Vengrija vetavo ES bandymą primesti šalims narėms LGBTI teisių plėtrą

2016, 2 balandžio, 9:21 | kategorija Realybė | 18 komentarų | peržiūrų 709 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Viktoras OrbanasVengrijos atstovai Briuselyje vetavo du Europos Komisijos pirmininko svarstyti pateiktus dokumentus, kurie būtų įpareigoję ES šalis nares paneigti prigimtinę šeimos sampratą.

Ši Vyšegrado šalis yra seniai žinoma Europos Sąjungoje dėl savo tvirtos pozicijos šeimos politikos klausimais.

Per pastaruosius kelerius metus Vengrija susidūrė su milžinišku politiniu spaudimu.

Spaudimas turėjo priversti liberalizuoti jos nacionalines nuostatas atspindinčias teisės normas, įteisinant ir net skatinant tos pačios lyties santuokas.

Tarptautinės organizacijos, o ypač Europos Sąjunga, siekia kištis į valstybių sprendimus šeimos politikos klausimais. Jau keletą metų pasirodo vis daugiau ir daugiau ES dokumentų, pretenduojančių „spręsti“ santuokos apibrėžimo, lytinio ugdymo ir šeimos politikos problemas.

Dokumentai skatina didžiąją dalį valstybių atsisakyti prigimtinės šeimos kaip santuokos tarp vyro ir moters sampratos.

Spaudimas ES narėms priimti šias marksistines nuostatas kyla nepaisant pačių valstybių visuomenėse vyraujančių nuostatų.

Kovo 7 dieną Briuselyje Europos Komisijos prezidentas pristatė du dokumentus: „Strateginiai įsipareigojimai lyčių lygybei“ („Strategic engagement for gender equality”) ir „Priemonės skatinti lygybę LGBTI asmenims“ („Measures to promote equality for LGBT persons”).

Šie dokumentai būtų raginę Europos Sąjungos valstybes nares ir viršnacionalines institucijas bendradarbiauti, užtikrinant LGBTI teises ir nediskriminacines nuostatas bei „gerbiant šalių narių konstitucines tradicijas“, kad ir kaip šie dalykai, EK manymu, būtų suderinami.

Dokumentai taip pat skatina Europos Komisiją taikyti tikslingas socialines programas probleminėse teritorijose, rinkti lyginamuosius duomenis apie pažangą LGBTI teisių srityje, o Europos žmogaus teisių agentūra juos analizuoti, nustatant tolesnės teisių plėtros reikalaujančias sritis.

Vengrija buvo vienintelė Sąjungos šalis, kurios atstovas ES taryboje vetavo šių pavojingų dokumentų įteisinimą, argumentuodamas tuo, jog tokios ES primetamos homoseksualų teisės kelia grėsmę Vengrijos suverenitetui.

Rezoliucijos Taryboje nebuvo priimtos.

Iš pradžių joms oponavo ir Lietuvos, Latvijos bei Lenkijos atstovai Taryboje, tačiau vėliau savo prieštaravimus atsiėmė ir pritarė galutinei rezoliucijų redakcijai.

Dabar ši Vidurio Europos valstybė susiduria su LGBT bendruomenės kritika ir tolesniu ES spaudimu, tačiau neatsisako prigimtinės šeimos gynybos.

Vengrijos Žmogiškųjų išteklių ministras, Zoltanas Balogas, išplatino laišką, kuriame išdėstė Vyriausybės poziciją.

Jame teigiama: „Vengrijos konstitucinės vertybės ir normos yra išskirtinai svarbios Vengrijos vyriausybei ir mes negalime remti ir neremsime sprendimų, kurie joms prieštarauja.

Atsižvelgiant į tarptautinius įsipareigojimus, Vengrijos įstatymai užtikrina LGBTI asmenų apsaugą.

Tačiau mūsų Konstitucija aiškiai išskiria pagrindinius principus, įskaitant ir mūsų supratimą apie santuoką, kaip išskirtinai vyro ir moters sąjungą, bei jos išskirtinį statusą kitų gyvenimo kartu formų atžvilgiu, ko nėra pagrindo laikyti diskriminacija.

Šeimos politikos klausimai priklauso nacionalinei kompetencijai, todėl bet koks tiesioginis ar netiesioginis spaudimas, siekiantis pertvarkyti mūsų vertybes, negali būti priimtas.“

Internete sukurta peticija, kviečianti neabejingus piliečius išreikšti paramą Vengrijos vyriausybei už prigimtinę teisę atstovaujančią ir ginančią poziciją.

Peticijos tekste patvirtinamas pamatinis principas, jog šeimos politikos klausimai yra išimtinės ES šalių narių kompetencijos sritis. Šiuo metu peticiją yra pasirašę daugiau nei 32 000. Ją pasirašyti galite čia. 

Tuo tarpu Europos Komisija, nors neturėdama tam jokių jos narius delegavusių ES valstybių įgaliojimų, pirmą kartą istorijoje prisidės prie gėjų parado ir turės savo asmeninį laivą flotilėje, parado metu plauksiančioje Amsterdame šią vasarą.

Danny de Vriesas, Amsterdamo homoseksualų bendruomenės atstovas, pareiškė „Euobserver“ leidiniui, kad  ES prašymas prisidėti prie parado buvo atrinktas atviro konkurso metu.

Jis pridūrė, kad šis Amsterdamų gėjų paradas šiemet turi aukštesnį statusą ir tai yra „malonus sutapimas“, jog jis prasidės neilgai trukus po Olandijos pirmininkavimo Europos Sąjungai.

šaltinis: Pro Patria

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 18

 1. konkurencijos nėra says:

  Kuo tai baigsis???

 2. Danguolė says:

  Santuokos savokos liberalizavimas, tikrosios ir prigimtinės  žmogaus teisės ir pareigos (nes Kūrėjas įpareigojo jį) daugintis  naikinimas, vienalyčių sąjungų įteisinimas ir jų pavadinimas „santuoka“ niekina ir išjuokia Dievą. tai baisiausia nuodėmė ir tautos, kuri pasiduos ES spaudimui tai daryti, laukia labai liūdnas likimas. Kaip Sodomos ir Gomoros.  Mane tiesiog stulbina tas beviltiškas žmonių, propaguojančių tokius dalykus,  kvailumas.. Būdami kūriniais, jie bando paneigti jų Kūrėjo jiems nustatytą tvarką.Tai argi jie ne kvailiai. Na juk pats Kūrėjas netikinčius žmones vadina kvailiais.  Manau, kad dauguma iš jų, patys to nežinodami, yra šėtono planų sunaikinti Dievo kūriniją  įgyvendintojai. Beviltiški beviltiški vargšai…

 3. konkurencijos nėra says:

  O ką su kunigais daryt, jiem daugintis draudžiama?

 4. Ec says:

  Tokiame fone Islamas atrodo didis gėris ir išsigelbėjimas. Įdomu ko siekiama tuo pačiu metu taip stumiant šias dvi priešpriešas?
  O kunigams vesti draudžiama tam, kad titulai nebūtų perduodami giminystės ryšiu. Valdovus renka išmintingiausi ir daugiausia pasiekę (o ne reklama atbukinta minia), todėl toks mažas Vatikanas ir turi tokią didelę įtaką

 5. konkurencijos nėra says:

  Islamas turi sunaikint liberastus.

 6. Danguolė says:

  Dievas nedraudžia kunigams tuoktis, čia tokį sprendimą priėmė katalikų popiežius. Tačiau Biblijoje niekur nenurodyta šita sąlyga tarnautojams. Katalikybė yra krikščionybės ir pagonybės mišinys, todėl nežinau, ar galima šitą konfesiją vadinti grynai krikščioniška. Biiblijoje Dievas liepia nieko nepridėti prie Jo Žodžio ir nieko neatimti, o popiežiai ir prideda, ir atima. Todėl ir bučiuojasi dabar su grynai pagoniškų tikėjimų atstovais. O  viskas dėl to, kad kuriama vieninga pasaulio religija, kuriai vadovauti ateis antikristas, apsimetęs Kristumi. Ir jis (antikristas) pajungs sau tiek politinę valdžią (tam tikslui kuriama viena pasaulio valdžia), tiek ir religinę (tam popiežius dabar jungia visas religijas į vieną, kas yra absoliučiai nesujungiama. Ką bendra  gali turėti tikintys vienu Dievu Kūrėju su visokiomis pagoniškomis religijomis, garbinančiomis savo susikurtus dievus – stabus??/ Tačiau netikintys žmonės (o tokių bent Lietuvoje yra 99 proc.) nemato globaliai situacijos, o ir negali…Todėl ir neadekvatūs situacijų vertinimai..

 7. Legenda says:

  Danguole, o jusu nuomone, pagonybe yra blogai? Nelabai supratau ar jus ginat krikscionybe.

 8. Jonas says:

  Man didelė gėda dėl tos Grybauskaitės ir jos chebros darbo užsienio politikoje!

 9. Jonas says:

  Stebiuosi tik vienu, už ką Lietuvos Katalikų Bažnyčios kardinolai ir vyskupai kasmet gauna tuos 2 mln eurų jei sukryžiavę kojas tyli prieš pederastinius primetamus įstatymus?

 10. cnn says:

  pritariu Danguolei, ir cia dar tik prasideda,,,ir tai turi ivykti,kaip ir parasyta,,,

 11. Dalia says:

  Danguolė visiškai teisi. O nuo savęs galiu pridėti, kad tauta garbinanti stabmeldystę-  yra priežastis kodėl toks skurdas, vargas ir neteisybė Lietuvoje. Nusigręžę nuo Gyvojo Dievo prie stabų, spjovę į Dievo Žodį ir prisikūrę žmogiškų dogmų bei mokymų, niekada negali tikėtis geresnės ateities. Ką pasėsi tą ir pjausi. O mes tai visi vienoj valty sėdim.

 12. konkurencijos nėra says:

  Kryžius krauju buvo atneštas į Lietuvą, tai su krauju gali ir išeiti. Pasakykit man, kaip gyveno Lietuviai be juodaskvernių?

 13. Mindaugas says:

  Daliai ir Danguolei: gerbiu jūsų mintis, tačiau jūs neatkreipėte dėmesio į pagrindinį faktą. Tarp buržuaziškumo ir religiškumo glūdi gilus ir esminis prieštaravimas. Buržuazijos negalima sureliginti: ją galima nuburžuazinti. Todėl kai tik kapitalizmas pradėjo įsigalėti viešajame gyvenime ir žmonių sąmonėje, tuojau šitas gyvenimas neteko religinio charakterio. Religija čia buvo nustumta visų pirma į privatinę sferą, o vėliau ir iš ten išguita kaip nesuderinama su buržuaziniu nusiteikimu. Bet čia būta ir išviršinių priežasčių. Religijos istorikų ir filosofų yra pastebėta, kad religija klesti tik ten, kur klesti natūralios gyvenimo bendruomenės, kaip šeima, giminė, tauta. Kai tik šitos bendruomenės yra suardomos, religinis gyvenimas taip pat pradeda nykti. Religija iš esmės yra bendruomeninis dalykas. Atskiras žmogus, be ryšio su kitais, negali būti giliai ir ilgai religingas. Tuo tarpu kapitalizmas kaip tik šitas bendruomenes sugriovė. Taigi, atsakykite sau, kada Lietuvoje ši griūtis prasidėjo? 1991 m….

 14. Mindaugas says:

  Islamofobijos propogandą kursto globalistai ir sionistai….Radikalios islamofobijos pozicija iš tiesų yra esamosios sistemos propagandinis ginklas, nukreipiantis imigracija nepatenkintų masių dėmesį nuo tikrosios problemos – kapitalistų leidžiamo ir skatinamo masinio imigrantų importo į Europą – į tariamą Europos civilizacijos konflikto su islamu būtinybę. Kas ironiškiausia, tai kad būtent liberalai ir dabartinės atvirosios visuomenės ir santvarkos šalininkai tikrąją Europos civilizaciją išdavė, o dabar, sutapatindami šią frazę – „Europos civilizacija“ – su liberalizmu ir kapitalistiniu imperializmu bei „demokratijos“ eksportu, kokį matėme Libijoje ir Irake, agituoja prieš musulmoniškas šalis.

 15. gojus says:

  Legenda -> nu tai akivaizdu kad gina. Bet kaip supratau ir jūs teigiate, kad pagonybė yra gerai. O kuo ji gerai?

 16. konkurencijos nėra says:

  O ką gero atnešė kryžioučiai?

 17. Ec says:

  Jau ir tarp komentatorių prasideda tikėjimų karas :). Reikalas ne tikėjimuose (interpretacijose) o esmėje.

 18. Ec says:

  Turiu galvoje, kiekvienas interpretuoja pagal savo išsivystymo lygį ar kitu tikslu, pagonys, krikščionys, musulmonai, budistai,… ar net ateistai (paskutinius priskiriu prie žemiausio lygmens). Yra ir tie kurie tuo naudojasi

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top