Trečdalį rusų diplomatų šalyje Lietuva pavadino šnipais

2015, 1 balandžio, 4:03 | kategorija Metodologija | 15 komentarų | peržiūrų 427 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„RFI“, Prancūzija)

paveikslėlisLietuvos kontržvalgyba (VSD) paskelbė ataskaitą, kurioje įvardijama, jog trečdalis šalyje esančių Rusijos diplomatų yra spec-tarnybų bendradarbiai arba jų agentai. Apie tai pirmadienį, kovo 30 praneša agentūra France-Presse.

Dokumente pažymima, jog pereitais metais iš Lietuvos įtariant šnipinėjimu buvo išsiųsti trys rusų diplomatai. Be to, Lietuvos kontržvalgybos duomenimis, Maskva vis labiau domisi karine Lietuvos struktūra.

Ataskaitoje figūruoja buvusio generalinio RF konsulo Klaipėdoje Vladimiro Malygino pavardė, kurį Vilnius vadina Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos (SVR) darbuotoju.

Lietuvių spec-tarnybų duomenimis, Malyginas rinko informaciją apie plaukiojantį suskystintų dujų terminalą „Independence“. Terminalas buvo išnuomotas, kad sumažinti Baltijos šalių priklausomybę nuo rusiškų dujų tiekimo.

Vladimiras Malyginas užėmęs RF generalinio konsulo postą nuo 2012-ųjų rugsėjo, buvo prieš laiką atšauktas į Maskvą 2014-ųjų balandį.

„Mes – valstybė, besidriekianti ant NATO ribos, puolama priešiškos masinės propagandos, nustatinėjančios etnines mažumas prieš savo valstybę ir jos interesus“, – pakomentavo lietuviškųjų spec-tarnybų ataskaitą šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Anksčiau, kovo 18 dieną, su panašiu pareiškimu pasisakė Švedijos žvalgyba, pranešusi, jog trečdalis rusų diplomatų Stokholme yra spec-tarnybų darbuotojai.

sarmatas.lt komentaras:

Atrodo Lietuva pradeda išgarsėti pasaulyje dėl efektyvaus savo kontržvalgybos darbo. Gaudydama šnipus. Apie ką jau skelbia prancūzų tinklapio rusiška tarnyba. Bent čia perspjovėme likusį pasaulį. Tiesa po Švedijos, – ana perspjovė visus. Tačiau nėra ko lygint – kur Švedija, o kur Lietuva. Tuojau galėsime eksportuoti intelektinės nuosavybės produktą – šnipų ir vidaus bei išorės priešų gaudymo technologiją. Tiesa, kažin ar perspjausime tyliuosius profesionalus, apie kuriuos rašoma labai nedaug, ir tik tam tikruose tinklapiuose (tam jie ir profesionalai), tad tobulėti tikrai dar yra kur. Tikimės, jog Lietuva pasitemps ir šnipų bei valstybės priešų gaudymo lenktynėse aplenks net Švediją! Tik va klausimas – kas sekantis bus įvardintas tuo priešu, šiose priešų gaudymo lenktynėse?

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 15

 1. Šveikas says:

  Nustatyti rusų šnipą labai paprasta:tereikia jo pasiklausti ar Rusijoje yra gražių merginų. Jei atsakymas bus teikiamas -griebkit jį, nes tai rusų šnipas.

 2. Mynde says:

  keblumas vienok – žinom, kad trečdalis, o kuris – ne. Va su KGB-istais LT valdžioje viskas paprasta – ten visi 100% – kur spjausi, ten pataikysi.
  P.S. Grinai – jei ką, tai ne raginimas, o kalbos forma.

 3. tangas says:

  Skaitau straipsnį ir nesuprantu, trečdalį rusų diplomatų šnipais pavadino Lietuvos žvalgyba ar Švedijos :)

 4. algirdas says:

  >>tangui,

  Na paskutinė eilutė straipsnyje aiškiai pasako:

  „Anksčiau, kovo 18 dieną, su panašiu pareiškimu pasisakė Švedijos žvalgyba, pranešusi, jog trečdalis rusų diplomatų Stokholme yra spec-tarnybų darbuotojai“

  Tad galime daryti išvadą, jog pradžioj tą pasakė Švedija, po to Lietuva.

  Toliau manau aiškint nebereikia.

 5. tangas says:

  Kad Švedija taip pasakė tikiu, kad Lietuva taip pasakė skaitau ir nerandu niekur išskyrus straipsnio antraštę.

  Aiškinti REIKIA

 6. A.Nyzius says:

  Taip supratau, kad papūgos gerai švedus atkartoja. Pagal alfabetinį sąrašą kas trečią ima. Na, juk švedai taip sako.

 7. algirdas says:

  tangui >
  na sudėtinga su jumis, bet aš kantrus :D straipsnio viršutinėje eilutėje duota tos minimos VSD ataskaitos nuoroda, kurioje įvardinti tie rusų diplomatai apkaltinti šnipinėjimu, apie kuriuos ir eina kalba. Ta VSD ataskaita ir remiasi prancūzai savo straipsnyje. Tikiuosi daugiau aiškint nereikia? Ar dar ir nuorodą už jus paspaust? :)

 8. Joris says:

  Prieš kokius penkis metus kalbuosi su pažįstamu policininku, o tas keik****, kad vos tik sustabdo naktį kokį automobilį, taip ir kaišioja jiem pažymėjimus… tai vokiečių, tai jav, tai izraelio ar prancūzų žvalgyba. Keista, bet apie rusus neužsiminė.

 9. Vilpišius says:

  Štai kas toje VSD ataskaitoje iš koto verčia: „Didžiausia grėsme tapti šių tarnybų verbavimo ir provokacijų objektais . . . “ (išvardytos LR asmenų kategorijos). Ugi LRS Nac.saugumo komiteto skardžiabalsės Rasytės brolis kaip ir daugumą šių kategorijų apžiojęs, ir verslas Rusijoje, nepaisant sankcijų, nebėdavoja . . . Kaip jį VSD apsaugo?

 10. tangas says:

  tai kaip supranku niekas Lietuvoje taip ir nepasakė, kad trečdalis rusų diplomatų šnipai,. Nes viena yra išvardinti konktrečias pavardes o kita pasakyti aplamai „kas trečias“

 11. Mindaugas says:

  Iš šios ataskaitos norisi juoktis, tačiau reiktų verkti…..matyt VSD nori prasimušti sau daugiau finansavimo. Kaip jankiai sako, nieko asmeniško, tai tik biznis….

 12. PP says:

  O pačioje VSD kiek Rusijos agentų yra?

 13. Valdelis says:

  Tango paklauskite?

 14. algirdas says:

  tangui >>

  Ar jūs tikrai toks (nesakysiu koks) ar tik apsimetate? Kai oficiali, Lietuvą atstovaujanti tarnyba (VSD) viešai savo ataskaitoje įvardina šnipais tris rusų diplomatus – tai jūs sakote, jog niekas to nepasakė? Apie šią ataskaitą išskalambyta po visus dienraščius, o jums mat – nepasakė. Tai jūsų nuomone „pasakyti“ reikštų – išeiti į gatvę ir garsiai ištarti žodžius, kuriuos išgirstų trys-keturi žmonės, bet svarbu balsu? O jei pasakyta trečdalis – tai gal susiskaičiuokite kiek jų yra Lietuvoje, kad jums būtų aiškiau koks gi tas trečdalis – tik šįkart aš jums nepadėsiu tangai.. bent kažką pasidarykite pats. Nes dabar kimbate prie detalių nenorėdami matyti visumos.

 15. algirdui says:

  tanga matyt mamyte vis dar su sauksciuku maitina, tad neiprates pats ka nors sukramtyti. Gal ji net ir atrajoja jam pries maitindama?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top