- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Respublikonai nori „išgydyti“ netradicinės seksualines orientacijos atstovus

(„Die Welt“, Vokietija)

paveikslėlis JAV respublikonai savo partijos suvažiavime pateikė ketinimą „pagydyti“ netradicinės seksualinės orientacijos atstovus psichologinės terapijos pagalba. Medikai atmeta pasiūlymą ir sako apie pavojingas tokios terapijos pasekmes.

Amerikos valstijos Techaso respublikonai planuoja ateityje „gydyti“ netradicinės seksualinės orientacijos atstovus pasitelkus psichologinę terapiją. Pasiūlymus buvo griežtai kritikuojamas. Apie 10 tūkstančių partijos narių įtraukė šį punktą į kasmetinio partijos suvažiavimo Fort Worth’e programą, pranešė CNN pirmadienį.

„Atstatomoji terapija ir gydymas“ apibūdinami programoje legali bei efektyvi priemonė visiems pacientams, kurie siekia „Pilnatvės ir išsigydymo nuo jų homoseksualaus gyvenimo stiliaus“. Nė vienas įstatymas ir nė viena nutartis neturi daryti kliūčių pasiekti minimos terapijos rūšims. Tačiau medikų bendrijoje, terapija skirta keisti seksualinei orientacijai nepripažįstama.

Šeštadienį priėmę šį sprendimą, respublikonai pirmoje eilėje pasisakė prieš nustatytas Kalifornijos ir Niu-Džersio taisykles, kur tokios nevienareikšmiškai vertinamos terapijos rūšys nepilnamečių atžvilgiu uždraustos nuo pereitų metų.

„Terapija gali sudaryti sunkias pasekmes“

Visa eilė medikų ir psichologų susivienijimų jau pasisakė prieš netradicinės seksualinės orientacijos atstovų „konvertuojamąją“ terapiją. Minima iniciatyva buvo atmesta visų sferų, besispecializuojančių psichologinės sveikatos srityje, pažymi Amerikos psichologijos asociacija (APA).

Niu-Džersio gubernatorius Chris Christie taip pat pasirėmė asociacijos duomenimis. Pastangos, nukreiptos seksualinės orientacijos pakeitimui gali iššaukti depresiją, narkotikų vartojimą, sutrikdyti socialinį elgesį, sumažinti savivertę ir sukelti mintis apie savižudybę.