S. Skvernelis: įsigyjantys išankstinio mokėjimo SIM korteles – potencialūs nusikaltėliai

2015, 10 balandžio, 10:19 | kategorija LPT | atsiliepimų (23) | peržiūrų 1 197 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo kaupti duomenis apie asmenis, įsigijusius išankstinio apmokėjimo SIM korteles.

Čia yra susiję su kortelėmis, kurias galima šiandien įsigyti neidentifikuojant savęs, pavyzdžiui, spaudos kioskuose, parduotuvėse ir panašiai“, – BNS ketvirtadienį sakė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis“, – rašoma faktai.lt

paveikslėlisSveikinu visus naudojančius SIM korteles nereikalaujančias asmeninės identifikacijos, nes, panašu, jog atėjo metas, kai nekaltumo prezumpcijos samprata Lietuvoje grimzta į neįžengiamas teisės džiunglių tankmes, kadangi pagal dabartinio vidaus reikalų ministro, Sauliaus Skvernelio apibrėžimą visi jie yra beveik nusikaltėliai, cituoju:

„Asmuo, kuris nusiperka tokią kortelę, daro nusikalstamas veikas, žinodamas, kad jis išliks neišaiškintas, kadangi jo duomenys niekur nėra fiksuoti“, ir …

Pasak jo (Skvernelio), pataisos teigiamai atsilieps telefoninio sukčiavimo, melagingų pranešimų ir su terorizmu susijusių nusikaltimų prevencijai. (faktai.lt)

Tokiu būdu, beveik apkaltindamas visus naudojančius SIM korteles nereikalaujančias identifikuoti asmens tapatybės, kaip potencialius nusikaltėlius, ministras bando įrodyti projekto, kuriuo siūloma sužymėti VRM kartotekoje kiekvieną turintį telefoną ir mokantį juo naudotis žmogų, reikalingumą Lietuvos teisės sistemai.

Internetą jau sekame, irgi tuo pretekstu, kad bus patogiau gaudyt nusikaltėlius. Televizija irgi jau kontroliuojama-cenzūruojama. Dabar atėjo telefonų eilė, mat daugelis per juos jungiasi prie interneto – dar viena žmonių bendravimo gija po policijos tarnybų padidinamuoju stiklu.

Vietoje to, kad dirbti savo darbą gaudant nusikaltėlius, už kurį jis gauna atlyginimą, ministras nori pasinaudoti galimybe sekti kiekvieną Lietuvos pilietį pasirinktinai, pagal turimą numerį.

Kaip patogu – kažkam nepatiko pasisakymas internete – sekame, kažkam nepatiko kritiškas straipsnis – sekame, kažkam iš valdančiųjų nepatiko politinis oponentas – vėl sekame.

O jei tingime sekt – tai juk turime galimybę, pagal Skvernelio siūlomą projektą, paprasčiausiai blokuoti dominančio asmens numerį ar reguliuoti, kur jis gali paskambinti, o kur ne. Interneto atžvilgiu šis kontrolės mechanizmas jau priimtas. Bet kam valdžia gali atjungt internetą iki dviejų parų be jokių teismo sankcijų. Tai kur bus tų pasityčiojimų riba?

Kada įstatymus teiks bent minimaliai susipažinę su Lietuvos Konstitucija žmonės? LR konstitucija sako:

22 straipsnis
Žmogaus privatus gyvenimas neliečiamas.
Asmens susirašinėjimas, pokalbiai telefonu, telegrafo pranešimai ir kitoks susižinojimas neliečiami.
Informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą.

Įdomu, ar Lietuvoje iš tiesų kam nors dar rūpi kas rašoma mūsų Konstitucijoje?

Įdomu kiek iš tų – siūlomų surašyti į duomenų bazes žmonių bus tikrais teroristais ir nusikaltėliais? Nusikaltėliais, kuriems kaip ir anksčiau niekas nesudarys problemų įsigyti telefono kortelę padedant kokio benamio dokumentams, ar paprasčiausiai pasinaudojant pavogtu ar jau nebegaliojančiu asmenybės pažymėjimu. Juk SIM kortelių pardavėjai tikrai neturės duomenų bazės po ranka, kad patikrinti – kas yra kas. O ir ne jų čia reikalas.

Tačiau sąžiningi piliečiai – ne vagys, teroristai ir plėšikai, kaip bando pateikt S. Skvernelis, o būtent sąžiningi piliečiai bus sudėlioti į lentynėles ir sekami kada tik vadovaujančioms ir valdančioms struktūroms tas bus paranku. Įtariu, jog bus panaikinti net išlikę gatvėse taksofonai, kad eliminuot bet kokią galimybę skambinti neatpažintam.

Beje, o kaip bus norima kontroliuoti vaikų iki 16 metų turimus telefonus ir SIM korteles? Jie irgi privalės pateikti asmens dokumentą ar jiems jau bus uždrausta įsigyti SIM korteles be tėvų žinios?

Kaip ten bebūtų, tačiau Lietuva kuo toliau, tuo labiau tampa artimesnė policinei valstybei, kur viskas kontroliuojama ir sekama, kur žmonės jau bijo pasakyti žodį, kad nebūtų kuo nors apkaltinti, kur kuo toliau, tuo labiau reiškiasi ekstremalių saldofoniškų individų poreikiai valdyti situaciją šalyje savais, su demokratija ir piliečių teisėmis nieko bendro neturinčiais metodais, ir kur Seimas kaip vienetas, konsoliduota balsų dauguma nuolankiai linksi kretančia galva, priimdamas visus prieš Lietuvos piliečių laisves nukreiptus įstatymus. Sekimas, cenzūra, totali kontrolė. Kas vyksta šalyje ?

Panašu, jog dabar Lietuvoje nusikaltėliai tiesiog kuriami iš oro, kad pateisint tuos būdus, kurie sukuriami jiems gaudyti ar, esą jų veiklos prevencijai. Galutinėje pasekmėje viskas susiveda į eilinių (ne nusikaltėlių) piliečių sekimą, cenzūravimą ir kontrolę.

Toliau matyt seks siūlymas leisti atlikti kratas piliečių namuose be teismo sankcijų (kad būtų greičiau), o dar tolimesnis logiškas siūlymas būtų įvesti identišką karo padėčiai stovį šalyje, kur teismai apskritai nebegaliotų. Kam čia ceremonytis su nusikaltėliais?

Ir dar … Siūlau įsteigt lažybų bendrovėse prognozės – kada bus pateikti tokių įstatymų siūlymai datos lažybas.

Arvydas Daunys

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 23

 1. RATAS UŽSIDARĖ ... says:

  Matomai, visi Lietuvos valdžiagyviai vykdo to pačio „šeimininko“ nurodymus, kurių galutinis tikslas sunaikinti Lietuvių Tautą. Lietuvą, kaip nepriklausomą valstybę, jau sunaikino, tai dabar atėjo Lietuvos žmonių eilė. O cenzūra tėra tik viena iš žmonių naikinimo priemonių. Taip buvo visada pasaulyje – kai kokie nors išprotėję diktatoriai (kaip Pol Potas ir pan.) rengdavosi naikinti visada darydavo panašius „judėsius“ , kurie daromi dabar. Ir kur dabar mūsų žmonės galės pasiskųsti. Teliko skųstis tik pačiam „šeimininkui“ , kuris vadovauja visam šiam „paradui“. RATAS UŽSIDARĖ.

 2. jonas says:

  RUSIJOJE REGISTRUOJA IR AR DAUG IS TO NAUDOS PASIMA VISOKIU BOMZU VARDU IR TUO PROBLEMOS NEISSPRENDZIA.PAS MUS TURBUT BOMZU NERA?

 3. Mindaugas says:

  To Jonui. Taip, pritariu Jums. Rusijoje tai vyksta jau senai (kortelių registracija), tačiau kriminalinis elementas surado būdų kaip apeiti šią sistemą….Dabar tenai (Rusijoje) rengiasi įdiegti naują sistemą, tačiau kokią, deja neturiu informacijos.

 4. Gojus says:

  bet tai valdžiašikniai pas mus visiškoj desperacijoj – nesutinkančių ir nepaklūstančių masė per didelė kad sukontroliuot. Tokie valdžiašiknių veiksmai rodo beviltiškumą. V kai Vendetoje sakė „šioje šalyje dedasi negeri dalykai“.
  Mus VSD darbe jau gąsdino, kad tipo visi sekami, visus stebi, telefonai kontroliuojami, klausomasi, internetas stebimas, agentai dirba. O viskas aišku, kad priemonių sukontroliuot ir tirint neturi. telieka gąsdinimas. Per didelė mąstančių masė ir valdžiasnukiai jos bijo. Bijo drąstiškų veiksmų, kad ta masė neišsprogtų į didelę bangą, kuri ir nušluotų visus valdžios šūdvabalius nuo Kalės grybaisaitės pradedant…

 5. holms says:

  o tai palaukit, teises i privatuma jau visai neliko? o kur teise i anonimiskuma?? kas cia vyksta su situo pasauliu, jeigu jisai norit viska stebeti tai gal jus migruokit i siaures koreja arba ten baltarusija ok? uzpisot laisve zmoniu suverzinet.

 6. Simas Simaitis says:

  Matoma teigiama tendencija. Ponas ar ponia holms jau pabudo. Jau keletas metų „triūbijama“ sarmatuose apie sekimo tendencijas ir ačiū Dievui, kad dar tokių atsiranda, kurie jau pradeda bent jau suklusti

 7. Rasa says:

  Visų pirma, nereikia dėti Skverneliui į lūpas žodžių, kurių jis nepasakė ir iš to vynioti toli siekiančias išvadas. Aš pateiktoje citatoje matau tik fakto, jog nusikalstamos veikos yra vykdomos naudojant šias korteles, konstatavimą. Ir tai yra tiesa. Jos iš tiesų vykdomos. 
  Antra, kai man reikėjo įsigyti išankstinio mokėjimo kortelę vienoje užsienio valstybių – ėjau į mobiliojo ryšio operatoriaus saloną, pateikiau dokumentą, pasirašiau tokią tipo sutartėlę, kad man išduota kortelė ir gavau kortelę. Ir naudoju. Ir no problem.
  Trečia, kažkada tokių kortelių apskritai nebuvo ir visi turėjom mobilųjį ryšį tik sudarę sutartis. Ir, kažkaip, visi buvo patenkinti ir nerėkavo apie pažeistas teises ar pan.
  Žodžiu, daug triukšmo dėl nieko, nes jeigu esate sąžiningas, kad ir tos kortelės, naudotojas, jums tai, realiai, nieko nekeičia. 

 8. Antanas says:

  Debilai Konstitucijos nepajėgia perskaityti. Aš taip manau? Yra kita rūšis žmonių, kad taip sugebėti namuose ar darbovietėje apsišiukšlinti, kad šiukšlyno sukūrimui manau reikia turėti aukštojo mokslo diplomą. Eilis žmogus nesugalvotų tokio jovalo. Gali prisireikti, kad visi elektroniniu būdu turės užsiregistruoti policijoje prieš išeinant iš namų. Bus lengviau sekti, nes gali nueiti pas čigonę ateitį išsiburti?

 9. Mindaugas says:

  O jūs, ponia, ar panele Rasa, kai vakare einate miegoti, užuolaidas miegamajame užskleidžiate, ar ne, tuo suteikdma galimybę kaimynams ir praeiviams į jus vėpsoti….taip pat ir tomis kortelėmis. Privatumas yra pagrindinis veiksnys vakarietiškoje demokratijoje ir beje vakariečiai jį labai vertina. O kas liečia kriminalinį elementą, tam yra visokio plauko spec. tarnybos, kurių beje, mūsų šalelėje yra pristegta velnias žino kiek. Tegu dirba ir parodo, kad ne veltui gauna mokesčių mokėtojų pinigus. 

 10. Skverelis says:

  „Potencialus nusikalteliai“ gali isigyti uzsienio operatoriu niekur neregistruotas korteles ir naudotis Roaming paslauga. Skverneliui truksta smegenu,jei mano,kad cia nusikaltelius sugaudys.

 11. Sigitas says:

  Kvailas tamsta Skverneli savo nusikaltėlių gaudymu,telefonu indentifikavimu.

 12. Vincius says:

  Apgailetinai besiplaikstantis melyno chalato skvernelis…Matyt Marijos zemeje kai kuriuose pozeminiuose saltiniuose per didele fluoro koncentracija.

 13. Rasa says:

  To Mindaugas. Jeigu asmens dokumento pateikimas jums asocijuojasi su jūsų privatumo pažeidimu, tada jūs negalite turėti nekilnojamo turto, automobilio, televizijos, interneto, netgi darbo, negalite sudarinėti jokių sandorių, keliauti pvz. lėktuvais ir pan. nes norint atlikti šiuos veiksmus reikia pateikti asmens dokumentą. 
  Išankstinio mokėjimo kortelės įsigijimas taip pat yra sandoris, suteikiantis teisę naudotis trečiųjų asmenų teikiamomis paslaugomis. Ir jo formalizavimas „pažeidžia“ jūsų teises ne daugiau nei visi kiti aukščiau išvardinti sandoriai. 
  O ką aš darau su savo miegamojo užuolaidom, tai jau tikrai mano asmeninis reikalas. Šį veiksmą galiu atlikti ir be trečiųjų asmenų pagalbos :). Nevykęs palyginimas.

 14. Mindaugas says:

  to Rasai. Gerbiamoji, ne asmens dokumento pateikimas ir išankstinio mokėjimo kortelės įsigijimas man asocijuojasi su privatumo paeidimu, o asmens duomenų įrašymas į tam tikrą registrą, kuris gali būti tikrinamas bet kada ir be jokio teismo sankcijos spec. tarnybų….ir iš viso, besąlygiškas mūsų valdžios veiksmų palaikymas, jūsų nekritškas mąstymas, man duoda pagrindą manyti, kad priklausote „megztų berečių“ partijai….

 15. PP says:

  Teisė į privatumą čia ne prie ko. Laidinis telefonas nėra anoniminis, telefonas automatas yra anoninimis. Mobilusis abonentas nėra anoniminis. Tai, kad su išankstinėmis kortelėmis daromi nusikaltimai, faktas. Tačiau kur valdžia buvo anksčiau? Kodėl jai tai nerūpėjo? Kodėl tik dabar, prisidengiant neva nusikaltėlių indentifikacija, siekiama kažkaip panaikinti išankstines korteles ar jas registruoti.

 16. Manau says:

  Ka neregistruuotą SIM kortelę bus įmanoma įsigyt, tik kainuos brangiau.
  Galimi du variantai: a)dabar esanti neregistruota SIM kortelė; b) ją kas nors nuperka savo vardu…

 17. Ec says:

  Tai tik gąsdinimas. Naudojimasis išankstinio mokėjimo SIM kortele yra anoniminis tik tuo atveju, jei telefonas pavogtas, kaip nors nelegaliai įgytas ar įgytas pvz. iš ebay. Be to juo nebuvo skambinta kam nors iš giminių, draugų ar pažystamų. Esmė tame, kad pakeitus SIM kortelę telefone, išlieka telefono IMEI kodas, kuris keliauja su kiekvienu skambučiu. Tad pareigūnams yra labai nesunku išsiaiškinti kam priklauso skambutis net iš vieną kartą naudotos SIM. Problema yra vogti telefonai permesti kaliniams per kalėjimo tvorą, tik tą problemą labai paprasta išspręsti kitais techniniais būdais. O jei išankstinio apmokėjimo SIM’ai yra potencialių nusikaltėlių įrankiai, tai Omnitel, Bitė ar Tele2 yra nusikaltimų bendrininkai

 18. Dalia says:

  Garantuotai Skvernelis gavo nurodymą nuo Lietuvos šeimininko. O Konstitucija, seniai pastebėjau, kaip bebūtų graudu, jau tapo tarsi neišsipildžiusių pasakų knygele. Atsiverti, paskaitai ir trūksta žodžių kaip niekur “galai nesueina“. Na, niekaip. KUR TA LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖ??????? Kur jos ieškoti, kaip ieškoti? Apsimetėliai, nedori veidmainiai, nesugeba paaiškinti. Niekur. Net “žiniasklaidos“ komentaruose. Net sapnuoti niekas, niekada nesapnavom kokie būsime “neprikausomi“. O jie dar mus laiko visiškais durneliais, debilais visokią šudmalįste visokiose delfiuose, lietryčiuose rašinėdami ir per televizją pliurpdami…..

 19. Vytas says:

  Manau,kad policine valstybe jau tapome.Ir korupcine irgi.Pačiame aukščiausiame lygyje. Taip mums, „runkeliams“ ir reikia.Valdžia turėtų suprasti -visos jos desperatiškos pastangos apriboti galimybę gauti visapusišką informaciją yra beviltiškos.Jos tik parodo valdžios paranoją savo piliečių atžvilgiu.Kad tokį pasiūlymą galėtu pateikti vidaus reikalų ministras-tikrai netikėtas dalykas. Matyt Daukanto aikštė labai pasistengė.Bet kurgi ponas Paksas?Juk tai jo partijos ministras.O gal ir jis išprievartautas?

 20. Mindaugas says:

  to Vytui: o koks skirtumas, paksas, grybauskaitė ar dar koks kitas politikierius….jie juk ištikimi liberalkapitalistinės sistemos tarnai….tai, kas dabar vyksta, yra   pastaruosius dešimtmečius Lietuvą valdančios oligarchų klasės politinių statytinių, tiek „kairės“, tiek „dešinės“,valdymo pasekmė.

 21. Rasa says:

  To Mindaugas. O jūs turite priežastį bijoti, kad jūsų duomenys bus įrašyti į „tam tikrą“ registrą? Beje, jeigu turite mobiliojo ryšio abonentą, tai „tam tikrame“ registre jau esate :D. Kaip jau minėjau anksčiau, ėmiau išankstinio apmokėjimo kortelę vienoje užsienio valstybių, kurioje tokia tvarka (kad reikia pateikti savo duomenis) jau senai įvesta. Tai dabar, tikriausiai, turiu pasiduoti paranojai ir įsivaizduoti, kad mane seka tos šalies spec. tarnybos, kad įrašė į „tam tikrą“ registrą ar rėkauti, kad pažeistos mano konstitucinės teisės? Nejuokinkit ir nekurkit problemų ten, kur jų nėra.
  O apie kokias ten beretes šnekat apskritai nesuprantu. Ir, teisybę pasakius, nedomina. Bandymas lipdyti etiketes parodo argumentų trūkumą. Taigi galvokit ką norit. Kaip sakoma, kiekvienas galvoja pagal savo sugedimo laipsnį :D
  Tuo šią diskusiją ir baigsiu.

 22. Ec says:

  Rasa, jeigu Amerikoje (JAV) parašysi savo nuomonę komentaruose apie sodomitus (jiems nepatinkančią), tai bus laikoma asmenine nuomone. Jei tą patį parašysi Lietuvoje – tai bus nesantaikos kurstymas su baudos ir konfiskacijos rizika. Žmonės tiesiog nori reikšti savo nuomonę įvairiais, tame tarpe ir politiniais klausimais be nuostolių rizikos, ką ir leidžia naudojimasis išankstinio mokėjimo SIM’ais. Šiuo metu Lietuvoje nuomonės, netinkančios valdžiai, turėjimas yra neteisėta veika, visoks kurstymas ir pan.

 23. to Rasai says:

  dar ir kaip keičia. Gal tu ir turi laiko lankytis salonuose, laukti eilėje, tada įsigyti kortelę. Man daug patogiau kortelę nusipirkti parduotuvėje, mokant už prekes. Nei atskiro važiavimo, nei atskiros eilės, nei laukimo kol mergina kažką pildo.  Tavo laimė, kad tavo nuomonė sutampa su oficialiąja, jeigu ne, būtų tikimybė, kad nukentėtum. Mano pažįstamas parašė, kad gėjus reikia gydyti, tai buvo teisiamas ir nuteistas dirbti  viešuosius darbus. 

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top