Seimo narys Mindaugas Puidokas: „L.Linkevičius ir liberalai apie Stambulo konvenciją nutyli tai, kas palies visas šeimas ir vaikus“

2018, 11 balandžio, 12:36 | kategorija LPT | 15 komentarų | peržiūrų 614 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Jos už Stambumo konvenciją

Stambulo konvencija – dokumentas, pastaruoju metu sukėlęs bene daugiausiai diskusijų ir prieštaravimų. Penktadienio rytą liberalų atstovė Seime Viktorija Čmilytė-Nielsen mėgino realias konvencijos ratifikavimo grėsmes sumenkinti vadindama jas mitais. Trumpai paaiškinsiu, kodėl tai – toli gražu ne mitai, o artima realybė Lietuvoje, jei konvencija visgi bus patvirtinta. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gindamas dar 2013 metais savo duotą pažadą ratifikuoti Stambulo konvenciją nuvertina jos svarbą ir neigia akivaizdžius faktus: tikslas, dėl kurio neva tokios konvencijos reikia – butaforinis, o žala – reali ir juntama visiems. Pats esu dviejų mažamečių vaikų tėvas, todėl gebu į šį dokumentą žiūrėti ne tik kaip tarptautinės politikos ekspertas, bet ir kaip šeimos žmogus, kasdien auklėjantis savo vaikus ir skiepijantis jiems tam tikras vertybes.

Europos kontekstas: vienos šalys neratifikuoja, kitos žiūri, kaip ratifikavimą atšaukti

Pirmiausia, parlamentarė mėgina įrodyti, kad Stambulo konvencija neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai, o „gender“ sąvoka neįneš jokios teisinės sumaišties. Vis dėlto Konvencijos 3 straipsnio c dalis apibrėžia „gender“ kaip socialinę lytį („socialiai sukonstruotus vaidmenis“) ir negali būti verčiamas niekaip kitaip, todėl tikrai nėra Lietuvos Respublikos Konstitucijos angliškame tekste minimos „lyties“ atitikmuo. Iki šiol vertinant konvencijos atitiktį Konstitucijai, pagrindinis dėmesys buvo skiriamas lietuviškam dokumento teksto vertimui, kuriame netinkamai išverstos esminės konvencijos sąvokos.

Konvencijoje vartojama „gender“ sąvoka ir kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse vertinama prieštaringai. Daugėja valstybių narių pareiškimų, kad, siekdamos išvengti dviprasmiškos situacijos su „gender“ sąvoka, jos neratifikuos Stambulo konvencijos. Be to, Lenkija pradėjo ratifikavimo atšaukimo procedūrą, nes konvencija ratifikuota liberalios D. Tusko (D. Tusk) Vyriausybės. Daugiau nei 300 Europos nevyriausybinių organizacijų argumentuotai kreipėsi į Europos Tarybą, išreikšdamos susirūpinimą dėl neaiškių Stambulo konvencijos nuostatų ir atkreipdamos dėmesį į tai, kad ši konvencija tik klaidina ir skaldo visuomenę. Bet tai – toli gražu ne vienintelis faktorius, kodėl nutarėme nepalaikyti konvencijos ratifikavimo.

Po ratifikavimo – vyrų teisės moterų dušuose ir kitos anomalijos

Stambulo konvencija yra reali grėsmė pamatinėms tradicinėms mūsų vertybėms, kurias saugojome daugybę metų. Smurtas ir diskriminacija – neabejotinas blogis, bet Stambulo konvencijoje į visa tai mėginama žvelgti kiek pro kitus akinius: konvencijos 4 straipsnio 3 dalis įpareigoja ratifikavusias šalis užtikrinti nediskriminavimą dėl socialinės lyties („gender“), lytinės orientacijos, šeimyninės padėties („marital status“) ir lyties tapatybės („gender identity“). Kaip žinia, už seksualinių mažumų teises kovojančios organizacijos nuosekliai kartoja, kad partnerystės, santuokos ir įvaikinimo teisių nesuteikimas yra jų diskriminacija. Taigi draudimas diskriminuoti dėl seksualinės orientacijos gali būti – ir tikėtinai bus – traktuojamas kaip pareiga suteikti vienalytėms poroms lygų vyro ir moters santuokai statusą bei teises vienalytėse porose įsivaikinti.

Nediskriminavimas dėl šeimyninės padėties („marital status“) praėjusią kadenciją jau siūlytas M. A. Pavilionienės kaip Lygių galimybių įstatymo pataisa ir atmestas, nes taip pat pagrįstai gali būti laikomas pareiga visiems norintiems asmenims suteikti šeimos ir santuokos statusą ir iš jo kylančias teises. Konvencija, kurios didžiausi fanai – ypatingai liberalių pažiūrų asmenys arba LGBT organizacijos, yra tas dokumentas, kuris galimai iš esmės keis daugybę dalykų, kuriuos laikėme savaime suvokiamais.

Šio dokumento ratifikavimas praktikoje reikštų įsipareigojimą užtikrinti nediskriminavimą dėl lyties tapatybės. Skamba gražiai, bet pasigilinkime į turinį: tokius įsipareigojimus prisiėmusi šalis privalo užtikrinti nediskriminavimą dėl lyties tapatybės ir transseksualius asmenis laikyti esant jų įsivaizduojamos lyties. Kitais žodžiais tariant tai – faktinis lyties keitimo įteisinimas. Vakarų šalyse nediskriminavimas dėl lyties tapatybės įgavęs drastiškas formas: leidimus rinktis norimos lyties tualetus, rūbines, dušus (JAV), teisinę atsakomybę už atsisakymą kreiptis į asmenis jų norima lytimi (Kanada) ir t. t.

Palies ir švietimo sistemą: pasakos apie du princus – tik pradžia

Galvojate, kad nauja tvarka nebūtų skiepijama mažamečiams mokykloje? Deja. Konvencijos 14 straipsnis įpareigoja šalis švietimo sistemoje mokyti apie „nestereotipinius lyčių vaidmenis“ („non-stereotyped gender roles“), kurie yra įvardijami atskirai nuo mokymo apie lyčių lygybę („equality between woman and man“). Nuostatos taikymas paliekamas įgyvendintojams ir konvenciją vertinantiems Europos Tarybos ekspertams. Tiesa, galima konservatyvi interpretacija, kad tai pasenusių stereotipų naikinimas, tačiau lygiai tiek pat įmanoma ir interpretacija, jog tuo būtų skatinami priešingos lyties drabužiai, aksesuarai, eksperimentavimas su savo lyties tapatybe. Reikia turėti galvoje, kad konvencijos įgyvendinimą vertins žmonės, joje įrašę nediskriminavimą dėl lyties tapatybės.

Tikslas konvencija apsaugoti moteris – priedanga tikriems siekiams

Liberalai, argumentuodami konvencijos ratifikavimo būtinybę, naudoja jautrius visuomenėje klausimus, kaip smurtas prieš moteris ir su tuo susijusius trūkumus Lietuvos teisinėje bazėje, kuriuos Stambulo konvencija neva tai pajėgi užpildyti. Reaguodamas į tai noriu atkreipti dėmesį – 76 Seimo narių pasirašytoje deklaracijoje, kuri prieštarauja konvencijos ratifikavimui, visiškai sutinkama su neginčijamu faktu, kad smurtas prieš moteris yra ir nusikaltimas, ir grubus žmogaus teisių pažeidimas, jis negali būti toleruojamas visuomenėje.

Tačiau ypač svarbi detalė – Stambulo konvencija neišspręs bėdų ir netaps panacėja, mat iš esmės visos konvencijos nuostatos, kurios skirtos moters apsaugai nuo smurto, jau yra tapusios Lietuvos nacionalinės teisės dalimi. Galiausiai, nėra aišku, kodėl konvencija, skirta neva kovai su smurtu prieš moteris, įtraukia ir kovą už transseksualų trokštamą pripažinimą. Dokumento neįmanoma ratifikuoti su išlygomis minėtoms nuostatoms dėl transseksualumo ir socialinės lyties, nes jos yra 3 ir 4 straipsniuose, taigi išimtys socialinės lyties ir lyties tapatybės apsaugai neįmanomos.

Teisė į tradicines vertybes tampa prabanga?

Galima manipuliuoti jautriomis visuomenei temomis, kaip smurtas prieš moters mėginant įtikinti, kad naujas dokumentas išgelbės mus nuo jo, tačiau faktai rodo ką kitą: problemos, kuria prisidengiama norint ratifikuoti konvenciją, dokumentas iš tiesų nespręs, o vietoje to galimai įneš tokių naujovių, kurios niekaip nesuderinamos su tradicinės šeimos suvokimu ir jos puoselėjimu. Niekada savo vaikų neskatinau diskriminuoti žmones dėl jų lyties, rasės, tautybės ar t. t., tačiau mažiausiai, ko pats noriu – kad mano vaikai augtų aplinkoje, kur bendruose moterų dušuose galėtų maudytis vyras, jei jis mano esąs moteris.

Kur skatinamas eksperimentavimas su savo lyties tapatybe, o sąvokos „vyras“ ir „moteris“ po truputį išstumiamos nepaliekant teisės matyti tam tikrus natūralius lyčių skirtumus. Mes nesiekiame pakeisti kitaip mąstančių, ypatingai liberalias pažiūras propaguojančių žmonių mąstysenos, tačiau esame įsipareigoję prieš savo elektoratą puoselėti tradicinę šeimą ir su ja susijusias vertybes, tad nepritarimas Stambulo konvencijos ratifikavimui – pažadas rinkėjui, kuriam svarbu, kad Lietuvoje liktų tradicinės vertybės šeimoje, o ir visuomenėje.

BNS

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 15

 1. Pestininkas says:

  Ta „sodomistinė beprotybė“ įteisina psichinius iškrypėlius! Tai ar kada bus pabaiga?! Įtariu toliau bus visai „linksma“!…..

 2. Antanas says:

  Tragedija ir tiek.Bet man keista, kaip keli iškrypėliai sugeba diktuoti ir primesti savo gyvenimo viziją daugumai .Kas jie?Kas juos finansuoja?Lygių teisių šūkio priedangoje jie vykdo lyčių sterilizaciją.Kas veda prie pasaulio susinaikinimo. Hitlerio kažkodėl nelaiko didvyriu už žydų tautos naikinimą, o šiems už tą patį , tik didesniu mąsteliu, net konvencijos kuriamos.Absurdas.

 3. Dainius V. says:

  na taip…buvo apklausa dėl Ignalinos atominės uždarymo,buvo apklausa dėl euro įvedimo šalyje…žmonės pasisakė dauguma „prieš“,bet kaip visi matome atominė sunaikinta ,euras įvestas ir Apendicitas Lietuvai Klaipėdoje stovi skaičiuodamas milijonus,išlekiančius kažkam iš valstybės surinkto biudžeto….kad ir ką sakytų dar protaujantys piliečiai,vis viena TAI yra PADAROMA TAIP,kaip kažkam reikia,kad Lietuva su savo gyventojais,jų kalba,kultūra ir tradicijomis būtų sunaikinta.Mes neturime nacionalinės valstybės,neturime savo valiutos,neturime savos bankų sistemos,mūsų žmonės išvaromi iš šalies,kad pataptų naujaisiais europiečiais-svieto perėjūnais,prigimdytų vaikų,nemokančių savo prosenelių senelių kalbos ir grįžtų atgal taip pabaigdami šios,savos valstybės galutinį sunaikinimą…

 4. konkurencijos nėra says:

  Pederastams–NE!!!

 5. Vytas says:

  Nors vienas atviras, aiškus ir padorus žvilgsnis į Lietuvių, kaip Tautos, išlikimą. P. L.Linkevičius, kaip užsienio reikalų ministras, neturi jokios teisės kam nors ką nors žadėti. Jo asmeninis reikalas kuo jis nori būti, bet,manau, į moterų tualetą moterys jo neįsileis – per daug masės, į ekraną jau netelpa. Ir dar reikia pažymėti, kad visus tuos „genderinius“ variantus mums bando įpiršti nežymi mažuma. Man nesvarbu, su kuo miegos konkretus „genderis“ – su ožiu ar ežiu ar su Jonu. Tai jo asmeninis reikalas. Bet propaguoti jau nuo mažumos mastrubaciją ar kitas seksualines įvairenybes negalima leisti. O tiems, kuriems prie širdies genderizmo idėjos, ne vieta seime. Ir ne todėl, kad man jos nepatinka, bet todėl, kad jei jie apie tai būtų pareiškę prieš rinkimus (deklaravę savo, kaip genderizmo šalininko, interesus), tai jie niekad nebūtų išrinkti į seimą.

 6. EJ says:

  Turi pasikeisti zmogus savo samoneje. Samone turi ne degraduoti, bet atvirksciai pakilti, prasvieseti, susivokti. „Neimanoma pasiekti taikos pasaulyje, jeigu neturesime taikos ir ramybes savyje“. Tai nera koks tai dvasinis uzsiliuliavimas, bet praktinis metodas. Senovinis pasakymas „pazink save- pazinsi Dieva“ yra tikra tiesa, nes mes visi esame dvasines butybes. Bet tik realiai pajute Save (Savirealizacija) suprasime vienybe su kitais zmonemis. .. Tai yra svarbiausias momentas zmogaus dvasineje evoliucijoje tapti realizuotu, susivokusiu, issivadavusiu is iliuziju… Nors, kaip sakoma „siuloma preke pigi“, bet is savo patirties pasakysiu, kad savirealizacija yra brangiausia Dievo dovana. … ieskokite bendraminciu- nemokamos programos, informacija, gyva patirtis. .. Sri Matadzi, Sachadza Joga (angl. Shri Mataji, Sahaja Yoga). Viskas ne tik internete, bet ir gyvai.

 7. EJ >>>>> Antanui says:

  Visoje zmonijos istorijoje vyko kova tarp gerio ir blogio. Si kova vyksta ir siandiena. Kaip zinome blogis visada maskuojasi ir apsimeta geriu- kalba viena, o daro priesingai (meluoja). Siandien turime daug melo pavyzdziu ir politikoje, ir gyvenime. Bet mums svarbu buti kitokiais, tapti geresniais, neleisti pagundoms iveikti mus… Tai kas vyksta pasaulyje- siaubas. Iskrypeliai egzistavo ir anksciau (Sodoma ir Gomora, Pompeja ir kt.), bet atejo globalus laikai ir blogis tapo globalus. Jeigu zmonija savo daugumoje nepasieks dvasines savirealizacijos- bus globali Sodoma ir Gomora…

 8. Dainius V. says:

  „….Turi pasikeisti zmogus savo samoneje. Samone turi ne degraduoti, bet atvirksciai pakilti, prasvieseti, susivokti. „Neimanoma pasiekti taikos pasaulyje, jeigu neturesime taikos ir ramybes savyje“…“ iš EJ komentaro.Aš taip pat turiu daug patirties,todėl tokia ir mano nuomonė.Jeigu žmonės suvoktų šiuos paprastus,tačiau begaliniai prasmingus,tada tokiems kaip Linkevičius ministras ir jo šeimininkams šioje planetoje neliktų vietos,tačiau tas ir yra sunkiausia,nes reikia peržengti per savo ydas,blogus įpročius ir paminti menamą išdidumą.

 9. Romanas says:

  Kaip gali pasikeisti žmogaus sąmonė? Ji yra įtakojama aplinkos , o žmonės yra labai patiklūs . Vaikystėje ar jaunystėje išgirdo kokią netiesą , neteisingą požiūrį į gyvenimą ir juo vadovaujasį gyvenime . Žmonės turi savarankiškai pastoviai šviestis , tobulinti savo supratimą kas yra gyvenimas, ko mes , kaip dvasinės būtybės esame atėję į šį pasaulį . Ne gi tik pavalgyt , pamiegot , pagert , kraut turtus ir t.t. – tai yra tenkinti gyvuliškus poreikius ? Deja deja , o dauguma žmonių mano – ką jie sužinojo mokykloje , buvo šventa tiesa. O įtaka iš aplinkos nesnaudžia , mūsų švietimo sistema pateikia tik fragmentiškas žinias ir šito pasekmėje turim ką turim . Be to yra jėgų , kurios tuo yra suinteresuotos . Tad siūlau – jau nuo dabar užsiimti rimta savišvieta bei paraginti tai daryti šalia savęs esančius žmones !

 10. EJ says:

  Tu, Romanai, esi visiskai teisus. Zmogaus protas yra itakojami aplinkos. Protas ir intelektas yra ne kas kita kaip sukauptu ziniu, nuomoniu, iliuziju rinkinys. Sis suformuotas protas yra ribotas, pilnas ivairiu minciu. Savirealizacija pakelia zmogaus samone auksciau minciu, kur atsiranda beminte stebetojo busena- minciu nera, o suvokimas yra. Sioje busenoje samone yra svari ir nebeitakojama aplinkos. Tik sioje busenoje (meditacijoje) zmogus pajaucia Dievo dvelksma. Vieni zmones gimsta realizuoti, kiti- siame gyvenime pasiekia savirealizacija, dar kiti bijo prarasti savo sukaupta „bagaza“. … Tiesos ieskotojai gali patirti realizacija Sachadza Jogos kolektyvuose daugelyje Lietuvos ir kitu saliu miestuose. Ieskoti internete: Sri Matadzi, Sachadza Joga (angl. Shri Mataji, Sahaja Yoga).

 11. Romanas says:

  EJ , siūlau Jums pasidomėti Jono Gervės mokslu „Evoliucijos klausimai“ . Tenai vietoj Dievo vartojamas žodis – Kūrėjas . Pagal šį mokymą – žmogus turi būti LAISVAS , GRAŽUS ir LAIMINGAS , o ne kieno vergas . J. Gervės paskaitas galima rasti internete įvedus žodžius : Jonas Gervė . Paskaitos – rusų klb. .

 12. Pestininkas says:

  Turiu draugą užsiėmusi kelis metus joga, tai dabar nelabai ir atsiminti ją tenori. Nors po vysokias Indijas apkeliavęs ir „dvasiškumo“ „prisisėmęs“. Iš tos jogų temos padariau vieną išvaizdą, nebūtina mestis į vysokias „veikas“, kurios nukreipia nuo realios gyvenimo veiklos! Nes ta veikla, tai kova už ateitį, savo palikuonims. AŠ NE APIE MATERIALINĘ ATEITI!

 13. Dainius V. says:

  Draugai ! visos priemonės yra tinkamos,net nuodai gali būti vaistas,jei viskas vartojama su SAIKU!

 14. konkurencijos nėra says:

  Kas tinka Indui, nelabai tiks Lietuviui.

 15. vdp says:

  Salys valdomos per elita. Globalus elitas sukure ideologija, mazinancia gyventoju skaiciu ir primeta ja kitoms salims. Lietuvos elitas paklusta, nes nori likti valdzioje ir issaugoti turtus. Likusi populiacija yra praktiskai bejege, nes dabar ne viduramziai, lengva valdyti zmones su minimaliomis pastangomis. Uztenka televizijos, teisesaugos ir visi dreba. Taip visame pasaulyje. Si sistema atidirbta tobulai, kad suvaldyti milijardus vargsu. Revoliucijos, deja, buna tik globalaus elito organizuojamos

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top