Rusų LGBT aktyvistai pasakoja apie represijas, spaudimą ir.. viltis

2015, 8 balandžio, 3:20 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (10) | peržiūrų 365 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Alexandra Topping

paveikslėlis10 rusų teisės gynėjų atvyko į Londoną, kad pasisemti patirties iš stambiausios britų organizacijos, kovojančios už LGBT teises, praneša The Guardian žurnalistė Aleksandra Topping. „Jie taip pat nori išsiaiškinti, ar padės Britanijos pamokos kovoti su vis labiau represyvia atmosfera jų tėvynėje“, – kalbama straipsnyje.

Teisių gynėjų judėjimo aktyvistus, ypač tuos, kurie gina LGBT, Rusijoje šiandien atėjo sunkūs laikai. Keletas įstatymų, vienas iš kurių įpareigoja NVO finansuojamas iš užsienio registruotis kaip užsienio agentus, o kitas draudžia homoseksualizmo propagandą, sudarė situaciją, kai organizacijoms gresia didelės baudos ir vis didesnė marginalizacija. „Visur esantis homofobiškas tonas suteikė drąsos „kovotojams už dorovę“, naudojantiems smurtą“, – pažymi autorius.

„Žinoma, žmonės išgąsdinti, – sako Sergejus Aleksejenko, organizacijos „Maksimum“ direktorius. – Prieš trejetą-ketvertą metų buvo atskiri radikalai, tačiau dabar jei kuria organizacijas. Jie grasina kažkam soctinkluose, publikuoja detales apie aktyvistus ir jų šeimas, grasina fiziniu susidorojimu. Tik kvailys neišsigąstų“.

„Privačių rėmėjų dėka Stonewall priėmė aktyvistus savo centre Londone savaitei laiko. Buvo vykdomi seminarai ir treningai įvairiausiomis temomis – nuo saugumo iki sumanumo, kurie reikalingi valdžios struktūrų ir MIP įtakojimui“, – kalbama straipsnyje.

Stonewall buvo įkurta saujelės aktyvistų, kurie kovojo už britų 1998-ų metų Akto, apie vietos savivaldą, 28 skyriaus atšaukimą. „Šis skyrius, kaip ir rusų 2013-ųjų įstatymas, buvo priimtas siekiant uždrausti homoseksualizmo propagandą mokyklose“, – paaiškina Aleksandra Topping.

Rusų aktyvistai suvokia, kad kelionė į Londoną ir sutikimas bendrauti su The Guardian žurnalistais – tai didelė rizika, tačiau jie nori, kad jų balsai būtų išgirsti, pastebi žurnalistė.

„Aktyvistai pasakoja apie patikrinimus jų organizacijose, apie tai, kaip visą laiką keičiasi žaidimo taisyklės, apie tai, kaip juos sekė. Vienos organizacijos veikla buvo palaikyta politine todėl, kad joje buvo knygų apie LGBT bendriją, o vienos aktyvistės, mokytojos atžvilgiu pradėtas tyrimas: valdžia aiškinasi ar ji nevykdė homoseksualizmo propagandos“, – kalbama straipsnyje.

Prie viso to, galvoti kitaip tapo brangiai kainuojančiu malonumu, pastebi Anna Annenkova, tarptautinio kinofestivalio „Petys į petį“ atstovė. 2014-aisiais festivalis buvo paskelbtas „užsienio agentu“ ir nubaustas 400 tūkstančių rublių bauda. Už transparantą demonstracijoje gali nubausti 30 tūkstančių rublių bauda.

„Visi aktyvistai baiminasi augančio rusų visuomenėje nepakantumo. Jie nurodo Vladislavo Tornovojaus bylą, kuris buvo nužudytas homofobijos motyvais 2013-ųjų gegužę. Tyrimo versijos duomenimis, jis buvo išprievartautas pasinaudojant alaus buteliais ir padegtas, jį keletą kartų daužė akmenimis į galvą, kol jis nenumirė“, – kalbama straipsnyje.

Aktyvistai baiminasi būsimų persekiojimų. Sausio mėnesį pirmu skaitymu praėjo įstatymo projektas apie nepageidaujamų užsienio organizacijų uždraudimą.

Teisių gynėjai, pabuvoję Stonewall, baiminasi jog 1990-ųjų įstatymams apie homoseksualizmo dekriminalizaciją iškilo grėsmė. „Kremlius vis dažniau vaizduoja žmogaus teises kaip kažką, primestą Vakarų, tvirtindamas, jog homofobiški įstatymai – tai vietinės kultūros ir vertybių gynimas nuo Vakarų imperializmo“, – rašo straipsnio autorė.

Ar yra pagrindo kažko tikėtis?

Kai kurie paliko judėjimą, tačiau pas naujuosius savanorius stipri motyvacija, tęsia straipsnio autorė. Olesia Jakovenko paaiškino: „Iki to meto mes skaitėme eilėraščius, viskas vyko labai taikiai, bet, kai tik įstatymai įsigaliojo, mums teko peržiūrėti strategiją“.

Tų, kurie tiki, jog per artimiausius penkerius metus LGBT padėtis Rusijoje pagerės, buvo paprašyta pakelti rankas, pasakoja žurnalistė. Trys pakelė rankas, tarp jų ir Sergejus. „Mes turime tikėtis, pasakė jis. – Kitaip, kaip mes galime būti aktyvistais, jei nejaustume jokio optimizmo, tikėjimo, jog gyvenimas taps geresniu?“.

šaltinis: The Guardian

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 10

 1. Šveikas says:

  Vitoj pederastų finansavimo Rusijoje geriau vakarai kurtų darbo vietas savo jaunimui.

 2. Nu jo says:

  Trijulė psichligonių nuotraukoj… Anksčiau tokius gydydavo, dabar jiems pataikaujama…. O kas toliau?

 3. Joris says:

  Rusijoje liaudis „prastūmė“ vieną tikrai gerą įstatymą…

 4. Šveikas says:

  Diedui į bobą persirengti – anoks čia šposas. Štai mūsų karininkų ramovėje vykdavo šposai…, o kai
  kapitonas įsikišdavo į užpakalį silkės uodegą ir imdavo vaidinti undinę visas miestelis skambėdavo nuo
  pulko karininkų juoko.

 5. Mindaugas says:

  O štai ką yra pasakęs JAV viceprezidentas Baidanas: seksualinių mažumų teisės yra aukščiau visų tautinių kultūrų, o tų teisių priešininkus pavadino urviniais žmonėmis. Viceprezidentas Džo Baidenas pareiškė, kad seksualinių mažumų teisių gynimas yra išskirtinis aukštos civilizacijos valstybių politikos bruožas ir kad pastarasis yra aukščiau visų tautinių kultūrų ir tradicijų. Kalbėdamas susirinkusiems seksualinių mažumų gynėjams iš JAV ir kitų valstybių Baidenas pažymėjo, kad prezidentas Barakas Obama įsakė JAV diplomatinėms tarnyboms teikti pagalbą gėjų, lesbiečių, biseksualų ir transseksualų teisių gynėjams visame pasaulyje. Darosi aišku, iš kur eina visa ši beprotybė….

 6. Dalia says:

  Dievo Žodis apie tai sako aiškiai, tiesiai, šviesiai: “Jei vyras sugultų su vyru kaip su moterimi, abu bjauriai nusikalstų ir abu turi mirti.“ (Kunigų knyga, 20 skyrius, 13 eilutė, K.Burbulio lietuviškas vertimas) Yra ir toliau panašių įsakų, kituose vertimuose labai panašiai, rašoma, kad “jie padarytų bjaurų nusikaltimą ir nusikalstų kraujo įstatymui“.  

 7. Juozas says:

  Nei Baidenas, nei Obama, jokie ne veiksniai geraja to žodžio prasme. Juk tai marionetės tampomos už siūlų, ką jiems liepia, tą ir gieda. Demokratijos sąlygomis ne asmenybės sprendžia, o esantys šėšėlyje žmonijos priešai. O tie cirkininkai, kurie užima valstybių vadovų vietas, savo suvokimo net ir turėti negali. Paprasčiausiai, transnacionaliniai klanai priešrinkiminių pasitaškymų purvais metu išeliminuoja nors kiek linkusius gyventi ir vadovauti savu supratimu. Putinas tuo ir „blogas“, kad turi išmanymą ir todėl aklai nepaklūsta vakarų pragaro velniams.

 8. viga says:

  EUROPA=PIDERLAND

 9. PP says:

  Ne už kalnų laikas, kai juos ir sodinti ims Rusijoje…

 10. Ec says:

  Bent man šitie nuotraukoje atrodo ligoniai. Taip pat mano nuomone (kurios, tikiuosi dar nedraudžiama turėti) sodomitinės organizacijos yra vienas iš pinigų kanalų finansuoti rožines, oranžines ar pan. revoliucijas. Parama plaukia lyg ir sodomitams, o jie ją išdalina kur reikia

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top