Valdžios atviravimai teisme – Referendumas yra grėsmė!

2022, 13 balandžio, 9:29 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 122 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Referendumas

PILIEČIŲ REFERENDUMO INICIATYVINĖS GRUPĖS
PRANEŠIMAS SPAUDAI
info@ltreferendumas.lt, www.ltreferendumas.lt
VALDŽIOS ATVIRUMAS TEISME – REFERENDUMAS YRA GRĖSMĖ

2022 m. balandžio 12 d. Vilnius

Š.m. balandžio 12 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nagrinėjo bylą dėl papildomo LRT eterio laiko suteikimo dėl piliečių referendumo iniciatyvos dėl LR Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo vykdymo nepaprastosios padėties sąlygomis.

LR VRK priiminėjo sprendimus dėl LRT eterio suteikimo, taip pat ir kitus sprendimus dėl šios piliečių referendumo iniciatyvos vykdymo tik po to, kai teismas įpareigodavo LR VRK tai padaryti.

Ši išskirtinė situacija susidarė dėl to, kad Lietuvoje nuo 2021 m. liepos 1 d. nebegalioja referendumo įstatymas, nes LR Seimas vis nevykdo LR Konstitucinio Teismo 2020 m. liepos 30 d. nutarimo ir nepriima konstitucinio LR referendumo įstatymo.

Š.m. balandžio 12 d. teismo posėdyje LRT atstovas, pasisakydamas dėl LRT eterio suteikimo ir nesutikdamas dėl to, paatviravo – anot jo, referendumas yra grėsmė.

Tik nepaaiškino, kam konstitucinė Tautos teisė į referendumą yra grėsmė – valdžiai, piliečiams ar valstybei? Valstybės lėšomis apmokama žiniasklaida nepaprastosios padėties metu įsidrąsino šio referendumo iniciatorius paskelbti „penktąja kolona“ ir melą, kad siekiama pakeisti LR Konstituciją taip, kad 35 Seimo nariai galėtų pakeisti LR Konstituciją, po ko Lietuvos Respublika būtų prijungta prie Rusijos Federacijos (https://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/penktoji-kolona-kelia-galvas-ir-eina-i-butus-1070331).

Toks primityvus melas ir iniciatorių šmeižtas naudojami nepaprastosios padėties metu tam, kad sustabdyti šią referendumo iniciatyvą dėl LR Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo, kad referendumui paskelbti reikėtų ne 300000, bet 100000 LR piliečių parašų.

Teismas sprendimą dėl papildomo LRT eterio suteikimo skelbs š.m. balandžio 14 d.

Laukdami teismo sprendimo, tęskime pasirašymą už šią referendumo iniciatyvą, o užpildytus lapus kuo skubiau grąžinkime piliečių referendumo iniciatyvinei grupei. Referendumo iniciatyvos vykdymo paskutinė diena – š.m. balandžio 20 d.

Informacija apie šią referendumo iniciatyvą skelbiama www.ltreferendumas.lt.

Pasirašyti galima ir elektroniniu būdu: https://www.rinkejopuslapis.lt/iniciatyvos/-/iniciatyvos/46798/prisijungti .

Referendumo iniciatyvinės grupės spaudos konferencijas Seime žiūrėti galima youtube kanale „Signatarų spaudos konferencijos“.

Referendumo banko sąskaita:

Gavėjas: Referendumas, Bankas: AB SEB BANKAS a/s LT13 7044 0901 0212 9174,

mokėjimo paskirtyje įrašoma: AUKA referendumui ir asmens kodas.

Aukotojas, vykdydamas pinigų pervedimą, turi nurodyti savo asmens kodą, kitu atveju auka referendumui grąžinama aukotojui.

Maža auka – iki 12 eurų (imtinai). Vieno fizinio asmens viena per visą referendumo kampaniją, neprivaloma deklaruoti turto ir pajamų,

Auka – nuo 12,01 eurų iki 15240 eurų. Vienas fizinis asmuo maksimaliai gali paaukoti iki 10 VMDU (2021 m. – 15240 eurų) per kalendorinių metų referendumo kampaniją, bet yra apribojimų.*

* Aukos suma turi būti ne daugiau kaip 10 procentų už praėjusius (2020 m.) kalendorinius metus deklaruotų pajamų, prieš suteikiant didesnę kaip 12 eurų auką, asmuo privalo būti deklaravęs 2020 m. turtą ir pajamas. Draudžiamos juridinių asmenų aukos!

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Visą LRT administraciją su Garbačiauskaite priešaky – na mylo (į muilą) . pagal rusišką patarlę.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top