- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Rusai cituoja Lietuvą: „Rusija atakavo mus, bet kur ir kaip – nesakysime“

rusai Juodkrantėje

Lietuvos valdžia užsipuolė kaltinimais Rusiją, pareikšdama, jog jos kariai įsiveržė į valstybės teritoriją. „Įsiveržimo“ detalės praktiškai neatskleidžiamos, o parlamentinis Nacionalinio saugumo komitetas paminėjo tik apie tokio užpuolimo galimybę“, – cituoja Lietuvos premjero Algirdo Butkevičiaus ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Artūro Paulausko pasisakymus, rusų portalas pravda.ru.

„Pirmasis apie galimą ginkluotą Rusijos užpuolimą paskelbė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas. „Rusijos diversantai galėjo išsilaipinti Juodkrantėje (gyvenvietė Kuršių nerijoje, netoli Kaliningrado – rus.past.), pareiškė A. Paulauskas nacionalinio LRT radijo laidoje. Šis kaltinimas nuskambėjo VSD ataskaitos apie grėsmes Lietuvai fone. Ataskaitoje sakoma, jog Rusija, esą savo karinius apmokymus vykdo kitų šalių teritorijose. Buvo pabrėžiama, jog tai vyksta taikos metu“, – rašoma straipsnyje.

Komitete buvo pasakyta, jog yra tikimybė, kad tai buvo. Kokia tikimybė – sunku pasakyti, kadangi duomenys 100% nepatikrinti“, – pažymėjo Artūras Paulauskas. Apie tai, kaip galėjo įvykti tokie nesankcionuoti apmokymai, ar tai buvo rusų kariškiai, ar spec-paskirties būrys be atpažinimo ženklų, valdininkas nieko pasakyti negalėjo. „Aš to nežinau. Matyt buvo kažkokie mokymai, ir jie išsilaipino“, – atsakė jis radijo eteryje. Panašų pareiškimą padarė ir Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius. Jo tvirtinimu, Lietuvos teritorijoje išsilaipino „rusų diversantai“, bet Lietuvos spec-tarnybos operatyviai į tai sureagavo. Šioje vietoje detalės ir pasibaigia: „Aš negaliu pasakoti, tai slapta informacija. Tarnybos sureagavo laiku ir atitinkamu būdu“, – atsakė spaudai Lietuvos premjeras“, – cituoja Lietuvos spaudą pravda.ru.

„Primename, jog jau ne pirmą kartą Lietuva demonstruoja susirūpinimą dėl rusų kariškių apmokymų netoli savo pasienio. Pavyzdžiui, pereitais metais audringą pasipiktinimą lietuviai išreiškė po Rusijos karo laivų įėjimo į išimtinai Lietuvos ekonominę zoną, apmokymų metu“, – teigia pravda.ru.

„Rusijos kariuomenės veiksmai buvo įvertinti kaip bandymas sutrukdyti „laivybos laisvę“ Baltijos jūroje, ryšium su kuo Lietuvos Gynybos ministerija išsiuntė į Maskva protesto notą“, – primenama straipsnyje.