Rusijos URM griežtai atsakė į Moherini pareiškimą

2016, 14 balandžio, 15:02 | kategorija Realybė | atsiliepimų (11) | peržiūrų 853 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Rusija eilinį kartą išsisukinėja nepripažindama savo kaltės, ir bandydama savo nuodėmes užversti ant demokratiškų Europos Sąjungos valstybių pečių atranda vis naujų ir naujų argumentų, kad pateisintų savo režimo vykdomus nusikaltimus prieš žmoniją ir visą pasaulį. Štai, va, naujausios Rusijos provokacijos prieš JAV eskadrinį minininką pasireiškė tuo, jog neginkluotas Rusijos naikintuvas imitavo puolamuosius veiksmus, taip provokuodamas amerikiečius (15min informacija: „Rusijos naikintuvai gąsdino į Klaipėdą plaukiantį JAV karo laivą„). Ten pat pateiktas ir kvapą gniaužiantis video, kur neginkluoti rusų naikintuvai praskrido pro pat JAV karo laivą. Tik pamanykite, kas būtų buvę, jei tie naikintuvai būtų dar ir ginkluoti? – Papildomai: LRytas pranešė, jog, cituojame: “ į Lietuvos teritoriją iš Rusijos Federacijos pusės Lazdijų rinktinės, Vištyčio užkardos veikimo teritorijoje, galimai kirto valstybės sieną ir apsisukę grįžo atgal į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį trys sraigtasparniai“. Baisu ir pagalvoti, kas būtų buvę, jei jie būtų sieną kirtę „ne galimai“, o realiai! Tai tiesiog baisu! Kadangi savo skaitytojus jau paruošėme, tai jie lengviau atskirs Rusijos išsisukinėjimus nuo kaltinimų, nesunkiai pamatydami, kur ten melas, o kur tiesa.
redakcija

Zacharova ir Moherini

Marija Zacharova ir Federica Moherini | sarmatas.lt koliažas

Marija Zacharova, pastovi Rusijos Federacijos URM atstovė, savo Facebook paskyroje pakomentavo Federikos Moherini, vyriausios Europos užsienio politikos įgaliotinės pareiškimą, kuriame pastaroji išsakė mintį:

Sugrįžimo link santykių „busines as usual“ režime nebus, kol Rusija ims gerbti tarptautinę teisę ir prisiimtus sau tarptautinius įsipareigojimus“.
Federica Moherini

Zacharova užduoda klausimą: apie kokius tarptautinius įsipareigojimus, kurių negerbia Rusija, kalba Europos diplomatė?

„Ar ne apie Minsko susitarimus eina kalba, kuriuos Rusija inicijavo pati?.. Ar ne apie Budapešto memorandumą eina kalba, kuris garantuoja Ukrainos suverenitetą, ir kurį ES pažeidė dukart dar iki Krymo, palaikydama antikonstitucinius po Maidano priimtus sprendimus“.
Marija Zacharova

Zacharova pabrėžė, kaip prieš 15 metų Rusija neleido sugriauti JTO, kaip apie tai svajojo „vakarų partneriai inicijavę keletą stambių skandalų“, diskredituojančių šią organizaciją. Skirtingai nuo Vakarų, RF savo veiksmus užsienio politikos arenoje vykdo remdamasi tarptautinėmis procedūromis ir dokumentais, o ne „koalicijų neturinčių teisinio statuso“ pagalba.

Rusijos Federacijos URM’as turi klausimų Europos Sąjungai tarptautinės teisės normų laikymosi atžvilgiu.

1. Kokiu tarptautinės teisės pagrindu Sirijoje randasi Europos Sąjungos šalys-narės?

2. Ką jos (ES šalys) darė Irake ir Libijoje?

3. Kodėl Briuselis nereikalauja iš Vašingtono pateikti ataskaitą apie operaciją Afganistane pagal JT Saugumo Tarybos mandatą?

4. Kada ES patrauks atsakomybėn šalis, pavertusias Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų žmonių gyvenimą pragaru?

5. Kodėl ES nepatraukia atsakomybėn atsakingų už Serbijos pasienio perbraižymą, kai buvo atplėštas Kosovas?

6. Kokios tarptautinės teisės normos suteikė teisę Briuseliui pripažinti Kosovo nepriklausomybę?

7. Kas privertė eilę ES šalių-narių, pasirašiusių po Janukovičiaus ir opozicijos susitarimu, išduoti šį susitarimą, pradėjus Ukrainoje kruviną chaosą?

Pabaigai Zacharova reziumavo savo klausimų Europos Sąjungai seriją apie tarptautinės teisės normų laikymąsi, sąjunginėms Europos valstybėms:

„Busines as usual. Jo nebus ne „kol Rusija…“, o iš principo.“

sarmatas.lt komentaras:
Sukti Rusijos atstovės klausimai parodo, ant kiek toli yra pažengusios Rusijos propagandos technologijos, jog netgi apsiskaičiusiam žmogui sudėtinga į juos atsakyti taip, kad nebūtų apkaltintos klausimuose minimos valstybės ar jų susivienijimai. :(

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 11

 1. pestininkas says:

  Šou runkeliams tesiasi!,pyktinkitės viėni kitų veiksmais runkeliukai ir grumokit kumsčiukais,o pinigų diėdukai daris politika toliau.

 2. Mindaugas says:

  Šitie „įvykiai“ buvo surežisuoti NATO, padedant Baltijos „valstybei“ Lietuvai.

 3. Panzer says:

  Labai normalūs Rusijos atstovės klausimai. Kosovo klausimas labai įdomus, kodėl Donbasas ir Luganskas negali atsiskirti nuo Ukrainos jei galėjo Kosovas?
  Rusija reikalinga Es kaip ir ES Rusijai, bet čia, manau, lūžis bus jei JAv pabandys atkirsti Kaliningradą, va tada gali įvykti sujudimas…

 4. Dalia says:

  Va, Sarmatas parašė keistą komentarą, ar galima būtų sužinoti, koks konkrečiai žmogus iš Sarmatų šį komentarą parašė. Nors man atrodo, kad prispaustas iš šalies. Medaus statinėje, kartais nuo karto,žiūrėk ir atsiranda šaukščiukas deguto.. Mes ne kvaili. Ir mūsų kvailinti, kaip kitom “žiniasklaidos“ priemonėms nereikia. O tai galima pagalvoti, kad Rusijos propaganda labiausiai iš visų kitų propagandų pažengusi… Nemenkinkit savo teisėtai ir garbingai užsitarnauto autoriteto. Aišku, suprantu, kad, matyt Jums uodegą spaudžia (jei būtų kitaip, tai būtų neįtikėtina). VISADA JUMS DĖKOJU UŽ TĄ TIESĄ IR NEŠALIŠKUMĄ KURĮ SKLEIDŽIATE, bet šaukščiukai deguto irgi gerai matomi. Liūdna, kai nusileidžiat iki tokio žemo lygio. Nusibodo ir taip ta “Rusijos propaganda“, dėl Dievo meilės….

 5. Ec says:

  Dalia, labai tiesmukai viską supranti :) . Vienas dalykas suprasti žodžius, kitas – suprasti tekstą ir visai kitas – suprasti esmę

 6. Legenda says:

  O man atrodo, kad daugelis cia rasanciu ir pati sarmato redakcija palaiko rusijos puse daugeliu aspektu. Argi ne tiesa sakau?

 7. Panzer says:

  Nežinau kaip kiti,bet aš palaikau teisybę, o teisybė negalima be kelių nuomonių, todėl esu prieš jav hegemoniją, tuo labiau kad iki balto balandžio jav laaabai toli. Brics šalys yra puiki atsvara, kad ir kiek ta pati Rusija ar Kinija būtų persismelkusi kapitalizmu vis gi tai yra kita pozicija…

 8. gojus says:

  Legenda -> paantrinsiu Panzer. Kam pažiūras statyt ant „palaiko Rusiją, palaiko Ukrainą, palaiko Gruziją, Palaiko Estiją, palaiko totorius, palaiko osetinus ir t.t.“? Aš turiu savo įsitikinimus, paremtus suformuota pasulėžiūra ir ne Rusijoje esmė. Pamenu vos prieš 4 metus uoliai sirgdavau už bet kokius rusų priešus varžyboso – futbole, hochėjuj. Visada džiaugdavaus rusų pralaimėjimu. Bet visgi, matant vakarų eilinį puolimą link Maskvos, negaliu patapti hitlerininku. Pats sau būčiau atgrasus.
  Vakarai visais amžiais klestėjo grobdami kitus kraštus ir plėsdami imperijas, bei plėšdami gyvenotjus užkariautose teritorijose. Tą matau ir dabar ir netuiu kito pasirinkimo, tik šlykštėtis tokiu grobuoniškumu. Prie ko čia Rusijos pusė?

 9. kiekvienam savas laikas says:

  Kaip nusivylėte lietuvišku „tiesos etalonu“ taip nusivilsite ir rusiškuoju. Tiek vienur tiek kitur veikiama tais pačiais metodais. Gal tada vienas kitas ir pradės vertinti be emocijo prisirišimo kuriai nors pusei.

 10. algimantas says:

  >>>kiekvienam savas laikas – jūs visiškai teisus, tarpvalstybinėje propagandoje visada pristatomi tik naudingi pristatančiai pusei ir juodinantys kitą pusę dalykai. Bet to atrodo niekas čia ir neginčija, ar jums atrodo kitaip?

 11. urwinis says:

  Pritariu Daliai, pridedamas tai, kad zaidimo taisykles sukure me rusai, kaip it nesukure tokiu dabartiniu propagandos technologiju. Jie tiesiog besiginancioji salis. Ta darytu kiekviena nacija. Be abejo nereikia iskelti ju Del to iki heroju.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top