi už Minsko taikos proceso rėmų ribų.

Minsko susitarimai numato naujos Ukrainos Konstitucijos priėmimą iki 2015-ųjų pabaigos. Viena iš pagrindinių sąlygų – valdžios decentralizacija „atsižvelgiant į atskirų Donecko ir Lugansko sričių ypatingas sąlygas suderintas su šių rajonų atstovais“, o taip pat ypatingo statuso suteikimas šiems rajonams pastoviu pagrindu.

Vasario 12 dieną kontaktinės grupės priimtas priemonių kompleksas vykdant Minsko susitarimus sureguliuojant situaciją Donbase numato, jog galutiniam konflikto sureguliavimui Ukrainoje turi būti parengta ir įgyvendinta konstitucinė reforma, kurios rezultatu turi tapti valstybinės valdžios decentralizacija.

Kovo 3 dieną prezidentas Porošenko pasirašė įsakymą apie konstitucinės komisijos sukūrimą, kuri svarstys reformos projektą. Tvirtindamas personalinę šios komisijos sudėtį, Porošenko kalbėjo, jog laukia operatyvaus, projekto dėl valdžios decentralizavimo paruošimo.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. PP says:

    Žodžiu, greitai karas atsinaujins pilnu pajėgumu.

  2. Simas Simaitis says:

    http://www.sarmatas.lt/04/tikrove-ir-iliuzija-du-karai/
    Staripsnyje puikiai aprašyta situacija Ukrainoje. Karas reikalingas abiejoms pusėms. Žmogiškasis faktorius čia net nekeliamas. Išdegintos žemės principas, šizofrenų puota.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top