Rusija pasauliniu žandaru tampa tam, kad išvengtų pasaulinio nukentėjusiojo vaidmens

2016, balandžio 22, 7:07 | kategorija Ideologija | 23 komentarai | | | Sarmatai

nalin.ru

pasaulio žandarasIrina Alksnis

Kai kalbama apie rusų karinės operacijos Sirijoje priežastis ir tikslus, dažniausiai pažymima eilė versijų:

1. Rusijos, kaip pagrindinio geopolitinio žaidėjo grįžimas į Artimuosius Rytus.

2. Reklaminė rusų ginkluotės kampanija.

3. Naujų ginklų pavyzdžių išbandymas karo sąlygomis ir t. t. ir pan.

Tačiau yra ir dar viena versija, kuri minima gerokai rečiau. Sirija – tai pirmoji ir tiesmukai pavyzdinė parodomoji „policinė“ Rusijos, kaip pasaulio žandaro, operacija.

Aišku, galima parinkti ir kitas sąvokas (pasaulio policininkas, įgaliotinis, taikdarys tarpininkas), tačiau esmė nesikeičia.

Rusija ruošia sau naujojo pagrindinio pasaulio galiūno vietą, į kurio pareigas įeina, stebėti, kaip laikomasi žaidimo taisyklių pasaulio arenoje, o prireikus – drausminti pažeidėjus.

Senoji pasaulio tvarka griūna. JAV, ankstesnysis pasaulio žandaras, šiuo metu visiškai diskredituotas ir paprasčiausiai nesusitvarko su situacija. O tiksliau, elgiasi kaip tik priešingai – ardo taisykles bei rėmus, gimdo nesistemingą prievartą ir kelia chaosą.

Vadinasi, atėjo laikas naujam pasaulio policininkui.

Kyla klausimas: kodėl Rusija?

Atsakymas paprastas: kitų variantų paprasčiausiai nėra.

Pačių galingiausių pasaulio ginkluotųjų pajėgų trejetas (o pasaulio žandaras turi būti vienas iš jų, kitaip nesusitvarkytų su užduotimi) žinomas: JAV, Rusija, Kinija.

JAV savo pamainą jau atidirbo.

Kinija šiam vaidmeniu netinka dėl daugelio priežasčių. Pirmiausia, savo ginkluotųjų pajėgų ji jau daug metų (keletą dešimtmečių) nėra naudojusi pagal paskirtį, todėl, kol kas kinų kariuomenės pajėgumas bei sugebėjimas spręsti tokius klausimus yra nežinomas. Antra, kinų civilizacijos specifika tokia, jog ji kelia daugelio planetos šalių ir civilizacijų nepasitikėjimą, ypač Rytų Azijos pietuose. Na, ir galiausiai, Kinija vykdo tokią agresyvią ekonominę ekspansiją įvairiausiuose pasaulio vietose, kad antrojo punkto reikšmingumą galime dauginti iš trijų.

Todėl visi koziriai atsidūrė Rusijos rankose:

1. Stipri kariuomenė, ne kartą per pastaruosius dvidešimt metų parodžiusi savo kovinę parengtį ir šiuo metu modernizuojama. Modernizacija remiasi karinių užduočių sprendimu, reikalaujančių operatyvumo, mobilumo bei šiuolaikinių technologijų.

2. Adekvati politinė ir karinė vadovybė, gebanti priimti neįprastus ir netgi rizikingus sprendimus, tačiau nelinkusi į avantiūras. O kariniai sprendimai, nors jiems ir pasirengta, yra naudojami tik išskirtiniu atveju, kai Kremlius jau visiškai praranda viltį sutarti derybų keliu.

3. Gana silpna ekonomika, o tai paneigia daugelio šalių baimę, įvardijamą posakiu „duosi pirštą, tai visą ranką nukąs“. Rusija nėra pavojinga kaip agresyvus pasaulio hegemonas, kuris, kaip Valstijos, užgrobs visą pasaulį.

4. Nacionalinė kultūra, leidžianti rasti bendrą kalbą su įvairiausiomis tautomis. Tvirtas tradicinių vertybių laikymasis – tai sutampa su daugelio šalių, kuriose gali prireikti įsikišimo, nuomone.

Lieka klausimas: o kam to reikia Rusijai? Kokia prasmė siųsti savo karius mirčiai į įvairius planetos taškus, nes, kad ir kokie šiuolaikiški kovos metodai bebūtų, aukos bus neišvengiamos – tai puikiai iliustruoja Sirija? Kokia prasmė švaistyti mūsų šalies (Rusijos – vert. pastaba) biudžetą, svetimų, toli nuo mūsų esančių valstybių problemų sprendimui?

Atsakyti į šį klausimą reikėtų pradedant nuo didelio masto geopolitinio aspekto.

Pasaulis yra globalioje krizėje ir visos pasaulinės sistemos pertvarkymo būsenoje. Tradiciškai tokie periodai žmonijai neša karą. Praeitame amžiuje tai virto dviem pasauliniais karais, bendras žuvusiųjų skaičius siekė virš šimto milijonų.

Šito pakanka, kad matytume Trečiojo pasaulinio karo perspektyvą, jei jis visgi prasidėtų. Reikalas tame, kad „parako statinės“ jau parengtos, o kai kuriose jau uždegti ir dagčiai.

Šiuo klausimu Rusija turi du tiesioginius interesus. Programa maksimum – kad karo iš viso nebūtų, nes, kaip rodo praktika, – tai visuomet naudinga užjūrio partneriams. Programa minimum – jeigu karas vis dėlto neišvengiamas, – sumažinti jo žalos mastą bei Rusijos įtraukimą į jį.

Taigi, Rusijos strategija akivaizdi: „gesinti“ jau uždegtus „dagčius“ ir neleisti užsidegti naujiems, ypač arti savo sienų (linkėjimai Armėnijai ir Azerbaidžanui). Tačiau, kartais problemos nepavyksta išspręsti politiniais bei diplomatiniais metodais, tuomet atskrenda mandagūs strateginiai bombonešiai ir priverčia grįžti prie politinių derybų stalo.

Ypatingai svarbi karinės operacijos Sirijoje reikšmė, būtent iš tos pusės, kad Rusija visam pasauliui parodė, jog ji gali tai padaryti. Ji gali ribotos jėgos panaudojimo būdu sustabdyti chaoso plitimą iš pirmo žvilgsnio beviltiškoje padėtyje.

Beje, atmetus tas aukštas geopolitines materijas, Rusija turi ir paprastą materialinį interesą, – užimti pasaulio žandaro, atleiskite – įgaliotinio pareigas.

Tūkstantmetė šalies istorija suformavo nuostabų fenomeną, kuriuo ji teisėtai didžiuojasi, tai – rusų kariuomenė. Rusija moka kariauti. Yra tokių, kurie tvirtina, jog Rusija mėgsta kariauti, tačiau palikime šią temą kitam kartui. Visgi dėl sugebėjimų nėra jokių abejonių – kariauti rusai moka.

O dar, karo ir kariuomenės atžvilgiu, jie labai romantiški – tik va, pastaruosius dvidešimt metų romantiką gadina tai, jog pasaulis ne ypač vertina Rusijos didvyrius ir aukas. Štai jau ir broliukai nebe tokie broliukai, o ir pagrindinį indėlį kovoje su nacizmo maru, Vakarų versijų teigimu, įnešė amerikiečiai.

Taigi, ar ne laikas Rusijai mestelėti žiupsnį pragmatizmo? Juolab, kad morališkai pasaulio policininko darbas pateisinamas – jis sustabdo karus (tegu ir panaudojus jėgą) krauju užlietose šalyse, grąžina taisykles ir tvarką ten, iš kur ji, atrodytų, išnyko amžiams.

Kremlius ne kartą atvirai teigė, jog Sirijos krizės sureguliavimo rezultatu taps Rusijos kompanijų kontraktai ir koncesijos. O tai – pinigų srautai į Rusijos iždą, pensijos ir atlyginimai biudžetininkams, keliai, vaikų darželiai ir atominiai ledkalniai Rusijoje.

Lieka tik vienas paskutinis klausimas: o kaip gi rusų vaikinai? Nejaugi jie turi mirti už finansinius ir geopolitinius valstybės interesus?

Svarbiausia, ką turime suprasti, yra tai, jog jokių „berniukų“ ten nėra. Ir nebus. Mūsų šauktiniai tarnauja Tėvynėje, treniruojasi mokymuose. O „policininko“ darbui Rusija turi vyrų. Profesionalų, karininkų ir kontraktinių karių, kurie sąmoningai pasirinko savo gyvenimo kelią.

Ir šis kelias – rusų kariuomenė – atsirado būtent todėl, kad visi Rusijos bandymai istorijos tėkmėje „niekur nesikišti“ ir atsisakyti geopolitinių ambicijų, lėmė tai, jog bėda ateina į mūsų namus pati, o mokėti už tai tenka didelę kainą. Pakanka palyginti 15 tūkstančių mūsų karių, žuvusių per 10 Afganistano karo metų su milijonais gyvybių, kuriuos mūsų šalis paaukojo per nacionalinę katastrofą 1990-aisiais. Taigi, pats laikas prisiminti vieno Piterio gatvių mokslo žinovo išmintį: „Jei muštynės neišvengiamos, mušk pirmas“. Kitaip tapsi „nukentėjusiuoju“.

Todėl, pasaulio įgaliotinio vaidmuo Rusijai – natūrali, ir greičiausiai vienintelė alternatyva, nuolatiniam pasaulio „nukentėjusiojo“ vaidmeniui.

išvertė: Darius Dimbelis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 23

 1. gojus says:

  va būtent. Ir dėl to Vašingtonas psichuoja ir nelaiko jam nervai. Todėl karas vienaip ar kitaip bus, nes iaip sau pigiai Vašingtonas gi neatiduos savo įtakos. Jei jau prarast, tai su trenksmu.

 2. Ms says:

  Didesnės nesamonės nesu skaitęs. Labiausiai patiko sakinys: „…visi Rusijos bandymai istorijos tėkmėje „niekur nesikišti“ ir atsisakyti geopolitinių ambicijų…“

 3. Panzer says:

  Varšuvos pakto senai nebėra, o nato vis dar gyvuoja ir parazituoja su jav priešaki. Laikotarpis po II pasaulinio karo neįtikino, kad jav vykdoma politika pasikeitė, ji išliko tokia pati. Jie kelią chaosą visame pasaulyje,nes nori iš to naudos. Manau, nebereikia vardinti kruvinosios jav istorijos, jau buvo straipsnių sarmatuose. Pažiūrėkim, nato tai skirtingos šalys kariaujančios jav paliepimu. Nemanau, kad vokiečiai, prancūzai, anglai ir kitų nato šalių piliečiai būtų sutike kad būtų subombarduota Jugoslavija, nemanau, kad jie pritaria karių siuntimui į karštus taškus, bet kas jų klausia?Net serbų liaudies niekas nenori klausti dėl prisijungimo prie nato, reikia tik parduotų politikų kad įstoti į šitą organizaciją.
  Kas dėl Rusijos kaip žandaro vaidmens, juk jie jau buvo Europos žandaru, kodėl netapus pasaulio. Tiek jav, tiek Rusijos istorija ir valstybės kūrimąsi iš esmės yra panašūs ir skirstymas į gerus ir blogus čia propagandos klausimas, nes nemanau kad žudomi indėnai ir imperializmo pagrindu sukurta valstybė yra geriau nei ekspancinis imperializmas ar priverstinis socializmo kūrimas. Rusija niekur nekeliavo, ji yra namuose, ne taip kaip jav, o be to ta pati LDK turėjo netgi geresnias sąlygas sukurti imperija nei Rusija, bet čia kita tema. Sakyti, kad Rusija negali būti žandaru, nes yra „blogoji“valstybė yra tikra nesamone. Rusija supranta, kad yra spaudžiama į kampą, kad negali turėti savo nuomonės,nes jav nesiskaito su kitom nuomonėmis, todėl Rusijos veiksmai yra suprantami. Mano nuomonė,pasaulis be žandarų būtų idealiausias modelis, gyventume kaip bendruomenė, be kalėjimų ir žandarų bet deje…

 4. stagas says:

  to „Gojus“
  Yra didelės problemos su tuo Vašingtono “ trenksmu“. Jei kiltų karas , tai Vašingtonas nekariaus savo jėgomis: jis Rusijos pasienyje turi 40 milijonų ukrainiečių, 7 milijonus pabaltijiečių, daugybę turkų ir dar dešimtis milijonų lenkų, kurie intensyviai psihologiškai ruošiami tam „darbui“ – „trenkti durimis“. Ar ne todėl dabar taip intensyviai Vašingtonas apginkluoja visą šį „užsienio legioną“
  . Gaila, bet atrodo, kad Lietuva bus pačiame „durų trenkimo“ epicentre ir iš jos teliks tik tuščia teritorija.
  Reikia tikėtis stebūklo, kad „trenksmų“ nebus.

 5. Viktorija says:

  Nu ačiū už straipsnį!

 6. Myndė >> to "Gojus" says:

  aš tai nepervertinčiau „7 mln. pabaltijiečių“. Visų pirma todėl, kad jų tiek jau vargu ar bėra, antra, turiu tam tikrų įtarimų, kad iš likusių nemaža dalis pasitiktų rusus su gėlėm. Ir tarp jų greičiausiai būtų tie, kuriuos dabar labiausiai „rusai puola“.

 7. Stasys says:

  Irina Alksnis neteisi tvirtindama, kad JAV prarado ar atsisakė Pasaulio žandaro vaidmens. JAV neprarado, o tuo labiau neatsisakė Pasaulio žandaro vaidmens, tik JAV prarado monopolį ir suprato, kad teks dalintis Pasaulio žandaro pareigomis su Rusija, nes išsaugoti monopolį nepavyko dėl: žlugusio perversmo Baltarusijoje, ne pilnai pavykusio perversmo Ukrainoje, nedavusių pageidaujamo rezultato sankcijų Rusijai… Du Pasaulio žandarai yra geriau negu vienas, nes dabar Pasaulio valstybės tapo saugesnės.

 8. Panzer says:

  Žinote, gerdamas arbatą ir perskaitęs šitą straipsnį prasukau keletą filmukų youtubeje su Obamos, Nuland,Linkevičiaus ir kitų lenkų ir Baltijos šalių veikėjų komentarais. Darosi įdomu, jei Obama teigia, kad Baltijos šalys bus visada apgintos,o jei Ukrainos atvejis pasikartotu Baltijos valstybėse,nato tuoj pat įsikištu tai kokio velnio Linkevičius ir visi Pabaltijio klapciukai kviečia siųsti kuo daugiau jav ir nato kariu į Lenkija ir Pabaltyji? Negi Rusijos puolimo atvejų niekas nespėtų sureaguoti, o rusai jau būtų Didžiojoje Britanijoje? Mano supratimu, visi nato ir jav kariai telkiami būtent puolimui,tam vadinamam durų trenkimui…

 9. Vidas says:

  “Jei kiltų karas , tai Vašingtonas nekariaus savo jėgomis: jis Rusijos pasienyje turi 40 milijonų ukrainiečių, 7 milijonus pabaltijiečių, daugybę turkų ir dar dešimtis milijonų lenkų…..“

  Vsiskai teisingai, kam patiems lysti i pragara, jeigu yra marionetes, kurios pacios prasosi buti to armagedono priekine linija!!
  Vis tik yra vienas BET!
  Jankiai yra perspeti, ir tai jie puikiai supranta, jog globalios krizes atveju, karo veiksmai neapsiribos tik europos zemyne…..

 10. Mindaugas says:

  Aha, gerbiamieji. ne taip klausimus dėliojate. Verčiau užduoti sau klausimą, ar Rusija imperialistinė? Kaip jau yra pareiškęs Leninas, „Imperializmas yra kapitalizmas toje išsivystymo stadijoje, kada susidarė monopolijų ir finansinio kapitalo viešpatavimas, įgavo svarbią reikšmę kapitalo išvežimas, prasidėjo pasaulio pasidalijimas tarp tarptautinių trestų ir pasibaigė visos žemės teritorijos pasidalijimas tarp stambiųjų kapitalistinių šalių“. Po 1991-1992 m. kapitalistinės kontrrevoliucijos atsigavusi potarybinė Rusija sudaro istoriškai savitą ir nežinomą fenomeną. Kadangi Rusijos pramoninis vystymasis daugiausiai vyko kolektyvinės darbininkų valstybės ekonomikos sąlygomis, šiuolaikinė Rusija neatitinka kitų jau seniai gyvuojančių kapitalistinių šalių profilį.Per pastarąjį dešimtmetį dėl aukštų kuro kainų sustiprėjusi Rusijos ekonomika nemaža dalimi atsigavo nuo 90-ųjų kapitalistinės „šoko terapijos“. Tačiau ji neturi imperialistinei valstybei būdingos ekonomikos. Naujieji kapitalistiniai Rusijos valdovai turi didelę pramoninę bazę ir milžinišką infrastruktūrą gausius gamtinius išteklius turinčioje šalyje. Jokia Rusijos pramoninės gamybos šaka negali konkuruoti tarptautinėje rinkoje, išskyrus jos karinė pramonė, kuri didžiąja dalimi yra Tarybų Sąjungos palikimas. Skirtingai nei imperialistinės šalys, pasižyminčios kapitalo eksportu, Rusija išveža ne kapitalą, o gamtinius išteklius. Rusijos ekonomika yra stipriai priklausoma nuo jos naftos ir dujų sektorių. Taigi, Rusija tikrai nėra imperialistinė šalis. 

 11. cnn says:

  tai ir toliau vatnykai komentuokit,,,

 12. saul says:

  Na jo.RuSSija butu…. tai tikras zandaras.Pagalvokite,kokia kalba kalbejo ir rase Lietuvoje valdininkai ,kokia kalba buvo gatvese iskabos prie sovietu.Na o prie caro tai ,isvis,visur viskas tik rusiska buvo.Net lietuviska spauda draude.Mes su vakarais kariavome ar pykomes tik apie 150metu,kai,tuom tarpu,su maskoliais apie 600.Vokieciu uzimtoje Prusijoje lietuviu daugejo ir is ten sklido tautine savimone ir mokslo sviesa.Na o maskoliai sugebejo per 5 metus pakeisti visa Karaliauciaus krasto tautine sudeti ir net pakeisti vietovardziu ir miestu pavadinimus,kuriu ,jau ir patys ,siandien gedinasi.Na o is kur atsirado Latvijoje apie 40% rusakalbiu per 10 metu po karo.,kai iki jo, ju buvo apie 2% ?Kurgi dingo visos Sibiro tautos ir tauteles.? Daugelio ju jau net ir nebelike ir visur dominuoja rusai virs 90%.Tai tokio zandaro pasauliui reikia?Aisku,kad straipsnis parasytas Kremliaus dvasia ir ten vyraujancios propogandos ir didybes manijos nuotaikomis.

 13. Mindaugas says:

  Labai gaila, kad šiame tinklalapyje nematyti komentuojačiųjų IP adresų. Viešomis priemonėmis labai greitai nustatyčiau tokių kaip cnn ir saul buvimo vietą. Labai nenustebčiau, kad šie asmenys „vadovauja tėvynės gynimui“ iš už Atlanto…

 14. Myndė says:

  Mindaugai, neįsivaizduoji, kiek besmegenių aplink vaikšto. Šitie du dar, sakyčiau, vos ne intelektualai… Istorikais prisimeta…

 15. gojus says:

  Tai čia ir arkliui aišku, kad NATO dislokavimas aplink Rusiją yra puolimui. Lietuva ir Ukraina yra pigūs placdarmai. Vos prieš 80 metų visi žiūrėjo hitlerinės Vokietijos ginkląvimąsi ir su jais pasirašinėjo taikos sutartis ir visi apsimetė, kad tai vardan saugumo. Bet žinom kuo baigėsi. Dbartinis ginklavimosi tempas ne kas kita. Kariuomenė sutraukiama aplink Rusijos sienas puolimui.
  saul > o tu Sibire išvis buvęs? O gal žinai bent vienos išnaikintos tautelės vardą? Indėnų neabejoju žinai, o kaip su Sibiru? Gal pirma prie komentuodamas nuvažiuok pažiūrėt, kad ten ne tik tokių kaip tautelių nėra, bet ir žmonių nėra – plotus tereikia įsisavint net ir dabar. O komentuodamas istoriją matyt būsi pramiegojęs, kad LDK dokumentai rašyti slavų rašmenimis. Po to taikieji vakarų partneriai kaip tais ne tik kad raštą sunaikino ir į lenkišką pakeitė, ale ir visą valstybę užgrobė ir po to išparceliavo. Patark saul – kaip man dabar elgtis – nekęst lenkų, apie juos blogai kalbėt? Juk įsivaizduoji, prieš 500 metų kad buvo tai buvo – dorus lietuvius skriaudė…

 16. taigi says:

  nuo 2014m. LT jau skyrė Ukrainai 1171800 eurų humanitarinę pagalbą:

  orangeprojects.lt/lt/ukraina/humanitarine-pagalba-Ukrainai.

 17. Simas Simaitis says:

  Būkim biedni, bet teisingi. Autorė paminėjo, kad „mūsų vaikinai guldė galvas Afganstano kare“. Ji pamiršo paminėti, kad tuo metu dar buvo TSRS ir tarp tų “ mūsų vaikinų“ buvo ir  kitų 14 respublikų vyrai. Ar reikia suprasti, kad „mes“ vis dar priskiriami prie „savų“ ar autorės buvo tas faktas sąmoningai užmirštas?

 18. fb nerijus geopolythica says:

  to gojus ,savo pasakeles apie NATO kara su rusija sek sau pries miega,nes esi pasiklydes.Pirma RF nieko cia nepuls,nes siuo metu viska stato ant savo salies gynybos,konkreciai arktis…Tavo naivumui nera ribu.Karui prasidejus ,kurio nebus,pirmus smugius gaus tavo minima USA,ir Londonas,truputi susivok,kokiame technologiju amziuje gyveni.Nes isivaizduoji kursko musi laukuose,1000 tanku pries 1000tanku:)H.Clinton atejus i valdzia,,pagrindinis geopolitikos taikinys ir toliau bus Sirija,ko pasekoje Sirija praras teritoriju vientisuma,ir bus igyvendintas balkanizacijos modelis.Dabartyje gali buti karas,kurio niekas nelaimes;)o to niekam nereikia.

 19. Mindaugas says:

  to fb nerijus geopolythica: Tikriausiai neneigsite to fakto, kad NATO dislokavimas aplink Rusiją turi savo tikslą, o būtent neutralizuoti tam tikrus gynybinius ir puolamuosius Rusijos pajėgumus?

 20. Ec says:

  Tas pasienio (Pabaltijo) militarizavimas yra tik apgailėtinas bandymas atitraukti dėmesį nuo savęs, bent man taip atrodo :)

 21. fb nerijus geopolythica says:

  to Mindaugas…NATO tikisi(svajoja) padaryti aplink RF anakondos zieda,ten daugiau yra parodomoji akcija,nes pagal tai,kuom yra dislokuojama …..karas truktu 2minutes:)ir is to dislokavimo nieko neliktu…EC teisingai,reikalai yra visai kitur…Didesne beda siuo metu yra Imigrantai,nei karo ieskojimas.

 22. Mindaugas says:

  to fb nerijus geopolythica: gali būti (ir aš viliuosi), kad jūs teisus. Tačiau iš kur jūs žinote, kad tame anakondos žiede nėra rimtesnių pajėgumų (aš nekalbu apie kareivius, o apie priešraketinę ginkluotę). Nenustebčiau, kad jie yra, kadangi tikrai nevertėtų tikėti viskuo, ką skelbia MIP (čia verta prisiminti skandalą dėl slaptų CŽV kalėjimų Lietuvoje). Sutinku, kad Rusijai kar nereikia. Šis karas jai būtų pražūtingas…Jeigu nebūtų subyrėjusi TSRS, tada taip, reikalas visai kitas būtų, tačiau dabar… 

 23. zzz>saul says:

  Kur tu gyvenai ir kiek tau metų?Lietuvos didmiesčiuose buvo išlikę visų gatvių ir prospektų pavadinimai lietuvių kalba.Miestai taip pat buvo visi pavadinti lietuviškai.Mokyklose galėjai rinktis,bet kokią užsienio kalbą.Toje pačioje klasėje būdavo mokinių,kurie mokėsi vokiečių,anglų ar prancūzų kalbų.Esi degeneratas,dėl to ir tavo galvosena tokia.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top