Referendumo dėl 100 tūkst. parašų, reikalingų inicijuoti referendumą, peripetijos – parašai nesurinkti

2022, 23 balandžio, 9:57 | kategorija LPT | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 176 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Referendumo finalas

Vakar, penktadienį, iniciatyvinė referendumo grupė, savo spaudos konferencijoje papasakojo apie jų inicijuoto ir parašų rinkimo organizuotos iniciatyvos, dėl Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo, kad referendumui renkamų parašų skaičius galėtų būti sumažintas iki 100 tūkst, vietoj dabar reikalaujamų 300 tūkst, beveik finalinę baigtį.

Spaudos konferencijoje kaip iniciatyvinės grupės atstovai, dalyvavo Zigmas Vaišvila, Nendrė Černiaauskienė, Tauras Jakelaitis, Janina Dovydaitienė ir Stanislovas Ladinskis

Žigmas Vaišvila pradėdamas savo pasisakymą kreipėsi į Lietuvos žmones:

„Mieli žmonės, formaliai ši referendumo iniciatyva vyko  paneigiant visų demagogų ir melagių nuomones apie tai, kad čia kažkas, mes, sužlugdėm referendumą.  – Paneigiant nuomonę noriu pasakyti,  lietuviškai, – broliai lietuviai ir sesės lietuvės, tęsė Z.Vaišvila, – Konstitucijos 9 ir 147 straipsniai jums suteikia teisę į referendumą, kuris buvo naudotas visais svarbiausia mūsų gyvenimo ir nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo atvejais.

Ne visada kada reikėdavo pagal Konstituciją, ne visada švariai-gražiai, kai tai darydavo valdžia, pridūrė signataras, tačiau šituo atveju, situacija buvo unikali“

Toliau signataras pasakoja apie referendumo įstatymo sustabdymo 2020 metų liepos 21 d. situaciją, kai Konstitucinis teismas paskelbė, kad referendumo įstatymas prieštarauja Konstitucijai ir tuo sustabdė šio įstatymo galiojimą Lietuvoje, palikdamas valstybę, t.y. jos žmones išreikšti Konstitucijoje apibrėžtą teisę išreikšti privalomą vykdyti valdžiai savo valią, referendumo būdu.

Šio įstatymo Lietuva neturi iki šiol. Prieš dvi dienas Seimo buvo sustabdyta Nepaprastoji padėtis, kad galima būtų priimti Konstitucijos pakeitimus dėl merų rinkimų ir galimybės kandidatuoti į renkamas pareigas po priesaikos sulaužymo, tačiau apie referendumo įstatymą tvyro mirtina tyla.

Visą laidą apie referendumo iniciatorių pateikiamą informaciją galima pažiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=Q9PyidYdtnU

O visa jos esmė susiveda į trumpą iškarpą iš šios laidos, kuri įkelta į Telegram:

Savo pristatyme Tauras Jakelaitis pažymėjo, kad surinktų parašų skaičius parodo, jog Lietuvoje negalima surinkti daugiau, todėl todėl referendumo iniciatyva dėl 100 tūkstančių parašų yra logiška.

Primename, kad A|A Pranciškaus Šliužo organizuoto referendumo dėl Žemės išsagojimo metu, per 3 mėnesius buvo surinkti 320 tūkstančių parašų.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top