- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

„Taikdariai“ pateikia Ukrainos valstybės „priešų“ sąrašus

paveikslėlisŠiandien aptikome informaciją, jog egzistuoja tinklapis prieštaringu pavadinimu „Mirotvorec“ (Taikdarys), kurio duomenų bazėse patalpinti visų Ukrainos valstybės „priešų“ sąrašai. Taip bent teigia tinklapio autoriai. Iš tiesų ten įrašyti tik egzistuojančios valdžios politikos opozicionierių sąrašai. Opozicionierius ir valstybės priešas nėra vienas ir tas pats, nors šiame tinklapyje tas bandoma pateikti būtent taip. Kodėl pavadinimą pavadinome prieštaringu? – Tinklapio veikla nesusijusi su taika, bent jau sarmatas.lt pasirodė būtent taip.

Na bet čia smulkmena – įdomiau kitkas, jog keletą dienų prieš garsiai nuskambėjusius nesisteminėje žiniasklaidoje Ukrainos politikų, rašytojų ir spaudos darbuotojų nužudymus, jų asmeniniai duomenys buvo patalpinti būtent šiame „priešų sąraše“, minėtame „Taikdarys“ tinklapyje.

Įdomu dar štai kas, kad Ukrainos oficialiosios jėgos struktūros (VRM) atvirai pakvietė šalies žmones skųsti ir rašyti skundus prieš „teroristus-separatistus“ būtent šiame tinklapyje.

„Komjaunimo tiesos“ (Комсомольской правда) (Nepainioti su Lietuvos „Komjaunimo tiesa – Lrytu“) žurnalistai atrado penkių savo darbuotojų pavardes tame sąraše. Jis visiškai atvirai prieinamas kiekvienam norinčiam.

Anatolijus Šarij (Ukrainos žurnalistas) sako:

Trūksta žodžių… viskas paviršiuje: totalitari melo valstybė, kurioje jau net nesodina, o tiesiog užmušinėja žmones už jų nuomonę, – Ir tuo pačiu jėgos struktūrų atstovai čia pat pasakoja apie „Maskvos ranką“. Ir tai, suprantama, bus vienintele tyrimo linija, o geriausiu atveju suras kokius alkoholikus, atidaužys jiems kepenis, ir jie papasakos, kaip juos nusamdė rusų FST, kad užmušt Olesį.

O dabar žiūrėkite, štai šį puslapį reklamavo VRM, UST (СБУ), jis buvo reklamuojamas ukrainietiškose MIP. Prieš dienas jame atsirado Olesio anketa… O štai oficialus tinklapio Twitter’is, kuris palaikomas Ukrainos spec-tarnybų…

Čia Anatolij Šarij demonstruoja įrašą padaryta po garsiųjų žmogžudysčių:

Agentas „404“ vėl pasižymėjo. Už sėkmingai įvykdytą užduotį jam suteiktos trumpalaikės atostogos… Agentui „404“ šiandien buvo suteiktas neeilinis tarnybinio laipsnio pakėlimas ir įteikta vertinga dovana“.

Būtent šis „404“ išvakarėse paskelbė Buzinos ir Kalašnikovo duomenis.

Toliau kalba Anatolij Šarij:

– Tai totalitarinė valstybė, kurioje žmonės žudomi už jų nuomonę, aš daugiau nenoriu žinoti šios valstybės, – neslepia emocijų Anatolijus. – Tai ne mano Ukraina, kurią aš žinojau ir mylėjau! Žmonės, kurie tą daro, – bailūs slidūs išgamos. Jiems tereikia užlipti ant uodegos ir jie jau bėga, prašo pasaulio bendruomenės pagalbos, kaulija kažkokių kreditų, kaip paskutinės šlykščios šalavos. Kodėl jie taip elgiasi – todėl, kad jie niekada savo niekingame gyvenime nėra gavę adekvataus atsako. Man kažkodėl atrodo, jog kada nors jie gaus atsakymą. Visi svajoja apie Hagą… Hagos nebus vyručiai, bus kažkas kitko, ir tada įvyks realus teismas, jis vyksta jau ir dabar. Todėl, kad kiekvienas išsigimėlis, užmušęs žmogų už tai, kad jo nuomonė nesutapo su šio dvokiančios padaro nuomone, vertas teismo…

Jūs norite visus užmušti? Išgąsdinti visą šalį? Jums jau beveik pavyko, jau vaikšto masės, kurios arba tyli iš baimės, arba šūkauja lozungus, kurie jums patinka. Man nebaisu, spjoviau aš ant jūsų, šunsnukiai! – baigia Anatolij Šarij.

Anatolij Šarij video pasisakymas (rusų k. 3:58 min)

***

Tad galima būtų kaip ir daryti išvadą, jog tinklapis „Taikdarys“ (ironiškai skamba) iš esmės yra „mirtininkų“ sąrašo pildymo vieta, kurią aktyviai reklamuoja net oficialūs Ukrainos URM atstovai, pavyzdžiui Anton Geraščenko, kuris praėjusiais metais, net nusispjovęs į asmeninio gyvenimo privatumą gyrė nurodytą aukų sąrašą, kviesdamas žmones jį pildyti:

– Šiai dienai, Centro duomenų bazėje, kruopštaus dešimčių savanorių darbo dėka, savanorių, suvienytų vieningos meilės Ukrainai dėka, surinkta virš 7500 teroristų, separatistų ir jų pagalbininkų profilių, – su įkvėpimu dėstė Geraščenka. – Darbas renkant informaciją apie juos, o taip pat apie jų potencialius pažįstamus ir kontaktus tęsiamas… Primygtinai prašau išsiųsti visą jūsų turimą informaciją apie teroristus ir separatistus tiesiai į centro tinklapį „Mirotvorec“

***

Tad, galime daryti prielaidą, kad žmogžudystės bus vykdomos toliau, juk būsimos aukos – oficialiai patvirtinti ir įrašyti į juodąjį sąrašą Ukrainos valstybės „priešai“.

Tačiau, matomai pastebėję, jog į jų veiklą jau atkreiptas dėmesys, balandžio 17 (po žmogžudysčių), „Taikdariai“ išspausdina krūvą medžiagos, lyg ir parodančios, kad viskas, kas buvo kalbėta bei rašyta iki tol, yra tik maskolių, prorusiškų individų, separatistų ir kitų neapdovanotų vaizduote individų fantazija bei sąmokslo teorijos, kurias minimas tinklapis išmaniai kurstė pakišdamas įvairią provokuojančią medžiagą.

Esą jie viską darė tyčia, jog apie juos susidarytų būtent tokia nuomonė. Kad vėliau galėtų išjuokt tuos, jais patikėjusius kvailius. Ir kad agentas jų sugalvotas „404“ mat žmonės patys jiems pakišo tą idėją, kaip HTML tinklapių kalbos ženklas „404 Tokio Puslapio Nėra“.

Kitaip tariant, jei jūs iš interneto tinklapio pašalinate kažkokį straipsnį ar puslapį, žmogus surinkęs to resurso nuorodą gauna pranešimą „404 Tokio Įrašo Nėra“. Jis reiškia pašalinimą – nebuvimą. Tad dabar „Taikdariai“ bando pristatyti, jog agentas „404“ buvo išgalvotas simbolis skirtas pasijuokt iš „vatnikų“. Iš kitos pusės „404“ – neblogai tinka ir kaip pašalinimo simbolis, po kurio telieka tik pranešimas – „Tokio resurso nėra„.

buzina_oles_alekseevic

Pastebime to, kas pridėjo duomenis kodą „404“, pažymėta raudonai

Jei trumpai, jie parengė operaciją „Giulčiataj“ (viršutinis pav), kuri turėjo jiems padėti išsiaiškinti jų ideologinių priešų asmenybes, buvimo vietas, IP adresus ir t.t. Tačiau tam reikėjo parinkti reikiamą, anot jų pačių, laiką (čia svarbiausia). Ir jie to laiko, neva, laukė. Laukė, laukė ir sulauke, kol jis atėjo balandžio 15 dieną.

Mat tą dieną jų tinklapyje „Taikdarys“ pasirodė daugybė lankytojų su rusiškais IP adresais, (juos jie registruoja į bazę) kuriuos į „Taikdarį“ patraukė pranešimas apie Olego Kalašnikovo mirtį. O pranešime buvo minima , jog jis dvi dienos prieš mirtį kalbėjo būtent apie tai, kad būtent šiame tinklapyje „Taikdarys“ patalpinti jo asmeniniai duomenys ir jam buvo grasinama. Tad nenuostabu, jog daugelis lankytojų užsimanė šį interneto puslapį aplankyti.  Įdedame O. Kalašnikovo pranešimo nuotrauką iš „antifashist.com“:

paveikslėlis

Olego Kalašnikovo laiškas neužilgo prieš mirtį

Visas lankytojų antplūdis (ir jų IP registracija) vyko balandžio 15, O. Kalašnikovo nužudymo dieną, o visi „paaiškinimai“ apie „vatnikų“ protą, sąmokslų teorijas ir fantazijas bei jų provokacijas atsirado jau balandžio 17 dieną. Bandoma visą „Mirotvorec“ veiklą su adresais iki žmogžudysčių pradžios paversti farsu, o juo esą patikėjusius žmones – kvailiais. Tipo viskas tebuvo provokacija.

paveikslėlis

Čia žinoma iš tiesų galimi du variantai:

Pirmas, kad jie tikrai renka asmeninius ideologinių oponentų duomenis (tai faktas – mes atsisiuntėme tą sąrašą), tačiau neplanuoja jų fizinio pašalinimo, ir todėl visi jų paaiškinimai dėl falsifikuotų agentų paskelbimo, sukurtų provokacijų, kad padidint lankytojų srautus ir viso kito yra tiesa.

Antras, – jie tikrai renka asmeninius ideologinių oponentų duomenis norėdami daryti jiems fizinį poveikį, nes kitaip visiškai nesuprantamas noras rinkti Rusijos piliečių, menamų Ukrainos separatistų-teroristų ir jiems prijaučiančių IP adresus, nurodančius fizinę žmogaus buvimo vietą, kurią išsiaiškint Ukrainos jėgos struktūroms jį turint jau vienas juokas. Kam žinoti žmogaus gyvenamąją vietą, jei nesiruošt su juo susitikt gyvai? Ar negyvai. Ir norėdami nuslėpti šios veiklos potekstę, kilus žmogžudysčių sukeltam triukšmui – jie sukuria istoriją apie tyčines provokacijas jiems esą buvusias reikalingas tam, kad padidint lankytojų skaičių ir surinkt jų duomenis apie jų buvimo vietas.

Reikėtų suprast, kad ir vienu, ir kitu atveju jie tuos duomenis surenka. Visi jų tinklapyje atsiradę lankytojai suregistruojami bent jau pagal šalį ir galimą miestą, o jei yra iš Ukrainos ir pagal gyvenamąjį adresą. Šie duomenys Ukrainos spec tarnyboms ateityje padės lyginant galimų neįtinkančių valdžiai komentarų ar atsiliepimų autorius ir jų galimą buvimo vietą.

Galima nemažai paspėliot, tačiau dėl tam tikrų sumetimų, o tiksliau nenorėdami, jog paliktumėte ten savo IP adresus, nedėsime nuorodos į tą, greičiausiai Ukrainos spec-tarnybų sukurtą, „Taikdariai“ tinklapį. Kai kuriuos dalykus saugiau yra stebėti iš tolo, per tarpininkus.

Informaciją apie tai dar renkame, todėl surinkus pakankamai – papildysime.