Referendumui dėl draudimo parduoti Lietuvos Žemę užsieniečiams artėjant

2013, 7 balandžio, 20:35 | kategorija LPT | atsiliepimų (19) | peržiūrų 2 245 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisKetvirtadienį, t.y. 2013.04.04 dieną įvyko LRT debatų laidos „Tautos aikštė“ transliacija, kurioje buvo aptariamas klausimas – „Leisti ar drausti parduoti Lietuvos Žemę užsieniečiams“.

Kas yra žemė lietuviui — kūnas ir kraujas, ar nekilnojamasis turtas?

Debatų dalyvių pasisakymai:

Kęstutis Kristinaitis, korporacijos „Matininkai“ prezidentas. „Leisti, nes jau dabar užsieniečiai žemę perka, o nauji draudimai nepakeis nieko.“
Radvilė Morkūnaitė, europarlamentarė. „Drausti, nes žemės ūkio paskirties žemę Lietuvoje turėtų įsigyti tik tie, kurie sieja savo ateitį su Lietuva ir kurie dirbs tą žemę.“
Andriejus Stančikas, Lietuvos Žemės ūkio rūmų direktorius. „Drausti, nes mūsų protėviai liejo kraują gindami šią žemę, tai ką mes paliksime savo vaikams?“
Gintaras Steponavičius, Seimo Europos reikalų komiteto narys. „Leisti, nes dėl draudimo laimėjo apsukrūs vertelgos, susipirkę milžiniškus žemės plotus, o teisėti šimtų tūkstančių žemės savininkų interesai iki šiol ignoruojami.“
Pranciškus Šliužas, ūkininkas. „Drausti, nes tai būtų valstybės teritorijos praradimas.“
Rūta Vainienė, ekonomikos ekspertė. „Leisti, nes laisva prekyba praturtina Lietuvą.“

Visa debatų esmė sutilpo tame, kad norintys leisti parduoti Lietuvos Žemę, ją matė tik kaip prekę, kurią galima pirkti ir parduoti. Kaip prekybos ir spekuliacijos objektą.

Tuo metu jų oponentai, žemės pardavimo priešininkai, į Žemę žvelgė, kaip į vertybę, kurios neįmanoma įvertinti pinigais – mūsų visų išgyvenimo pagrindą, maisto gamybos priemonę, kurią parduoti gali tik nevisaprotis arba išdavikas.

Romo K. (vieno laidos dalyvio) žodžiais tariant – prekė yra tai, ką galima pagaminti savomis rankomis ar gamybos priemonėmis. Žemė į šią kategoriją nepatenka.

Mes žemės negaminome – reiškia ir versti jos preke negalime – ji priklauso visiems Lietuvos žmonėms, net ir tiems, kurie šiandien užsienyje. Ji priklauso mūsų jaunimui, kurie kol kas dar nesugeba jos įpirkti, bet sugebės tą padaryti ateityje ir mūsų ateities kartoms, – žmonėms, kurie ją dirbs ir išgyvens iš joje auginamų produktų. Lietuvos Žemė, tai mūsų valstybės teritorija priklausanti visiems jos piliečiams.

Laidos rezultatas (balsavimas):

„UŽ“ leidimą parduoti Lietuvos Žemę užsieniečiams balsavo 179 žiūrovai.

„PRIEŠ“ leidimą parduoti Lietuvos Žemę užsieniečiams balsavo 1608 žiūrovai.

Siūlome pažiūrėti šią laidą ir įvertinti laidos dalyvių, palaikančių tą ar kitą pusę argumentaciją:

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 19

 1. Mindaugas says:

  reikia dar ką priminti, mano manymu, Vainienė ir co patys nelabai supranta ką gina. Bet jų ginama filosofija irgi yra utopinė kaip komunizmas, kuriuo jie kaltino savo priešininkus. Atseit, laisva valia žmogus pats teisingiausiai nusprendžia kaip jam elgtis su jo nuosavybe. Tik nutyli, kad žmogaus mąstymą ir žinių trūkumą, ką ir kaip jam geriausiai daryti, stipriai įtakoja MIP ir valdžia, ta pati valdžia su savo mokesčių ir kitokia politika vėlgi priverčia žmogelį vienaip ar kitaip elgtis. Todėl Vainienės ir visos ten esančios kompanijos pozicija yra ideologiškai silpna, neargumentuota, nes daugelio žmonių sprendimai nėra nei laisvi, nei savarankiškai priimti, nei toli gražu patys geriausi.

 2. azuolas says:

  Rusijos valdžia visą kuokštą “tarptautinių” organizacijų, finansuojamų iš užsienio, tačiau besikišančių į Rusijos politinį procesą, įstatymiškai privertė visose savo komunikacijose prie savo pavadinimo parašyti “užsienio agentas“.

  Būtų smagu, jei ir Lietuvoje visokie „laisvų rinkų institutų“ kolaborantai prieš ką nors sakydami per Lietuvos teliką privalėtų pasakyti: „aš, kaip užsienio agentas manau…“ Bet kas čia tau sakys? Nieks čia tau taip nesakys. O Rusijoje nuo lapkričio 20 jau sako.

  Visas agentu sarasas. Ir Lietuvoj matyt ne vienas sedi uzsikases:
  lenin-kerrigan.livejournal.com/486193.html#cutid1

  tarpus susitraukiam !

 3. Jonas Matuza says:

  Užmušė paskutinė Vainienės frazė: „Pamatinė vertybė yra ne Žemė, o „laisvė“. Gaila, kad nebuvau studijoje ir nerėžiau jai į feisą tiesiai-šviesiai,- bežemio laisvė pernelyg panaši į vergo arba ubago laisvę eit į visas keturias puses. Tokia, matyt, tokios „laisvės“ institutų vainienių vizija. Tik ką darys ta pati Vainienė, kai visi iš čia išsivaikščios, nes be Žemės šioje valstybėje mylėti daugiau kaip ir nėra ko…

 4. justas says:

  Skalūninių dujų revoliucijos žlugimas

  http://www.youtube.com/watch?v=-pcopY-fi5Y

 5. albinas says:

  Kaip suprast, „Referendumui……artėjant“ ?

 6. ara-copy says:

  ->albinui,
  manau reikėtų suprasti tiesiogiai. Yra organizuojamas referendumas dėl draudimo parduoti Lietuvos žemę užsieniečiams. Ir jis vis artėja, nes turi tam tikrą ribą 2014 balandžio mėnesį.

  Ar tamsta to negirdėjote? Nors pačioje TV laidoje irgi buvo apie tai užsiminta.

  Apie tai rašoma čia:
  http://www.sarmatas.lt/03/apie-valstybingumo-pagrindus/

  ir čia:
  http://www.sarmatas.lt/02/elonos-laiskas-draugams-ir-visiems-kam-brangi-lietuva/
  ir dar daug kur kitur – nepatingėkite paieškoti…

 7. albinas says:

  Aš labai gerai žinau kad yra organizuojamas referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams, bet tai negarantuoja kad tai tikrai pavyks. Dėlto ir klausiu, gal aš kažką praleidau, gal jau parašai surinkti ir patvirtinti.
  O šiaip aš visom keturiom  PRIEŠ žemės pardavimą užsieniečiams.
  Pagal antrašte susidaro toks įspūdis, kad reikiamas kiekis parašų surinktas, tik belieka laukti nustatytos datos.

 8. Valdas says:

  Šiuo metu reikalingi parašų rinkikai.

 9. Ra Light says:

  Gerbiamieji.
  O kam iš viso žemę pardavinėti? Žemės turėjimas (kaip ir bet kokio daikto) turi būti apsprendžiamas poreikiu, o ne „noru turėti ir būti turtingam“.
  Tau reikia žemės gyvenimui: kreipies į valstybę ar bendruomenę, kurioje nori apsigyventi su aiškiu gyvenimo planu ir ji tau suteikia žemės kiek reikia pragyvenimui. Persikeliant iš tos vietos, žemę palieki.
  Reikia žemės kažkokių gamybinių statinių statybai – kreipies į valstybę ar bendruomenę su planu ką ir kokiu tikslu statysi.
  Nori šiaip sau turėti? Eik gerbiamasis iš čia. Paaugsi – suprasi kam tau ta žemė – sugrįši su konkrečiu prašymu.

  Dar toks klausimas: kas tas turėjimas? Šiai dienai tai tik kažkoks įrašas registre. Bet tas įrašas liudija ne tiek turėjimą kiek tai už ką „turėtojas“ mokės mokesčius. Nesumokėkite mokesčius už „turtą“ ir sužinosite kam tai priklauso.

  Tokiu būdu suteikiant žemę žmogui pranyks spekuliacijos „leisti/neleisti pardavinėti žemę užsieniečiams“. Ir nereiks bijoti įvairaus plauko parazitų – jie jau tikrai neis žemės dirbti. Ar užsieniečių nornčių įsitaisyti lietuvoje ir gyventi pagal jos tradicijas ir įstatymus.

 10. Tėvynainis says:

  Žemės nepardavimas užsieniečiams,bet pardavimas vietiniams žemvaldžiams.
  Panagrinėkite ne žemės pardavimo/nepardavimo klausimus,o jos naudojimo/nenaudojimo sąlygas/taisykles..
  Lietuvos istorijoje niekada valstietis nebuvo savosios žemės savininkas,net ir po šiai dienai nėra toks..
  Daugelis kovų vyko dėl įtakingumo su žemės praplėstu plotu,dabartinė „kova“ yra vardan įtakingumo tam tikrų asmenų,pradžioje buvo lėlė „Ramonas“..
  Kitas dalykas,kodėl nesiūloma lygiavertis ūkininkavimas kaip yra kitose ES ir ne ES šalyse,kur tiek „fizinis“,tiek „juridinis“ asmuo negali valdyti daugiau nei 35 hektarų žemės,nes kadangi tiek yra pajėgus apdirbti pats asmeniškai su Šeima,nesamdant kitų samdinių.
  Lietuvos plotu tas skaičius 35 turėtu sumažintas būti iki 10 – 12 hektarų..Tai vienas iš daugelių žingsnių siekiant lygiaverčio ūkininkavimo…
  Net bajorai,ar kunigaikščiai tokių plotų nevaldė Lietuvoje,kaip valdo dabartiniai žemvaldžiai..
  Koks yra pakeltas leidimas turėti „fiziniams ir juridiniams“ asmenims žemės ploto,jau nebekalbant apie visokius „uab koncernus“,užtenka Arabų šeichui panorėti ir nusipirks visą Lietuvą su įkurtu „koncernu“,nes įstatymai visa tai leidžia,nėra apribojimų visiškai..
  „Smetonos rėžimas“,palaikomas kitų užsienio žvalgybų,nacionalizavo lenkų bajorų Lietuvoje žemes ir dvarus,paliekant su 80 hektarų plotu,nes pagal to laikmečio paskaičiavimus tiek ūkininkauti žemės pakako,kad išlaikyti samdinius ir savas Šeimas bei dvarus..
  Nors ir buvo sukilimai ir visokie kitokie neramumai Lietuvių atžvilgiu,bet atsakyme lenkų ponai išvyko atgalios į Lenkiją..
  Dabar nacionalizavus žemvaldžių ūkius,vėlgi sukilimai būtų,bet būtų prieš pačius Lietuvos valstiečius..Kodėl didieji žemvaldžiai yra dalinai atleisti nuo penkis kartus padidintų žemės mokesčių (+ 500% padidinimas),kodėl didieji žemvaldžiai su išskirtinėmis sąlygomis gauna žemės ūkio padargus,pasėlius,trąšas,kvotas,paramas,supirkimo sąlygas,auginimo sąlygas ir begalės kitų sąlygų bei nuolaidų..???
  Kokia normali gali būti lygybė(„konkurencija“),kai žmogus augina 5 hektarus rugių,o kitas žemvaldys augina 30.000 hektarų rugių..?? 
  Kadangi yra iškreipta lygybė žemė ūkio sektoriuje,toliau kalbėtis ir aiškintis nėra prasmės.
  Kaip ir su žemės paskirties pakeitimu,žemės nuosavybės grąžinimu,žemės kilnojimo bėdomis..
  Rinkdami parašus dėl sąlygos Lietuvos Tautos apsisprendimo būdo,paskui surengus balsavimą,VRK uždarys visas duris..Yra VRK įstatymai ir jie aiškiai nusako,kas yra balsavimas ir kada jis yra teisėtai pripažintas ir įsigaliojantys jo balsavimo atsakymai..
  Pažeidimai ir kiti draudžiantys „viešinimai“ yra nustatomi,kaip pažeidimai ir balsavimas pripažintas negaliojančiu.. 
  Valstybės kryptis yra užsienio investicijos,tad „emigrantų kvotos“ dar viena tų investicijų sąlyga.Išsivalyti Lietuvos Tautą nuo Lietuvių ir pasėti naują darbininkiją :)
  Lietuva toje vietoje nėra kažkokia tai išskirtinė,ji dalyvauja tame pačiame žaidime „žydų“ kurie likę be išrinktos savos tautos,tačiau išsirinkę sau tinkančias tautas.. 
   
    

 11. Kęstutis says:

  Geri pastebėjimai… Jei taip galvotų prie valdžios esantys, tai tie 10-12 ha daug ką būtų sustabdę nuo emigracijos ir leistu gyventi. Gyventi ne prabangoje, bet bent jau padoriai … Aišku auginant javus, reikia didelių plotų, kad atpigint derliaus savikainą. Bet ir tai galima spręsti kooperuojantis…

 12. Mindaugas says:

  Kęstuti, 10-12 ha nieko nesprendžia. Taip, sau maistui užsiaugint per akis – bet pardavimui kitiems, kad tik iš to, ką užauginta pardavęs, be papildomo darbo kitur, išgyvent ir dar padoriai… Nežinau nežinau…

 13. Kęstutis says:

  Na jei aš turėčiau tuos 12 ha – auginčiau kmynus… Lauką padalinčiau į tris dalis, kmynai dvimetis augalas. Viename lauke augtu pirmamečiai, antrame antramečiai, trečias laukas pūdymas. Derligumas apie 2 tonas iš hektaro. Supirkimas apie 6 Lt už 1 kg. 4 ha * 2 tonos * 6000 lt pajamos apie 48000 Lt. Jei pats turi traktorių, kombainą išlaidos su technikos paruošimu darbymečiui, neskaitant savo darbo, kokie 3000 lt. Technikos amortizacijai dar 3000 Lt… Grubiai kokių 35000 lieką, bet tikro darbo tai kokios 4 savaitės… Kmynai tai patys auga, už stiebų tampyt nereik… Auginant kmynus, javus ramių ramiausiai galima ir dirbti kitą darbą, galim ir nedirbti, vis tiek pragyvensi…

 14. Tėvynainis says:

  Kęstutis paskaičiavo maždaug tiksliai,kmynai taipogi yra naudingi.Aš kaip tūlas valstietis galiu patarti,kad naudingiausia šiai dienai yra auginti tą,kuo maitinasi visa Šeima,tam kad iš savo asmeninės derliaus kraitės išsimaitintu Šeima iki sekančios derliaus kraitės..
  Pagal pelningumo kreivę,naudingiausia auginti vaistažoles(),pluoštines kanapes,žiemos bulves (topinambus),atsakyme grynosios pajamos būna nuo 150.000 iki 45.000 iš vieno hektaro,rašau iš asmeninės patirties savo,artimųjų,kaimynų..

 15. Referendumo organizatoriams!!!! says:

  DĖMESIO referendumo organizatoriams.! Jūs visiškai teisūs: lietuvius likusius be žemės padarys valkatomis. DUOKITE Gyvenimišką pavyzdį dėl Palestinos. Arabai ten gyvenantys pradėjo pardavinėti už gerus pinigus savo žemę žydams, tai tie iki šiol arabus sprogdina, nuodija fosforu, kankina jau 50 metų ir pabaigos nesimato. Žodžiu, net truputėlį nusipirkę ten žydai žemės iš likusių lopinėlių jei neišžudo, tai tiesiog išvaro žiaurumu. Prisiminkime, kad jau nuo senų senovės vokiečiams niežti ranko mūsų pakrantė…. o likusi žemė tai neįkainuojama gėlo vandens atsargų rezervuaras , pavažinėjome po užsienius ir pamatėme , kaip europoje žmonės susispietę gyvena, ten gamtos iš vis nėra, kažkokie parkeliai, o miškai pas juos, tai kaip pas mus parkai…. Įsivaizduokime, kad rusai nusipirks mūsų žemę ir vadins ją rusų žemės vakarais, taip jie ir dabar vadina…. Kas mes esame vakariečiams, niekas, tiksliau konkurentai su tuom, ką jie senai praradę… nei tokios gamtos, nei tautos grynumo jie neturi…. O jei to nėra, tai nėra meilės, nei pagarbos šalyje….. o kas yra ten, rietenos tokios , kokios pas mumis jie nesugebėjo išprovokuoti … pas mus nėra rasizmo, nes ir negali būti … man gera Lietuvoje ir žiūrėti lietuvišką tv vien dėl to, kad visi lietuviškai šneka … problemos tos pačios … nereik mums lietuviams užsieniečių, nebent tik kaip svečių, arba kaip giminių, kurie gerbia savo sutuoktinius, mokosi mūsų lietuvių kalbą ir gerbia mūsų tautą ir žemę…

 16. JUSTINAS says:

  SVEIKI. 
  Gal per vėlai pastebėjau šią informaciją dėl atsiliepimo. Bet geriau vėliau negu  niekados.

  KAS ČIA RAŠO VISI ESTAE LAISVO ŽODŽIO MĖGĖJAI. Bet nė vienas nesiėmėte jokių realių veiksmų.

  AŠ OFICIALIAI  MAŽDAUG PRIEŠ 8 METUS BADAVAU KLAIPĖDOS MIESTO CENTRE PAGAL  MERO LEIDIMĄ, KAD VISIŠKAI UŽDRAUSTI ŽEMĖS PARDAVIMĄ UŽSIENIUI.  TUURIU APIE 500 PARAŠŲ.
  Jei pakviesite į SUVAŽIAVIMĄ  RADIKALIAI PAŠNEKĖSIU KVIESDAMAS TAUTĄ PRISIKELTI IŠ STAGNACINIO MIEGO IR PATEIKSIU PARAŠUS ( jei rasiu…) 

  Bet valstybė nekreipė dėmesio. PONAI aš Būtent  Nr 1 pradėjau Lietuvoje blokuoti UŽSIENIUI ŽEMĖS PARDAVIMĄ.  DĖKUI KAD ATSILIEPIA NORMALIŲ ir SVEIKŲ ŽMONIŲ.

  VISAI PALAIKAU KOLEGĄ BENDRAMINTĮ PRANCIŠKŲ KURIAM REKOMENDUOJU MAN PASKAMBINTI IR VERSTI PATTREŠUSĮĄ SISTEMĄ .

  Mes RUOŠIAME VISOS TAUTOS MITINGĄ – PRISIKĖLIMĄ DĖL VISOS SISTEMOS PAKEITIMO, NES VISA SISTEMA YRA PARALYŽUOTA. Tai būs įdomiau nei Tado Blindos turtuolių nuobuožinimas.
   
  Su pagarba

  Pasaulyje daugiausiai pravedęs  169 mitingus prieš korupciją.

   ANTIKORUPCINĖS KONSTITUCINĖS PARTIJOS PIRMININKAS
  Žemaitijos Visuomenės  Parlamento tarybos prezidentas
  ŽEMAITIJOS PREZIDENTAS
  Knygos “ ŽEMAITIJOS PRISIKĖLIMAS “ 1d. autorius

  Justinas BURBA
   Tel +370641 08001

 17. arvydas damijonaitis says:

     Sveiki. Svarbi teisinė informacija. Pamatinis terminas „LIETUVIŲ KILMĖS LIETUVOS PILIETIS“ sureguliuos visas ,dvigubos pilietybės, žemės pardavimo problemas. Mąstom, nebūkim juokingi, apgailėtini  ministerijų šliužai. Arvydas Damijonaitis

 18. arvydas damijonaitis says:

   Populistinio referendumo reikalavimas leisti pirkti – parduoti žeme tik Lietuvos piliečiams yra pragaištingas Rytų Lietuvai,kur „piliečiai“ lenkai turi savo slaptą, nedeklaruojamą Lenkijos pilietybę. Tokių būdu, Lietuvos ir Lenkijos piliečiai lenkai tik pasijuoks iš vulgaraus  popinamo referendumo…Tokiais šliūžų referendumais bandoma  Lietuvėlę atplėšti nuo Europos Sąjungos, nukreipti nežinia kur. Sąžiningas protingas lietuvis privalo  naudoti terminą „LIETUVIŲ KILMĖS PILIETIS“,kuriam turi būti suteikta išimtinė teisė pirkti ir parduoti žemę,kitaip priverstinės asimiliacijos (forced assimilation),t.y. lietuvių išnykimo, nesustabdysim. Kitataučiai gali laisvai Lietuvos žemę išsinuomoti. Priminsiu, Rusija turi 150 milijonų gyventojų, Lenkija – 40 .Vienintelis naudingas referendumo reikalavimas yra 100 tūkstančių parašų, vietoj 300 tūkstančių. Tai naudinga, nes tai sustiprintų savivaldos tendencijas Lietuvoje..Pagarbiai, Arvydas Damijonaitis.

 19. Aldona says:

  Gėda ir pikta žiūrėti į komentatorę Rūtą Vainienę, kuri visus Gerb. Pranciškaus Šliužo šalininkus niekino ir žemino, įvairiausiai įžeidinėdama. Tikra niekšė Lietuvos išdavikė, komunistinė šalininkė. Nesinori su ja susitikti ir klausyti jos įžeidinėjimų. Sveikinu kantrius vyrus, kad neaplygino jai snukio. Sėkmės referendumui.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top