TS-LKD stoja ginti darbdavių interesus priimant darbuotojams žalingą Darbo kodeksą

2016, 13 balandžio, 19:49 | kategorija LPT | atsiliepimų (5) | peržiūrų 705 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

TS-LKD

Skelbiame TS-LKD frakcijos pareiškimą apie būsimą paramą libertariniam Darbo kodekso projektui ir žadamas pastangas sugriauti Seimo Socialinės apsaugos ir darbo komitete priimtas būtinas, darbuotojų interesus ginančias šio kodekso pataisas. Pabrėžtina, kad TS-LKD frakcijos narys Rimantas Dagys svarstymų Socialinės apsaugos ir darbo komitete metu nuosekliai laikėsi darbuotojų garantijas ginančios pozicijos, priešingos išdėstytai žemiau pateiktame partijos pranešime. 

Atkreipiame dėmesį, kad siūlomas darbo santykių modelis yra Danijoje veikiančio modelio (flexicurity) parodija: akcentuojamas vien darbo santykių lankstumas, tačiau kartu atsisakoma valstybei perduoti pareigą rūpintis lengvai atleidžiamų darbuotojų socialinėmis garantijomis. Išreikšdama paramą šiam darbo kodekso projektui TS-LKD eilinį kartą pademonstravo, kad svarbiausiais valstybės raidos klausimais tarp tariamų ideologinių oponentų – LSDP, liberalų sąjūdžio ir TS-LKD – nėra jokių principinių skirčių, priešingai, būdingas vieningas sutarimas prieš daugumos gyventojų interesus ir socialinio teisingumo siekį. 

***

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Andrius Kubilius ir Seimo narys Dainius Kreivys frakcijos vardu pasirašė du Darbo kodekso pataisų paketus ir prisijungė prie bendro Seimo frakcijų siekio ištaisyti klaidas, padarytas Socialinių reikalų komitete naujojo Darbo kodekso svarstymo metu.

„Seimo TS-LKD frakcija ir partija iš esmės pritaria naujai pateiktam Darbo kodekso projektui, tačiau tas projekto variantas, kuris Seimui buvo pateiktas po svarstymo Socialinių reikalų komitete, sulaukė daugelio teisingų socialinių partnerių priekaištų. Komiteto pateiktame variante nebeliko svarbių nuostatų, kuriomis yra siekiama sukurti lankstesnius darbo santykius. Todėl pozityviai vertiname tai, kad po neformalių diskusijų Seime su socialiniais partneriais, valdančiųjų ir opozicijos frakcijų atstovai sutarė pateikti pataisas, kurios ištaisytų tokias komiteto padarytas klaidas.

Drauge su Irena Šiauliene, Kęstučiu Daukšiu bei Gintaru Steponavičiumi šiuos įstatymų pataisų rinkinius pasirašėme ir mes. Pasisakome už visas priemones, kurios padeda skatinti šalies ekonomiką, kurti naujas darbo vietas ir pritraukti investicijas, todėl kaip ir XV-osios Vyriausybės darbo metu, taip ir dabar pritariame lanksčiam Darbo kodeksui“, – teigia opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

Su TS-LKD atstovų Dainiaus Kreivio ir Andriaus Kubiliaus kartu su kitų frakcijų vadovais užregistruotomis pataisomis Darbo kodekso projektui galite susipažinti čiačia ir čia.

Seimo TS-LKD frakcija nepritaria tik toms pataisų grupėms, kurios blogina darbo ir pareigų šeimai derinimo galimybes.

šaltinis: ProPatria

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 5

 1. Mindaugas says:

  Na, kodėl gi taip vyksta? Kieno interesus aptarnauja TS-LDK? Manau atsakymas visiems aiškus. Štai ką aš manau. Tai kas vyksta dabartinėje Lietuvoje, yra nuoseklus viešpataujančios kapitalistinės sistemos, jos gamybinių, visuomeninių santykių ir iš jų neišvengiamai kylančio darbo žmogaus pažeminimo, engimo ir išnaudojimo padarinys. Darbdavys kapitalizme – netgi jei jis yra ir valstybė (kuri visada yra ne kas kita, kaip viešpataujančiosios klasės, šiuo atveju, buržuazijos, hegemonijos įtvirtinimo įrankis) – kaip darbo jėgos pirkėjas, yra suinteresuotas kuo pigesne prekės kaina, o, tuo tarpu, dirbantysis, kaip darbo jėgos pardavėjas, yra suinteresuotas kuo didesne prekės kaina, t. y. parduoti savo darbo jėgą kuo brangesne kaina, tai ir kapitalistinio darbdavio bei darbininko interesai yra iš esmės priešingi ir, galiausiai, kad ir kiek to nenorėtų pripažinti įvairių krypčių kapitalizmo apologetai, nesuderinami. Ar dabartiniu laiku galimi kažkokie pokyčiai Lietuvoje? Labai abejoju, kadangi Kapitalizme, būdamas ir pardavėju, ir preke, t. y. turėdamas parduoti patį save ir, tuo būdu, pats būdamas preke vadinamojoje darbo rinkoje, darbo žmogus realios laisvės neturi ir yra priverstas dirbti pagal darbdavio, t. y. darbo jėgos pirkėjo, siūlomas ar, tiksliau, diktuojamas sąlygas – išeidamas iš darbo juk rizikuosi likti bedarbiu ir taip nusmukti į patį buržuazinės visuomenės dugną. Todėl manau šis kodeksas bus priimtas, gal būt su kažkokoimis kosmetinėmis pataisomis bet priimtas vis tiek bus.

 2. Marazma says:

  Tai cia tas pats“kreivys2 ,kuris pardave jankiams Lietuvos Valstybes teritorija ,bandymams??Ir is 5tkst.papilde saskaita iki 170mlj???

 3. gojus says:

  Tai kaip konstęrvos nepritars – gi Vašingtono labui pataisos, tai ir stums iš paskutiniųjų. Nieko keisto – visi seniai žinojo, kad amerikosas savo bapkes nori čia nuleist ir reikia vergų. Konstęrvos tokiu atveju patikimi – Vašingtono rūrą taip uoliai laižydavo, kad net pedavosi, kuris gausiau užgriebs.

 4. pestininkas says:

  Tai tuoj ives dar viėna kabala LT!,tai pasekmė to kas vyko visus 25metus,mes leidom jiėms užsėst tai jiė ir joja toliau,juk geriau išvažiuot pavergaut už „kardono“,negu kovot savo šaly už save organizuotai,seliavi kaip pasakytu prancuzai,vargas musu kvailoms galvoms.

 5. Ec says:

  Jei jie tokie drąsūs prieš rinkimus, reiškia žino, kad išrinks bet kokiu atveju. Svarbu ne už ką balsuoja o kas skaičiuoja :)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top