Teismas dar kartą sako: „Prokuratūra turi pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos saugumo vadovų veiklos“

2018, 27 balandžio, 12:27 | kategorija LPT | 3 komentarai | peržiūrų 361 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Zigmas Vai6vila2018-04-27 Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos ir buvusio Seimo nario Audriaus Nako spaudos konferencijos Seime pranešimas spaudai „Teismas dar kartą sako: prokuratūra turi pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos saugumo vadovų veiklos“.

Audrius NakasVilniaus apygardos teismo teisėja Nijolė Žemkienė nutartimi atmetė Generalinės prokuratūros prokuroro Redo Savicko skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo nutarties, kuria panaikintas Generalinės prokuratūros atsisakymas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos VSD vadovo Dariaus Jauniškio ir AOTD prie KAM buvusio vadovo Alvydo Šiupario piktnaudžiavimo tarnyba įrašant Zigmą Vaišvilą ir Audrių Naką į Lietuvos 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą ir tuo juos apšmeižiant.

Teismas Generalinei prokuratūrai nurodė, kad nepašalintas prieštaravimas tarp to, kad Zigmas Vaišvila ir Audrius Nakas buvo įtraukti į Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą, ir to, kad VSD vadovas Darius Jauniškis po to raštu patvirtino, jog Zigmas Vaišvila ir Audrius Nakas nebuvo grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui. Šį prieštaravimą nustatė Vilniaus apygardos teismo teisėjas Stasys Punys. Vykdant šio teisėjo priimtą teismo nutartį, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Viktorija Šelmienė panaikino Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro Redo Savicko nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl LR VSD vadovo Dariaus Jauniškio ir AOTD prie LR KAM buvusio vadovo Alvydo Šiupario piktnaudžiavimo tarnyba įrašant Zigmą Vaišvilą ir Audrių Naką į Lietuvos 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą ir tuo juos apšmeižiant.

Prokuroras R Savickas skundė šią teisėjos V. Šelmienės priimtą teismo nutartį, tačiau Vilniaus apygardos teismo teisėja Nijolė Žemkienė dar kartą patvirtino, kad Generalinė prokuratūra neteisi.

Tad pasirinkimo Generalinei prokuratūrai nebelieka – ikiteisminis tyrimas dėl Lietuvos specialiųjų tarnybų vadovų savavaldžiavimo, piktnaudžiavimo ir Z. Vaišvilos bei A. Nako apšmeižimo pradėtinas.

Tai – skandalinga situacija, patvirtinanti išskirtinai žemą profesinį Lietuvos specialiųjų tarnybų ir jų vadovų lygį, šių tarnybų naudojimą politinėje veikloje. Generalinė prokuratūra turės atsakyti ir į klausimą, kas saugumo tarnyboms nurodė be jokio pagrindo Z. Vaišvilą ir A. Naką paskelbti grėsmėmis nacionaliniam saugumui. VSD vadovas Darius Juaniškis patvirtino, kad 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą pasirašė neskaitęs.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

  1. Vytas says:

    Sveiku protu nesuvokiama, kad tokios tarnybos vadas neskaitydamas pasirašinėja jam pakišamus raštus. Tai pirmiausia parodo, ko vertas tas raštas – pagal VSD vadą Jauniškį jo vertė lygi nuliui. Tai ko verta pati tarnybą, juk kažkas tą raštą paruošė ir padavė vadui pasirašyti. Antra, Lietuvos prezidentė toleruoja tokius akibrokštus, ją tenkina VSD „darbo“ stilius. Trečia, galima daryti išvada, kad visos LR prezidentei pateikiamos pažymos, kuriomis ji mosavo seime dėl atskirų asmenų ar grėsmių Lietuvai buvo analogiškos „kokybės“. Ketvirta, nesuprantama, kaip po tokio pareiškimo, kad pasirašė neskaitęs, Jauniškis iki šiol dar užima tas pareigas. Ir penkta, kyla įtarimas, kad Vaišvila ir Nakas prie grėsmių Lietuvai buvo priskirti Daukanto aikštės šeimininkės nurodymu, antraip jau kitą dieną būtų buvęs atstatydintas.

  2. Pestininkas says:

    Vytai- jūsų įtarimas, manau labai teisingas! Tik iš „aukštybių“ gavę komandą „paimt“, šie pareigūnai puolė uoliai ją vykdyti!

  3. xxxx says:

    kodėl mūsų principinga prezidentė, taikanti aukštus reikalavimus ministrams, dabar tyli? Laikas poniai įsikišti, juk tai jos kuruojama sritis.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top