Valgykite vabalus: ES neplanuoja atskirai žymėti maisto produktų, kuriuose yra vabzdžių, patvirtino pareigūnas

2023, 7 balandžio, 20:55 | kategorija Sveikata | atsiliepimų (3) | peržiūrų 176 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Lervos maistui

ES neplanuoja versti maisto produktų gamintojų aiškiai žymėti, ar produkte yra vabzdžių, patvirtino bloko pareigūnas, praneša „Breitbart News” leidinys.

Už sveikatą ir maisto saugą atsakinga ES Komisijos narė Stella Kyriakides patvirtino, kad blokas neketina versti gamintojų atskirai žymėti, ar maisto produktuose yra vabzdžių miltų.

Tai buvo paskelbta netrukus po to, kai Europos Sąjunga patvirtino, kad žmonių maistui skirtuose produktuose galima naudoti naminių svirplių ir miltinių kirmėlių miltelius.

O pareigūnai vėliau pareiškė, kad šie vabalai yra „alternatyvus baltymų šaltinis” norintiems juos vartoti.

Tačiau, nors sąjunga anksčiau teigė, kad vabzdžių vartojimas bus pasirinkimas ir niekam žemyne nebus primestas, kai kurie išreiškė susirūpinimą, ar tokie vabzdžių baltymai nebus įterpti į perdirbtus produktus be aiškaus ženklinimo, todėl visuomenės nariai valgys vabzdžius apie tai nežinodami.

Atsakydama į dviejų parlamentarų Charlie Weimerso ir Roberto Rooso Komisijai oficialiai pateiktus klausimus šia tema, Kyriakides patvirtino, kad nėra jokių planų versti maisto įmones ženklinti vabzdžių turinčius produktus kokiu nors „vabzdžių logotipu”, o blokas reikalaus tik ženklinimo mažomis raidėmis.

„Komisija šiuo metu nesvarsto papildomų maisto produktų, kuriuose yra vabzdžių, ženklinimo reikalavimų, nes esama teisinė sistema užtikrina, kad vartotojai būtų informuoti apie maisto produktų sudėtį”, – teigė komisarė.

Ji tvirtina, kad vidutiniam vartotojui informuoti pakaks tokių smulkių sudedamųjų dalių sąrašų.

Tačiau tokiam teiginiui paprieštaravo Weimersas, kuris „Breitbart Europe” leidiniui sakė, kad dėl aiškaus ženklinimo trūkumo padidės tikimybė, kad bloko gyventojai liks neinformuoti apie tai, ką iš tikrųjų valgo.

„Europos Komisija yra neskaidri, kai nori traktuoti baisiųjų vabalų vartojimą tik kaip dar vieną maisto priedą ir ekologiškų baltymų šaltinį mūsų maisto gamyboje”, – sakė švedų europarlamentaras.

Toliau jis palygino tai, kas vyksta ES, su distopiniu filmu „Soylent Green”, teigdamas, kad ne viską reikėtų normalizuoti, net ir vardan aplinkos apsaugos.

„Daugeliui žmonių nepatinka valgyti vabzdžius ir kirmėles, ir aš juos suprantu”, – pridūrė jis. „Ne viskas turėtų būti normalizuota.

Maisto produktai, kurių sudėtyje yra nariuotakojų, turėtų turėti aiškų ir matomą ženklą priekyje – ne tik lotynišką vabzdžio pavadinimą ingredientų sąraše – kad vartotojai galėtų sąmoningai priimti sprendimą.”

Prielaida, kad vabzdžiai maistui gali būti įmaišyti į ES maisto produktus be aiškios plačiosios visuomenės žinios, yra bene labiausiai stebinantis bloko siekio normalizuoti vabzdžių vartojimą elementas.

Nors Kyriakides teigia, kad Pasaulio ekonomikos forumo vykdomos kampanijos, kuriomis siekiama, kad Vakaruose žmonės valgytų vabzdžius aplinkosaugos sumetimais, neturėjo įtakos ES sprendimui įteisinti įvairius vabzdžių produktus, blokas nuolat skatino vartoti tokius mažus vabzdžius maistui kaip aplinkai palankesnę alternatyvą mėsai.

Atskiros žemyno valstybės taip pat ėmėsi skatinti vaikus laikyti vabzdžių valgymą normaliu dalyku, o Nyderlandų ir Didžiosios Britanijos mokyklose mokiniai maitinami vabalais, nes tai yra atitinkamų šalių aplinkosauginio sąmoningumo didinimo kampanijų dalis.

Ypač Jungtinės Karalystės tyrėjai mano, kad vaikai gali tapti ginklu jų kampanijoje už vabzdžių valgymą, nes vaikai gali paskatinti kitus šeimos narius pradėti valgyti vabzdžius.

„Daugelis vaikų gali įtikinėti, todėl kai kuriais atvejais jie gali būti puikūs mitybos pokyčių šeimoje skatintojai”, – pastebėjo Jungtinės Karalystės mokslininkė Verity Jone.

„Pastebėjau, kad vaikai, sužinoję, jog vabzdžių jau yra daugelyje maisto produktų, kuriuos valgome, ir įsitikinę, kad jų valgydami nesusirgs, yra labai atviri bandymams”, – pridūrė ji.

„Visi tyrimai rodo, kad suaugusiems ir vaikams nevalgomi vabzdžiai yra atgrasūs, tačiau malti vabzdžiai maisto produktuose yra visai priimtini.”

šaltinis: infa.lt

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

 1. kk says:

  idiotai-kur vaidžia-ten idiotai

 2. LT says:

  …muslimu migrantus sersime aukstos kokybes jautiena ( kiaulienos jie gi nevalgo ) , o patys maitinsimes meslavabaliais.

  O gal sudvabalius pasiulykime muslimams ir ju ” teisiu ” gynejams,
  visiems tiems ” musu namai – jusu namai ” ?

 3. JK says:

  Šiaip tai man tas ES blokas su savo pederastais, vabzdžių milteliai, perdėta tolerancija ir visas tas kitas šūdas kur plaukioja šiuo metu Lietuvoj su teisinga spauda, partija, požiūriu ir panašiai, ir taip toliau kelia šleikštulį… Nu, bet kaip nors atlaikysim.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top