Ukrainos VRM galva: „Šalies destabilizacija naudinga tik Kremliui, viskas paaiškės po tyrimo“

2015, 19 balandžio, 3:49 | kategorija Ideologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 195 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisUkrainos VR ministras Arsenijus Avakovas įsitikinęs, jog politinės žmogžudystės Ukrainoje yra nukreiptos padėties destabilizavimui šalyje, kuo gali būti suinteresuotas tik Kremlius, rašo Paolo G. Brera straipsnyje išspausdinta La Repubblica.

Anot Arsenijaus Avakovo, komentuojančio Oles Buzinos, Sergej Suchobok ir Oleg Kalašnikov nužudymus, šie nusikaltimai naudingi Kremliui, „panaudojančiam prieš Ukrainą kolaborantus, kurie jam jau atitarnavo“. Maskva nori išprovokuoti vidinius neramumus ir pareiškia apie opozicionierių pseudovalymus. Be to, Suchobok nebuvo opozicionieriumi, jo žudikai jau sulaikyti. Tyrimas bus kruopštus, ir aš tikiuosi, jog rezultatai bus greitai“, – išsakė Avakovas.

Atsakydamas į žurnalistų klausimus apie tai, jog „Dešinysis sektorius“ boikotuoja taiką ir organizuoja baudžiamąsias ekspedicijas, Avakovas pasakė: „Tai dar vienas rusiškos propagandos mitas: realų „Dešiniojo sektoriaus“ svorį parodė rinkimai – jis gavo apie 1% balsų. Jo nėra nei parlamente, nei vyriausybėje, todėl jis negali daryti įtakos vyriausybės sprendimams“, – teigė Avakovas.

Kalbėdamas apie situaciją Ukrainos rytuose VRM vadovas patvirtino, jog kiekviena dieną vyksta apšaudymai iš sunkiosios ginkluotės, ir atsakomybę už tai, kaip įprasta, užkrovė Donbasui: „Okupuotas Donbasas turi du pasienius: su Rusija ir su Ukraina. Štai todėl žūva žmonės. (…) Mes vadiname teroristais banditus, organizuotus rusų, su rusiškais ginklais, vadovaujamus rusų karininkų iš rusų generalinio štabo, (…) Pas mus ne pilietinis karas: kai pasienis bus uždarytas, kaip to reikalauja Ukraina, jeigu tarptautinės pajėgos liks čia, kad jį kontroliuoti, režimas okupuotose teritorijose išsilaikys maksimaliai tris mėnesius. Ir jei mes įvykdysime karinę operaciją, jis žlugs po dviejų savaičių“, – tesė VRM galva.

Avakovas patikslino, jog ukrainiečių pusė nesiruošia atakuoti: „Tačiau mes pasiruošę atremti ataką agresijos atveju. Donecke nėra ekonominės plėtros, okupuotose teritorijose nepaisoma žmogaus teisių ir veikia bankai, kurie neatskaitingi niekam. Sprendimas tokiu atveju gali būti karinis: kai kariauji prieš banditus ir teroristus, juos reikia naikinti“, – pabrėžė ministras.

„Ukraina kariauja priešakinėse linijose prieš Rusiją, – tęsė Avakovas, – mano nuomone, rusų režimas visai beprotiškas, ir jis nesustos: sekantys etapai greičiausiai bus Rumunija, Lenkija, Baltijos šalys. Fundamentalus klausimas dėl Europos saugumo – Ukrainos palaikymas prieš Rusiją.

Avakovas nelaiko tokios pozicijos agresyvia. Į klausimą apie tai ar Kijeve pasiruošę atsisakyti Krymo mainais į Donbasą, VRM vadovas atsakė: „Ukrainoje nėra nė vieno politiko, kuris su tuo sutiktų“.

Sarmatas.lt komentaras:

Ukrainos destabilizacija tikrai naudinga tik Kremliui, tačiau politinių oponentų pašalinimas, atvirkščiai – naudingas tik Ukrainos vadovybei. O Kremlius atvirkščiai – turėtų palaikyt opozicines jėgas Ukrainoje, kad kuo greičiau tą padėtį destabilizuot. Opozicionieriai didžiausią vertę turi tol, kol yra gyvi, ir ypač tokio lygmens – spaudos priemonių redaktoriai, TV laidų vedėjai, rašytojai, kurių pagrindinis ginklas – aštrus protas ir rašiklis. Nužudyti jie neturi jokios vertės – tą labai paprasta suprast. Apie kitką: – be komentarų.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. PP says:

    Tai, tai tiesa, Rusijai tikrai naudingas Ukrainos kaip valstybės (tegul ir kolonijinės) žlugimas (ir kuo greitesnis), nes tik tai leis su mažiausiomis aukomis Ukrainos teritoriją prijungti prie Rusijos. Kas Vakarų agresijos prieš Rusiją atveju (ji jau dabar vyksta) yra neišvengiama.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top