Times: Šiandien olandai pasakė „Ne“ Ukrainai, o rytoj – Europos Sąjungai

2016, 7 balandžio, 13:42 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (8) | peržiūrų 543 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

thetimes.co.uk

eurointegracijos priešininkai

Ukrainos asociacijos su ES priešininkų demonstracija Amsterdame su plakatais „Ne“. | nuotrauka REUTERS/Cris Toala Olivare

Europos krizė didžiąja dalimi yra iššaukta gilios prarajos tarp pastoviai susierzinusių ES valdininkų ir paprastų žmonių, kurie nori žinoti, kodėl niekas nesidomi jų nuomone, rašo The Times apžvalgininkas Roger Boyes. Jo nuomone, referendume Nyderlanduose bandoma nukreipti pyktį ne tiek svarstomo jame klausimo pusėn, kiek į pačios Europos Sąjungos pusę.

Iš pirmo žvilgsnio olandų balsavimas atrodo kaip grynai vidinis įvykis, Vietos vyriausybė spaudžiama euro-skeptikų yra priversta siekti visuomenės palankumo susitarimui tarp Kijevo ir ES. Šio susitarimo projekto atmetimas iššaukė proeuropietiškus protestus Ukrainos sostinėje ir privertė prorusišką jos prezidentą bėgti į Rusiją 2014 metų vasarį. „Ir būtent dėl šio sandėrio Vladimiras Putinas aneksavo Krymą ir destabilizavo Ukrainos rytus, darydamas prielaidą, jog net Euro-sąjunga negalės priimti šalies, kurioje minos krenta ant miestų administracijos pastatų“, – tvirtina straipsnio autorius.

Susitarimas dėl Ukrainos asociacijos visumoje buvo priimtas Europos Sąjungos, tačiau jis gali būti priimtas pilnai tik sutikus Nyderlandams. Teoriškai Nyderlandų vyriausybė gali ignoruoti referendumą ir traktuoti jo rezultatus, kaip konsultaciją. Praktiškai gi, didelis dalies balsavusių prieš susitarimą skaičius, privers Hagą peržiūrėti savo politiką.

Tokiu būdu, olandų referendumas skirtas kur kas siauresniam klausimui, nei britų, tačiau tuo pačiu jis kelia panašų nerimo pojūtį, pažymi Boyes. Nors Ukrainos narystė ES nėra artimiausios ateities klausimas (dabar kalbama tik apie asociaciją), ir ukrainiečiams nebus paprasta gauti darbo vizą olandų darbo rinkoje, migracija ir pasienio kontrolė randasi šios problemos pagrindu. Jeigu Turkija gaus bevizę prieigą į ES mainais į pabėgėlių priėmimą ir Ukrainai bus uždegta žalia spalva, tai Nyderlandams su jų 16 milijonų gyventojų teks atverti duris 45 milijonams ukrainiečių ir 75 milijonams turkų.

Pasak žurnalisto dešiniųjų radikalų „Laisvės Partija“ vadovaujama Geert Wilders ir kiti euro-skeptikai mano, jog santykis į Europą greitai kinta iš baimės prieš masinę imigraciją. Todėl, jeigu olandai pasakys ne Ukrainos integracijai šiandien, tai šis dalykas gali suteikti naują postūmį Britų kampanijai dėl pasitraukimo iš ES (Brexit). Ir jeigu pastaroji irgi pasirodys sėkminga, sekančiais metais susilpnėjusi Nyderlandų vyriausybė gali susidurti su reikalavimu organizuoti naują referendumą – šį kartą jau dėl Nyderlandų pasitraukimo iš ES (Nexit). britanijos referendumas

Tai taps tikru košmaru europietiškajam isteblišmentui, daro prielaidą Boyes. Juk Beniliukso šalys lygiai su Prancūzija ir Vokietija sudaro europietiškosios integracijos centrą. referendumas olandijoje,

Tačiau, kokie bebūtų dabartinio referendumo rezultatai, jie atneš politinį kapitalą euro-skeptikams. Net jeigu euro-integracijos priešininkai ir pralaimės ( jie jau laimėjo – sarmatas.lt), britai, balsuojantys dėl išėjimo iš ES, galės iššaukti Nydrlandų kampanijos „vaiduoklius“ – neišvengiamą ukrainiečių ir turkų bangą į šalį.

Tuo tarpu ukrainiečiai vaidina toli gražu ne paskutinį vaidmenį šiame balsavime. Jeigu jie negaus sau perspektyvos europietiškajai ateičiai, kažkokių iniciatyvų jų ekonomikos apvalymui ir modernizacijai, tai Purtinas užpildys susidariusį vakumą. nyderlandu referendumas

Tik ES gali pastūmėti Kijevą link naujų ekologiškų standartų, geresnei teisių, užsienio investicijų apsaugai ir efektyvesniam parlamentiniam valdymui, pabrėžia Boyes.

Pasak žurnalisto, esamu momentu Putinas drąsina ir „kartais finansuoja“ europiečių dešiniuosius radikalus, tikėdamasis, jog tie lobuos antirusiškų sankcijų atšaukimą, priims Kremliaus interpretaciją Ukrainos įvykių atžvilgiu ir blokuos tolimesnę ES plėtrą. ukrainos narystė es

„Olandų rinkėjams būtina atskirti melagingas sąsajas apie tai, jog jų šalį neužilgo užplūs imigrantai, nuo faktų, jog Putinas planingai naudoja prievarta politinių tikslų vardan, – mano britų žurnalistas. – Jis įsiveržė į Gruziją, kai ji lėtai judėjo HATO kryptimi, destabilizavo Ukrainą, kai ta siekė patekti į ES laukiamąją salę, o vėliau nukreipė žvilgsnį į Siriją . Dabar jis žiūri į Kalnų Karabacho pusę, kur gali įsiplieksti karas tarp Turkijos palaikomo Azerbaidžiano ir Putino palaikomos Armėnijos“.

Daugiau kaip 190 olandų žuvo Malaizijos oro lainerio katastrofos Ukrainoje metu.

„Putinas pateikė pasauliui naują prievartą. Referendumas – tai demokratinio valios išreiškimo forma; niekas nelaimės, jeigu jis palaikys rusų lyderį, kuris taip grubiai pamina demokratiją“, – pabaigia Roger Boyes.

sarmatas.lt pastaba – pastaruoju metu galima pastebėti žiniasklaidos priemones atrandant dėsningumą, jog dėl visų pasaulio bėdų kaltas V. Putinas, net ir dėl tų, kurioms atsirandant jis tiesiogiai nedalyvavo. Tai blogiukas!

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. Vilpišius says:

  Aha, „pastūmėtų Kijevą link naujų ekologiškų standartų“ . . . Kaži, kuo mus pastūmėjo? Spalvingesnį įpakavimą „siemečkoms“, nebent, gautų. Labai primena seną sovietmečio anekdotą:
  Skirstosi iš pasitarimo valstybių vadovai. Rūmų laiptų papėdėje š… krūva. Gi kas šitaip galėjo pasielgti?!! Na ne-e – nei prancūzai, nei vokiečiai, nei tuo labiau britai tikrai šitaip niekada nesielgia. L.Brežnevas:
  -100% – tikrai ne mūsiškių!
  – Kaip čia taip nustatėte?
  – A, pas mus kiekvienas š… kokybės ženklu ženklinamas.

 2. Marazma says:

  teisingai ,pats laikas „ardyti“ nusikalteliu „kartelius“ paleisti „briuselio“ nusikaltelius su turto komfiskavimu, Valstybems atiduoti tikra „laisve ,isvaryti uzjurio kolonizatorius ,su visa „metalo lauzo“ kruva??

 3. Sima says:

  as irgi nepritariu kas Ukrainai butu geriau, Olandijoje didziulis uzterstumas, o viena seima prigamina tiek siuksliu per savaite, kiek mano tevai per 2 menesius lietuvoje

 4. Panzer says:

  Kaip su šlapiu skuduru mūsų rėksniams politikams, kurie labiau domisi Ukraina, o ne Lietuva. Tiek daug triukšmo dėl nieko, viskas, kas vyksta Ukrainoje yra beprasmiška, nes Europos sąjungoje niekam jų nereikia, todėl visos aukos, viskas kas sugriauta beprasmiška. Kvaila tauta, kuri pasimovė ant jav ir es politikieriu kabliuko ir pamanė,kad jie yra laukiami es.
  Laikas būtų referendumui ir dėl Turkijos galimybės būti es, manau kad rezultatai būtų triuškinantys,bet politikai pasitelkę į pagalbą parsidavusia žiniasklaidą bando įtikinti kad turkai tai švelnūs ir pūkuoti,o jų priėmimas neišvengiamas…

 5. Myndė says:

  keisčiausia, kas vis dar atsiranda postringautojų, įžiūrinčių ryšį tarp Ukrainos bėdų ir ES. Visas šaršalas sukeltas, kad pakurti laužą Europos centre, tik pusgalviai iš ES pindosam dar ir degtukams pinigų davė.

 6. gojus says:

  Kaip simptomaiška – pas britonus nei žodelio apie Vašingtoną. kaip jo kad nebūtų. Kaip simptomatiškas – Ukrainos likimą sprendžia Putinas, ES likimą jos piliečiai, Putinas iš paskutiniųjų stengiasi pakenkti, o JAV… JAV kaip net kad neegzistuotų…

 7. Mindaugas says:

  Prie ko čia V.Putinas. Manau žmonės nėra kvaili ir supranta, kad NATO bei Europos Sąjungą sukūrę ir valdantys globalistai nori vienalytės, daržoviškai egzistuojančios betaučių, berasių komopolitinių mankurtų masės, kuria būtų lengva ir patogu manipuliuoti „laisvosios pasaulinės rinkos“ arenoje. Ir žinoma, tokie žmonės, neturėdami jokios natūralios, prigimtinės gilesnės gyvenimo prasmės ir vertybių suvokimo, įmesti į dabartinę kosmopolitinę vartotojų visuomenę, savaime pasiduotų tuščiai ir bedvasei kosmopolitinio materializmo pasaulėžiūrai. Tad nėra ko ir stebėtis, kad ES valdininkai nesidomi paprastų žmonių nuomone. Globalizacijos“ šeimininkai trokšta turėti galimybes savo kapitalui viešpatauti visame pasaulyje, pamažu, kaip barjerus, sunaikinant žmonijos tautas ir rases su tikslu suformuoti belytę, amorfinę vergų masę. Europos Sąjunga – tai aiškiai prieš Europos tautas nukreiptas kosmopolitų projektas, siekiantis Europą paversti mankurtais apgyvendinta vergų kolonija, valdoma internacionalinio finansinio kapitalo pakalikų bei jų funkcionierių – vergvaldžių.

 8. Pilietė SS says:

  Sužybsi atskiri žiburėliai tunelio gale. Tik mūsų Lietuvoje juoda tamsa.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top