Vakarai turi nuginkluoti priešo „melo aparatus“

2015, balandžio 9, 3:12 | kategorija Ideologija | 12 komentarų | peržiūrų 377 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„The Times“, Britanija)
Roger Boyes

paveikslėlis„Dosniai finansuojamas – 400 mln dolerių į metus, transliuojantis 700 mln namų ūkių, RT – Kremliaus „taranas prieš tvirtovės sienas“ informaciniame kare prieš Vakarus.

„Mes pralaimime šį karą“, – rašo The Times apžvalgininkas Roger Boyes. RT stengiasi įtikinti milijardus žmonių BRIKS šalyse, kad kalba tiesą pasaulyje, kuriame ima viršų iškreiptos Vakarų vertybės. Priedo „Rusija išlaiko armiją interneto trolių, gaunančių pinigus už pasaulio forumų užmėtymą prokremliniais komentarais“, – prideda autorius.

Boyes požiūriu „patį kruviniausią indėlį į globalų informacinį karą įdeda ISIL, tikindama visus musulmonus, kad kalifato sukūrimas – skola, pripažinta religijos. „Mums nepavyksta nutraukti šio pamokslo arba pateikti jo kitoje šviesoje: mes per daug tikime tuo, jog imamai (musulmonų dvasininkai) nuteiks jaunuosius musulmonus į tikrąjį kelią.

Mes taip pat pralaimime Rusijai, kadangi mums niekaip nepavyksta įtakoti Putino elgesio: mes nepasiekėme jo palaikymo sumažėjimo Rusijoje ir neįtikinome interneto bendruomenės, kad Maskvos įvykdytas Krymo užgrobimas – tai tikras blogis“, – tęsia autorius.

Ką daryti? Autoriaus nuomone, svarbiausia – įtikinti visos planetos jaunimą, kad „įsiveržimas į kitas šalis, sienų pažeidimas ir galvų kapojimas belaisviams – nėra kažkokios fiktyvios istorinės „sėkmės“ dalis.

„Rusijoje Vakarai turi glaudžiau bendradarbiauti su vietos aktyvistais, kurie, pavyzdžiui, seka rusų kariškių žuvusiųjų skaičių, kurių kūnai atvežami iš Ukrainos. Reikia viešinti rusų elito (mes pageidautume viso pasaulio elito – vert past) finansinius ryšius su susikompromitavusiu Ukrainos elitu, šių šalių karinės pramonės ryšius“, – kalbama straipsnyje.

ISIL atveju Vakarai turėtų pademonstruoti, jog džihadistai nesugeba ilgai išlaikyti teritorijų, jų vadai korumpuoti, o jų kova – pagrindinai musulmonų žudymas pačių musulmonų rankomis.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 12

 1. Šveikas says:

  Visi mano šunys, kuriuos kada esu turėjęs, buvo su uodegomis, ilgesnėmis ar trumpesnėmis, bet visi
  sugebėdavo jomis vizginti. Su vakarais priešingai: jie turi uodegą, kuri juos vizgina. Jos pavadinimas-
  Izraelis. Vienas vizginimo mechanizmų yra žiniasklaida, kuri vakaruose 100 procentų yra žydų kilmės
  oligarchų nuosavybėje. Ar gali būti objektyvi uodegos vizginimo žiniasklaida? Ar gali ji, nuolatos meluojanti, nuolatos iškraipanti faktus, protaujančiam žmogui būti informacijos šaltiniu? Negali, nes jos sąvininkų tikslas tam priešingas ir logiška, kad, susidūrusi su tiesos šaltiniu ji visada pralaimės, ne ji skirta ne
  informuoti, o vizginti šunį.

 2. Šveikas says:

  redakcija:

  Visi mano šunys, kuriuos kada esu turėjęs, buvo su uodegomis, ilgesnėmis ar trumpesnėmis, bet visi
  sugebėdavo jomis vizginti. Su vakarais priešingai: jie turi uodegą, kuri juos vizgina. Jos pavadinimas-
  Izraelis. Vienas vizginimo mechanizmų yra žiniasklaida, kuri vakaruose 100 procentų yra žydų kilmės
  oligarchų nuosavybėje. Ar gali būti objektyvi šunies vizginimo žiniasklaida? Ar gali ji, nuolatos meluojanti, nuolatos iškraipanti faktus, protaujančiam žmogui būti informacijos šaltiniu? Negali, nes jos sąvininkų tikslas tam priešingas ir logiška, kad, susidūrusi su tiesos šaltiniu ji visada pralaimės, ne ji skirta ne
  informuoti, o vizginti šunį.

 3. piemuo says:

  Priminsiu jums zinom, nesena pavyzdi. JAV sociologai atliko tyrima, kaip buvo formuojama nuomone apie poreiki pradeti invazija i Iraka. Nebuvo irodymu, todel nebuvo ir visuomenes palaikymo. Tada per pagrindines ziniasklaidos priemones prasidejo mazdaug tokia dainele: Irakas, terorizmas, teroristai, Irakas ir t.t. Ir taip puse metu. Esme – viename sakinyje, pranesime paminet siuos du zodzius kartu. Ir tai suveike. Po puses metu apklausos jau rode virs 50 % populiacijos palaikyma. Nors nebuvo atrasta jokiu nauju irodymu. Tai buvo 2003 metai. 2001 ir 2002 metais invazijos palaikymas sieke tik apie 15 %.

  Taigi dabar kalbejimas apie RT kaip apie kazkoki tai „rusu sukurta stebuklinga aparata“ yra tiesiog demonizacija. Viena propaganda demonizuoja kita. As manau, kad mes, eiliniai zmones, apskritai sunkiai galime prieiti prie tiesos, ar net tai neimanoma. Musu pasirinkimas ir yra – stebeti kuo daugiau ir ivairesniu propagandos saltiniu. Kiekvienoje is ju yra trupinelis tiesos, ir jas lyginant galima apytiksliai suprasti kas vyksta. Ir tai tik labai apytiksliai. Rimti sprendimai priimami rimtu vyru uz uzdaru duru kur niekas neileidzia jokiu zurnalistu. Jiem tik paskui buna nutekinama „tai, kas reikia“.

 4. Joris says:

  Kad viską pastatyti nuo galvos ant kojų, reikia apversti dar kartą. Taisyklę galima pritaikyti šio straipsnio teiginiams, gausis labai įdomi situacija… Kaip ir visur, kur savo galva imi aiškintis priežastis ar socialinius reiškinius, aptinki kad viskas apversta aukštyn kojomis. Tiesiog mūsų „draugai“ šią taisyklę labai mėgsta ir gerai supranta, kad kuo didesnis melas, tuo sunkiau bus žmonėms patikėti – net savo proto išvadomis patikėti – kad iš tikro viskas yra visai kitaip. Kai melas toks didelis ir visa apimantis, žmogus linkęs greičiau patikėti, kad jo išvados klaidingos, nors logika ir situacija tam ir prieštarauja.

 5. Dalia says:

  Na, Joris ir Piemuo, čia pataikė tiesiai į dešimtuką.

 6. "Demokratus" apėmė panika- žmonės sužinos TIESĄ. says:

  Žiauresnės, labiau brutalios ir labiau melagingos propogandos, kurią varo JAV, Izraelio, Anglijos masinės informacijos priemonės pasaulyje daugiau nėra. O čio „opuso“ The Times autorius verkia krokodilo ašaromis dėl to, kad netgi tokia „demokratų“ varoma „betoninė“ propoganda jau žmonėms atsibodo. Žmonės atbuko, pavargo ir netiki, nes daug kas pamatė, kad tai neatitinka tiesos. Kaip galima laimėti prieš tiesą. Na, nebent laikinai. O ilgalaikėje perspektyvoje tiesa paaiškėja, melas išryškėja ir šėtono „ragai ir nagai“ apsinuogina. Sprendžiant iš šio straipsnio, tai globalstinius „demokratus“ apėmė panika ir baimė, kad jų žiniasklaidiniai narkotikai jau žmonių beveik neveikia ir žmonės gali pagaliau pamatyti kas iš tikrųjų yra pasaulio liuciferis.

 7. PP says:

  Daliai
  Joris – provakarietiškas. Amerika, Amerika…Taip kad neapsigauk.

 8. artas says:

  >>PP

  gal liaukitės čia etiketes klijavęs – provakarietiškas ar dar koks. Kad jūs čia prorusiškas tai matosi be jokių akinių, bet juk jums to niekas neprikiša. Tad pageidautina būtų, jog tais klausimais būtumėt santūresnis. Tiesiog vardan šventos ramybės. Kalbėkite argumentais, o ne vien savo teiginiais ir etiketėmis.

 9. Marius says:

  Europos sąjunga neslepia apie ruošiamus trolius ir atvirai skelbia kiek tai kainuos.

  „EP komunikacijos specialistai privalo turėti galimybę tikrinti viešus pokalbius ir nuomones, siekiant suprasti šiuo metu aktualias temas, taip pat sugebėti greitai, kryptingai ir tinkamai reaguoti prisijungiant ir stengiantis paveikti pokalbį, pavyzdžiui, pateikiant faktus ir skaičius ir taip paneigiant mitus.“
  „Daugiau nei milijono svarų išlaidos tam, kad viešojo sektoriaus darbuotojai savo darbo valandomis taptų „Twitterio troliais“, yra beprasmiškos ir tiesiog juokingos“ – teigė Paulas Nutallas.

  http://www.ve.lt/naujienos/pasaulis/europos-parlamentas-sieks-didinti-euroskeptiskos-spaudos-kontrole-1155044/

 10. algimantas says:

  >>Mariui

  Tai kad žinia jau gerokai pasenusi – daugiau nei metų senumo :) Kaip matome niekas jiems ten nepavyko.

 11. Joris says:

  Aš nei pro vakarietiškas, nei prorusiškas, nes žinau kokia „komanda“ žaidžia abiejose pusėse į vienus vartus. Až su ŽMONĖMIS. Su lietuviais , rusais, lenkais, su visais kaimynais ir ne kaimynais. Tik nemėgstu melagių… Gaila , bet situacija daug painesnė. Todėl kai žmonės mano , kad jie jau kažką išsiaiškino, dažnai pasirodo kad išsiaiškino tik vieną dalyko pusę. O informacinius virus reikia gydyti su antivirusu – kaip sakiau, nuo galvos pastatyti ant kojų.

 12. Vytas says:

  Mums kala į galvą:Vakarai-tai vien gėris, Rytai- tai vien blogis.Vakarai sunaikino tokias valstybes, kaip Irakas, Libija, baigia sunaikinti Siriją – tai labai gerai. Rytai atsiėmė Krymą-tai labai blogai. Vakarai tvirtina: Rusija numušė keleivinį boingą virš Ukrainos ir kad JAV turi tikrų įrodymų šio fakto patvirtinimui. Iki šiol jokių faktų, išskyrus kelias „antis“ nepaskelbta. įdomu, kodėl? Iš kur atsirado ISIL?Kas tiekia jiems ginklus? Kaip skelbė SMI, ginkluotė, ypač sunkioji jai labai subtiliai „perleido“ Irako valstybė, o jai ginklus pateikė Vakarai.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top