Vytautas V.Landsbergis. Apie sarmatus ir besarmačius

2010, 13 balandžio, 7:07 | kategorija Ideologija | 7 komentarai | peržiūrų 866 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

2006-09-20
Varovai išvaro iš miško didelį milžiną, / Medžiokliai jį nušauna, / Stovi ratu ir žiūri – / Didelis milžinas. (Liudvikas JAKIMAVIČIUS)

Ietigaliai 4-5 a. prieš KristųPrieš tūkstantį metų pieštuose Europos žemėlapiuose randame valstybę, vadinamą Sarmatija. Ji apima didžiąją dalį Europos, driekiasi iki pat Kaukazo, iki Rusijos platybių. Jos centre randame Nemuną bei dabartinę Lietuvą. Vėlesniuose žemėlapiuose centrinėje Sarmatijos teritorijoje susiformavo Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė.

Kas galėtų paneigti, kad kažkada egzistavo tokia „sarmatlyva“, pagoniška Valstybė, kuri delegavo savo riterį Artūrą (Artorių) padėti „sarmatlyviau“ sugyventi kariaujančioms kaimyninėms valstybėms. Sarmatas Artorius, žinomas kaip karalius Artūras, subūrė Britanijos riterius prie apskritojo stalo ir mokė juos diplomatiškai siekti taikos, t.y. – tartis be kardų.

Vėliau tą Sarmatijos valstybę nukariavo besarmačiai. Besarmačiai žinojo, kad svarbiausia yra kaip nors paniekinti sarmatų savigarbą, dorą, ištrinti istorinę atmintį ir iškreipti per tūkstantmečius susiklosčiusius šeimos santykius. Jie rado žiaurų, bet garantuotą būdą – prievartauti. Ne paslaptis, kad ir dabartinės Rusijos genofondas yra itin stipriai paveiktas mongolų prievartautojų metodikos. Tik tokiu būdu buvo galima atmiešti, sunaikinti save gerbiančią naciją – masiškai prievartaujant jų moteris, kurios paskui gimdo prievartautojų vaikus, genetiškai užprogramuotus ir toliau prievartauti. Vykdant tokią ilgalaikę genocido politiką, kai kurios buvusios Sarmatijos dalys tapo besarmatėmis ir pačios ėmė okupuoti bei prievartauti greta esančias kaimynų gentis, tautas, valstybes.

Iki šių laikų daugelio tautų pasąmonėje išliko siaubingas šūkis, kuriuo besarmačiai užkariautojai įsakydavo okupuotų šalių vyrams, sūnums prievartauti savo motinas. Net ir po tūkstančio metų anuomet išprievartautų sarmatų ainiai vis dar negali užmiršti tos, dabar keiksmažodžiu tapusios, mongolų karių komandos – „j….“, kuriuo būdavo įsakoma atlikti lytinį aktą su savo motina. Tai padaręs „sarmatlyvas“ karžygys tapdavo besarmačiu, vergu, o jo motinai būdavo priklijuojama kita etiketė – „b….“ Ši frazė daugelio buvusių sarmatų genetinėje sąmonėje itin gaji iki šiol, ji programuoja mąstymą net ir po tūkstančio metų.

Itin svarbus momentas yra tai, kad motina, motušėle sarmatai vadindavo ne tik savo fizinę gimdytoją, bet ir žemę motinėlę, maitinančią bei rengiančią sarmatus. Tad šūkis „j….“ tapo panieka ir savo žemei, tėvynei, kraštui, istorijai. Ėmė augti kartos verslininkų, politikų, kurie neketino ir neketina savo motinos globoti ar ja rūpintis. Daug mieliau jie ją prievartauja ir melžia, nes taip yra užprogramuoti kelių populiarių nelietuviškų keiksmažodžių.

Vienas nesenų įvykių liudytojas pasakojo, kaip iš Rusijos atvykęs tūlas suvirintojas kūrė savąjį verslo koncerną vidurio Lietuvoje. Jis rėmėsi moterimis, kurios buvo prievartaujamos, ar savu noru atsiduodavo koncerno savininkui, dažnai viską apie tai puikiai žinant jų vyrams. Paskui, „po patikrinimo“, jos tapdavo įtakingomis, gerai apmokamomis koncerno darbuotojomis, pasiryžusiomis už savąjį rasputiną galvas guldyti. Jų vyrai nelaimingi gerdavo, bet nieko nebegalėdavo pakeisti – jų žmonos išlaikydavo šeimas ir kovojo už savo išlaikytojo verslo ar politinius interesus. Taip jos tapdavo turtingomis vergėmis, kurių vaikai irgi tarnaus tai pačiai mongoliško verslo sistemai. Beje, ne tik verslo, bet ir kultūros…

Kartais, galvojant apie Lietuvoj kuriamą modernųjį meną, rašomus romanus, statomus spektaklius, režisuojamus kino filmus, o ypač stebint Lietuvos televizijų programas, matyti ta pati diagnozė – tai yra besarmačių kūryba, kuriama išprievartautos tautos atstovų.

Ačiū Dievui, kad Lietuvoje gyvavo bei tebegyvuoja ir sarmatų palikuonys – kunigaikštis Gediminas, Kristijonas Donelaitis, Simonas Daukantas, Oskaras Milašius, Konstantinas Čiurlionis, Darius ir Girėnas, daktaras Jonas Basanavičius, Vilius Orvidas. Jų pasąmonė atsiminė kitokią, neišprievartautą, dar „sarmatlyvą“ Lietuvos praeitį. Tokių žmonių vieną kitą galime rasti ir dabartinėje Lietuvoje – pavyzdžiui, alpinistas Vladas Vitkauskas, tyliai vienas pats su Lietuvos vėliava užkopęs į aukščiausias pasaulio viršūnes. Tėvas Antanas Saulaitis… Jų, be abejo, yra ir daugiau. Šis genas nėra numarintas, jis prisikelia, kai atsiranda būtinybė. Tarkim, sausio 13-osios naktį didžioji Lietuvos dalis prisiminė esą sarmatų palikuonys, bet paskui vėl greitai tą geną užmiršo.

Poetas Kazys Bradūnas yra parašęs eilėraštį apie du milžinus, tėvą ir sūnų, kurie eina abipus Nemuno susikabinę rankomis. Sūnus pamato žmogelį su arkliu ir plūgu, ariantį žemę, pasilenkia ir klausia tėvo – kas tai? Tėvas pakelia ant delno tą žmogelį su visu jo arkliu ir paaiškina sūnui:

– Vaikeli, greitai, kai mūsų šioje žemėje nebeliks, joje gyvens vien tik šie maži žmogeliai.

Norėtųsi prirašyti šiai Kazio Bradūno baladei laimingą pabaigą – paskui tėvas ir sūnus užmigo dideliam milžinkapy, žinodami, kad kada nors, kai Lietuvos žemėj atsiras daugiau sarmatos, jie prisikels.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. Kšištof says:

  Taip išeina, kad su Sarmatija buvo atliktas genetiškas „eksperimentas“. Manau, kad panašiai buvo ir su žydais, kada Mozė vedžiojo jos 42 metus po dykumą, tam kad užprogramuoti naują kartą. Arba kada mažiems vaikams nupjauna odelę tam, kad pažeisti smegenų algoritmą, kad lengviau būtų valdyti.

 2. Titnagas says:

  del jan basanovic tai neskubrekit jo i sarmatus irasinet nes jis bulgarijoj buvo bulgaras, o man adrodo dykaduoniaujantis zydas, nors pries kokius 5 metus as gleciau uz tokias mintis bet kam akis isdraskyt, labai jau slidus tie 18- signatarai- kazkaip keistai atrodantys, keistomis pavardemis- o sis net gyvent i „isvaduiota’ Lietuva gyvent nepanoro- o kai reikejo ginti 40 tAI NET PIRSYO NEPAJUDINO SI BUVO NUMIRES , O KITAS BRIDO PER UPELI

 3. gedasst says:

  Liudna alegorija.
  Tik pletku lygio.
  Nei istoriniu faktu, nei sarmatlyvo is to palikimo..

 4. litalana says:

  Labai slogus , daug neigiamos energijos turintis straipsnis . Tokia „istorija “ , ko gero , galima butu pritaikyti kiekvienai pasaulio tautai;karai , prievartavimai , vergove ir t. t. Taip , turejom ir tokius laikus , o kas ju neturejo ? Taciau ziurekim i tautos dvasia . Kokius isbandymus praejome ! Dauguma tautu to neatlaike ir pasidave , o mes – tik paziurekime istorija ; nera istorijoje to laikotarpio , kuriame vienaip ar kitaip nebutu stengtasi islaikyti ta musu dvasia. Ko gero pats didziausias pavyzdys butu musu paprociu, net gi religijos svenciu persipynimas su naujai mums primestomis dogmomis .Mano nuomone kiekviename lietuvyje gyvena ta labai sena ir didinga musu proteviu dvasia ir tik laukia tos akimirkos kada mes ja isvaduosime . Mes kalbame pacia seniausia pasaulyje kalba – tai daug ka pasako apie musu dvasia…Kuo daugiau informacijos , darbas su jaunimu – pagrindas ! , nereikia verksnenti , o tiesiog saziningai atlikineti savo pareiga-isaukstinti ir sugrazinti musu proteviu vertybes musu palikuonims . Tai musu kiekvieno savaime suprantama pareiga , juolab , kad siuo metu gyvena kaip niekad daug tu zmoniu dvasiu , kurie gyveno tais anais senais milzinu laikais . Tiketi , ar netiketi , cia kiekvieno asmeninis reikalas , bet mes kiekvienas turime teise pareiksti savo nuomone …

 5. Brone says:

  Taip….sakyčiau ,tapti vis didesniais, žiauresniais besarmačiais dabar yra politikų TIKSLAI….Antai , pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos Seimas, vadovaujamas tada V. Landsbergio ,priėmė įstatymus, pagal kuriuos buvo IŠVOGTI Lietuvos bankai. Ir Lietuvos Konstitucinis Teismas tegalėjo tiek konstatuoti….,kad Lietuva IŠVOGTA PAGAL ĮSTATYMĄ….Arba Mažeikių nafta buvo pardavinėjama ..už 1 litą….Pakraupę stebėjome, ką daro SAVI NUSIKALTĖLIAI ( švelniai tarus – besarmačiai…). Pasipriešinti ??? Bandė Mažeikių naftos gamyklos direktorius Kiesus bent dokumentus į užsienį išvežti, bet buvo NUPJAUTA GALVA….kartu neteko galvos ir jo niekuo dėtas sūnus bei savo darbą dirbęs vairuotojas.Iki šiol NĖRA įvardyti ŽMOGŽUDYSČIŲ UŽSAKOVAI…Toliau- vis gražiau….kažkoks Kedys sutrukdė PRIEVARTAUTI VAIKUS……klanas nusprendė – NUKANKINTI….dar kartą parodyti Lietuvai kokia ji KVAILA , BEVERTĖ……Pono Landsbergio straipsnį supratau kaip PASITEISINIMĄ visam Lietuvoje vykdomam GENOCIDUI….atseit …kažkada padarė priešai mus besarmačiais…taigi…VISKAS LYG IR PAGAL ĮSTYTYMUS…….

 6. py says:

  pypt tas landbergis pypt visiem as nezinau kaip ce su juo kalbet lopu pypt sutikes galva pypt linksmu svenciu

 7. py says:

  pypt kaskoks pypt wa paziurekit ka jis daro (čia ne tas landsbergis žmogau) va pypt ka jis vejke .

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top