Rolandas Paulauskas. Tautinės valstybės išlikimo pamatas [video]

2016, 15 balandžio, 10:27 | kategorija LPT | 23 komentarai | peržiūrų 836 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

rolandas paulauskas

Rolandas Paulauskas pateikia savo, tautinės valstybės gyvavimo sąlygų bendrai ir išlikimo konkrečiai – matymą.

Savo ir jo vadovaujamo neformalaus judėjimo „Mūsų“ gretos“, – taip vadinamą, prasmių – klausimų lauką.

Dėl daugelio jo pateiktų teiginių galima diskutuoti, galima ginčytis, tačiau neabejotinas vienas dalykas – jis ieško tautinės valstybės egzistavimo-išlikimo sąlygų pagrindų, ir pateikia savo matomą tos krypties viziją mūsų teismui.

Štai tie klausimai – teiginiai:

1. Išlikime šiandien, kad būtume rytoj
2. Saugokime tautinį santykį 80/20
3. Valstybė savo žemėje – Tautos namai
4. Kieno įstatymai, tas ir šeimininkas
5. Nei į Rytus, nei į Vakarus, o čia, dabar ir visada!
6. Ar Lietuva Lietuvos piliečių, ar visų norinčių joje gyventi?
7. Ar Jūs pirma lietuvis, ar pirma tikintysis?
8. Ar pirma lietuvis, ar pirma kokios nors partijos narys?
9. Ar pirma lietuvis, ar pirma europietis?
10. Ar Jūs esat Lietuvos kitatautis, ar kitatautis Lietuvoje?
11. Tik iš dviejų – vyro ir moters – gimsta trečias
12. Vaikai yra Tautos tąsa amžinybėje ne tik su teisėmis, bet ir pareigomis
13. Kalba – pagrindinė Tautos savimonės sudedamoji
14. Gyvybiškai svarbios ūkio šakos turi priklausyti valstybei
15. MES svarbiau už AŠ

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 23

 1. Eruditas says:

  Gerbiamas Rolandas Paulauskas – Lietuvos patriotas, eruditas ir vertas aukščiausio posto Valstybėje – Prezidento. Su tokiu Prezidentu esant – skaitytųsi visas Pasaulis, o mes piliečiai už Valstybę su tokiu Prezidentu galėtume ir galvą paguldyti.

 2. Mindaugas says:

  R.Paulausko teiginiai apie tautinę valstybę primena tarpukario Lietuvos Smetonos teiginius. Kuo viskas baigėsi, puikiausiai žinome.

 3. Ec says:

  Mūsų sistemoje prezidentas turi būti lojalus tai sistemai, jei įvyktų klaida ir būtų išrinktas ne tas, jis greitai bus pašalintas vienu ar kitu būdu. Mano nuomone Rolandas Paulauskas ilgai tame poste neišsilaikytų kaip ir bet kas kitas norintis šalies žmonėms gerovės. Neišsilaikytų ne dėl to, kad kažką blogai daro, o būtent dėl to, kad gerai daro

 4. Sarmatė says:

  Žmogus vertas pagarbos. Vienas iš tų retųjų, kuris drąsiai išsako tai, ką galvoja. Mano požiūriu, teisingai išsakytos mintys. Lietuviams šis laikotarpis, tai išlikimo klausimas ir ne jok
  s kitoks.

  Manau, kad valstybei reiktų nevaisingoms poroms finansuoti gydymą (kiek tai įmanoma?), daugiavaikėms šeimoms skirti nemokamas darželio vietas, suteikti lengvatines sąlygas pradedančiam verslininkui, o monopolininkes stipriai apmokestinti, kad kuo greičiau išsiguitų iš miestų.
  „Te gausėja MŪSŲ GRETOS“ – šis šūkis liks amžiams.

 5. memel says:

  verkti norisi matant toki nusivylusi ir psichologiskai pavargusi Paulauska,jis turbut paskutinis bastionas palaikantis mums vilti,kaip zinom,jei mirsta viltis,mirsta ir zmogus

 6. Mindas says:

  Mindaugui – pasiūlyk ką nors geriau, išmintingiau, griečiau ir lengviau įgyvendinamo.

 7. interpretatorius says:

  …mes SVARBIAU uz as???AS ir TU – MES vieno kraujo(‘Mauglis’,pagal Kiplinga)…zodelis ‘svarbiau'(svarbesnis,daugiau nusipelnes,reiksmingesnis ir t.t.),greiciausiai,nepilnai apibudina ryzta,nora,ketinima tarnauti…

 8. stagas says:

  Keistas tas komentatorius „mindaugas“. Tai jis , atrodo, kad nori jog lietuviai išliktų, tai kritikuoja tuos, kurie pateikia konkrečius išlikimo argumentus.

 9. dovydas says:

  Aišku, -mes- svarbiau už -aš. Kai svarbiau – aš, tai – vėžinis procesas, kai viena ląstelė ryja visą organizmą…

 10. interpretatorius says:

  2 dovydas…o,jei ‘as’,ir yra ta sveikoji lastele,kuri pradeda gydymo procesa veziniame kune ‘mes’?

 11. Mindaugas says:

  Mindui ir Keistas tas „mindaugas“. Pirma. Kapitalizme nėra, nebuvo ir būti negali socialinio teisingumo. Tai nepasiekiama utopija. Kodėl autorius nekelia šio klausimo, aš nežinau. Antra. Dėl tautinės valstybės. 1991 metais irgi „statė“ tautinę valstybę. Kas iš to išėjo, mes visi žinome. Be to, Lietuva yra daugiatautinė valstybė. Valstybės gerovę turi kurti visos tautos. Trečia. Nepriklausomybė, kurią propaguoja autorius, sakydamas „Nei į Rytus, nei į Vakarus, o čia, dabar ir visada!“ yra neįmanoma utopija. Juo labiau tokiai mažai šaliai kaip mūsų Lietuva, kuri be ryšių su išoriniu pasauliu tiesiog negalėtų gyventi. Tokią utopiją žadėjo Kovo 11-osios autoriai bei entuziastai ir, matomai, savo pažadų neišpildė. Todėl aš už tikrą nepriklausomybę – lietuvių liaudies teisę į suverenitetą, į buvimą savo likimo šeimininke. Už taiką ir išsivadavimą iš užsienio imperialistų įtakos. Aš už socialistinę santvarką, kuri vienintelė galėsianti užtikrinti tautos suverenumą, tikrą liaudies valdžią ir visuotinį mūsų tėvynės suklestėjimą.

 12. Algirdas Minkauskas says:

  Interpretatoriui ploju atsistojęs. Tik iš asmenybių susideda Mes. Nemanau, jog kada nors buvo tokių kurie pasveiko būryje, tai yra įsigilino į save, privertė save savarankiškai galvoti ir suvokti. Tik asmenybės geba save taisyti, būrys dažniausiai tik seka bei mėgdžioja. Ir dar kai kas. Visiems be jokios išimties tironams būdingas… nagi spėkit iš trijų kartų :) Ogi kolektyvizmas. Minia negali būti keliama aukščiau asmenybės. Jokiu būdu ne.

 13. konkurencijos nėra says:

  Pasikeisk pats ir pasikeis aplink esantys!

 14. interpretatorius says:

  viskas,kas buvo lig siol,atvede prie to,kas yra siandien…gyvenom socializme,kur buvo ‘visuomenine'(man nusispjaut-tai ne mano)nuosavybe…sia nuosavybes forma pakeite ‘privati'(tai mano-niekam neduosiu)…kur link einame?..greiciausiai prie susinaikinimo(mokslas pajungtas ginkluotes ir maisto tobulinimui,tikslu:gyvybes sunaikinimas)…greiciausiai tai yra teisinga,nes nutolome nuo tradiciniu vertybiu-kitame zmoguje matome ‘auka’,asmeniniam pasipelnymui…ar ne lengviau butu ‘atsimerkti’ ir kitame zmoguje pamatyti ta dieviskaja dalele,kokia ir pats esi…kiekv.lasteles(zmogaus)tikslas-(nesavanaudiskai)sustiprinti organizma,pasitarnauti kitam(iems)…kito kelio(mano matymu),kaip,tapti tauta,atradusia Dieva(kuriam priklauso VISKAS(ir kaciu maistas)),nera…viskas kartojasi,gali tekti pasinaudoti M.Valanciaus idirbiu(tautos islikimas)…“Jei Viespats nestato namu,veltui triusia tie,kurie stato.Jei Viespats nesaugo miesto,veltui budi sargai…“(Sv.Rastas)…Teesie Tavo valia,Teve musu!

 15. dovydas says:

  2 dovydas…o,jei ‘as’,ir yra ta sveikoji lastele,kuri pradeda gydymo procesa veziniame kune ‘mes’?

  Kai klausimas AŠ : kodėl mane supa vien kvailiai…..??….. Va tada jau procesas tapimo vėžine ląstele yra prasidėjęs…..

 16. interpretatorius says:

  2 dovydas 2…jei mane supa vien kvailiai,tai didziausias kvailys esu as,nes as matau kituose tik kvailius…kai nebenori ar nusibosta buti-likti kvailiu,kituose pamatai mokytojus(su Meile,atsiustus Kurejo),nes jau buni suvokes,jog mokymasis vyksta tik tada,kai mokaisi pats,o ne tave moko…ir tu esi mano mokytojas-dekoju tau,didziavyri,Dovydai(cia be sarkazmo)

 17. Mindaugas says:

  to Algirdas Minkauskas: Tai ką jūs išvardinote, yra grynų gryniausiais liberalizmas ir drįsčiau teigti, pačia blogiausia jo forma. Tokio liberalizmo padarinius matome šių dienų Lietuvoje….

 18. Ec says:

  Interpretatoriui spaudžiu ranką

 19. Algirdas Minkauskas says:

  >Mindaugas. Na, kaip tamstelei patogiau matyti. Man matosi kitaip.

 20. pestininkas says:

  Mindaugui,ir žinome viska puikiai komuniagoms atėjus irgi,kokiė žmonių kiėkiai nukentėjo,o ką komunizmas buvo pasiėktas,ir visi lygus buvo?visi žynom kad ne!

 21. Mindaugas says:

  pestininkui. Taigi dabar valdo liberastai ir savo nuodais nuodina lirtuvių liaudį. Taigi, ko norėjote, tą ir gavote. Nėra ko čia verkšlenti…

 22. pestininkas says:

  Ir kas gi čia verkšlena?

 23. Mindaugas says:

  pėstininkui: nepagavote straipsnio esmės? Argi būtų šis straipsnis atsiradęs, jeigu Lietuvoje būtų viskas gerai?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top