WSJ: JAV ir NATO deda viltis į Vokietiją siekiant išgąsdinti Rusiją

2016, 30 balandžio, 12:44 | kategorija Metodologija | 10 komentarų | peržiūrų 534 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

wsj.com

Robert Work

Vakaru sąjungininkai planuoja nusiųsti keturis batalionus – apie 4 tūkstančius karių į Lenkiją ir Pabaltijį siekiant „stiprinti pasienį“ su Rusija, praneša Wall Street Journal korespondentai Julian Barnes ir Anton Troianovski. Iš JAV planuojama siųsti du batalionus ir dar po vieną iš Vokietijos ir Britanijos.

Kaip pareiškė JAV gynybos ministro pavaduotojas Robert Work, minimas planas taps atsaku į „padidėjusį Rusijos karinį aktyvumą“ Pabaltijo rajone, – pažymėjo Workas. – Iš mūsų požiūrio taško tai labai provokuojantis jos elgesys“.

Savo ruožtu, rusų valdininkai pareiškė, jog mokymai buvo atsakas į NATO kariuomenės didinimą ir agresyvų požiūrį į Maskvą. Pasak NATO atstovų, „Rusijos gąsdinimui“ ypač svarbus Vokietijos dalyvavimas. Nežiūrint į santūrų vokiečių požiūrį į šią idėją, Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir aukščiausi Vokietijos politikai išsireikalavo labiau aktyvesnio Berlyno dalyvavimo tarptautinio saugumo politikoje.

Pasak vokiečių politikų, batalionų siuntimo planai bus svarstomi NATO susitikime Varšuvoje liepos mėnesį, – galutinis sprendimas dar nepriimtas.

Ši tema buvo aptariama tarp Angelos Merkel ir JAV prezidento Barako Obamos, jo paskutinio vizito į Vokietiją metu.

Kaip praneša medžiagos autoriai, vokiečių kairiųjų lyderis Gregor Gysi jau pareiškė, jog karių siuntimas taps „klaidingu pranešimu nacistinės Vokietijos užpuolimo TSRS 75-mečio išvakarėse“.

Savo ruožtu Rusijos pasiuntinys prie NATO Aleksandras Gruško pabrėžė: „Mes nesame pasyvūs stebėtojai, ir mes imsimės visų būtinų karinių priemonių, kaip atsako į šį sustiprintą ir absoliučiai nepateisinamą karinį demonstravimą“.

 

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 10

 1. zzz says:

  Atrodo,kad Rusija dar kartą ims Berlyną,o po to Paryžių ir tik tada Europoje įsivyraus taika ir ilgam.O merkelės,olandai,kemeronai kyburiuos kartuvėse.Tas jau kartą buvo po Antrojo Pasaulio karo.Europos politikams niežti kaklus,todėl rusai bus priversti juos pakasyti.

 2. viltė says:

  Pritariu zzz

 3. Mindaugas says:

  Imti reikia ne Berlyną, o pasaulinę imperializmo citadelę-JAV. Va kai kartuvėse kyburiuos dabartiniai JAV imperialistai-fašistai, tik tada pasaulyje įsivyraus taika ir ramybė.

 4. Stasys says:

  Balvonas Workas „Rusijos gąsdinimui“ siūlo labai provokuojantį NATO elgesį. Derėtų nepamiršti, kad 1945 m. Potsdamo konferencijoje Vokietijos nugalėtojai– Tarybų Sąjungos, JAV, ir Didžiosios Britanijos vadovai priėmė nutarimą pagal kurį numatyta, kad Vokietiją okupuos Tarybų Sąjungos, JAV, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos kariuomenės. Potsdamo konferencijos nutarimai nėra panaikinti, todėl Rusija turi teisinį pagrindą sugražinti savo kariuomenę į Vokietiją, kuri buvo išvesta laikinai. Taigi, balvono Worko „Rusijos gąsdinimui“ siūloma provokacija gali sukelti sunkias pasekmes Vokietijai…

 5. Panzer says:

  Man keisčiausia,kad du pasaulinius karus Europa pragyveno ir vis pasimauna ant to paties grėblio. Pjaustom gerkles viens kitam,negi mums vietos neužtenka, negi negalim turėti stiprią Europą, su žmogiškosiomis vertybėmis,morale, su socialiai saugia aplinka, be turto troškimo, laimingą visuomenę…

 6. Gojus says:

  Bet amerikosai visgi žiūrau pamoką išmokę gerai iš svetimų patirčių – patys Rusijos pult nenori – bijo. Svajoja kitų rankomis viską sutvarkyt. Bet Putinas per gudrus ir per ilgai laikosi. Neištvers amerikosai – reikia ant karo krizių padarinius nurašyt, o Putinas nepasiduoda…

 7. Panzer says:

  Jav yra imperija (super jėga),o super jėga nenori,kad būtų kitos jėgos, toks imperializmas yra. Reikia atmušti besivystančias valstybes ir gelbėti dolerį, ekonomiškai surišant parsidavusius satelitus ir pardavinėti savo mėšlą. Kinija, Rusija, Indija duoda jiems per nagus, žaidimas prasideda, ateina sunkūs laikai…

 8. pestininkas says:

  Tai jau kai komentuojat tai kuomentuojat,gojau per daug naivus esi jei galvoji kad putinas globalistu priėšas,atvirkščiai šeimininkas jo tas pats kas ir musu panelės!,tai daugeliui aišku jau senai!jai tau neaišku tai tavo reikalas,gali galvoti kad teisingai galvoji.O panzer irgi toks pats, išmeskit gi viėną kart mokyklinius vadovėlius iš savo galvu ir tapkit normaliai mastančiais žmonėmis.Juk prišpriėšos rodymas tai tik imitavimas liaudžiai,kad kilus karo veiksmams butu galima pateisint savo veiksmus,taip buvo visada ir bus iki tol kol žmonės taip mastis kaip ir jus,bukit auksčiau viso to žmogeliai!O dabar šou turi testis……

 9. Mindaugas says:

  pestininkui: taip, pritariu. Putinas iš esmės yra politinis pragmtikas, balansuojantis tarp įvairių Rusijos nacionalinės buržuazijos interesų grupių ir aiškiai antiglobalistinės, liberalizmui alternatyvios ideologijos nesiūlo ir neturi, bet pragmatiniais sumetimais remia daugiapolio pasaulio idėją.Visa tai turėtų būti suprantama kaip natūralia fakto, kad Rusija yra kapitalistinė valstybė (kurios visuomenės elitas yra nesuinteresuotas antikapitalistinių ir tikrai antiglobalistinių jėgų iškilimu), pasekmė.

 10. Arvitto says:

  Pestininke,-gal kuom tu ir teisus.Nenoriu gincytis.Stai ka man atsakyk,-kada tie evropoidiniai politikai sneka apie vakaru „vertybes“,-ka butent jie turi galvoje?Bet pries atsakant,pasidomek apie gyvuliu viesnamius,nekalbant apie PNVD partija ar apie „incest“ isplita kai kuriuose vakaru salyse.Ar visai tai ieina i ju vertybes?Kagi,-pestininke-istiesu sunku suvokti,vakaru poltiku,vis kartojama-vakaru vertybes…kas jos,tos ju vertybes?Negalvok,as tai parasiau,ne del to,kad kazka prigaudineti,-bet vis delto,-kokia tavo nuomone siuo klausymu.Zinai,-musu tauta,turi oi,kokias gilas tradicijas,-istorija musu,lietuviu ir mums giminingu tautu,oi kokia sena…ir sie,anglo-saksai,nezinia is kur ir kada atsirade,su savo idiotiska sudarkyta anglu k.mumis dar kazko moko?Jie biesai,tik kariauti,zudyti sugeba….visas XIX amzius tai vien tik karai.Na,tai tiek.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top