Vytenis Andriukaitis: ES tikisi atnaujinti derybas su Rusija dėl maisto produktų embargo

2016, 3 balandžio, 18:48 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 296 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

baltic-course.com

ūkininkų eitynės

Ūkininkų akcijos „Išsaugokime kaimą – išsaugokime Lietuvą, akimirka | nuotrauka sarmatas.lt

Europos Komisija tikisi artimiausiu metu atnaujinti derybas su Rusija dėl kai kurių maisto produktų eksporto į Rusiją atnaujinimo, įskaitant pieną, pareiškė sveikatos apsaugos ir maisto produktų saugumo Komisijos narys Vytenis Andriukaitis, AgroBalt 2016 parodos metu Kaune, praneša LETA/BNS agentūra.

„Santykių tarp Rusijos ir Europos Sąjungos atžvilgiu, mes suinteresuoti atnaujinti prekybinius santykius su Rusija. Ginčas tarp Rusijos ir Europos Sąjunga Pasaulinės Prekybos organizacijos rėmuose eina į pabaigą, ir mes manome, jog tai bus labai pozityvūs sprendimai, kurie leis … atverti kelią deryboms dėl neteisingai įvertintų ir visiškai nepagrįstų draudimų, kai kurių prekių eksporto į Rusiją atžvilgiu“, – pasakė jis žurnalistams Kaune ketvirtadienį.

Susidomėjusios pusės gali atrasti sprendimus diskusijų pieno produktų eksporto atžvilgiu, kontekste, pasakė Andriukaitis.

„Asmeniškai aš turiu tiesioginius kontaktus su rusiškomis organizacijomis, o taip pat su Rusijos pasiuntiniu. Be to, aš išsiunčiau paskutinį pasiūlymų paketą atitinkamoms Rusijos ministerijoms.

Mes ne kartą keitėmės idėjomis dėl problemos sprendimo, ir dabar aš galiu pasakyti, jog mes, tikėtina, atradome racionalią išeitį iš situacijos“, – pridėjo jis.

maisto produktai

2014 metų rugpjūtį Rusija pritaikė draudimą žemės ūkio produktų iš ES šalių tiekimui, atsakydama į Vakarų sankcijas, susijusias su krize Ukrainoje.

Draudimas sudavė sunkų smūgį Lietuvos fermeriams ir maisto produktų gamintojams, kurie anksčiau eksportavo iki 50 procentų savo produkcijos į Rusiją. Dabar daugelis jų jau susirado naujas rinkas Artimuosiuose Rytuose ir Lotynų Amerikoje, ir planuoja artimiausiu metu eksportuoti mėsą į Jungtines Valstijas, o pieno produktus į Kiniją.

Vertinant vien tik Lietuvos pieno gamintojų nuostolius dėl pritaikyto embargo ir pasaulio pieno sektoriuje, jie sudaro apie 100 milijonų €urų kasmet. Nežiūrint į vyriausybės pastangas suteikti pagalbą šiam sektoriui, iki šiol tokia pagalba buvo toli gražu nepakankama.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. konkurencijos nėra says:

    Su kaimynais taikiai gyvent visada geriau.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top