Teismas įpareigojo atsiprašyti mokslininko, kuris LGBT aktyvistų buvo išvadintas homofobu

2017, 7 balandžio, 1:05 | kategorija Realybė | 6 komentarai | peržiūrų 581 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

teisingumas teisė

Lenkijos apeliacinis teismas pritarė žemesniosios instancijos teismo sprendimui pripažinti LGBTQ asociacijos „Pracownia Różnorodności“ kaltę už mokslininko dr. Paulo Camerono šmeižtą. Teismas asociacijai liepė paskelbti viešą atsiprašymą.

Šeimos tyrimų institutas, kuriame dirba dr. Paulas Cameronas, publikavo su homoseksualumu susijusius empirinius tyrimus, iššaukusius ypač priešišką LGBTQ reakciją.

Mokslininką nudžiugino ketvirtadienį priimtas teismo sprendimas: „Man įdomu, ar homoseksualai sugebės manęs atsiprašyti taip pat viešai ir plačiai, kaip mane šmeižė. Malonu teismo salėje pagaliau sulaukti teisingumo. Aš labai pavargau nuo homoseksualų skelbiamų melų, kurie yra priimami kaip tiesa“.

Dr. P. Cameronas yra amerikiečių psichologas, tyrėjas ir gydytojas, kuris specializuojasi visuomenės seksualinėje politikoje. Jis yra vienas produktyviausių mokslininkų pasaulyje, besispecializuojančių šioje srityje.

Mokslininkas paskelbė pirmuosius duomenis, gautus iš atsitiktinai atrinktų heteroseksualių ir homoseksualių asmenų, kurie patvirtino trumpesnę homoseksualių asmenų gyvenimo trukmę. Jo tyrimai taip pat apima homoseksualių tėvų vaikų auklėjimą.

Dr. P. Cameronas daugelį kartų vedė paskaitas ar skaitė pranešimus Lenkijos universitetuose ir kitose vietose.

Vieno iš pasirodymo metu Varšuvoje, mokslininko kalba buvo sutrukdyta kelių vulgarių aktyvistų, kurie laikė plakatą „Su gėjais viskas gerai! Užsi****, pone Cameronai!“.

Keli aktyvistai buvo sulaikyti policijos ir nubausti pinigine bauda.

Asociacijos „Pracownia Różnorodności“ atstovai iš Torunės miesto Lenkijoje, puldami mokslininką už jo mokslinę veiklą, buvo itin aktyvūs.

Jie apkaltino dr. P. Cameroną falsifikuojant tyrimus ir išvadino jį homofobu bei melagiu. Šie pareiškimai buvo išplatinti viešai internetu.

Aktyvistai taip pat siuntė atvirus laiškus Mokslo ir aukštojo išsilavinimo ministerijai ir įvairių aukštojo mokslo institucijų vadovams.

Dėl šios kampanijos kai kurios švietimo institucijos atsisakė priimti dr. P. Cameroną kaip pranešėją ar konferencijų svečią, taip padarydami akademinį pažinimą neįmanomu.

2014 m. rugsėjį mokslininkas, kuris turi psichologijos daktaro laipsnį ir yra Rytų psichologijos asociacijos narys, pateikė skundą dėl šmeižto prieš aktyvistų grupę. 2015 m. liepą teismas ieškinį tenkino.

Teismas nusprendė, kad LGBTQ asociacijos veiksmai pakenkė mokslininko geram vardui ir mokslinei reputacijai.

Teismas įpareigojo aktyvistų grupę išplatinti atsiprašymo laišką pagrindiniame organizacijos internetiniame puslapyje ir išsiųsti paaiškinimo laiškus universitetų vadovams, anksčiau gavusiems mokslininką šmeižiančią informaciją.

Nors teismo sprendimas buvo apskųstas, tačiau apeliacinis teismas paliko jį galioti.

Mokslininko advokatas paaiškino, kad aktyvistų grupė teismo sprendimu privalo ne tik viešai atsiprašyti mokslininko ir išsiuntinėti laiškus į daugiau nei 35 Lenkijos universitetus, bet ir ištaisyti anksčiau publikuotus straipsnius savo portale, kuriuose yra juodinamas dr. P. Camerono vardas ir mokslinė reputacija.

„Apeliacinio teismo sprendimas įrodo, kad Lenkijos teisinė sistema neleidžia be įrodymų kaltinti ir šmeižti LGBT oponentų vien todėl, kad jų moksliniai darbai prieina kitokių išvadų nei norėtųsi LGBT šalininkams“, – teigė advokatas.

LifeSiteNews portalas, kuriame išspausdinta ši medžiaga, taip pat bandė susisiekti su asociacija „Pracownia Różnorodności“, tačiau iš jų nebuvo sulaukta jokio atsakymo.

šaltinis: Laisvos Visuomenės Institutas

 

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. Vytas says:

  Tai labai teigiamas Lenkijos teismo sprendimas, parodantis, kad kitokios nuomonės tolerancija yra privaloma ir LGBTQ aktyvistams rėksniams, kurie neturėdami argumentų kelia triukšmą ir šmeižia kitaminčius. Manau, kad ir p. Bumblauskas turėtų viešai atsiprašyti profesoriaus Mažylio už savo nekorektiškus žodžius jo atžvilgiu.

 2. stagas says:

  to koment.“Vytas“
  Dar labai neaisku,kaip ten is tikro buvo su tuo mazyliu „didvyriu“. Kazkaip ta visa sukurta istorija apie beveik „stebuklinga“ („atejau,pamaciau,nugalejau“) atradima gana keistoka. Manau, kad joje nemazai fantazijos ir kazkokiu neaiskiu momentu. Realiausias variantas tai ko gero toks: pas vokiecius uzklause del tokio dokumento, vokieciai atsake,kad toks yra,o paskui Mazuliui liepe ji parvezti ir kad butu didesnis „visuomenei“ efektas ir katarsis, sukure mazyte vieniso didvyrio sakme,panasiai kaip antikos argonautu paveztas auksinis avino kailis.

 3. Toto to koment says:

  O,Tamsta, ar nesumaišėte temų ??? kažinkas čia nesiriša

 4. pestininkas says:

  Ta šaunuoliai lenkai, mums reikia pavyzdį imt, o tai pas mumi iškrype asmenys vos ne šviėsuomenė….

 5. Ec says:

  Tokiais atvejais suabejojama teismu ir prasideda teis;j. pjudymas ,)

 6. Valdas says:

  Kokia dar sviesuomene ? Jeigu vadinami „inteligentai“ bus homoseksualai , kas juos laikys sviesuomene ? Koks mastantis zmogus gali sakyti kad zmogus su psichikos sutrikimu yra inteligentas ?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top