Rublis grįžta su triumfu

2015, 13 balandžio, 9:32 | kategorija Ideologija | 12 komentarų | peržiūrų 899 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Die Welt„, Vokietija)
Nando Sommerfeldt , Holger Zschäpitz

rublio grafikas

Putinas, kaip rašo vokiečių laikraščio Die Welt ekonomikos apžvalgininkai Nando Sommerfeldt ir Holger Zschäpitz, gali vėl juoktis, todėl kad jis šiandien geros formos: „Ekonominiame konflikte su Vakarais Rusija atranda tvirtą pagrindą po kojomis“. „Susidaro įspūdis, jog Maskva gali net paimti viršų šiame sankcijų kare, kuris neseniai atrodė beveik pralaimėtas, – tęsia žurnalistai. – Ir viskas todėl, kad finansinė Rusijos padėtis pagerėjo: rezervų lygmuo stabilizavosi, o rublis stiprėja, ko niekas nelaukė“.

Iš tiesų, „žaibiškas“ rublio skrydis aukštyn, kuris nuo 2015-ųjų pradžios dolerio atžvilgiu pabrango 16%, o €uro atžvilgiu – net 31%, galima buvo numatyti iš anksto, rašo autoriai, konstatuodami, jog „nė viena kita pasaulio valiuta pastaraisiais metais nerodė tokios dinamikos“.

Nepriklausomos analitinės agentūros Macro Advisory strategas Chris Weafer pakomentavo „rusų renesansą“ amerikiečių rašytojo Marko Tveno žodžiais: „Gandai apie mano mirti truputį perdėti“. Weafer atvirai suabejojo Rusijos finansiniu nuopoliu dar kovo pradžioje. Anot jo, pirmiausia, nebuvo jokios, laukiamos rusiškų kompanijų masinių bankrotų bangos. „Jeigu pagrindinės grėsmės Rusijai židiniai – Ukrainos konfliktas ir naftos kainų kritimas – nepradės teikti naujos negatyvios dinamikos, rusiškoji ekonomika ir toliau bus pozityvios „nuotaikos““, – daro prielaidą ekonomistas.

„Suprasti, jog apokaliptinės nuotaikos kreipusios investuotojų veiksmus iki pat sausio pabaigos buvo gerokai perdėtos, pradedama ir rinkose, – rašoma straipsnyje. – Nuo dabar spekuliantai palaiko rusiškosios valiutos stiprinimo žaidimą su tokiu pat azartu, su kokiu visai neseniai žaidė jos kritimo linkme“. Tas pats yra ir kalbant apie vertybinių popierių rinką.

„Putinas naudojasi dideliu palaikymu tarp gyventojų. Daugelis rusų vėl ėmė tikėti nacionalinės valiutos perspektyva“, – paaiškina šį reiškinį ICBC Standard Bank strategas Tim Ash. Turtingoji rusų dalis, anot jo, išleido apie 2 trilijonus dolerių tapusių gerokai pelningesniais rusiškų akcijų ir vertybinių popierių pirkimui.

Visumoje, rusiškosios valiutos sustiprėjimas gali vesti prie ekonomikos kilimo, mano Ash. „Rusai laiko sankcijų pasekmes pakankamai pakenčiamomis ir yra pasiruošę taikytis su tuo, kai su auka, būtina jų šaliai kovoje už jos teises“. Ir, jei panašios nuotaikos išliks ir toliau, – tai šalis išties sugebės išgyventi su sankcijomis kur kas ilgiau, nei buvo manoma Vakaruose. Putinas gi, anot Ash’o „eilinį kartą įrodys didelę ištvermę“.

sarmatas.lt komentaras:

Čia viskas žinoma labai gražu – tik, jei Putinas laimi, reiškia pralaimime mes visi kiti, kadangi stovime priešinguose šio ekonominio karo supynių galuose, kur vienas galas kyla, o kitas automatiškai leidžiasi. Viskas tampriai susiję, ir, jei Putinas atranda tiekėjus prekėms, kurių negaus iš mūsų – mes automatiškai, perspektyvoje, prarandame savo prekėms rinkas, o savo žmonėms, Lietuvos piliečiams – darbo vietas. Ir net perspektyvą kažkada tą turėti ateityje. Kaži kas už tokią ekonomikos griovimo politiką Lietuvoje atsakys, ir ar atsakys apskritai?

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 12

 1. e says:

  Atsakant į  paskutinę mintį-neatsakingi(turintys protinę negalią,maži vaikai,partorgai…)niekadair už nieką neatsako.

 2. Joris says:

  O tai kur mūsų žmonės, lietuviai, verslininkai, ko tyli? Žmonės tiek užzombinti, kad nors ant galvos š**, vis tiek bus patenkinti… Gaila, bet patys leidžiam, kad tokios nesąmonės vyktų… Valdžia valdžios turi tik tiek, kiek mes jai leidžiame.

 3. Petras says:

  Visa tai Blumbergo ir Co propaganda. Putino patarėjas akad. Glazjevas pateikia labai profesionalų Rusijos ekonominės situacijos vertinimą:http://rusila.su/2015/04/10/chudesa-blumberga-kognitivnoe-oruzhie-ssha-v-gibridnoj-vojne-protiv-rossii-sergej-glazev/

 4. mumis says:

  ko tyli? Netylėsi, ateis, kompą atims. Va ir tyli…

 5. ernis says:

  Skaitau sarmate tavo puslapį…. Sakyčiau visai neblogas, bet.
  ..Kažkaip kartais labai jau išlenda tokie piktdžiugiški straipsniai prieš mūsų šalį ir tokie džiugūs, kai putinui sekasi. Kažkaip labai jau matosi Putino smarduvkė.

  Va čia įdėjai vokiečių žurnalistų straipsnį. Kas tie žurnaliūgos? Gal jiems irgi KGB moka? Va matai doičės yra autoritetas. O tai Petro straipsnyje paminėtas Glazjevas yra mokinukas?

  Kažkaip labai jau matosi žaidimas į vienus vartus. Na „padorumo“ dėlei matau, kad kartais „praleidi kamuolį“…t.y ir kitą pusę papublikuoji…neužmiršdamas pridėti: tai straipsnio autorių nuomonė

 6. Mindaugas says:

  to erniui: o kur gi jūs įskaitėte straipsniuose priešiškus atsiliepimus apie Lietuvą? o gal jūs tiek eilinis rusofobas, paveiktas nemokšiškos lietuviškos propogandos?

 7. to Mindaugas says:

  Taigi labai aiskiai matosi paties begaline meile rusijai ir ypatingai putinui.Toks jausmas, kad tu netikras lietuvis.

 8. to To Mindaugas says:

  Taigi labai aiskiai matosi, kad paranojiskai visur matai rusu ir Putino gresme, visi tau KGB agentai. Toks jausmas, kad tau su galva smarkiai netvarkoje, ar ant saves dar nesislapini, Putino varda isgirdes?

 9. piemuo says:

  to ernis: dziaugsma pas dauguma del tokios naujienos pamatysi daugiausia del to, kad nei tau, nei man, nei mums nera naudinga nestabili rusija. Matydamas, koks stiprus yra rusijos, kaip salies, savisaugos jausmas tu neturetum noreti spausti tokios salies iki durnu ribu. Turiu omeny tai, koks stiprus yra putino palaikymas tarp rusu ir kokia to palaikymo dinamika siu tikrai grieztu ekonominiu sankciju akivaizdoje ir vis didejancioje izoliacijoje nuo vakaru.

  Zinoma, is vakaru puses spaudimas yra suprantams: 1. jie patys gerokai prisidirbo, todel negali staiga „apsigalvoti“, nes prades „listi galai“; 2. putino, kaip ir kiekvieno is musu, apetitas auga bevalgant, bei, zinoma, kaip sako proamerikietiski analitikai, del saltojo karo rezultatu egzistuoja tam tikras revansizmas, arba kitaip: negalima putinui duoti „pasijausti per daug kietam, per daug greitai“.

  Na, ir dar turbut atsiras tokiu, kurie putina laiko tiesiog isgelbetoju nuo vadinamos jav hegemonijos, arba paskutiniu keliolikos metu atviro, sakykim, palaido budo (ir ekonomikoje, ir uzsienio politikoje). As asmeniskai tam pritariu tik tuo, kad gerai, jog yra atsvara, balansas. Kita vertus, reiketu nepamirsti, jog visiskai iveikes jav hegemonija, putinas neabejotinai sukurtu savaja – tokios jau tos imperijos.

 10. to Mindaugas says:

  Na ka galima pasakyti ligoniui, ogi nieko, nes jis sergantis.vis tiek nieko nesupras, nors kuola ant galvos tasyk.

 11. Vilpišius >> "to Mindaugas" says:

  Katros valstybės vadovas yra savos tėvynės (kokia ji bebūtų – jų reikalas kaip patys gyvena) patriotas o katros vaidina patriotą? Iš tokio juodo pavydo be argumentų ir epitetai gimdomi – „ligonis“ ir t.t. ir pan. 

 12. dziaugiuosi says:

  kad kaimynei sekasi .

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top