Svajonės degradacija

2022, 2 balandžio, 9:27 | kategorija Ideologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 235 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Baltieji rūmai

REUTERS

Pagal Europos matavimus JAV yra jauna šalis. 2026-aisiais jai sueis tik 250 metų. Jos istorijos zenitas buvo 1980–1992 metai – dviejų respublikonų – Reigano ir Busho vyresniojo – prezidentavimo laikotarpis, rašo rašytojas Boris Gulko, knygos „In search for Meanings“ autorius.

„Spindinčio miesto ant kalvos“ pavyzdys – Reigano metafora Amerikai – patraukė daugelį iš SSRS elito ir lėmė jo žlugimą. „Kodėl mums nepersitvarkius ir negyvenus kaip Amerikoje“? – turbūt buvo svajonė, įkvėpusi radikalias SSRS prezidento M. Gorbačiovo ir jo žmonos reformas.

JAV sėkmės paslaptys atrodė aiškios. Religingumas – tie, kurie tiki Dievą, yra sąžiningi. „In God We Trust“ buvo Kongreso priimtas 1956 m. kaip oficialus JAV šūkis. Posovietinė Rusija nustojo persekioti religiją. Pirmasis jos prezidentas Jelcinas lankėsi bažnyčioje, stovėjo su žvake. Tiesa, jis dalyvavo ir kuriant rusų korupciją.

Amerikoje pirmoji Konstitucijos pataisa garantuoja žodžio laisvę. O tai reiškia ir laisvą spaudą. Rusijoje atsirado laisva spauda. Žurnalistų valdžia nepersekiojo. Tačiau kažkas dažnai juos nužudydavo. Kas – nežinoma.

Valdžios pasikeitimo principas. Prezidentas valdo ne ilgiau kaip dvi 4 metų kadencijas. JAV, atrodo, to laikomasi. Nors, kartu Bidenu 2020 metais į valdžią grįžo beveik visa administracija, valdžiusi Obamos laikais. Gavosi, kaip sakoma, „trečioji Obamos kadencija“. Rusija taip pat nusprendė laikytis dviejų kadencijų taisyklės. Kol kas tai neveikia.

Rusijos bandymas priartėti prie JAV modelio, žlugus joje komunistinei chimerai –  mistiniu būdu davė netikėtai priešingą rezultatą – Amerikos atvaizde ėmė ryškėti aiškūs mirusios SSRS bruožai. Žlugus SSRS ir 1992 metais išrinkus JAV prezidentu Billą Clintoną, „miesto ant kalvos“ įvaizdis ėmė sparčiai blėsti.

Klintonas, įkliuvęs į intrigą su stažuotoja ir sumelavęs po priesaikos, siekdamas numarinti bylą, nuo 1999 m. kovo 24 dienos. 78 dienas bombardavo nieko nepadariusią JAV sąjungininkę dviejuose pasauliniuose karuose, Serbiją. Serbai paskaičiavo, kad žuvo iki 5700 civilių ir, NATO duomenimis, daugiau nei 5000 kariškių.

Serbijos sveikatos apsaugos ministras Leposava Milicevičius tuo metu sakė: „Net Hitleris nebombardavo mūsų chemijos gamyklų! NATO tai darė ramiai, niokojo upes, nuodijo orą, žudė žmones, griovė šalį. Su mūsų žmonėmis, naudojant naujausius ginklus buvo, vykdomas žiaurus eksperimentas“. Šie ginklai apėmė šaudmenis, kuriuose buvo radioaktyvaus ir didelio toksiškumo urano.

Žymus to meto amerikiečių konservatyvus komentatorius Patrickas Buchananas rašė: „Bombardavome Serbijos miestus, priversdami serbus prisiminti nacių okupaciją tik todėl, kad jie atsisakė Kosovo separatistams suteikti judėjimo laisvę savo teritorijoje“. Tuo tarpu po karo iš Serbijos Kosovo regiono, kurį užstojo Klintonas, turėjo bėgti 164 000 serbų ir 24 000 romų.

JAV karas prieš Serbiją vyko po NATO vėliava, dėl ko šis „gynybinis aljansas“ prarado moralinę teisę būti vadinamas „gynybiniu“. Juk Serbija jo nepuolė! NATO vadovybė paskelbė, kad karas prieš Serbiją buvo išimtis ir NATO grįžta į gynybinio aljanso būseną. Šis teiginys nėra prasmingesnis už merginos paaiškinimą, kad, nepaisant vienos sueities, ji išliko mergaitė.

Kitas žingsnis griaunant Amerikos politikos moralinį komponentą buvo 2008 m. prezidentu išrinktas žmogus iš niekur – B.X. Obama. Net nežinoma, kur jis gimė. Jo metrika, remiantis dviejų ekspertų grupių nustatymu, yra netikra.

Obamos mentoriai buvo juodaodis rasistas ir antisemitas Wrightas ir teroristas, teroristinės grupės „Weather Underground“ lyderis Ayersas, o pagrindinis Obamos užsienio politikos tikslas – islamizmo sklaida visame pasaulyje, rašo knygos autorius.

2011 metais Libijoje teroristinei organizacijai Al-Qaeda priklausančios gentys sukilo prieš diktatorių Kaddafį. Iki to laiko pulkininkas pakeitė savo revoliucinę orientaciją į proamerikietišką, išmokėjo kompensacijas jo specialiųjų tarnybų organizuoto teroristinio akto aukų šeimoms, užmezgė diplomatinius santykius su JAV ir atsisakė savo branduolinės programos, kurią vykdė iki tol.

Amerikos lėktuvai, o taip pat Prancūzijos ir Anglijos daliniai, sunaikino Kaddafi ir jo armiją, o Libiją atidavė į islamistų teroristinių organizacijų rankas. Taip buvo atidaryta prieiga nekontroliuojamai afrikiečių emigracijai į Europą, kurią iki tol laikė uždaręs Kaddafis. Obamos specialiųjų tarnybų Libijos armijos arsenalas buvo perduotas Sirijos islamistams, sukūrusiems ISIS.

Šį kartą operacijai, skirtingai nei antiserbiškajai, JT pritarė, tačiau NATO antspaudo neturėjo. Libija, kuri klestėjo valdant Kaddafiui, nuo pat Amerikos agresijos ir dabar, yra islamistų gaujų kovų laukas.

Šiuos du nepriverstus Jungtinių Valstijų karus galima palyginti su 1956 m. sovietų kariuomenės vykdytu antikomunistinio sukilimo Vengrijoje numalšinimu ir demokratinėmis reformomis Čekoslovakijoje 1968 m. bei su dabartiniu bepriežastiniu Rusijos karu prieš Ukrainą.

Šis karas netikėtai pademonstravo karinį Rusijos kariuomenės silpnumą, kuri pasirodė esanti neįgali surengti žaibišką karą (Blitzkrieg), kurio daugelis tikėjosi. Ši žlugimas įvyko praėjus keliems mėnesiams po to, kai JAV kariškiams nepavyko užbaigti 20 metų trukusio karo Afganistane. Šias dvi nesėkmes taip pat prašosi palyginamos.

Vidiniame JAV gyvenime į krizę pateko jos ideologija: judėjų-krikščioniška moralė, anglosaksiškas teisės supratimas, protestantiška darbo etika.

Ypač sparčiai amerikietiškų vertybių naikinimo procesas prasidėjo nuo „Šv. Floido nakties“ 2020 m. gegužės 25 d.: plėšimai, vandalizmas ir didžiausių Amerikos miestų centrų padegimai, tarprasinių santykių griūtis, naikinimas paminklų, siejusių JAV su jos istorija ir tradicijomis.

Dabartinės Amerikos išsilavinusios klasės paieškos: verslo magnatų, universitetų studentų ir profesorių, žurnalistų, Holivudo – ieškojimai priplakė prie neomarksizmo ir jo modernios wokeness versijos su daugybe iškreiptų atributų: „cancel culture“ (klaidingiems žmonėms) , baltųjų „privilegija“, mikroagresija , #metoo, „islamofobija“, religiniu tikėjimu „globaliu atšilimu“.

Rusijos valdžios sunkumai reanimuojant tarp gyventojų stačiatikybę, paliktą žmonių per kruviną pilietinį karą 1918–1922 m., o vėliau režimo naikinamą, rodo, kad svarbius dvasinius procesus lengviau užgesinti, nei atgaivinti.

Nuo 1917 metų Spalio revoliucijos Rusiją formavo specialiosios tarnybos, kurios atkirto žmonėms viską, kas netilpo į tuometinės valdžią ideologiją.

Vėliau, kai 1990-ųjų pradžios ideologija numirė pati, specialiosios tarnybos liko vieninteliu efektyviu valdžios mechanizmu, o nuo naujojo tūkstantmečio pradžios jos atvirai ją paėmė.

Represijos ir teroras pamažu tapo valdžios išlaikymo metodu, pavyzdžiui, tokia bauginančia forma kaip apnuodijimai. Kai aršiausias šalies vadovybės kritikas Navalnas netyčia buvo išgelbėtas nuo nuodų, kuriais buvo bandoma jį nužudyti, opozicijos lyderis buvo ilgam įkalintas.

Korupcija Rusijoje klestėjo komunizmo laikais, tačiau ypač sparčiai ji suklestėjo, akivaizdžiai, pereinant prie kapitalizmo. Šalies turtus užgrobė ir sumaniai padaugino talentingi verslininkai. Į valdžią atėję specialiųjų tarnybų kariškiai turėjo ką išspausti iš naujųjų verslininkų ir su kuo užmegzti verslo santykius.

Senoji Amerika buvo stebėtinai sąžininga šalis. Sovietų žmonės su nuostaba stebėjo, kaip didžiulio pasisekimo sulaukęs JAV prezidentas Niksonas, antrus rinkimus laimėjęs prieš niekingą McGoverną 49 valstijose iš 50, buvo nuverstas iš pareigų.

Jis negalėjo įrodyti, kad nežinojo apie savo darbuotojų bandymą McGovern būstinėje įrengti pasiklausymo įrenginį.

Didelio masto korupcija į JAV didžiąją politiką pateko prezidentaujant Klintonui. Apie tai buvo parašyta daugybė tomų. Už Klintonų veiklos veda kruvinas pėdsakas, nepavydėtinas likimas tų, kurie perėjo jiems kelią.

Paskutinė tokio pobūdžio tragedija – turtingo finansininko Jeffrey Epsteino „savižudybė“ Niujorko kalėjime, turėjusio neatsargumo savo seksualiniais nuotykiais dalintis su Billu Clintonu.

Kompromituojanti Billą informacija mirė kartu su Jeffrey. Prezidentas Donaldas Trumpas „Clinton Foundation“ fondą pavadino didžiausia korupcijos kompanija istorijoje. 2012–2016 m. Billas už dešimtis milijonų dolerių pardavinėjo per jį JAV valstybės sekretorės Hillary įtaką pasaulio politikai, tvirtina autorius.

Specialusis prokuroras Durhamas, tiriantis D. Trumpo rinkimų kampanijos slapto susitarimo su Rusijos aferos išplitimą, kurią WSJ vadina „vienu nešvariausių triukų JAV politinėje istorijoje“, prieš mėnesį paskelbė, kad Hillary Clinton ir jos kampanija organizavo Donaldo Trumpo ofiso ir buto pokalbių pasiklausymą, ne tik kandidato į prezidentus, bet ir JAV prezidento. Pasiklausyti JAV prezidento!

Ir nuo tokios žinios dangus negriuvo ant žemės!

Joe Bidenas, eidamas Obamos viceprezidento pareigas, melžė savo klientus, įskaitant liesą karvę Ukrainą, per sūnų Hunterį. Kompiuterį su informacija apie šią korupciją šis kvailys sugebėjo pamiršti dirbtuvėse, kur perdavė jį remontuoti. Alkoholis ir narkotikai neprisideda prie organizuotumo.

O seniausias Amerikos laikraštis „New York Post“, likus mažiau nei mėnesiui iki rinkimų, 2020 m. spalio 14 d., paskelbė medžiagą paimtą iš to kompiuterio, atskleidžiančią Joe Bideno korupciją.

Be Ukrainos, Bideno klientų sąraše buvo Kinija ir net Maskvos mero Lužkovo žmona, kuri dėl nežinomų priežasčių Hunteriui pervedė 3,5 mln. dolerių.

Tačiau suveikė  neigiami „naujosios Amerikos“ elementai. Silicio slėnio verslas, valdantis elektroninę žiniasklaidą, pašalino iš jos medžiagą, paskelbtą „New York Post“ apie Bidenų šeimos korupciją. Apie spaudos laisvę teliko tik prisiminimai.

Nei Joe, nei Hunteris Bidenai kaltinimų neneigė. Už juos 2020 m. spalio 19 d. laiške tai padarė 51 aukšto rango žvalgybos pareigūnas: 3 buvę CŽV vadovai, buvę gynybos ministrai, žvalgybos vadovai ir kiti vadovai.

Jie patikino amerikiečius, kad Bidenų šeimos korupcijos atskleidimai „neša Rusijos specialiosios operacijos antspaudą“. Šis teiginys neturėjo jokio pagrindo ir buvo visiškas melas. Po pusantrų metų šį faktą savo publikacijoje pripažino kairiųjų pažiūrų leidinys „New York Times“.

Dviejų korumpuotų JAV ir Rusijos vyriausybių, atvestų į valdžią dviejų korumpuotų žvalgybos agentūrų sistemų, interesai negalėjo nesutapti. Ir jie susitarė dėl galimybės Iranui įsigyti branduolinių ginklų.

Bideno šefo, Obamos strategijoje uždavinys aprūpinti agresyvų musulmonų režimą atomine bomba buvo paaiškintas jo neapykanta judėjų ir krikščionių civilizacijai, jos pagrindui Izraeliui, kurį Iranas, jei įsigytų branduolinį ginklą, pažadėjo sunaikinti baltųjų žmonių pasauliui; susižavėjimu pasaulinio džihado idėja, kurios pakalikus, kaip prezidentas, rėmė įvairiose musulmoniškose šalyse. Panašu, kad Bidenas nėra nepriklausoma figūra, jis veikiau atrodo kaip savo šeimininko šešėlis ir laikosi tos pačios politikos, tik atviriau.

Rusijos interesai, kad susitarimas su Iranu būtų sėkmingas, yra komerciniai. Tai pinigai už dalyvavimą įgyvendinant Irano branduolinį projektą, pradedant modernių ginklų pardavimu Iranui ir faktinių sankcijų, skirtų Rusijai dėl invazijos į Ukrainą, panaikinimo.

Pagal susitarimą, dėl kurio susitarta su Joe Bidenu, sankcijos Rusijos santykiams su Iranu netaikomos, o Rusija galės vykdyti visą savo verslą ir visas finansines operacijas per Iraną kaip tarpininką.

Paskutines susitarimo su Iranu detales aptaria Rusijos atstovas Michailas Uljanovas, mat iraniečiai atsisako kalbėtis su Amerikos atstovais. Į kokius tik pažeminimus eisite vardan „švento“ tikslo!

Didžiosios valstybės kėlė pasauliui didžiulius uždavinius: komunizmo kūrimą, „naują pasaulio tvarką“ (šią Busho vyresniojo formulę neseniai pakartojo Bidenas), globalizaciją, klimato kaitą. Tačiau vienintelis tikslas, kurį jie, atrodo, pasiekia bendromis pastangomis, yra branduolinis ginklas Iranui, keliantis mirtiną pavojų gyvybei žemėje.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top